פניה לשלום: המלכה אליזבת מתכננת שיחת פיוס עם הארי ומייגן

לאחר שמסרה את הצהרתה הרשמית והדגישה כי הדברים שאמרו הארי ומייגן ייבדקו באופן פרטי, המלכה אליזבת נוקטת בגישה פייסנית וצפויה לשוחח עם הדוכסים מסאסקס בימים הקרובים. "מלכת בריטניה לוקחת את האחריות על ההשלכות של הריאיון השערורייתי"

"שולם שולם לעולם?". הארי, מייגן והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
"שולם שולם לעולם?". הארי, מייגן והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

פחות משבוע עבר מאז הריאיון המדובר של הנסיך הארי ומייגן מרקל לאופרה ווינפרי, שם חשפו את הקשיים שעברו בארמון ובנוסף האשימו את בני המלוכה בגזענות. כעת, נודע שהמלכה אליזבת החליטה לנקוט בגישה פייסנית כלפי נכדה ואשתו.

 

ימים ספורים לאחר שנתנה את התייחסותה הרשמית לריאיון ואמרה כי "הנושאים שהועלו, ובמיוחד אלו הקשורים לגזע, מדאיגים. למרות שהזיכרונות מאותם אירועים עלולים להיות שונים עבור אחרים, הם נלקחים ברצינות רבה, וייבדקו באופן פרטי על ידי המשפחה", וסיימה בכך שהביעה את חיבתה כלפי הדוכסים מסאסקס: "מייגן, הארי וארצ'י תמיד יהיו אהובים על ידי בני המשפחה", מקורות יודע דבר חושפים כי המלכה מתכוונת לשאת באחריות על הריאיון ותבצע "שיחות שלום" עם הארי ומייגן.

 

"מלכת בריטניה לוקחת אחריות על השלכות הריאיון השערורייתי של הארי ומייגן. היא הוציאה הנחייה לצוות להימנע מדיונים על המצב בפומבי. אליזבת מתכוונת לפנות לנכדה ולאשתו והם צפויים לשוחח בטלפון בימים הקרובים", מסר מקור מהארמון, והוסיף כי המלכה מאמינה שזה הזמן לגישה אישית.

 

מומחים לענייני מלוכה סבורים כי המלכה אליזבת פועלת בחוכמה, בזמן שהנסיכים וויליאם וצ'רלס עדיין מאוד מוטרדים מהאופן שבו הותקפו על ידי בני הזוג והארי בפרט. "המשפחה שלי ממש ניתקה אותי כלכלית. הם הציעו שמייגן תמשיך את קריירת המשחק שלה כי לא היה מספיק כסף לממן אותה. היו כמה סימנים מאוד ברורים - עוד לפני החתונה שלנו - שזה הולך להיות מאוד קשה", אמר הנסיך הארי בריאיון, וחשף כי אביו, הנסיך צ'רלס, לא ענה לו לטלפונים לאחר שעזב יחד עם אשתו לקנדה.

 

בנוסף סיפרו הדוכסים כי הארמון סירב לעזור לשניים כשניגשו לבקש עזרה, בין אם זה לגבי בריאותה הנפשית של מרקל, שלדבריה החלה לחשוב מחשבות אובדניות ולא רצתה לחיות יותר, ובין אם זה בנושא האבטחה. "אמרתי בקול רם שאני חייבת ללכת לקבל עזרה, מעולם לא הרגשתי ככה והייתי צריכה לדבר עם מישהו ופשוט אמרו לי שזה לא יהיה טוב עבור מוסד המלוכה", אמרה מרקל.

 

 

יש לציין כי לאורך כל הריאיון הקפידו הארי ומייגן לדבר רק דברים טובים על המלכה. מרקל סיפרה כי אליזבת קיבלה אותה בצורה מדהימה והייתה נפלאה אליה תמיד ואילו הארי הדגיש כי הוא מכבד את סבתו ומעולם לא היה עושה משהו מאחורי גבה.

 

"כולם מאוד מזועזעים ממה שקרה. אנשים בארמון פשוט המומים ויש כמה צוותים שמאוד ישמחו להפריך בפומבי את הדברים שנאמרו עליהם, אבל המלכה נקטה גישה מאוד הגיונית וטוענת שזה עניין משפחתי שיש עליהם להתמודד איתו ולפתור", סיפר מקור יודע דבר ל"דיילי מייל", והוסיף כי לפני שהמלכה מסרה את הצהרתה הרשמית היה ויכוח בארמון לגבי איזו גישה לנקוט: "רבים חשבו כי צריך להדוף את דבריהם של הדוכסים מסאסקס אך אליזבת בחרה בחמלה".

 

אך למרות הכוונה להתפייס, מקורבים למשפחת המלוכה טוענים כי גם אם הנסיך הארי יצליח לתקן את היחסים עם בני משפחתו, הנזק שנגרם הוא בלתי הפיך.

 

הריאיון ששינה הכל (צילום: Gettyimages)
הריאיון ששינה הכלצילום: Gettyimages

 

וזה לא הכל: על פי הדיווחים המלכה אליזבת מתכוונת לתחקר באופן אישי את שאר בכירי הארמון, בהם הנסיך צ'רלס ואשתו קמילה, הנסיך וויליאם ואשתו קייט מידלטון, במטרה להבין מי מהם שאל ואף הביע את חששו לגבי צבע עורו של ארצ'י, בזמן שמייגן הייתה בהיריון הראשון. "ההצהרה שפרסמה המלכה אליזבת מבטיחה להארי ומייגן כי החששות והטענות שהועלו בריאיון יטופלו. המלכה,

שחלק מפועלה לאורך השנים היה טיפוח חבר העמים והגיוון, הביעה את דאגתה בצדק", אמר ריצ'רד פיצוויליאמס, מומחה לענייני המלוכה.

 

פיצוויליאמס הוסיף: "אנחנו יודעים עד כמה המשפחה חשובה למלכה. לכל המשפחות יש חילוקי דעות וקשיים אך התחושה היא שהארי ומייגן טופלו בצורה הגרועה ביותר. כעת מובטח להם כי הדאגות שלהם נלקחו ברצינות והדרך הנכונה לעשות זאת זה באופן פרטי, כמשפחה".

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018