רכילות+

ליאל אלי: "דעת הקהל חשובה לי, אני משתדלת להתמסחר בכמה שיותר קלאס"

היא מעדיפה את המונח "יוצרת תוכן" אבל יודעת שהכסף הגדול טמון בשיתופי פעולה ברשת. ליאל אלי עוד לא בת 25 אבל נחשבת לאחת המשפיעניות הגדולות בישראל ועם הכוח מגיעה גם לא מעט אחריות - ואנשים שמנסים לדהור לך על התהילה. צפו!

 

 

"כולם הבינו את הצורך בדיגיטל, בטח ובטח בזמן הקורונה. הרשת - אינסטגרם, פייסבוק, יוטיוב, טיקטוק - זה כמו ערוץ טלוויזיה קטן, ומה כיף בו? שיש לך שליטה עליו. עכשיו, גם האיי-ליסטים הגדולים מתחילים להבין את זה, פתאום כולם מורידים טיקטוק, זה מטורף". ליאל אלי יודעת על מה היא מדברת ואם אתם עוד לא יודעים במי מדובר, ההפסד הוא כולו שלכם, וגם - הגיע הזמן שתתקדמו לשנת 2021.

 

היא התחילה את דרכה ברשתות החברתיות ולאט לאט ביססה את מקומה כאחת המשפיעניות המובילות בישראל, עם מאות אלפי עוקבים נאמנים. ואל תתבלבלו בבקשה, היא ממש לא "כוכבת רשת". "אני הרבה מעבר לזה. קודם כל, יש מלא סוגים של כוכבי רשת. יש כאלה שעושים מתיחות על סבא וסבתא לדוגמה. אני יוצרת תוכן. אני לא רק יוצרת תוכן ברשת, אני יוצרת תוכן לחברות מסחריות ולגופים, אתה מבין? זה הרבה מעבר לרשת".

 

אז הטייטל הזה קצת מוריד מערכך?

"לא יודעת אם מוריד מערכי, זה כאילו עדיין טייטל, יש מלא כוכבי רשת שהם תותחים, אבל אני מעדיפה את הטייטל 'יוצרת תוכן'. אני מתחברת יותר למושג הזה".

 

 (צילום: אור דנון)
צילום: אור דנון

 

נכון לכתיבת שורות אלו, לאלי יש עמוד אינסטגרם מתוחזק היטב עם כמעט חצי מיליון עוקבים, וחשבון טיקטוק פעיל עם למעלה מ-405 אלף עוקבים מכל קשת הגילים. מה זה אומר? הרבה כסף בעיקר. בנוסף לכל זה, היא גם הפרזנטורית של אתר האופנה והלייף סטייל One Project. "יש לי חברה שמרוויחה מאות אלפי שקלים", היא אומרת, אבל גם מסתייגת באותה נשימה. "זה תלוי מאוד כמה קמפיינים את עושה. אם את לוח מודעות כל יום כל היום, אז יש מצב שתעשי הרבה מאוד כסף. אבל צריך גם לדעת לבחור תכנים נכונים לקהל שלך".

 

לחברה הזו קוראים ליאל? 

"אינשאללה! לא, אנחנו עדיין לא שם, אבל בעזרת השם".

 

מה בחורה בת 24 עושה עם סכומים כאלה?

טסה למיקונוס, לאיביזה, כל היום מבזבזת. אולי גם חוסכים לדירה, קונים רכב יפה".

 

אז את חיה את חיים?

"למה אתה מנסה לרמוז עליי? אני לא טסתי למיקונוס בשנה האחרונה!".

 

"משתדלת להתמסחר בכמה שיותר קלאס" (צילום: אור דנון)
"משתדלת להתמסחר בכמה שיותר קלאס"צילום: אור דנון

 

אלי גם מבהירה שהיא מסננת לא מעט תכנים פרסומיים. "דעת הקהל חשובה לי, ואני משתדלת להתמסחר בכמה שיותר קלאס. העוקבים חייבים להבין שיש המון פרויקטים שקשה לסרב להם כי המוצר טוב ואני מתחברת אליו ורוצה שהקהל יכיר אותו וגם התקציב טוב והכסף משפיע, אין ספק. אז יש מערכת שיקולים שלמה מאחורי כל פרסום אבל עם יד על הלב, אני מסרבת להמון פרויקטים".

 

אז מאות אלפי העוקבים של אלי אולי הפכו את מנהל הבנק שלה לשמח במיוחד, אבל היא צריכה להיזהר בהרבה מובנים. ראשית, מה היא אומרת למצלמות ואילו תכנים היא מעלה. מה שנקרא לשקול מילים. "יש לי קהל מטורף של עוקבים ואני לא יכולה לעשות כל דבר. אני הרבה יותר מחושבת משהייתי כשאני מעלה תכנים. לצורך העניין, אני לא מקללות כי אני יודעת שיש לי עוקבים בני 12. לפני שנתיים גם הייתי מעלה סתם אנשים מהרחוב והיום אני לא אעשה את זה כי אני עלולה לחטוף תביעה".

 

"יש צבועים ואינטרסנטים בכל מקום, לא רק בתעשייה" (צילום: אור דנון)
"יש צבועים ואינטרסנטים בכל מקום, לא רק בתעשייה"צילום: אור דנון

 

שנית, וזה נושא שלאו דווקא מדברים עליו הרבה, הוא הסכנה בחשיפה הבלתי נגמרת ברשת. כשכל אחד מכל מקום יכול לעקוב אחרייך און ליין, לכתוב לך מה שעולה בדעתו וגרוע מזה, לדעת איפה את נמצאת בכל רגע נתון - זה פותח צוהר מסוכן למטרידנים ושכמותם. אלי מודה שהיא חשה את זה על בשרה, אך מעדיפה לא להרחיב בנושא. "היה מקרה עם סטוקר או שניים אבל זה ברוך השם טופל במשטרה, פניתי אליהם והגשתי כל מה שצריך והם פעלו בנושא, אז הכל בסדר".

 

הרגשת בסכנה?

"כשהפכתי לפני חמש שנים את הפרופיל שלי באינסטגרם מפרטי לציבורי, אמא שלי אמרה לי 'תזהרי, הכל חשוף, הכל מסוכן, יש פדופילים, יש מטרידנים', והיא לא טעתה. יש מלא דברים פחות טובים ופחות נחמדים בכל החשיפה הזו אבל אני משתדלת לא לתת לזה להשתלט עליי".

 

מה המחיר הכי גדול שאת משלמת על החשיפה?

"זה לא צחוק כשאומרים 'חוסר פרטיות'. אני מסתכלת על בר רפאלי או על איי-ליסטים אחרים ואומרת 'איך?' כאילו, הם באמת משלמים מחיר על חשיפה. נגיד, אם יצאתי עם בחור, את לא יכולה נגיד להתנשק בפומבי כי את לא רוצה שיקטלגו אתכם כבר כזוג. או כשמצלמים אותי אוכלת בציבור ושולחים לי ואני נראית כמו... זה הדברים הכי קטנים שאני טיפה מתבאסת עליהם, או אפילו כשאני בציבור עם המשפחה שלי והם אוהבים את הפרטיות שלהם, אז למה לצלם אותם? למה לדחוף להם מצלמה לפרצוף? אלה דברים שמבאסים אותי, כשזה מגיע למשפחה ולזוגיות".

 

"אם מלהק ייקח אותי לסדרה בגלל כמות העוקבים שלי, אני לא אעריך אותו ולא אותי" (צילום: אור דנון)
"אם מלהק ייקח אותי לסדרה בגלל כמות העוקבים שלי, אני לא אעריך אותו ולא אותי"צילום: אור דנון


ואם כבר בזוגיות עסקינן, נזכיר כי בתחילת דרכה של אלי היו שמועות על רומן סודי בינה לבין היוטיובר סהר קליזו אך השניים מעולם לא הצהירו על עצמם כזוג, למרות ש"ניסו, אבל זה לא התאים". כעת, היא מספרת שהיה לה מישהו לפני כמה חודשים לכמה חודשים, אך בינתיים הסטטוס הוא "רווקה".

 

כמה מתחילים איתך און ליין?

"מלא! אבל בחיי שעוד לא יצא לי לצאת עם מישהו שהתחיל איתי מהאינסטגרם, כי אני אומרת לעצמי, תראה אותי קודם במציאות ואז... אתה מבין מה אני אומרת? הוא רואה באינסטגרם איזו דמות, או מדמיין לעצמו איזה משהו ולא, אני אוהבת שאנחנו נפגשים קודם. יש מישהו ממש חתיך שבא אלי ואמר לי 'התחלתי איתך באינסטגרם ולא ענית', אז אמרתי לו 'תתחיל עכשיו'. אתה מבין? במציאות זה שונה".

 

את שונה במציאות מהאינסטגרם?

"ממש לא, אבל מספיק שנקבובית אחת לא תהיה במקום והוא יאכל תסביך".

 

מתחברת עם אנשים חדשים בזהירות. ליאל אלי (צילום: אור דנון)
מתחברת עם אנשים חדשים בזהירות. ליאל אליצילום: אור דנון
 

 

יש לך חוסר אמון באנשים מהאינסטגרם שמתחילים איתך?

"לא רק מהאינסטגרם, בכללי גם אנשים שמתחילים איתך ברחוב, תמיד כזה, זה בלתי נמנע לחשוב 'האם הוא איתי כי הוא אינטרסנט או כי אני אחלה בחורה', אבל אינטרסנטים אתה עולה עליהם פשוט נורא מהר. פעם אחת ישבתי עם מישהו, דייט שני, הכל היה נראה אחלה ומבטיח ואז הוא דפק לי 'תעשי לנו סטורי', משהו כזה. אז זה כאילו, ביי בובי, זה מראה על הכוונות שלו".

 

את עדיין גרה עם ההורים, אפשר להביא ככה בחורים הביתה?

"רק את הרציניים, אבל היו. לא הסתרתי את זה, אבל עד שאני לא אדע שזה זה, אני לא יוצאת בהצהרות".

 

כאמור, יוצרת התוכן עדיין גרה בבית של אבא ואמא, דבר לגיטימי לגמרי לצעירה בת גילה (24), אבל כשאת נמצאת בלב ליבה של הביצה התל אביבית, זה נתפס כיוצא דופן. אלי מודה שרק עכשיו מתחשק לה לעבור לבית משלה. "כיף לי אצל ההורים, אני נשבעת לך! אני גרה יחסית במרכז, קרוב להכול. יש כביסות, אמא ואבא, אני תלותית ברמות. אבל מצד שני, אני אומרת, 'כאילו סיס, לוליטה, תפרשי כנפיים, די'".

 

"עוד לא יצא לי לצאת עם מישהו שהתחיל איתי מהאינסטגרם" (צילום: אור דנון)
"עוד לא יצא לי לצאת עם מישהו שהתחיל איתי מהאינסטגרם"צילום: אור דנון

 

את גם מרוויחה מספיק בשביל דירה משלך.

"אני מחפשת דירה, עכשיו זה כבר מתחיל לדגדג לי בגרון. פשוט יש לי דרישות גבוהות ותקציב נמוך".

 

בנובמבר תחגגי 25, זה די צעיר. את מרגישה ילדה או שאישה בוגרת?

"מרגיש לי שזה גיל כזה, שבגיל 18 את אומרת לעצמך 'בגיל 25 אני נשואה עם ילדים'. זה גיל שאמרתי לעצמי שכבר יהיה לי חבר. אני מתקדמת לשם אבל כן, זה חצי צעיר חצי בוגר. מרגיש לי ש-27 זה אוקיי, בואי נשיג בעל, בוא נשיג את הילד".

 

"למה לדחוף למשפחה שלי מצלמה בפרצוף? אלו הדברים שמבאסים אותי בפרסום, כשזה מגיע למשפחה ולזוגיות". (צילום: אור דנון)
"למה לדחוף למשפחה שלי מצלמה בפרצוף? אלו הדברים שמבאסים אותי בפרסום, כשזה מגיע למשפחה ולזוגיות".צילום: אור דנון
 

 

בימים אלה שמה של אלי מככב בכותרות בהקשר נוסף, פחות מצחיק - סכסוך מתמשך עם החברה לשעבר מעיין אדם. בחודש אפריל האחרון, אלי ואדם, יחד עם שלל כוכבים ישראליים, הגיעו לדובאי לכנס משפיעני רשת שנועד למצוא דרכים לקדם את היחסים בין שתי המדינות. למרבה האירוניה, דווקא בכנס שנועד לקדם את השלום נוצרה מיני מלחמה בין שתי הכוכבות. מוקדם יותר השבוע השתיים נפגשו שוב באירוע אינטימי ומתוקשר שנערך במסעדה יוקרתית בתל אביב, וגם שם נרשמה התעלמות הדדית. אלי בוררת את מילותיה בנושא בקפידה ומנסה לדלג מעל המוקשים הברורים. על אדם עצמה, היא לא אומרת מילה.

 

היית בדובאי עם הבלוגרית דניאל עמית ועוד חבר'ה שאת שמם לא נזכיר, וכשחזרתם, הייתה תחושה שהבועה של חברויות בתעשייה התפוצצה, לא?

"דניאל עמית אמרה ש'אין חברים בתעשייה'. אני לא מסכימה עם האימרה הזאת, זה לא נכון בעיניי. אני פגשתי אנשים מדהימים מהתעשייה, חברים אמיתיים לחיים שאני מדברת איתם כל יום, כמו החברים שלי מהבית. וכן, יש צבועים ואינטרסנטים, אבל זה בכל מקום. ככל שאתה יותר גבוה - גם אם תהיה במשרד היי-טק או רופא, ככל שאתה יותר בכיר - כך ירצו יותר להתקרב אליך. יכול להיות שבתעשייה יש טיפה יותר, אבל אני לא חושבת שיש מה להשליך. מה שכן, באותה נשימה אגיד שאני יותר זהירה היום".

 

מה זאת אומרת זהירה? איך נזהרים?

"אני עושה את התהליך של החברות קצת יותר לאט מאז. לא רוצה להגיד חשדנית כי זה הארדקור, אבל פשוט יותר זהירה ואיטית בתהליך הזה".

 

את אומרת שנכווית ולמדת לקח?

"זה אתה אמרת".

 

"לא מתחברת למושג 'כוכבת רשת'. אני הרבה יותר מזה" (צילום: אור דנון)
"לא מתחברת למושג 'כוכבת רשת'. אני הרבה יותר מזה"צילום: אור דנון

 

בתחילת הכתבה רמזנו לכם שבקרוב מאוד השם ליאל אלי יהיה מוכר בכל בית, לכן נסיים עם "התיאבון" החדש שאלי פיתחה - עולם המשחק. "בהתחלה נמנעתי מלעשות אודישנים כי אמרתי לעצמי שאני אשמור את זה לשחקנים, 'הם למדו משחק' ושמתי אותם לפניי. אבל זה לא הדור של היום, מלהק חכם ידע ללהק אותך בגלל מי שאתה, אם אתה משחק טוב או לא. אם מישהו ייקח אותי בגלל העוקבים שלי אני לא אעריך לא אותו ולא אותי".

 

ראיתי אותך באיזה תפקיד כבר, נכון?

"עשיתי תפקיד אורח בסדרה בניקולודיאון וזה היה לי הכי כיף בעולם וזה פתח לי את התיאבון בצורה מטורפת ואי אפשר לעצור את זה".

   

שער Pplus - ליאל אלי (צילום: אור דנון)
שער Pplus - ליאל אליצילום: אור דנון

"כוכבת רשת יכולה להרוויח מאות אלפי שקלים בחודש" (צילום: אור דנון)
"כוכבת רשת יכולה להרוויח מאות אלפי שקלים בחודש"צילום: אור דנון

 

ייצוג ליאל אלי: ספוט ייצוג אומנים

 

צילום: אור דנון

סטיילינג: קורין סווד

איפור: אל אדידה

שיער: אבישי מסטי

ע. סטיילינג: דניאלה קרלינסקי

הפקה: ערן רחמני ואור דנון

  

צולם בסטודיו של שי הסנב

 

לבוש

 

עליונית כחולה: אמריקן וינטג', מכנס קורדורוי כתום: אמריקן וינטג׳

שמלת סאטן ורודה: אסיה

שמלת קשירה ורודה: אלה לוי

בגד גוף צהוב: blue lagoon swinwear, מכנס קורדורוי צהוב: אמריקן וינטג׳

חליפת סאטן כחולה: אסיה

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018