הבריטים זועמים: "לשלול להארי ומייגן את התארים המלכותיים"

סקר שנערך בקרב אזרחי בריטניה קבע כי רוב הציבור אינו מאמין למייגן, חושב שהדוכסים מסאסקס רצו לשמור על ההטבות המגיעות עם חיי המלוכה אך לא את האחריות, ודורש לשלול מהשניים את התארים המלכותיים

התמונה שצולמה יום לפני המגזיט. הארי ומייגן  (צילום: gettyimages)
התמונה שצולמה יום לפני המגזיט. הארי ומייגן צילום: gettyimages

 

אחרי יומיים של שתיקה רועמת, המלכה אליזבת פרסמה אמש (ג') את הצהרתה הרשמית והתייחסה לריאיון הסנסציוני של הנסיך הארי ומייגן מרקל לאופרה ווינפרי. "המשפחה כולה התעצבה לגלות עד כמה מאתגרות היו השנים האחרונות עבור הארי ומייגן. הנושאים שהועלו, ובמיוחד אלו הקשורים לגזע, מדאיגים. למרות שהזיכרונות מאותם אירועים עלולים להיות שונים עבור אחרים, הם נלקחים ברצינות רבה, וייבדקו באופן פרטי על ידי המשפחה". כמובן שהניסיון לשדר אחדות ומשפחתיות היה הכרחי, ולכן המלכה סיימה את דבריה בנימה אופטימית: "הארי, מייגן וארצ'י תמיד יהיו אהובים על ידי בני המשפחה".

 

העולם כולו חיכה בשקיקה לתגובת הארמון, וכשזה סוף-סוף קרה - הבריטים תפסו עמדה. סקר שנערך על ידי JL Partners בקרב אזרחי בריטניה קבע כי רוב הבריטים חושבים שהדוכסים מסאסקס טעו בהחלטתם להתראיין לווינפרי. עוד התגלה בסקר כי ההמון חושב שהמלוכה נפגעה ואפילו האהדה האישית כלפי המלכה ספגה מכה, אבל פחות מזו של הארי ואביו, הנסיך צ'רלס. בנוסף, רוב האזרחים מאמינים כי הריאיון היה ניסיון נואש לקבל תשומת לב ומעטים האזרחים שהאמינו לדבריה של הדוכסית.

 

עוד משהו שהתגלה באדיבות הסקר הוא שהחבר'ה הצעירים בבריטניה, אלו הנעים בין גילי 18 ועד 44, די בעד הדוכסים מסאסקס. כשנשאלו באיזה צד הם, 52 אחוז מהמצביעים הצעירים הלכו עם הסאסקסים. לעומתם, 50 אחוז ממשיבי הסקר שמעל גיל 45 טענו כי צריך להאמין למלכה, אך דבר אחד שהוסכם על ידי כל העונים הוא שהארי ומייגן רצו לשמור על ההטבות המגיעות עם חיי המלוכה אך לא את האחריות.

 

ועוד קצת נתונים: 54 אחוז מהמצביעים טענו כי הדוכסים מסאסקס בחרו מועד איום לשידור הריאיון ובכך התייחסו למצבו הבריאותי של הנסיך פיליפ בן ה-99, שמאושפז בבית החולים קרוב לשבועיים. 41 אחוז מהבריטים התאכזבו מהריאיון ו-25 אחוז מהם הביעו כעס. 41 אחוז מהבריטים טענו כי הם אינם מאמינים להאשמות הגזענות של הדוכסים מסאסקס ו-57 אחוז מהנשאלים אמרו כי לדעתם הריאיון פגע מאוד במלוכה. וחשוב מכל: 49 אחוז מהבריטים, בכל שכבות הגילים, טענו כי הארי ומייגן זלזלו במלכה וכי הארי צריך לוותר על זכותו להיות חלק מרשימת יורשי הכתר. ועוד הסכמה שהגיעה כמעט בפה אחד היא שהמלכה אליזבת צריכה לשלול להארי ומייגן את תארם המלכותי - "הדוכסים מסאסקס".

 

פעם, כשכולם עוד ניסו להעמיד פנים שהכל בסדר (צילום: Gettyimages)
פעם, כשכולם עוד ניסו להעמיד פנים שהכל בסדרצילום: Gettyimages

 

מקורות יודעי דבר סיפרו כי לאחר שידור הריאיון התקיימה פגישת חירום בארמון כדי לנסות להבין איך ניתן למזער את הנזק. בנוגע לתגובתה המאוחרת של המלכה אליזבת, מהארמון טוענים שהדבר נעשה כדי לאפשר לציבור הבריטי לצפות בריאיון לפני כן. "היה חשוב מאוד לשקול היטב כל תגובה לפני שנוציא אותה ולשחרר אותה ביום שלישי, כדי שלאזרחי בריטניה תינתן ההזדמנות לצפות בריאיון קודם", אמר המקור.

 

מקור נוסף אמר כי למרות שהיה ניסיון ברור להדגיש את אהבת המשפחה כלפי הארי ומייגן, הקרע ביניהם רק הלך וגדל. "אף אחד לא הרוויח מהריאיון הזה, יש עצב עצום וכעת הקרע שיש בין הדוכסים מסאסקס ליתר בני המשפחה גדול יותר וציבורי יותר".

 

 
אביו של הארי, הנסיך צ'רלס, מסרב (נכון לעכשיו) לתת את התייחסותו הרשמית לדבריהם של הדוכסים מסאסקס, אך מקורבים ליורש הכתר סיפרו כי הוא פגוע ומאוכזב מבנו לאחר שאמר שאביו ניתק אותו כלכלית כבר בתחילת 2020. "המשפחה שלי ממש ניתקה אותי כלכלית. הם הציעו שמייגן תמשיך את קריירת המשחק שלה כי לא היה מספיק כסף לממן אותה. היו כמה סימנים מאוד ברורים - עוד לפני החתונה שלנו - שזה הולך להיות מאוד קשה", אמר הארי בריאיון. בתגובה, מקורב לצ'רלס הבהיר: "הנסיך מוויילס מאוכזב מדבריו של בנו. צ'רלס יצא מגדרו כדי לוודא שבנו וכלתו נתמכים כלכלית", סיפר המקור ל-Evening Standard.
 
לגבי ההאשמות בנוגע לצבע עורו של בנם הבכור ארצ'י, אמר המקורב: "זה מנוגד לכל מה שהנסיך צ'רלס מאמין בו. הוא מאמין שגיוון הוא הכוח האמיתי של החברה שלו".
 
שלושת הנסיכים: הארי, וויליאם וצ'רלס (צילום: Gettyimages)
שלושת הנסיכים: הארי, וויליאם וצ'רלסצילום: Gettyimages
 
לטובת מי שפספס (לא ברור איך זה ייתכן) נזכיר כי בתחילת השבוע עלה לאוויר הריאיון המדובר של הדוכסים מסאסקס לאופרה ווינפרי. במהלך הריאיון השניים לא החסירו דבר ודיברו על הגזענות שחוו בארמון, החשש של בני המלוכה לגבי צבע עורו של בנם ארצ'י וכמה כהה הוא עלול להיות והקשיים שחוותה מייגן, שהובילו אותה למחשבות אובדניות. ""אמרתי להארי שאני לא רוצה לחיות יותר, שזה יהיה עדיף לכולם. וזו הייתה מחשבה ברורה מאוד, אמיתית ומפחידה. ואני זוכרת איך הארי פשוט חיבק אותי חזק. אמרתי בקול רם שאני חייבת ללכת לקבל עזרה, מעולם לא הרגשתי ככה והייתי צריכה לדבר עם מישהו ופשוט אמרו לי שזה לא יהיה טוב עבור מוסד המלוכה".

 

מרקל ציינה בפני ווינפרי אירוע שקרה באותה תקופה, ובו השניים היו אמורים ללכת להופעה ברויאל אלברט הול והארי אמר לה שהוא לא חושב שהיא צריכה לבוא. "אני זוכרת שאמרתי לו 'אסור לי להישאר לבד'", היא סיפרה בעצב ואמרה לווינפרי שהיא זוכרת איך הארי אחז בה בחוזקה, למרות החיוכים שהשניים הפגינו כלפי המצלמות.

 

 

יממה לאחר הריאיון חשפה ווינפרי כי כי אורכו של הריאיון המלא עומד על שלוש שעות ו-20 דקות, ושנותרו עוד 115 דקות שטרם ראו אור. לפי איך שזה נראה - רשת CBS מתכוונת לשחרר בימים הקרובים קטעים נוספים מתוך הריאיון שידובר עליו עוד שנים רבות.

 

על פי הדיווחים, למעלה מ-17.1 מיליון איש צפו בריאיון ההיסטורי של הארי ומייגן. עוד פורסם כי רשת CBS שילמה לווינפרי סכום של שמונה מיליון דולר עבור זכויות שידור הריאיון ובנוסף מכרה פרסומות של 30 שניות בעלות של 325 אלף דולר. 

 

מתנה שלא מפסיקה לתת (צילום: Gettyimages)
מתנה שלא מפסיקה לתתצילום: Gettyimages
 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018