"המלכה על הקצה": לאליזבת נמאס מ"מקורבים" של הארי ומייגן

שבוע לאחר שהארי ומייגן הכריזו על הולדת בתם השנייה, מקורות מהארמון חושפים כי השניים לא באמת ביקשו את אישורה של המלכה אליזבת לפני שהעניקו את השם ליליבת לבתם. האתר The Mail on Sunday גם מדווח כי המלכה תפסיק "להחליק" על חצאי האמיתות של בני הזוג לסדר היום

החיוך שלך ממיס אותנו! המלכה אליזבת (צילום: GettyImages)
החיוך שלך ממיס אותנו! המלכה אליזבתצילום: GettyImages

 

מאז שהנסיך הארי ומייגן מרקל פרשו מהמלוכה, אי שם בינואר 2020, הדוכסים מסאסקס ייצרו צרורות של צרות למשפחת המלוכה ולמלכה אליזבת בפרט - רק שבניגוד למצופה, אליזבת שמרה על איפוק מלכותי והביעה תמיכה בדוכסים. למרות הסטיגמה הרווחת כי מדובר באישה קשה עם אפס סובלנות, לאורך השנתיים האחרונות הוכיחה מלכת אנגליה דווקא אחרת - אך נראה שגם היא הגיעה הפעם לקצה.

 

לראשונה אי פעם, כך לפי אתר The Mail on Sunday, המלכה לא תמשיך עם מסורת ה"לא מתלוננים, לא מתרצים" שהייתה ברירת המחדל בבית המלוכה. מעתה והלאה, כך לפי האתר, המלכה לא תיתן לשקרים ולסילופים של האמת להגיע לתקשורת - ללא התייחסות. "בהחלטה דרמטית שמשאירה את הנוהל הנהוג מאחור, המלכה הורתה למתווכים לתקן את הצהרותיהם לתקשורת הנוגעות בשיחות פרטיות שלה או של בכירים במלוכה - באופן פומבי", נכתב באתר. "הצעד יוצא הדופן נועד להבהיר את תסכולה של המלכה ממקורבים של בני הזוג שמעבירים מידע לא אמין לתקשורת".

 

שמרה על איפוק עד עכשיו, אבל עלה לה (צילום: GettyImages)
שמרה על איפוק עד עכשיו, אבל עלה להצילום: GettyImages
 

 

כזכור, שעות ספורות לאחר שהודיעו כי הביאו לעולם את בתם השנייה, ליליבת (לילי) דיאנה מאונבטן ווינדזור, החלו לצוץ דיווחים באתרי התקשורת האמריקנים על כך שהנסיך הארי ואשתו ביקשו את אישורה של אליזבת להעניק לבתם את השם ליליבת, שהוא למעשה הכינוי שליווה אותה מילדותה ולאחר שנישאה לנסיך פיליפ הוא היה היחיד שקרא לה כך - עד יומו האחרון. אך כעת מקורב למלכה חושף כי זה לא בדיוק מה שקרה. "הארי ומייגן לא ביקשו את אישורה של אליזבת לקרוא לבתם ליליבת, הם הודיעו לה שהם יעשו זאת", סיפר המקור והוסיף כי האפיזודה האחרונה בפרשת הארי ומייגן דחפה את המלכה "אל הקצה".

 

כמובן שהארי ומייגן זעמו על אותו מדליף שטען כי השניים לא ביקשו אישור אלא הודיעו כי כך החליטו לקרוא לבתם וכהרגלם - מיד הפעילו את עורכי הדין שלהם לצאת נגד ה-BBC, שפרסם את הגרסה השנייה והפחות מתחשבת לבחירת השם. "הדוכס מסאסקס שוחח עם בני משפחתו לפני הכרזת הלידה, למעשה המלכה אליזבת הייתה הראשונה אליה הוא צלצל. במהלך השיחה הארי שיתף את סבתו ברצון לקרוא לבתם ליליבת. אבל אם אליזבת לא הייתה תומכת בכך - הם לא היו קוראים לה ככה", כך נמסר מטעם הדוכסים.

 

חכו, זה לא נגמר בזה: באתרי הרכילות בארצות הברית דווח כי הארי ומייגן קיימו שיחת וידאו עם המלכה אליזבת והציגו בפניה את ליליבת הקטנה, אך מקורות מהארמון טוענים כי זה לא היה ולא נברא. "לא התקיימה שום שיחת וידאו", סיפר מקורב למלכה, והוסיף: "נראה כי חבריהם של הסאסקסים נתנו מידע שגוי לעיתונאים, בעיקר על מה שאמרה המלכה, וזה הביא את המצב לקצה". ובכן, אם יש משהו שלא היינו רוצים זה להיות אלה שגורמים לאליזבת לאבד את שלוותה - הארי ומייגן, קחו זאת לתשומת ליבכם.

 

אין רגע של נחת מכם. מייגן והארי (צילום: Gettyimages)
אין רגע של נחת מכם. מייגן והאריצילום: Gettyimages

 

מיותר לציין שאליזבת, כיאה למלכה שהיא, גם הפעם אינה נותנת לשמועות הרבות לגעת בה ובמהלך סוף השבוע האחרון במצעד ה-Trooping the Color אליזבת שמרה על מצב רוח מרומם לאורך כל האירוע ואף תועדה כשהיא מחייכת וטופחת על רגליה בקצה המוזיקה.

 

וזה לא הכל: במהלך סוף השבוע האחרון כחלק מאירועי G7 summit, שם נכחו גם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון ונשיא ארצות הברית החדש ג'ו ביידן, אליזבת אפילו הצליחה הצחיק את האורחים כשניגשה לחתוך את העוגה עם חרב - קראתם נכון. אנשי הצוות שהיו לצידה מיהרו לעדכן אותה כי יש סכין ויהיה לה יותר קל אך אליזבת אמרה "אני יודעת שיש סכין, אבל ככה זה פחות שגרתי", והצחיקה את כל האורחים, בהן גם קייט מידלטון וקמילה פרקר בולס, שעמדו לצידה.

 

 

מילא חרב, אבל מה עם מפיות? אליזבת, קמילה וקייט (צילום: GettyImages)
מילא חרב, אבל מה עם מפיות? אליזבת, קמילה וקייטצילום: GettyImages

 

לסיכום, סביב לידתה של בתם השנייה של הארי ומייגן היו ציפיות רבות וכמובן התקווה לכך שהיא תהיה זו שתצליח לאחד בין בני המלוכה. כשהדוכסים מסאסקס חשפו את השם הנבחר, ליליבת על שם סבתא רבתא שלה וכמובן דיאנה על שם סבתה המנוחה, אימו של הנסיך שהלכה לעולמה בתאונה, הדעות היו חצויות.

 

אתר ה"דיילי מייל" מדווח כי קרובים של בני הזוג לא מתחרטים על אף מילה בריאיון הסנסציוני שהעניקו לאופרה ווינפרי, אך כן רוצים לשמור על שלום בית עם בית המלוכה.

 

 

בימים מלכותיים ויפים יותר. הארי, מייגן ואליזבת (צילום: Gettyimages)
בימים מלכותיים ויפים יותר. הארי, מייגן ואליזבתצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018