בעקבות הריאיון: אביה ואחותה של מייגן מגיבים, הארמון נכנס למגננה

"היא אמרה שהיא איבדה אותי אבל היא לא. תמיד הייתי שם בשבילה", אמר תומס מרקל רגע אחרי הריאיון הסנסציוני של בתו לאופרה ווינפרי, ומנגד, אחותה למחצה סמנתה גרנט טוענת: "היא התעלמה לחלוטין מהאמת". כל מה שקרה אחרי השידור

 

 

קצת יותר מ-24 שעות חלפו מאז שהריאיון החושפני (ויש שיגידו ההרסני) של הנסיך הארי ומייגן מרקל לאופרה ווינפרי שודר - והסערה בעיצומה: הדוכסים מסאסקס ממשיכים לככב בכותרות בכל רחבי העולם, קטעים שלא פורסמו מתוך הריאיון מופצים ברשת ומתפשטים באתרי הרכילות כאש בשדה קוצים, ובני משפחתה של מרקל - אחותה למחצה סמנתה גרנט ואביה תומס מרקל, לא חסכו מהתקשורת את דעתם על הבת הסוררת. ומה קרה בארמון בקינגהאם במשך כל הזמן הזה? קבלו את כל הפרטים.

 

נתחיל מאביה של הדוכסית: לאחר פרסום הריאיון, הרשת הוצפה בשאלות ותהיות איך ייתכן שווינפרי לא שוחחה עם מרקל על אחד הנושאים המעניינים ביותר - הנתק מאביה והסכסוך המכוער בינה לבין אחותה למחצה. אלא ששעות ספורות לאחר הריאיון פורסמו קטעים נוספים שנפלו בעריכה מפאת חוסר זמן, ושם ניתן למצוא את התייחסותה של מרקל לקרע עם הצד הזה במשפחתה. "אני מסתכלת על ארצ'י, אני חושבת על הילד הזה, ובאמת שאני לא יכולה לדמיין את עצמי עושה משהו שיגרום לו, בכוונה, לכאב. לילד שלי", אמרה לגבי אביה, ומנגד דאגה לשבח את אמה, דוריה רגלנד, ש"שמרה על שתיקה מוחלטת במשך ארבע השנים האחרונות".

 

עבור מי שלא מכיר את ההיסטוריה של הדוכסית ואביה נספר כי הקרע הפומבי בין השניים החל כמה ימים לפני החתונה, כשתומס הסתבך בסקנדל לאחר שהתברר כי שילם לצלמי פפראצי שתיעדו אותו מודד חליפה לקראת האירוע הנוצץ. אחרי שהתרמית התפוצצה, הוא טען כי התקרית גרמה לו ללחץ רב ובעקבות זאת לקה בהתקף לב ונאלץ לפספס את החתונה של בתו. מאז, מרקל האב לא פספס שום הזדמנות לטנף על בתו הדוכסית בתקשורת, להאשים אותה בהתנהגות אכזרית, להכריז כי היא "בטח הייתה מעדיפה שאני אמות" ועוד - כל זה למרות עצתו של הנסיך הארי, ששוחח איתו מספר פעמים לפני החתונה המלכותית והזהיר אותו וייעץ לו להתרחק מצלמי הפפראצי ולהימנע מהתקשורת בכל דרך אפשרית. "הארי חזר ואמר לי שאסור לי לדבר עם התקשורת והזהיר אותי ואמר שזה ייגמר בדמעות. הוא בהחלט צדק", אמר מרקל בריאיון ל-Daily Mail on Sunday באוגוסט 2018 - וממש לא הפנים את הלקח.

 

ובחזרה לריאיון - ווינפרי לא פספסה את ההזדמנות לשאול את מרקל על תחושותיה כלפי אביה: "האם זה הרגיש כמו בגידה כשגילית שאביך עובד עם הצהובונים?", שאלה ומרקל השיבה כי אביה הבטיח לה שהוא ממש לא מתכוון לדבר עם התקשורת, ואמרה: "אם נשתמש במילה 'בגידה' זה רק בגלל שכששאלתי אותו לגבי זה, כשהצוות שלי הזהיר אותי שהסיפור עומד לצאת - ככל הנראה הצהובונים ידעו על כך מראש וחיכו לפרסם את זה כמה ימים לפני החתונה שלנו מכיוון שרצו לייצר דרמה - התקשרנו לאבא שלי ושאלתי אותו לגבי זה והוא אמר שהוא 'ממש לא עשה את זה'. את יודעת, הארמון מעולם לא התערב בשום דבר עבורנו, הם היו יכולים לנסות למנוע את הסיפור הזה".

 

מייגן הוסיפה וסיפרה כי ביקשה מאביה לומר לה את האמת והוא לא עשה זאת, מה שמהדהד בראש מאז, ובעיקר מהרגע שהפכה להיות אמא. "הוא פשוט לא היה מסוגל לומר לי את האמת".

 

 
אביה של מרקל הגיב לדבריה של בתו, ובריאיון ל-ITV, אמר: "יש לי הרבה מאוד כבוד לבני המלוכה ואני לא חושב שהמלוכה הבריטית גזענית. אני לא חושב שהבריטים גזענים, אני חושב שלוס אנג'לס גזענית, קליפורניה גזענית, אבל לא – הבריטים לא. השיחה לגבי איזה גוון עור יהיה לתינוק או עד כמה כהה הוא יהיה, אני מנחש ומקווה שזו רק שאלה מטומטמת של מישהו. יכול להיות שמישהו פשוט שאל שאלה מטופשת ולא ניסה להיות גזען".
 
בהמשך, אמר תומס מרקל: "גם מייגן אכזבה אותי בכך שהתנתקה ממני לאחר שעברתי ניתוח לב לפני כשלוש שנים. בשורה התחתונה היא לא איבדה אותי, היא אמרה שהיא איבדה אותי אבל היא לא. אני תמיד הייתי שם בשבילה. כולנו עושים טעויות – אני מעולם לא קפצתי בעירום לבריכה או התלבשתי כמו היטלר, כמו שהארי עשה. מעולם לא הפסקתי לאהוב אותה, אני לא מסכים עם כל הדברים שילדיי עושים אבל אני תמיד אוהב אותם. ואני בהחלט אוהב את מייגן".
 
מעריץ של המלוכה. תומס מרקל (צילום: Mega)
מעריץ של המלוכה. תומס מרקלצילום: Mega

 

מרקל גם התייחסה לאחותה למחצה וסיפרה כי גדלה כבת יחידה ובנוסף טענה כי סמנתה גרנט שינתה את שם משפחתה למרקל רק לאחר שהזוגיות שלה ושל הארי יצאה לאור. "אני לא מרגישה בנוח לדבר על אנשים שאני לא באמת מכירה. גדלתי כבת יחידה ורציתי שיהיו לי אחים. מרגש אותי לדעת שלארצ'י תהיה אחות קטנה", אמרה, וציינה כי הפעם האחרונה שראתה אותה הייתה לפני כמעט 20 שנה.

 

נזכיר שוב כי גרנט לא חסכה את דעותיה הקשות על אחותה המפורסמת מהרגע ששמה עלה לכותרות: היא השוותה אותה לקרואלה דה ויל, סיפרה לכל מי שרצה לשמוע שמייגן רצתה להתחתן עם נסיך מאז שהייתה קטנה ולא חסכה בהאשמות נגדה. "מייגן לא אישה מוצלחת כפי שכולם טועים לחשוב, מדובר בבחורה מניפולטיבית ואנוכית שגרמה נזק רב למשפחתה", אמרה בכל ריאיון אפשרי. בחודש ינואר האחרון פורסם כי גרנט כתבה ספר חדש שעוסק כולו באחותה הדוכסית, The Diary of Princess Pushy's Sister ("יומנה של אחות הנסיכה השתלטנית" בתרגום חופשי - ע.ח.), ומרקל ניצלה את הבמה של הריאיון כדי להתייחס לספר: "אני חושבת שיהיה קשה מאוד 'לספר הכול' כשאת לא באמת מכירה אותי".

  

מיותר לציין שסמנתה לא הצליחה לעבור על הנושא בשתיקה ומיהרה למסור את גרסתה: "היא התעלמה לחלוטין מהאמת והשמיטה אותה", אמרה גרנט בריאיון אמש (ב') ל-Inside Edition, והוסיפה: "אני לא יודעת איך היא מסוגלת להגיד שהיא גדלה כבת יחידה. יש לנו תמונות לאורך כל חיינו יחד, אז איך היא יכולה שלא להכיר אותי?".
 
אז אתן כן מכירות... מייגן ואחותה למחצה סמנתה גרנט (צילום: טווויטר)
אז אתן כן מכירות... מייגן ואחותה למחצה סמנתה גרנטצילום: טווויטר
 
גרנט הוסיפה והתייחסה לכך שאחותה טענה שהיא שינתה את שם משפחתה: "הייתי מרקל גם לפני זה. זה קצת מוזר שהיא טוענת שהחלפתי את שם המשפחה שלי רק אחרי שהיא החלה לצאת עם הארי. מרקל תמיד היה שמי". גרנט, או מרקל עכשיו, גם התייחסה לדברים שאחותה למחצה אמרה בריאיון על המחשבות האובדניות שחלפו בראשה, והאשימה אותה שהיא משתמשת בבריאותה הנפשית כדי להתייחס לאנשים אחרים כמו ל"זבל": "דיכאון הוא לא תירוץ להתייחס לאנשים בצורה איומה ולהיפטר מהם".
 
 
ובינתיים בארמון בקינגהאם: ריצ'רד פאלמר, מקורב לארמון, נידב מידע בחשבון הטוויטר שלו מאז פרסום הריאיון של הדוכסים עם ווינפרי וכתב כי מתקיימות פגישות חירום כדי לנסות להבין איך לצאת מהמשבר העצום הזה. "כל אדם שהוסמך לדבר עם התקשורת נאלץ לכבות את המכשיר הסלולרי שלו", כתב. במקביל, מקורות יודעי דבר חשפו כי "הארמון משותק מאימה ומחרדה" בעקבות הריאיון ואילו המלכה אליזבת מסרבת לתת הצהרה בשלב זה. מקור אחר גרס כי "הטענות המזיקות ביותר הן שהארי ומייגן לא נתמכו על ידי בני המשפחה והצוות המלכותי, והטענות כי סבלו מגזענות". באופן כללי, יש בארמון מי שטוען כי "לא מעט אנשים רוצים לומר את דברם אבל בשלב זה איש אינו עושה זאת".
 
מנגד, יש כבר מקורות שמנסים להפריך את ה"שקרים" של בני הזוג. אחד מהם התייחס לדברים שאמרו בני הזוג לגבי ארצ'י. "הצוות של הארי ומייגן הודיע לעיתונאים, כבר עם לידתו של ארצ'י, כי הם לא מעוניינים להעניק לו תואר מלוכתי ושמחים שיהיה רק 'מר ארצ'י', מהסיבה שהם רוצים עבורו חופש וחירות, בדיוק כמו במקרה של בני דודיו של הארי, זארה טינדל ופיטר פיליפס, ילדיה של הנסיכה אן, שסירבה להעניק להם תואר מלכותי מאותה הסיבה". אז מי דובר אמת?
 
"איך נצא מהברוך הזה?". קמילה, צ'רלס ואליזבת (צילום: gettyimages)
"איך נצא מהברוך הזה?". קמילה, צ'רלס ואליזבתצילום: gettyimages
 
ראש ממשלת אנגליה, בוריס ג'ונסון, סירב להתייחס לריאיון וכשנשאל במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול אם צפה בריאיון, ענה כי לא ראה אותו והוסיף: "תמיד הייתה לי הערצה למלכה ולתפקיד. באשר לכל העניינים האחרים שקשורים למשפחה המלכותית - הקדשתי זמן רב בלא להתייחס לכך ואין בכוונתי לשנות זאת היום", ובזאת סיים להתייחס לנושא.
 
בניגוד לג'ונסון, כמה פוליטיקאים כן מיהרו להביע עמדה: "ממש עצוב לי לראות את המשפחה סוערת ככה", אמר קיר סטארמר, מנהיג מפלגת הלייבור ויושב ראש האופוזיציה הבריטית, והוסיף: "הנושאים שמייגן העלתה בנוגע לגזענות ולבריאות הנפש הם חמורים מאוד. זו תזכורת לכך שיותר מדי אנשים חווים גזענות בבריטניה של המאה ה-21. עלינו להתייחס לכך ברצינות רבה. אף אחד, אבל אף אחד, לא צריך להיפגע בגלל צבע עורו או בגלל בעיות בבריאות הנפש". קייט גרין, דוברת במפלגתו של סטארמר, חיזקה את דבריו והבהירה כי יש לבדוק לעומק את טענותיה של הדוכסית.
 
וכמובן היה גם מי שהתנגד: "כל משפחה לא מתפקדת בצורה כזו או אחרת, לכל מי שמחזיק בתואר בכיר יש סודות קטנים ואישיים שהיה רוצה להסתיר. כולנו בני אדם", אמר חבר הפרלמנט מייקל פברנטנט, והאשים את מפלגת הלייבור בניסיון לעשות פוליטיזציה לסיטואציה המסובכת.
 
שומר אמונים למלכה. אליזבת ובוריס ג'ונסון (צילום: Gettyimages)
שומר אמונים למלכה. אליזבת ובוריס ג'ונסוןצילום: Gettyimages
 
ונסיים עם הכוכבת הגדולה ביותר ומי שבאמת יכולה להוסיף לקורות החיים שלה עוד שורה מרשימה - אופרה ווינפרי, שחשפה את הודעת הטקסט שמייגן שלחה לה עם שידור הריאיון, וסיפרה כי אורכו של הריאיון המלא עומד על שלוש שעות ו-20 דקות, ושנותרו עוד 115 דקות שטרם ראו אור. לפי איך שזה נראה - רשת CBS מתכוונת לשחרר בימים הקרובים קטעים נוספים מתוך הריאיון שידובר עליו עוד שנים רבות.
 
על פי הדיווחים, למעלה מ-17.1 מיליון איש צפו בריאיון ההיסטורי של הארי ומייגן. עוד פורסם כי רשת CBS שילמה לווינפרי סכום של שמונה מיליון דולר עבור זכויות שידור הריאיון ובנוסף מכרה פרסומות של 30 שניות בעלות של 325 אלף דולר. 
 
מחכים להדלפה הבאה בקוצר רוח (צילום: Gettyimages)
מחכים להדלפה הבאה בקוצר רוחצילום: Gettyimages
 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018