ריחו"ל

חברי קונגרס בעד בריטני: "חירותם של אינספור אמריקנים נשללת מהם שלא בצדק"

שני חברי קונגרס רפובליקנים פנו אל הוועדה המשפטית בדרישה לקיים דיון אשר יבחן את נושא המשמורות הכובלות אמריקנים שכלל אינם זקוקים להן: "אם הליך המשמורת יכול לפגוע בעצמאותה של אחת מכוכבות הפופ הגדולות בעולם, תארו לעצמכם מה זה עושה לחלשים יותר, שאת קולם לא שומעים". ומה היה לאביה של הכוכבת להגיד על כך?

הפוליטיקאים מתגייסים לעזרתה. בריטני ספירס (צילום: GettyImages)
הפוליטיקאים מתגייסים לעזרתה. בריטני ספירסצילום: GettyImages

 

הסרט הדוקומנטרי על חייה של בריטני ספירס והמשמורת שבה היא נתונה ממשיכים לעורר הדים, והפעם מצטרפים לדיון הסוער גם פוליטיקאים שמבקשים לבחון את מצבה לעומק.

 

אתמול (ג') הודיעו שני חברי קונגרס רפובליקנים, נציג פלורידה מאט גאץ ונציג אוהיו ג'ים ג'ורדן, כי ביקשו מהוועדה המשפטית של הקונגרס לבחון את נושא המשמורות הבעייתיות. במכתבם לוועדה כתבו השניים: "גברת ספירס היא לא היחידה. חירותם של אינספור אמריקנים אחרים נשללת מהם שלא בצדק וללא בדיקה מעמיקה. בהתחשב בסכנה שניצבת לחירות החוקתית ובעמימות השוררת סביב ההליכים המדוברים, אנו מבקשים מהוועדה לערוך שימוע אשר יעסוק בשאלה האם ישנם אמריקנים שנמצאים תחת משמורות שלא בצורך".

 

גאץ אישר כי המקרה של ספירס הוא זה שעורר את עניינו וגרם לו לערוך את הפנייה: "היא מקרה מובהק לסיבה בגללה צריך לבדוק את הנושא. אם הליך המשמורת יכול לפגוע בעצמאותה של אישה שהייתה בשיא חייה ואחת מכוכבות הפופ הגדולות בעולם, דמיינו לעצמכם מה זה יכול לעשות לאנשים חזקים פחות, כאלו שאת קולם לא שומעים". בנוסף, הוא צייץ את ההאשטאג המזוהה עם המאבק לשחרורה של ספירס: #FreeBritney. גאץ מסר לאתר TMZ כי הוא מקווה שספירס תוכל להעיד בשימוע, וסוף סוף לספר את סיפורה בעצמה.

 

דובר הוועדה המשפטית של הקונגרס אישר כי קיבל את בקשתם של השניים.

 

תומך בבריטני. מאט גאץ (צילום: GettyImages)
תומך בבריטני. מאט גאץצילום: GettyImages

 

ויוויאן ת'ורין, עורכת דינו של אביה של הכוכבת ג'יימי ספירס , הגיבה אמש על דבריהם של שני הנציגים ומסרה לאתר TMZ כי מטרתה של המשמורת היא אך ורק להגן על הכוכבת, ולהגיד שלא כך הדבר תהיה טעות: "ג'יימי ספירס פעל בחריצות ובמקצועיות כאחד מהאפוטרופוסים של בריטני, ואהבתו כלפיה ונחישותו להגן עליה ברורות לבית המשפט".

 

עוד אמרה ת'ורין כי הצוות המשפטי של הכוכבת היה מעורב בהחלטות סביבה מאז החלה המשמורת ב-2008, אז אושפזה ספירס בבית חולים לבריאות הנפש. ת'ורין הוסיפה כי אביה של ספירס לא היה האחראי היחיד על שלומה וכי אנשי מקצוע נוספים לקחו חלק באחריות ועוד אמרה שלאורך השנים ספירס כלל לא ביקשה לסיים את המשמורת בה היא נתונה. יש לציין כי ספירס אכן הגישה בקשה לצאת מכבלי המשמורת בשנה שעברה, והמקרה נידון בימים אלו בבית המשפט.

 

"פעל בחריצות ובמקצועיות". בריטני וג'יימי ספירס (צילום: אינסטגרם)
"פעל בחריצות ובמקצועיות". בריטני וג'יימי ספירסצילום: אינסטגרם

בריטני ספירס (צילום: GettyImages)
בריטני ספירסצילום: GettyImages

בריטני ספירס (צילום: GettyImages)
בריטני ספירסצילום: GettyImages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018