רכילות+

מעיין אדם: "אישה לא צריכה לבחור בין חליפה לביקיני"

היא התפרסמה כדוברת של מירי רגב מ"הישרדות", אך הפכה לאשת תקשורת מצליחה שמככבת לא פעם גם במדורי הרכילות בזכות הזוגיות והפרידה מיוצא "האח הגדול", אסיף אלקיים. בריאיון ל-Pplus היא מספרת על הדרך לפסגה, הסיבות שהובילו לפרידה הבלתי נמנעת ועל החלום להפוך לאמא: "קח ממני את האיפור והתכשיטים, רוצה לשבת בפיג'מה עם הבייבי שלי"

 

מעיין אדם לשער פיפלוס    (צילום: רועי עידן)

מעיין אדם לשער פיפלוס    (צילום: רועי עידן)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

"לראשונה בחיי, בגיל 33, אני מרגישה שיש לי כנפיים, שאני חופשייה, שאני עצמאית ושאני מאמינה בעצמי כמו שלא האמנתי אף פעם". כך פותחת מעיין אדם את הריאיון ל-Pplus, כשהיא על סט הצילומים, לובשת כנפיים ענקיות בצבע לבן ונראית מאושרת באמת ובתמים. מי שלא היה בסטודיו באותו יום, יכול לחשוב שהיא מזייפת את החיוך ואת המנטרה האופטימית - במיוחד לנוכח הפרידה המדוברת מ אסיף אלקיים, אך כששומעים את אדם מדברת מהבטן, מבינים כי אין אצלה אחד בפה ואחד בלב. היא כולה כנות - שמצד אחד הפכה אותה לאשת תקשורת פופולרית, ומנגד, לא מחליקה לכולם בגרון בקלות. אבל עוד נחזור לדיסוננס הזה בהמשך.

 

יש לה כנפיים! מעיין אדם חופשייה (צילום: שי פרנקו )
יש לה כנפיים! מעיין אדם חופשייהצילום: שי פרנקו

 

היא עלתה לכותרות לפני ארבע שנים כשסיימה את הקדנציה שלה כדוברת של שרת התרבות והספורט מירי רגב והשתתפה בתוכנית "הישרדות", בה הגיעה למקום השני והמכובד ואף זכתה בתואר חביבת הקהל. מאז היא לא יורדת ממסך הטלוויזיה וכיום מגישה בתוכנית הבוקר של ערוץ 12. אלא שאת רוב הפירסום לו זכתה בשנה האחרונה היא חייבת לזוגיות המתוקשרת עם הסופר ודייר "האח הגדול", אלקיים. למי שלא יודע, נעדכן שהשניים יצאו במשך שנה וחצי ואז נפרדו לפני שהוא נכנס לווילה בנווה אילן. בנובמבר לפני שנה הודיעה אדם בפוסט מרגש שהפך ויראלי באינסטגרם, שהשניים נפרדו כי היא רוצה ילד "אתמול" והוא רק התחיל את חייו. במהלך השהות של אלקיים ב"האח הגדול" הוא דיבר עליה באהבה גדולה וכשיצא, הם חזרו זה לזו בקאמבק שהרעיד את אמות הסיפים של מדורי הרכילות. אלא שגם בפעם השנייה האהבה לא ניצחה, והשניים נפרדו. "אהבה, כפי שלמדתי, היא משהו מאוד נזיל, היא הפיכה", אומרת אדם באותה כנות חותכת שמאפיינת אותה. "הרוב זה לא עד המוות".

לא מוכנה שיכניסו אותה לתבניות. אדם (צילום: שי פרנקו )
לא מוכנה שיכניסו אותה לתבניות. אדםצילום: שי פרנקו

 

ובכל זאת, צריך ביצים לקום ולעזוב זוגיות טובה.

"הרבה אמרו לי שזה מאוד אמיץ, אבל כשחפרתי פנימה, חשבתי לעצמי שלהישאר במקום שלא מוביל אותך לאן שאת רוצה, גובל בחוסר צדק כלפי עצמך. הרבה יותר מפחיד אותי לא להגשים את החלומות שלי. היה משהו בתוך הזוגיות הזו שדיברתי עליו בצורה גלויה כל הזמן, ואני לא היחידה. המון אנשים נמצאים בתוך חוויה שמשתקת אותם, שמעכבת אותם, שלא מאפשרת להם להגשים את עצמם. זוגיות זו לא מטרה, היא דרך. בן או בת הזוג צריכים להיות אלו שעוזרים להגשים את החלומות, וברגע שהבנתי שאני לא יכולה להגשים ככה את החלומות שלי, יצאתי להגשים אותם לבד".

 

אני זוכר שכשהידיעה על הפרידה התפרסמה אצלנו, ממש אמרתי איזה באסה, הם אוהבים אחד את השנייה.

"משהו בזוגיות המתוקשרת הזו גרם לכל המדינה להתחבר אלינו. אני אענה לך בצורה הכי סימבולית, אני מקבלת הודעות באינסטגרם, 'טוב שעזבת אותו' והודעה לפני זה, 'את חייבת לחזור אליו' וכן הלאה. אנשים אף פעם לא יודעים מה קורה בתוך בית, בין שני אנשים ואת צריכה להיות מחוברת למה שאת מבינה. אני מקבלת עשרות אלפי הודעות עם מה דעתם של אנשים על מערכת היחסים שלי. עכשיו, זה בסדר, אני הכנסתי אותם פנימה, אבל הם לא יכולים לקבל בשבילי את ההחלטות".

  

יש לה ביצים. אדם (צילום: שי פרנקו )
יש לה ביצים. אדםצילום: שי פרנקו

 

כשאדם מדברת על ההודעות באינסטגרם, היא לא מתכוונת לאחת או שתיים. בשנים האחרונות היא יצרה לעצמה קהילה של עוקבות (ועוקבים) נאמנות ומתחזקת אותה באופן שוטף ומדי יום אפשר לראות אצלה עשרות סטוריז ותגובות בעמוד. "אומרים שהרשת מאוד 'פייק', אבל יש לי חברות אמיתית ואמיצה עם העוקבות שלי שקשה לי להסביר אותה ואולי זה לא נשמע אמין, אבל הן שם והן מרימות אותי ומעודדות אותי וכשיש לי יום באסה, רגע אחרי שיחה לאמא, אני גוללת לראות מה הן כותבות", היא אומרת ומוסיפה: "זו פשוט אהבה שאין לה גבולות. השיתוף שלי הוא לא חוויה צדדית, הוא המהות שלי. בתקופת 'צאו לי מהרחם' אני מכניסה את כולם פנימה ואני שולחת נשים בערימות לעשות שימור פיריון ואני יודעת שהן יצאו מבית חולים עם ידיים מלאות בזכות הריאיון הזה או בזכות השיתוף הזה. העובדה שאני משתפת בחיים שלי, היא לא על הדרך, היא המהות. היא הסיפור שלי".

 

"בתקופת 'צאו לי מהרחם', אני מכניסה את כולם פנימה" (צילום: שי פרנקו )
"בתקופת 'צאו לי מהרחם', אני מכניסה את כולם פנימה"צילום: שי פרנקו

"השיתוף הוא המהות שלי" (צילום: שי פרנקו )
"השיתוף הוא המהות שלי"צילום: שי פרנקו

 

סיפור נושא הקפאת הביציות עולה פעם אחר פעם בריאיון. בשלב מסוים היא אפילו מבקשת לסיים כדי שתוכל להזריק לעצמה הורמונים. לא רק שזה לא סוד מבחינתה, ההפך הוא הנכון, זהו פרויקט חייה כרגע והיא רוצה להביא את הבשורה לכל אישה. "אני נמצאת עכשיו בעיצומו של סבב הקפאה שני, מה שקרוי שימור פיריון, זה אחד הדגלים הכי חשובים שאני מרימה. יש בכוחו להציל נשים מלא להגשים את השאיפה שלהן לאימהות", היא אומרת ומסבירה: "השעון הביולוגי והשעון החברתי שלנו לא מסונכרן. נשים רוצות לפרוץ קדימה, לקבע את עצמן במקום העבודה, ואחרי צבא, טיול, לימודים ועבודה, מתגלגלים לתחילת שנות ה-30 ואסור לחכות". את הרעיון לעשות סרט דוקומנטרי על הנושא קיבלה לאחר שהיא בעצמה נתקלה בקשיים. "כשאני יצאתי לתהליך הזה לא הייתה מודעות ולא היה לי מידע. לא ידעתי מאיפה להתחיל, כמה זה עולה, למי לגשת, איך זה מרגיש, כמה זמן לוקח, הכל!", היא מבהירה ומסכמת: "המטרה היא שכל אישה תדע מה האופציות שלה ולא יחסר לה כלום. שירות לציבור מה שנקרא".

 

"אישה לא צריכה לבחור בין חליפה לביקיני" (צילום: שי פרנקו )
"אישה לא צריכה לבחור בין חליפה לביקיני"צילום: שי פרנקו

"אהבה היא משהו מאוד נזיל" (צילום: שי פרנקו )
"אהבה היא משהו מאוד נזיל"צילום: שי פרנקו

 

כאמור, מעיין אדם לא עוצרת באדום כדי להשיג את המטרות שלה, והיא הראשונה שתעיד זאת על עצמה. בווידאו היא מספרת כיצד הפכה מילדה מהפריפריה, ללא בגרות ובלי שסיימה 12 שנות לימוד, לדרגת סרן בצה"ל, ומשם לתפקיד הדוברת של השרה הכי מדוברת בכנסת. ואם מישהו חושב שהמעבר משם ל"הישרדות" לא היה הגיוני, לאדם יש חדשות בשבילו. "אני לא חושבת שאישה צריכה לבחור בין חליפה לביקיני", היא פוסקת נחרצות. "כל הניסיון להכניס נשים חשופות למשבצת שטחית זה עולם ישן. זה שרואים עור, לא מעיד על הכישורים או האינטילגנציה שלך ואני אהיה אני בביקיני, בכנסת ובכל מקום שאהיה", היא אומרת וניכר בה שזו לא הפעם הראשונה שהנושא עולה אך היא כל כך ממוקדת, שזה לא מפריע לה. "אני לא נכנסת לאף תבנית, מסגרת או משבצת. אני עוף מוזר ולובשת חליפה ולמחרת ביקיני ואני אוהבת את זה ככה".

 

איך את מסבירה את האמוציות שאת מעוררת? שאוהבים אותך או נרתעים ממך?

"אני כוסברה. הבנתי את זה ב'הישרדות' כשצפיתי בעצמי מהצד בפעם הראשונה ולא הבנתי את העוצמות. מצד אחד אהבה ומצד שני שנאה יוקדת. את שתיהן קשה להכיל. העורכת שלי אז אמרה לי 'את כוסברה, יש לך טעם חזק ומובחן, אי אפשר להתעלם ממך, את רוצה להיות פטרוזיליה?'"

 

אז אם היית ב"הזמר במסיכה" היו עושים לך תחפושת כוסברה?

"התחננתי להיות שם, אבל ווקאלית זה פחות הסתדר".

 

לריאיון הווידאו המלא עם מעיין אדם - לחצו על הסרטון בראש הכתבה.

 

אז את לא משתתפת ב"הזמר במסיכה"? (צילום: שי פרנקו )
אז את לא משתתפת ב"הזמר במסיכה"?צילום: שי פרנקו

 

מעיין אדם לייצוג 1

צלם: שי פרנקו

ע. צלם: זיו טולדנו

סטיילינג: איתי בצלאלי

איפור: עדי כצנלסון

שיער: אסי שדה

הפקה: שרון אלימלך 

 

לוק לבן עם כנפיים: Kim Kassas couture

תכשיטים: קרן וולף

 

חליפה ירוק זית: לאונרדו

תכשיטים:Kim Kassas couture

 

לוק ג'קט חום: דיזל

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018