רכילות+

תקוה גדעון: "אני שמה את האמת בפנים של החברה הישראלית"

היא לא חושבת שהמדינה שלנו גזענית אבל בהחלט רוצה שאנשים פריווילגים יקשיבו לפני שהם עונים. שנה חלפה מאז שתקוה גדעון פרצה לתודעה והיא ממש לא מתכוונת להיעלם. אז איך נשארים רלוונטיים כשעולם הבידור מושבת, למה היא חייבת להגיד את מה שיושב לה על הלב והאם היא מוכנה לאהבה חדשה? צפו

 

 
"אני הכי לא פוליטיקלי קורקט. לא יכולה לשמור בבטן", אומרת לנו תקוה גדעון בצילומי כתבת השער שלה ל-Pplus. "אני יותר מצטערת אם לא אגיד משהו שרציתי ופספסתי. מעדיפה להיות אמיתית עם עצמי", היא חושבת עוד רגע ואז מבהירה שהיא לא יוצאת מן הכלל: "אני אוהבת שאומרים לי את האמת בפנים. מעדיפה שמישהו יגיד לי שהוא לא מחבב אותי מאשר שיחבק וינשק אותי. אל תהיו צבועים ותיפתחו לביקורת", היא מסכמת.

 

נדמה שתקוה גדעון הייתה כוכבת בביצה שלנו מאז ומתמיד, אבל למעשה היא נמצאת בעין הציבורית שנה בדיוק, מהיום שנכנסה לבית "האח הגדול", דרך היציאה שלה כזוכה הגדולה ועד היום, כשהיא נחשבת לאחת האושיות המעניינות והמדוברות ביותר בתעשייה.

 

הצלחת כבר לקלוט את העולם הזה תקוה? להבין מי נגד מי ואיך מתנהלים?

"אתה מבין כל הזמן בדרך, אבל הדבר הכי חשוב שהייתי נותנת טיפ לכל בן אדם שמגיע מריאליטי והופך להיות מוכר זה לעבוד. זה לא פשוט בא אלייך, זה לא נופל עלייך. זה המון לעבוד ולהישאר עם רגליים על הקרקע".

 

היו רגעים שאיבדת את זה?

"היציאה מהבית, כשאתה הופך למוכר ברמה כזאת - ועדיין לא מודע לזה, ויורד שנייה למכולת ולא מצליח לקנות חלב - אז אתה צריך רגע לעכל את זה. למזלי יש לי משפחה מאוד תומכת שמאוד דאגה לשמור עליי ולאט לאט מתחילים ליהנות מזה. מי שיגיד אחרת זה שקר. אתה נהנה כשעוצרים אותך ברחוב וכשאומרים לך שאוהבים אותך".

 

הפכה תוך שנה לכוכבת הביצה. תקוה גדעון (צילום: ערן לוי)
הפכה תוך שנה לכוכבת הביצה. תקוה גדעוןצילום: ערן לוי

 

להבדיל משאר כוכבי הריאליטי שסיימו את השידור ומיד התחילו לעבוד כדי לשמר את 15 דקות התהילה שלהם, גדעון יצאה לעולם שכולו קורונה. אחרי ארבעה חודשים בבית "האח", היא חשבה שהיא תכבוש את הביצה בקלות, אך גילתה תעשיית בידור משותקת לגמרי – בלי השקות, בלי אירועים, ובלי יכולת למנף את ההצלחה. בניגוד לקולגות אחרות, היא ממש לא נחה על זרי דפנה והספיקה לככב בסרט של מאור זגורי, "נא להתנהג בהתאם", וממש לאחרונה סיימה את צילומי "גולסטאריות".

 

"זה שבועיים מאוד אינטנסיביים. זו הייתה חוויה מאוד מאתגרת. בהתחלה לקחתי אותה צ'יפס, אני חייבת להיות כנה. אמרתי 'יאללה, לא באמת אני הולכת לשחק כדורגל, אני לא אהיה מסי הבאה', ופתאום זה הרבה מעבר. יש דינמיקה חברתית, כל אחת שהיא עולם ומלואה, נשים חזקות שכולן רוצות זמן מסך, את סרט הקפטן, כולן רוצות להתלבט".

 

"מי שאומר שהוא לא אוהב את תשומת הלב - משקר" (צילום: ערן לוי)
"מי שאומר שהוא לא אוהב את תשומת הלב - משקר"צילום: ערן לוי
 

 

מה באמת קרה שם עם סילבי ז'אן?

"זה לא הגיע לאלימות פיזית אבל זה היה קרוב לזה. אני אגיד לך בשיא הכנות שיש לסילבי לב גדול, ואני באמת שומרת על כבודה. אני מאחלת לה בריאות הגוף והנפש".

 

פוליטקלי קורקט בקיצור. 

"הכי לא. אנחנו לא התחברנו מהרגע הראשון. היא פחות אהבה את מה שהיה לי להגיד לה בהתחלה וכמובן שאמרתי כי אני לא יכולה לשמור בבטן ולא היה בינינו חיבור. כנראה שזה מאוד הפריע לה וזה התפוצץ בסוף".

 

"טיפ לכל בן אדם שמגיע מריאליטי: לעבוד". עצה מנצחת (צילום: ערן לוי)
"טיפ לכל בן אדם שמגיע מריאליטי: לעבוד". עצה מנצחתצילום: ערן לוי

"לא יכולה לשמור בבטן". גדעון (צילום: ערן לוי)
"לא יכולה לשמור בבטן". גדעוןצילום: ערן לוי

 

הצורך של גדעון להגיד את מה שהיא מרגישה הוא גם מה שגרם לה להתבלט בבית "האח", אבל מי שמכיר אותה יודע שהיא ממש לא עושה את זה רק בשביל המצלמות. "מי שמכיר אותי ויגלול אחורה בפייסבוק ובאינסטגרם יגלה שהייתי בן אדם מאוד דעתן. ההבדל הוא שהייתי דעתנית מול 1600 עוקבים לעומת 196 אלף שיש לי עכשיו באינסטגרם", היא אומרת, ויודעת שזה לא היה קורה אם הייתה נשארת אנונימית, אבל אין לה בעיה לנצל את הפלטפורמה למען המטרות שלה.

 

ובאמת, בחודשים האחרונים גדעון עוררה סערה לא פעם ולא פעמיים. פעם אחת כשהצטלמה למותג הלבשה תחתונה ורוטשה, פעם אחרת כשתקפה את תא"ל במיל שנזף בשוטרת אתיופית ולאחרונה כשסיפרה שהאחיינית שלה בת ה-5 אמרה ש"אין ילדים חומים בפסטיגל".

 

"אני מאוד מאוד דעתנית. אני שמה את הדברים בפנים של החברה הישראלית שלא תמיד נעים לה לשמוע את האמת. אז אתה לוקח בחשבון שיהיו לך ביקורות לא טובות ותגובות לא חיוביות", היא אומרת בלי פחד. "כשכתבתי את הפוסט על הפסטיגל לא העברתי ביקורת. אמרתי שזו נקודה למחשבה. לא באתי עם שלט וצעקתי 'גזענות' או משהו כזה. אם ילדה אומרת לי את זה אנחנו צריכים לראות מה לא בסדר איתנו מבחינת החברה. מפה ולקחת את זה לכל מיני מקומות של 'כן עשינו אודישנים אבל זה לא עבד' או 'כן יש ילדים', 'אין ילדים', כל מיני תשובות מתחמקות כאלה. דווקא עכשיו בעידן הקורונה ילדים רואים את מה שדומה להם עכשיו במדיה. אני לא מדברת רק על ילד שחור גם ילד ג'ינג'י, ילד נשי, ילד גדול, כל ילד חייב לראות משהו שדומה לו על המרקע, נקודה. אנחנו חברה שיש בה כל כך הרבה אז למה מראים בה רק משהו אחד?"


רווקה ופנויה לאהבה. גדעון (צילום: ערן לוי)
רווקה ופנויה לאהבה. גדעוןצילום: ערן לוי

ישראל של 2020 היא מדינה גזענית?

"אני לא חושבת שהמדינה שלנו גזענית. יש לנו המון חסרונות אבל יש גם המון יתרונות. אנחנו עם נורא מחבק ונורא עוטף וזה מאוד יפה, אבל לפעמים היד קלה על ההדק. אנשים בוחרים להגיב כמה שיותר מהר רק כדי להגיב ולא באמת מנסים להבין מה נמצא בצד השני. כשאת נמצאת בעמדה שאת פריווילגית, שאת לא מכירה את זה, אז קל לכתוב 'אכלו לי שתו לי'. אבל את לא נמצאת בנעליים שלי או של הילדה בת החמש שאומרת שהיא לא רואה משהו שדומה לה. אז אני אומרת תנשמו, תקראו, תנסו להבין את הצד השני ואז תגיבו. זה לא פשוט לשמוע את האמת כמו שהיא, וששמים לך מראה".


הייתה ונשארה אדם דעתן. פשוט עכשיו עם 196 אלף עוקבים (צילום: ערן לוי)
הייתה ונשארה אדם דעתן. פשוט עכשיו עם 196 אלף עוקביםצילום: ערן לוי

 

פרט ליכולת של גדעון לעורר שיח סוער ברשתות בהינף אצבע על המקלדת, היא גם הייתה חלק מהרומן הטלוויזיוני המדובר ביותר בשנה האחרונה. הזוגיות בינה ובין ליאור דואק שהתפתחה על המסך - גם שהייתה קצרה במיוחד - הפכה לאחד הנושאים החמים, ועד היום, כמעט שנה אחרי, אנשים לא מצליחים להירגע. "עברה תקופה מאוד ארוכה, כל אחד מאיתנו היה במערכת יחסים. אני מבינה את העניין והרצון לדעת, כי בכל זאת נשארנו חברים ואת הסקרנות של הקהל אבל צר לי לאכזב".

 

עכשיו את רווקה?

"אני רווקה ופנויה לגמרי לאהבה".

 

גברים מפחדים להתחיל איתך?

"יש אנשים שנרתעים אבל יש את האמיצים. אני מה זה מעריכה אותם. כאלו ששולחים הודעות דרך חברים משותפות, או באינסטגרם".

 

יש סיכוי לדייט עם מישהו שכותב לך הודעה באינסטגרם?

"מה זאת אומרת? בטח".

 

יצאת לדייט עם מישהו ששלח לך הודעה באינסטגרם?

"עוד לא יצא לי. אני אגיד לך, אני מאוד אוהבת את עניין החיזור כמו פעם. אין לי בעיה עם מי שנמצא בטינדר, אבל יש בזה משהו שהוא לא רומנטי. כי אם אני מחליקה ירוק והוא מחליק ירוק, אני לא יכולה לעשות עליו אחרי זה איזה טיזינג או משהו כזה".

 

אולי זה רעיון לריאליטי הבא של "הרווקה".

"זה לא!"

 

למה ככה? תראי מה קרה לאנה ארונוב.

"אנה ארונוב התחתנה והיא בהריון שמעתי".

 

כן, והיא הכירה את בעלה בתוכנית שידוכים.

"אז קודם כל מזל טוב, ועכשיו כשאתה אומר את זה, אני יכולה לשקול".


היא וליאור נשארו חברים  (צילום: ערן לוי)
היא וליאור נשארו חברים צילום: ערן לוי

"לא חושבת שהמדינה שלנו גזענית" (צילום: ערן לוי)
"לא חושבת שהמדינה שלנו גזענית"צילום: ערן לוי

אנחנו מוכנים לריאליטי הבא שלך! (צילום: ערן לוי)
אנחנו מוכנים לריאליטי הבא שלך!צילום: ערן לוי

 

קרדיטים: תקוה גדעון לסוכנות ADD

צלם: ערן לוי

סטיילינג, איפור ושיער: גילי אלגבי, שימוש במוצרי סופר פארם

ע. איפור ושיער: שני דונוביץ

יחסי-ציבור: נתנאל מויאל

הפקה: רחלי גאוי

לוקיישן: Soon Flowers, הרצל 5 תל אביב

 

לוק 1 – שמלה ירוקה: אסיה

 

לוק 2 - ז'קט ורוד: הלגה עיצובים, תכשיטים: סי קלייר

 

לוק 3 - שמלה מנומרת: הלגה עיצובים, ז'קט ומגף: אוסף פרטי

 

לוק 4 - כתום: שמלה מכופתרת: אמריקן וינטג', ז'קט: הלגה עיצובים, מגף: אוסף פרטי, חגורה: ורסאצ'ה

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018