"נאמר להארי ולמייגן שבנם לעולם לא יהיה נסיך"

הנסיך צ'רלס הבהיר כי גם לאחר שיהפוך למלך אנגליה, נכדו ארצ'י לעולם לא יקבל את התואר נסיך ובכך סיכל את התוכניות של הנסיך הארי ומייגן מרקל לקבל תמיכה כספית ואבטחה עבור בנם. הבריטים בהחלט יודעים להגיש את הנקמה שלהם קרה

פעם, לפני שאליזבת יצאה מדעתה. הארי, מייגן והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
פעם, לפני שאליזבת יצאה מדעתה. הארי, מייגן והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

בשנה וחצי האחרונות ישנה תחושה שהנסיך הארי ומייגן מרקל מצליחים לעקוף את החוק המלכותי ולגרום למלכה אליזבת להתגמש משל הייתה נערת גומי בקרקס. תחילה היה זה כשהודיעו ללא התראה מוקדמת, על פרישתם מהמלוכה, בהמשך המעבר לארצות הברית, הריאיון הסנסציוני לאופרה ווינפרי, הסדרה הדוקומנטרית של הארי העוסקת בבריאות הנפש ולסיום השם שהעניקו לבתם התינוקת, ליליבת (לילי) דיאנה, כמחווה למלכה - ללא הסכמתה.

 

אז נכון שמקורות מהארמון טוענים כי המלכה אליזבת איבדה את סבלנותה ואף הבהירו שהיא "על הקצה", אבל נראה שבזמן שאליזבת מתכננת את הצעד הבא - לנסיך צ'רלס יש כבר נקמה מוכנה. לפי דיווח של ה-Mail on Sunday מסוף השבוע, צ'רלס ימנע מארצ'י, בנם הבכור של הארי ומייגן, את התואר נסיך. יורש העצר הבהיר כי לנכדו "לא יהיה מקום בקרב בני המלוכה שיהיו בחזית", ואף הוסיף כי התוכנית שלו היא מונרכיה מצומצמת.

 

נקמה מגישים קרה. הנסיכים הארי וצ'רלס (צילום: Gettyimage)
נקמה מגישים קרה. הנסיכים הארי וצ'רלסצילום: Gettyimage

 

כעת ניתן לחבר את הנקודות ולהבין כי ככל הנראה כשהארי ומייגן האשימו את משפחה המלוכה בגזענות בריאיון הבלתי נשכח אצל אופרה ווינפרי, האצבע המאשימה הופנתה בעיקר לצ'רלס, שעל פי מקורות יודע דבר "נחוש בדעתו להגביל את מספר בני המלוכה שיהיו בחזית מתוך הבנה ואמונה כי הציבור אינו מעוניין לשלם עבור מלוכה שהולכת ומתרחבת".

 

אגב, בניגוד לדרכם של הארי ומייגן, שאוהבים לתת למקורבים שלהם להדליף מידע לעיתונות האמריקנית כדי שיפורסם גם בעיתונות הבריטית, כדי שבסופו של דבר המידע יגיע לארמון ויוציא את יתר בני המשפחה מדעתם - הנסיך צ'רלס הלך על גישה ישירה יותר. על פי הדיווחים, המלך הבא של אנגליה הבהיר לדוכסית מסאסקס כי בכוונתו לשנות את המסמכים המשפטיים הנדרשים על מנת להבטיח כי ארצ'י לעולם לא יזכה לקבל את התואר נסיך. "נאמר להארי ולמייגן שבנם לעולם לא יהיה נסיך, גם אחרי שצ'רלס יהפוך למלך", אישר מקורב לדוכסים. אאוץ'!

 

מעשה בילד שלעולם לא יהיה נסיך. הארי וארצ'י
מעשה בילד שלעולם לא יהיה נסיך. הארי וארצ'י

 

התוכנית המלאה של הנסיך צ'רלס למונרכיה מצומצמת טרם נחשפה אך ישנן השערות הטוענות כי רק יורשי העצר ובני משפוחתיהם יזכו לתארים מלכותיים מלאים, תמיכה כספית ואבטחה אישית באדיבות משלמי המיסים. יש לציין כי השמועה על תוכניתו של צ'רלס אינה חדשה ובעבר יורש העצר נקלע לוויכוח עם אחיו הצעיר, הנסיך אנדרו, לגבי התנאים והאבטחה של בנותיו, הנסיכות ביאטריס ויוג'יני.

 

מה יעלה בגורלן? הנסיכות ביאטריס ויוג'יני (צילום: Gettyimages)
מה יעלה בגורלן? הנסיכות ביאטריס ויוג'יניצילום: Gettyimages

 

מיותר לציין שהחלטתו של צ'רלס החמירה את המצב בינו לבין בנו, הנסיך הארי, שיצא בדרישה חדשה: לקבל את הזכות לאשר לעיתונאי אחד לבחירתו להגיע ולסקר את חשיפת הפסל של אמו המנוחה, הנסיכה דיאנה, בחודש יולי הקרוב לצד יתר העיתונאים שינכחו באירוע. מטרתו של הארי היא להבהיר עד כמה הוא אינו סומך על התקשורת הבריטית.

 

ועכשיו, אחרי שנתנו את כל הפרטים החשובים, זה הזמן לציין כי כך למעשה סוכלה תוכניתם של הארי ומייגן להפוך את בנם לנסיך. נזכיר כי עם לידתו ארצ'י היה צריך לקבל את התואר "הרוזן דמברטון", אך הארי ומייגן סירבו להעניק לו את התואר. תחילה הסבירו כי זה מגיע מהרצון לאפשר לבנם לחיות חיים נורמליים עד כמה שאפשר - ממש כמו במקרה של ילדיה של הנסיכה אן, שלא קיבלו תואר מלכותי מעולם, אך בהמשך נודע כי התוכנית המקורית הייתה להמתין בסבלנות עד שצ'רלס יהפוך למלך - מה שיהפוך את בנם באופן אוטומטי לנסיך. לא נשקר, אנחנו מחכים לראות מה יהיה הצעד הבא של הדוכסים.

 

מחשבים מסלול מחדש. הארי ומייגן (צילום: Gettyimages)
מחשבים מסלול מחדש. הארי ומייגןצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018