ריחו"ל

התמונה המצמררת מהלידה השקטה של כריסי טייגן

הכוכבת ובעלה ג'ון לג'נד, שיתפו באינסטגרם את החדשות העצובות על כך שחוו לידה שקטה וטייגן הוסיפה לפוסט תמונות של השניים בשחור לבן, בוכים ונפרדים מתינוקם המת. למרבה הצער, התמונות הקשות בעיקר גורמות לרגעי האבל שלהם להיראות פחות פרטיים ויותר ציניים. טור דעה

כריסי טייגן וג'ון לג'נד מתאבלים על תינוקם (צילום: אינסטגרם)
כריסי טייגן וג'ון לג'נד מתאבלים על תינוקםצילום: אינסטגרם

 

כריסי טייגן וג'ון לג'נד בישרו הבוקר (ה') בשורה עצובה – טייגן, שהייתה באמצע הריון, עברה לידה שקטה. היא כתבה פוסט מרגש בו סיפרה קצת על מה שעברה בימים האחרונים וחתמה אותו במילות פרידה מהתינוק, אשר קיבל מהוריו את השם ג'ק.

 

לצד הדברים שכתבה, טייגן גם הוסיפה מספר תמונות בשחור לבן שלה ושל לג'נד מחדר בית החולים. באחת מהן היא יושבת על המיטה, מתייפחת, כשרק שמיכה לגופה. באחרת לג'נד מניח את ראשו על טייגן המורדמת ובנוספת השניים נראים חובקים את תינוקם המת.

 

לידה שקטה היא נושא חשוב וכואב שלא זוכה כמעט לחשיפה והדהוד, למרות שלא מעט הורים נאלצים להתמודד איתו – הסטטיסטיקה העולמית מספרת על לידה שקטה אחת מתוך 200 הריונות. נתון מפחיד. לכן יש לציין – כל הכבוד לטייגן על כך ששיתפה בפתיחות את החוויה הקשה שעברה, זה נושא שצריך לדבר עליו וסיפורה לבטח ייתן כוח לנשים והורים שנאלצו ועוד יאלצו למרבה הצער לעבור זאת בעצמם.

 

יחד עם זאת, אין מנוס מלהגיד - מבט בתמונות שפרסמה טייגן נותנת תחושה לא נוחה. מדובר בזוג ברגעיו הפרטיים ביותר, העצובים ביותר. העובדה שמישהו תיעד אותם תוך כדי שהם מתאבלים מוציאה לרגע מהסיטואציה וגורמת לחשוב – למה בעצם צילמו אותם? זה רגע כל כך אישי, כל כך פרטי, קצת מוזר שמישהו ראה לנכון לקחת מצלמה ולתעד אותם בדיוק ברגעים האלה. ונכון מאוד, בהחלט יכול להיות שבני הזוג עצמם היו אלה שביקשו את התיעוד. זה לא הופך את זה לפחות משונה. אם כבר, זה עושה אותו להרבה פחות אותנטי.

 

כריסי טייגן  (צילום: אינסטגרם)
כריסי טייגן צילום: אינסטגרם

 

התמונה בה טייגן יושבת ובוכה, או זו שבה היא ולג'נד מחזיקים ידיים בזמן שהצלם עומד מולם ומצלם - הן כל כך מוקפדות, שלרגע אפשר לשכוח שמדובר בשני אנשים אמיתיים, שבאמת כואבים ומתאבלים.

 

קשה להאשים אנשים שממש הרגע חוו אובדן וכאב, אבל מצד שני חייבים גם להתייחס לאופן שבו הם מאדירים את רגעי האבל שלהם. תמונות עצובות, דרמטיות בשחור לבן שמתעדות את הרגעים האינטימיים ביותר שלהם, לוקחות מהרגע הזה ומוסיפות לו מימד ציני, כזה שלא ראוי שיהיה כאן – אבל אין מנוס מלהודות, קשה להימנע ממנו.

 

צריך להבהיר, גם אם ביקשו שיצלמו אותם ברגעים האלו, זו זכותם המלאה. אבל האם באמת היה צורך לפרסם את התמונות לציבור הרחב, ועוד כשהכאב והאובדן כל כך טריים? טייגן ידועה בכך שהיא פתוחה כמעט לחלוטין עם קהל העוקבים שלה, משתפת אותו לא פעם בחוויות אישיות, התלבטויות שמולן היא עומדת וגם ברגעים הפחות יפים בחייה. זה ראוי להערכה ולא מפתיע שהיא כוכבת כל כך מצליחה ואהודה. הפעם לעומת זאת, חייבים להגיד, הבשורות העצובות שבישרה הבוקר היו משפיעות וחזקות באותה המידה גם ללא תמונה של השניים מחזיקים את תינוקם המת במיטת בית החולים.


כריסי טייגן וג'ון לג'נד (צילום: אינסטגרם)
כריסי טייגן וג'ון לג'נדצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018