ארמון המלוכה מגיב לריאיון עם הארי ומייגן: "מתייחסים ברצינות לטענות על גזענות, הם אהובים"

המלכה שיחררה הצהרה רשמית ראשונה הנוגעת לריאיון הסנסציוני של בני הזוג לאופרה ווינפרי. "בני המשפחה עצובים לגלות כמה השנים האחרונות היו מאתגרות עבור הארי ומייגן"

"הנושאים שהועלו מדאיגים". המלכה אליזבת ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
"הנושאים שהועלו מדאיגים". המלכה אליזבת ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

אחרי יומיים מלאי דרמה שהגיעו בעקבות הריאיון שנתנו הנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל לאופרה ווינפרי, בו האשימו את משפחת המלוכה בבריונות ובגזענות, סוף סוף מגיעה תגובתה הרשמית של המלכה אליזבת.

 

"המשפחה כולה התעצבה לגלות עד כמה מאתגרות היו השנים האחרונות עבור הארי ומייגן", נמסר הערב (ג') מהארמון. "הנושאים שהועלו, ובמיוחד אלו הקשורים לגזע, מדאיגים. למרות שהזכרונות מאותם אירועים עלולים להיות שונים עבור אחרים, הם נלקחים ברצינות רבה, וייבדקו באופן פרטי על ידי המשפחה".

 

עוד הוסיף הארמון לסיום: "הארי, מייגן וארצ'י תמיד יהיו אהובים על ידי בני המשפחה".


"הארי, מייגן וארצ'י תמיד יהיו אהובים" (צילום: Getty Images)
"הארי, מייגן וארצ'י תמיד יהיו אהובים"צילום: Getty Images

 

כאמור, תגובת הארמון מגיעה בעקבות הסערה שהתחוללה לאחר שידור הריאיון של אופרה ווינפרי עם הדוכסים מסאסקס, בו חשפה מרקל כי היחס שקיבלה מהסובבים אותה בארמון גרם לה למחשבות אובדניות: "פשוט לא רציתי לחיות יותר", אמרה והוסיפה כי חשבה שמותה "יפתור הכל עבור כולם".

 

עוד סיפרה מרקל כי בזמן היריונה הראשון, הארי נאלץ להיות נוכח בדיונים של בני המשפחה שחששו מהאפשרות שבנם יוולד עם צבע עור כהה: "היו דאגות ושיחות לגבי עד כמה כהה עלול להיות צבע עורו כשיוולד", אמרה, אך היא והארי סירבו לחשוף מי מבני המשפחה היה זה שהעלה את הנושא. עוד סיפרה מרקל על הסכסוך עם גיסתה קייט מידלטון, שגרמה לה לטענתה לבכות. דבריה של מרקל מעניינים, מכיוון שלאחר המקרה פורסם כי דווקא מרקל הייתה זו שהביאה את מידלטון לידי בכי. יחד עם זאת, מרקל הבהירה שהשתיים יישרו לאחר מכן את ההדורים: "היא התנצלה והביאה לי פרחים עם מכתב התנצלות", אמרה והוסיפה שמידלטון היא "אדם טוב".

 

הנסיך הארי מצידו, חיזק את דבריה של אשתו והוסיף כי החל משנת 2020 בני משפחתו ניתקו אותו כלכלית וכי אביו, הנסיך צ'ארלס, לא ענה לטלפונים שלו לאחר שהשניים הודיעו על פרישה ועברו לקנדה. כפי שכבר אמר בעבר, הארי סיפר שהפחד הגדול שלו היה שההיסטוריה עלולה לחזור על עצמה - בכך התכוון לאמו המנוחה, הנסיכה דיאנה, ולכן חש כי עליו לעשות כל מה שצריך על מנת להגן על משפחתו.


מייגן מרקל מזילה דמעה בריאיון עם ווינפרי (צילום: CBS)
מייגן מרקל מזילה דמעה בריאיון עם ווינפריצילום: CBS

 

כצפוי, הריאיון עורר עניין רב בקרב הציבור - 11.3 מיליון אנשים צפו בו בבריטניה, בנוסף ל-17.1 מיליון צופים בארה"ב. הרשת כמובן געשה לאחר השידור, ורבים מהגולשים תקפו את הארמון על התנהגותו: "היה קשה מאוד לצפות ולא לחוש אמפתיה כלפי מרקל. כל כך הרבה נשים כהות עור יכולות להזדהות עם החוויה המתישה של הטלת ספק בערך ובקיום שלך", כתבה אחת הגולשות ואחר תהה: "זה פתאום הכה בי, הם ניתקו את הארי ומייגן אבל לא את הנסיך אנדרו הפדופיל?".

 

אחרים לעומת זאת, פיקפקו באמינות דבריהם של בני הזוג ושל מרקל בפרט, בראשם אויבה המושבע, העיתונאי פירס מורגן: "הארי רוצה שאמריקה ושאר העולם ישנאו את המשפחה שלו, את המלוכה ואת המדינה שלו. אני מציע לכולם לחכות עם ההתקרבנות של אשתו – לא הייתי מאמין למייגן גם אם הייתה מדווחת לי על תחזית מזג האוויר", אמר.

 

לאחר השידור של הריאיון שוחררו מספר קטעים נוספים שלא נכנסו למשדר עצמו, ובהם דיברה הדוכסית על הקרע בינה לבין אביה תומס מרקל והתייחסה גם לאחותה למחצה, סמנתה גרנט, שכתבה ספר על מערכת היחסים שלהן: "אני חושבת שיהיה קשה מאוד 'לספר הכול' כשאת לא באמת מכירה אותי", אמרה על כך מרקל.

 

עם חשיפת הקטעים הגיב האב: "היא אמרה שהיא איבדה אותי אבל זה לא נכון, תמיד הייתי שם בשבילה. כולנו עושים טעויות... מעולם לא הפסקתי לאהוב אותה. אני לא מסכים עם כל הדברים שילדיי עושים אבל אני תמיד אוהב אותם".

 

גרנט מצידה, טענה כי מרקל "התעלמה לחלוטין מהאמת. אני לא יודעת איך היא מסוגלת להגיד שהיא גדלה כבת יחידה. יש לנו תמונות לאורך כל חיינו יחד, אז איך היא יכולה שלא להכיר אותי?".


הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: CBS)
הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: CBS

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018