מייגן מרקל: "הייתי האדם המותקף ביותר בעולם, קשה לשרוד את זה"

הדוכסית מסאסקס ובעלה הנסיך הארי, התארחו בפודקאסט לכבוד יום בריאות הנפש העולמי שבו דיברו על הקושי להתמודד עם התגובות הרעות שמרקל מקבלת ללא סוף ברשת. "זה עושה נזק גדול לנפש", סיפרה

קורבן של טרולים ברשת. מייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
קורבן של טרולים ברשת. מייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

מייגן מרקל לא הצליחה להישאר אדישה להתקפות החוזרות ונשנות עליה ברשתות החברתיות. יותר מכך – היא לקחה את זה מאוד קשה, כך סיפרה כשהתארחה אתמול (שבת) יחד עם בעלה, הנסיך הארי, בפודקאסט "תרפיה לבני נוער" לכבוד יום בריאות הנפש העולמי.

 

"אמרו לי שב-2019 הייתי האדם המותקף ביותר בעולם. בשמונה חודשים מתוך השנה הזאת בכלל לא ראו אותי, הייתי בהיריון או בחופשת לידה", אמרה מרקל וסיפרה: "היה קשה לשרוד את זה. זה כל כך גדול, עד שקשה להבין את ההרגשה. לא אכפת לי אם אתם בני 15 או 25, אם אנשים אומרים עליכם דברים שאינם נכונים, זה עושה נזק גדול לבריאות הנפשית ולרגשות שלכם".

 

והארי הוסיף: "להיות פגיע זו לא חולשה. בימינו, להראות רגישות זה חוזק. ככה שנדבר על כך יותר, זה יהפוך לנורמלי יותר. וזה אכן נורמלי".

 

 

מרקל ניסתה להציע זווית אופטימית עבור כל אלה שמזדהים עם מה שעברה: "למרות שהדברים שאנחנו עוברים ייחודיים עבורנו ונראים שונים ממה שאחרים חווים, עדיין מדובר בחוויה אנושית שהיא כלל עולמית. כולנו יודעים איך זה כשפוגעים ברגשותינו, איך ההרגשה להיות לבד".

 

היא נזכרה גם במקרה המפורסם שאירע בשנה שעברה, כשכתב הטלוויזיה טום בראדלי שאל לשלומה לעיני המצלמות, והיא השיבה לו בהתרגשות: "לא הרבה אנשים טרחו לשאול אם אני בסדר" והוסיפה בעיניים דומעות שקשה לה עם תשומת הלב הרבה שהיא מקבלת. תשובתה עשתה כותרות בכלי התקשורת ועוררה דיונים נרחבים ברשתות החברתיות. אתמול, הדוכסית לשעבר שיתפה את המראיינים במה שעבר עליה בתקופה שבה נערך הריאיון ההוא, בדיוק לפני כשנה: "היינו בדרום אפריקה, ביום האחרון שלנו שם. הייתי עייפה, ועוד הייתי צריכה לעשות לארצ'י אמבטיה. עמדנו לחזור הביתה. לא הרבה אנשים מבינים שזה כמו לרוץ מרתון. בין כל המחויבויות הרשמיות שלנו גם רצתי לבן שלנו, לוודא שהוא אוכל היטב". והארי הוסיף: "היא עדיין היניקה אז".


"להיות פגיע זו לא חולשה. בימינו, להראות רגישות זה חוזק". מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
"להיות פגיע זו לא חולשה. בימינו, להראות רגישות זה חוזק". מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

מרקל הסבירה: "לא חשבתי שהתשובה שלי תעורר כל כך הרבה עניין ברחבי העולם. פשוט עניתי בכנות, והייתי פגיעה מעט בגלל העייפות. לא הייתה שם העמדת פנים, אלא פשוט 'זו אני, אמא לתינוק בן ארבעה וחצי חודשים, ואנחנו עייפים'. אבל אני חושבת שהסיבה שכל כך הרבה אנשים התייחסו לכך, הייתה בגלל שכולם רוצים שישאלו לשלומם. אז היום אני יכולה להגיד, שלומי טוב מאוד. תודה ששאלתם".

 

היא הוסיפה: "החודשים האחרונים היו מורכבים עבור כולם. למזלנו אנחנו בריאים, יש לנו גג מעל ראשנו. אנחנו בהחלט לא יכולים להתלונן".

היום שלומה טוב, תודה ששאלתם (צילום: Gettyimages)
היום שלומה טוב, תודה ששאלתםצילום: Gettyimages

מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
מייגן מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018