הסיבה ההזויה שהארי ומייגן ויתרו על תואר "רוזן" לבנם

הדוכסים מסאסקס ויתרו על תואר "הרוזן מדמברטון" כי לא רצו שבנם יהיה קורבן לבריונות, עקב המילה "טיפש" (dumb) בשמו. אה, וגם יש את הקטע הזה שהם חשבו שהוא יהפוך אוטומטית לנסיך בזכות צ'רלס - והתבדו

אף אחד לא יקר לך טיפש!  (צילום: אינסטגרם)
אף אחד לא יקר לך טיפש! צילום: אינסטגרם

 

את השבוע האחרון פתחנו עם הידעה על כך שארצ'י, בנם של הנסיך הארי ומייגן מרקל, לעולם לא יזכה לתואר נסיך, כיוון שסבו, הנסיך צ'רלס, שואף למונרכיה מצומצמת. על פי הדיווחים, יורש העצר הבהיר לבנו כי לארצ'י "לא יהיה מקום בקרב בני המלוכה שיהיו בחזית". בניגוד לדוכסים מסאסקס שאוהבים לעשות בלגן דרך "מקורבים" שמדליפים לתקשורת, הנסיך צ'רלס בחר ללכת על הגישה הישירה. "נאמר להארי ולמייגן שבנם לעולם לא יהיה נסיך, גם אחרי שצ'רלס יהפוך למלך", דווח ב-Mail on Sunday. "צ'רלס נחוש בדעתו להגביל את מספר בני המלוכה שיהיו בחזית מתוך הבנה ואמונה כי הציבור אינו מעוניין לשלם עבור מלוכה שהולכת ומתרחבת", חידד המקור.

 

כמובן שהחלטתו של צ'רלס למנוע מארצ'י את התואר נסיך לא עברה חלק בגרונם של הארי ומייגן, שוויתרו על התואר "הרוזן מדמברטון" עבור בנם, מתוך ידיעה ברורה שארצ'י יקבל את התואר נסיך ברגע שסבו יירש את הכתר ויהפוך למלך. כעת נחשפת סיבה נוספת, מטופשת אף יותר, להחלטתם לוותר על תואר הרוזן.

 

על פי דיווחים בבריטניה, אחת הסיבות לכך שהארי ומייגן דחו את המחווה של המלכה אליזבת להעניק לבנם את התואר "הרוזן מדמברטון" היא מכיוון שהמילה Dumbarton מכילה בתוכה את המילה Dumb - כלומר טיפש, והשניים לא רוצים שבנם ייפול קורבנות לבריונות בגלל שמו. "בני הזוג אינם מעוניינים להשתמש בתואר 'הרוזן מדמברטון', תואר אצולה סקוטי, עבור בנם מכיוון שהמילה 'דמברטון' מתחילה במילה 'טיפש' והם מודאגים מאיך שזה עשוי להיראות", כך מסר מקורב לזוג ל"טלגרף". אותו מקור כנראה ידע שהאצבע המאשימה תופנה במיידי למייגן, לכן מיהר להבהיר כי "היא לא הייתה היחידה שחשבה על כך וזיהתה את המלכוד הפוטנציאלי, זה הפריע גם להארי". רמת אמינות: תחזית מזג האוויר מבשרת על הקלה בחום.

 

ילד ללא תואר. ארצ'י
ילד ללא תואר. ארצ'י

 

למען ההגינות נציין כי עוד כשמייגן הייתה בהיריון, היא והארי הסבירו כי אין בכוונתם להעניק לבנם תואר מלכותי מכיוון שברצונם להעניק לבנם חיים נורמליים עד כמה שאפשר - ממש כמו במקרה של ילדיה של הנסיכה אן, שלא קיבלו תואר מלכותי מעולם, אך בהמשך נודע כי התוכנית המקורית הייתה להמתין בסבלנות עד שצ'רלס יהפוך למלך - מה שיהפוך את בנם באופן אוטומטי לנסיך.

 

לסיום נזכיר כי במהלך הריאיון הסנסציוני והבלתי נשכח שהעניקו הדוכסים מסאסקס לאופרה ווינפרי האשימו השניים את משפחת המלוכה בגזענות. מרקל סיפרה בקול חנוק מדמעות כי אחד מבני המשפחה היה מוטרד מאוד לגבי צבע עורו של ארצ'י וכמה כהה הוא עשוי להיות. הדוכסית אומנם סירבה לחשוף מי הוא אותו בן משפחה אך כעת ישנן רמיזות עבות לכך שמדובר בצ'רלס. "באותם חודשים שהייתי בהיריון, במשך כל אותה התקופה, היו לנו באופן קבוע שיחות על זה ש'התינוק לא יקבל שמירה, הוא לא יקבל תואר', ובנוסף עלה החשש על כמה כהה יהיה צבע עורו", סיפרה מרקל, ואילו ווינפרי קטעה אותה בדרמטיות: "רגע, עצרי. היו שיחות על כמה כהה עור הבן שלך יהיה?", ואילו מרקל אישרה. "באופן פוטנציאלי. וגם על איך זה יהיה ואיך הוא ייראה".

 

 

במהלך הריאיון לווינפרי התייחסו הדוכסים לעניין הכלכלי ובעיקר לאבטחה שנמנעה מהם כתוצאה משינוי במעמד. הארי סיפר כי האבטחה המוענקת לכל בני המלוכה נלקחה ממנו בעקבות שינוי במעמד והודה כי המהלך הפתיע אותו מאחר שחשב שתמיד תינתן לו הגנה מכיוון שהוא בן מלוכה מלידה ועם התואר ירש גם את הסיכונים הכרוכים בכך. "מעולם לא חשבתי שזה יקרה, ירשתי את הסיכון הזה וזה היה מזעזע עבורי".

 

מרקל מצידה הוסיפה כי כתבה מכתבים רבים לבני המלוכה בהם התחננה בפניהם להמשיך לשמור על בטחונו של הארי אך נאמר לה ש"זה בלתי אפשרי", כל זאת למרות שלטענתה הבהירה כי מדובר באיומי מוות ותעמולה גזענית. על פי הדיווחים עלות האבטחה של הדוכסים עומדת על 7,000 ליש"ט ליום (30 אלף שקלים), סכום ששולם בעבר על ידי משלמי המיסים.

 

הניתוק הכלכלי, לטענתם של הדוכסים, היה זה ש"אילץ" אותם לחתום על עסקאות אחרות, בהן זו עם נטפליקס: "העסקאות שחתמנו עם 'נטפליקס' ו'ספוטיפיי' מעולם לא היו חלק מהתוכנית. למעשה, לא הייתה לנו תוכנית. הציעו לי את זה בזמן שהמשפחה שלי ניתקה אותי כלכלית והייתי צריך לעשות את זה כדי להצליח לשלם עבור האבטחה שלנו". אין ספק שהעניינים מתחממים ואנחנו מצפים בקוצר רוח ל-1.7, אז צפוי הנסיך הארי להגיע לבריטניה (מינוס מייגן) ולהתאחד שוב עם משפחתו לטובת חניכת הפסל לכבוד מה שהיה אמור להיות יום הולדתה ה-60 של אימו המנוחה, הנסיכה דיאנה

 

רגע משפחתי יפה. דיאנה, וויליאם והארי (צילום: אינסטגרם )
רגע משפחתי יפה. דיאנה, וויליאם והאריצילום: אינסטגרם

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018