"אישה שמגינה על פרטיותה לא מתראיינת מול 10 מיליון צופים"

לפי דיווחים, הנסיך הארי ומייגן מרקל יתראיינו לאופרה ווינפרי, לראשונה מאז "המגזיט". זה עלול לעלות להם במעמדם המלכותי, התארים שלהם וסילוק מהארמון באופן סופי. במקביל, מאשימים אותם בניצול התקשורת לצרכים האישיים שלהם. "למייגן יש תיאבון עצום לסיקור תקשורתי חיובי"

תחת מתקפה. שוב. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
תחת מתקפה. שוב. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

אחרי תקופה ארוכה של שקט יחסי בגזרת הדוכסים מסאסקס, הנסיך הארי ומייגן מרקל חזרו לככב בכותרות - ובגדול. בתחילת השבוע, ערב ולנטיינ'ס דיי, הכריזו השניים כי הם מצפים לילד שני, אח או אחות לארצ'י בן השנה ותשעה חודשים. אתרי החדשות מעבר לים חגגו את הבשורה - אך זה לא לקח מעבר לכמה שעות ספורות עד שהכותרות החיוביות התחלפו ברצף כותרות מאשימות, החל מגניבת הרעם לנסיכה יוג'יני, דרך ניסיון נואש להיות הנסיכה דיאנה ועד שחזור סצנת הסיום של הסרט "נוטינג היל".

 

רגע אחרי, אתרי החדשות מעבר לים פרסמו כי הדוכסים מסאסקס יתראיינו בפעם הראשונה מאז ה"מגזיט" לתוכנית האירוח של אופרה ווינפרי. ההכרזה על הריאיון הגיעה פחות מ-24 שעות אחרי ההכרזה על ההיריון והכתה גלים. לפי הדיווחים, הריאיון ישודר ב-7 במרץ בשעה שמונה בערב (שעון ארצות הברית) ב-CBS ויימשך כ-90 דקות. במהלך הריאיון, כך גורסים אתרי החדשות, תדבר הדוכסית מייגן על הכל - על כניסתה למשפחת המלוכה, חיי הנישואים, עבודות הצדקה ואיך היא מצליחה להתמודד עם החיים תחת לחץ ציבורי גבוה. הנסיך הארי, מצידו, ידבר על המעבר לארצות הברית ויחד השניים יספרו על תקוותיהם ועל החלום הגדול שהוא הרחבת המשפחה.

 

כמובן שהידיעה על הריאיון אצל ווינפרי לא עברה חלק, בכל זאת - העולם כולו זוכר שב-8 בינואר 2020, הנסיך הארי ומייגן מרקל הודיעו - בלי שום הכנה מוקדמת - כי הם פורשים מהמלוכה לטובת חיים פרטיים ובמטרה להעניק לבנם חיים נורמליים עד כמה שאפשר. "אני מקווה שאתם מבינים שזה היה חייב לקרות, שהייתי חייב לקחת צעד אחורה עם משפחתי כדי שנוכל לקחת צעד קדימה למה שאני מקווה שיהיו חיים שלווים יותר", אמר הארי פחות משבועיים לאחר הודעת הפרישה, והוסיף: "כשאיבדתי את אמי, לפני 23 שנה, לקחתם אותי תחת חסותכם. דאגתם לי במשך כל הזמן הזה, אבל התקשורת היא כוח רב עוצמתי, והתקווה שלי היא שאולי יום אחד הכוח הקולקטיבי שלנו יהיה חזק יותר כי זה גדול יותר מכולנו".

 

חושש מההיסטוריה שתחזור על עצמה? הארי (צילום: Gettyimages)
חושש מההיסטוריה שתחזור על עצמה? האריצילום: Gettyimages

 

מיד לאחר פרסום הידיעה כי הדוכסים יתארחו אצל ווינפרי, הרשת שוב סערה והטוקבקיסטים האשימו את השניים כי הם "לא באמת רוצים פרטיות". במקביל, ההשערות הן כי מהלך אסטרטגי זה, יהיה הקש שישבור את גב הגמל - כלומר את הגב של המלכה אליזבת, שתטרוק בפניהם את דלת הארמון אחת ולתמיד. על פי הדיווחים, הצעד הזה עלול לעלות להארי ומייגן בתארים המלכותיים והנסיך יופשט מתאריו הצבאיים.

 

מייגן מצידה תאלץ לסיים את תפקידה כפטרונית של התיאטרון הלאומי, תפקיד שקיבלה בשנת 2019 ונתפס כמחווה גדולה מצידה של המלכה אליזבת, שהייתה הפטרונית של המוסד במשך 45 שנה. מארמון בקינגהאם סירבו להתייחס לריאיון, אך מקור בארמון אמר כי "מכיוון שהארי ומייגן כבר אינם בני מלוכה פעילים, כל החלטה שהם מקבלים לגבי ראיונות תקשורתיים היא עניינם בלבד והם אינם מחויבים לעדכן את הארמון על כך", והוסיף שלמרות זאת - הידיעה הכאיבה מאוד למשפחה והריאיון עשוי להכעיס, להביך ולהחמיר את המצב בין הארי לאחיו, הנסיך וויליאם ואשתו קייט מידלטון.

 

עדיין לא ברור מתי תימסר הצהרה רשמית לגבי המשך עתידם המלכותי של הארי ומייגן, אך מקורות מהארמון חושפים כי זה ככל הנראה יקרה מוקדם יותר מה-31 במרץ, אז אמורה להסתיים תקופת הניסיון של הדוכסים מסאסקס. "הריאיון עם אופרה ווינפרי התקיים בידיעה מוחלטת מצידם של הארי ומייגן כי השניים ייאלצו לנתק את כל הקשרים הקיימים עם הארגונים שנמצאים תחת אחריותם", סיפר מקור יודע דבר, ואחד אחר הוסיף כי הוא "מקווה שהריאיון אצל אופרה יספק להם את ההזדמנות להשיג את מה שזה לא יהיה שהם רוצים - ולהמשיך הלאה".

 

פותחים חזית נוספת עם משפחת המלוכה (צילום: Gettyimages)
פותחים חזית נוספת עם משפחת המלוכהצילום: Gettyimages

 

זה הזמן להזכיר בכמה מילים את הריאיון הבלתי נשכח של הנסיכה דיאנה עם מרטין באשיר משנת 1995 במסגרת התוכנית "פנורמה" של ה-BBC. במהלך הריאיון דיברה הנסיכה על הדיכאונות שסבלה מהם, הודתה כי נישואיה היו של שלושה אנשים - שלה, של הנסיך צ'רלס ושל קמילה, וחשפה כי ניהלה רומן עם קפטן ג'יימס יואיט, כל זאת בשידור חי לעיני האומה כולה וכמו כן לעיניו של בנה הבכור, הנסיך וויליאם. הריאיון עורר סערה גדולה בממלכה ובעקבות זאת המלכה אליזבת הורתה לנסיך צ'רלס ודיאנה לזרז את הליך הגירושים.

 

עצובה ובודדה. הנסיכה דיאנה (צילום: Gettyimages)
עצובה ובודדה. הנסיכה דיאנהצילום: Gettyimages

 

ואחרי שסקרנו את מה שהתרחש מאחורי הקלעים בארמון, בעקבות אותו ריאיון שצפוי להיות הסיוט הגדול ביותר של המלכה אליזבת ושל שאר בני משפחת המלוכה, זה הזמן לעבור לתגובות הקשות בעקבות הידיעה, שלא היססו להעביר ביקורת על החלטתם של הדוכסים "לדבר על הכל", כשכל מה שהם באמת חשקו בו זה "פרטיות". "התמונה האינטימית של הארי ומייגן מוכיחה כי הם לא רוצים שום פרטיות אלא רק לשלוט בתקשורת ולהשתמש בה כדי לקדם את עצמם כשמתאים להם", כתב העיתונאי פירס מורגן בטור דעה ל"דיילי מייל", לצד האשמות רבות הטוענות כי הארי ומייגן "צבועים וחסרי בושה". יש לציין כי מורגן היה "חבר טוב" של מייגן בעבר ולטענתו הדוכסית נפנפה אותו מחייה מיד לאחר שהחלה לצאת עם הארי. "הכרתי את מייגן די טוב וכמו שהיא עשתה להרבה אנשים, היא זנחה אותי ברגע שהיא התחילה לצאת עם הנסיך הארי", אמר בריאיון ל-Us Weekly באוקטובר 2019.

 

התמונה שעוררה סערה (צילום: Misan Harriman)
התמונה שעוררה סערהצילום: Misan Harriman

 

אז נכון, מורגן כאמור די מתעב את מייגן ולעיתים נראה כי הוא מונע מאגו פגוע ולא מאובייקטיביות, אבל הוא לא היחיד שטוען כי השניים צבועים ומניפולטיביים. "איזו אירוניה ושלא נדבר על כמה זעם על זה שמייגן מתכוונת להתפשר על פרטיות המלוכה על הספה של אופרה", אמר התסריטאי סטפן גלובר בטור ל"דיילי מייל", והמשיך לתקוף. "אישה שמפרסמת תמונות אינטימיות שלה ומוכנה לשוחח עם אופרה ווינפרי בפני עשרות מיליוני אנשים, שומרת על הפרטיות שלה בעוז? יש כאן סתירה - מצד אחד זוג שמתעקש על פרטיות ובאותו הזמן מתכונן לפרסום בינלאומי, פרסום בנוסח הוליוודי ובתנאים שלהם".

 

גלובר המשיך: "לאותה מייגן, שמגינה בטירוף על פרטיותה, יש תיאבון עצום לסיקור תקשורתי חיובי. כשזה מתאים לה היא שמחה להזמין את הציבור הרחב לחלוק את סודותיה האינטימיים ביותר, כך למשל היה כששיתפה בהפלה שעברה וכתבה על כך בטור עמוס רגשות ל'ניו יורק טיימס'. אני לא יכול לדמיין נשים רבות שיכתבו בצורה כזו אחרי חוויה כה נוראית שעברו", כתב וציטט חלקים נבחרים מהטור של מייגן, והוסיף כי השניים גם ויתרו מראש על הפרטיות שלהם כשחתמו על עסקת ענק עם נטפליקס, שבמהלכה בסופו של דבר ייאלצו לדבר על חייהם הפרטיים - אך יוכלו לעשות זאת בתנאים המאוד ספציפיים שלהם. "הלוואי שהארי ומייגן יחזרו לבריטניה ויתמסרו לשירות הציבורי במקום להרוויח מיליונים כסלבריטאים הסוחרים על מעמדם המלכותי", סיכם גלובר ומיד אמר כי הוא יודע שאין לזה סיכוי. "לצערי זה בלתי אפשרי מכיוון שמייגן 'שמה עין' על דברים אחרים ונראה שהארמון מסרב לאפשר להם לחגוג על שני העולמות".

 

"איזה בלגן הולך להיות" (צילום: Gettyimages)
"איזה בלגן הולך להיות"צילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018