הנתק הסופי בין הנסיך הארי ומייגן מרקל לארמון בקינגהאם

ימים ספורים לאחר שנמסר כי הדוכסים מסאסקס יופיעו בתוכנית של אופרה ווינפרי, הנסיך הארי ומייגן מרקל הודיעו למלכה אליזבת כי לא ישובו למלא את חובתם המלכותית. "התארים הצבאיים והארגונים הנמצאים תחת אחריותם יחזרו להיות תחת אחריותה של המלכה", כך נמסר בהצהרה הרשמית מטעם הארמון

בואי, נשמה, הולכים. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
בואי, נשמה, הולכים. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

ימים ספורים לאחר שפורסם כי הנסיך הארי ומייגן מרקל יתראיינו לתוכנית של אופרה ווינפרי בתחילת מרץ, הדוכסים מסאסקס הודיעו למלכה אליזבת כי הם לא ישובו למלא את תפקידם המלכותי. "בעקבות שיחה עם הדוכס, המלכה אישרה כי פרישתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל מהמלוכה לא תאפשר להם להמשיך עם האחריות והחובות הכרוכים בשירות הציבורי. התארים הצבאיים והארגונים הנמצאים תחת אחריותם יוחזרו להיות תחת אחריותה של המלכה, לפני שיחולקו מחדש בקרב בני המלוכה. למרות שכולם עצובים מהחלטתם, הדוכס והדוכסית תמיד ישארו אהובים בקרב המשפחה", כך נמסר בהצהרה רשמית מהארמון.

 

"כפי שעבודתם בשנה האחרונה מעידה, הדוכס והדוכסית מסאסקס יישארו מחויבים לחובותיהם ולשירותם בבריטניה ובעולם", אמר הדובר הרשמי של הארי ומייגן, והוסיף: "הם הציעו את תמיכתם המתמשכת לארגונים שהם ייצגו ללא שום קשר למעמד הרשמי והמלכותי. כולנו יכולים לחיות חיים מלאי נתינה. תרומה היא דבר אוניברסלי".

 

כאמור, התפטרותם הרשמית של הדוכסים מגיעה ימים ספורים לאחר שנודע כי השניים יתראיינו אצל ווינפרי ב-7 במרץ וידברו על הכל - מרקל על כניסתה למשפחת המלוכה, חיי הנישואים וכיצד היא מצליחה להתמודד עם החיים תחת הלחץ הציבורי, הארי על המעבר לארצות הברית, ושניהם יחד על תקוותיהם והחלום הגדול שהוא הרחבת המשפחה.


ברוגז?הנסיך הארי, מייגן מרקל והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
ברוגז?הנסיך הארי, מייגן מרקל והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

מיד לאחר פרסום הידיעה מקורות יודעי דבר התריעו כי מהלך זה עשוי להיות מה שיגרום למלכת אנגליה לטרוק בפני הדוכסים את דלתה אחת ולתמיד. כמו כן מסרו המקורות כי זה עלול לעלות לשניים בתאריהם המלכותיים. הנסיך הארי יופשט מתאריו הצבאיים ומייגן מצידה תאלץ לסיים את תפקידה כפטרונית של התיאטרון הלאומי, תפקיד שקיבלה בשנת 2019 ונתפס כמחווה גדולה מצידה של המלכה אליזבת, שהייתה הפטרונית של המוסד במשך 45 שנה. "מכיוון שהארי ומייגן כבר אינם בני מלוכה פעילים, כל החלטה שהם מקבלים לגבי ראיונות תקשורתיים היא עניינם בלבד והם אינם מחויבים לעדכן את הארמון על כך", אמר המקור ל"דיילי מייל".

 

"הריאיון עם אופרה ווינפרי התקיים בידיעה מוחלטת מצידם של הארי ומייגן כי השניים ייאלצו לנתק את כל הקשרים הקיימים עם הארגונים שנמצאים תחת אחריותם", סיפר מקור יודע דבר, ומקור אחר מסר כי הוא "מקווה שהריאיון אצל אופרה יספק להם את ההזדמנות להשיג את מה שזה לא יהיה שהם רוצים - ולהמשיך הלאה", אישר מקור נוסף.

 

לסיום נזכיר כי בתחילת השבוע, בוולנטיינ'ס דיי, הודיעו הדוכסים מסאסקס כי הם מצפים לילד שני, אח או אחות לארצ'י. "אנחנו יכולים לאשר שארצ'י עומד להיות אח גדול. הדוכס והדוכסית מסאסקס מאושרים לצפות לילדם השני". בניגוד למקובל במשפחת המלוכה, ההודעה על ההיריון השני של מרקל לא יצאה בהצהרה רשמית מטעם ארמון בקינגהאם, ובאיחור קל נמסר מטעם המלכה אליזבת, בעלה פיליפ ושאר המשפחה כי הם שמחים מהבשורה.


כבר נדבר על זה אצל אופרה. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
כבר נדבר על זה אצל אופרה. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

 

  

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018