מייגן מרקל ילדה בת: נקראה על שם המלכה והנסיכה דיאנה

הנסיך הארי ומייגן מרקל הרחיבו את התא המשפחתי והביאו לעולם את בתם השנייה. "לילי נקראת על שם הוד מלכותה המלכה, ששם החיבה שלה במשפחה הוא ליליבת. שמה האמצעי, דיאנה, נבחר כדי לכבד את סבתה המנוחה, הנסיכה מווילס", נמסר בהצהרה הרשמית

הורים לשניים. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
הורים לשניים. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

בת נולדה לנסיך הארי ולאשתו מייגן מרקל, כך אישר דובר של בני הזוג ל-CNN. "שמחים לבשר כי הדוכסים מסאסקס הביאו לעולם את בתם, ליליבת 'לילי' דיאנה מאונטבטן ווינדזור", נאמר בהודעה הרשמית. "לילי נולדה ביום שישי, ה-4 ביוני בשעה 11 וארבעים בבוקר, תחת ידיהן האמונות של הרופאים בבית החולים סנטה ברברה קוטג'". עוד נכתב בהצהרה הרשמית כי התינוקת נולדה במשקל של כמעט שלושה קילוגרמים וחצי ושהילדה ואמה בריאות ומתמקמות בביתן. "לילי נקראת על שם סבתא רבתא שלה, הוד מלכותה המלכה, ששם החיבה שלה במשפחה הוא ליליבת. שמה האמצעי, דיאנה, נבחר כדי לכבד את סבתה המנוחה, הנסיכה מווילס".

 

ההודעה הרשמית (צילום מסך)
ההודעה הרשמיתצילום מסך

 

בחודש פברואר האחרון, ואם נהיה מדוייקים - בוולנטיינ'ס דיי, הודיעו הנסיך הארי ומייגן מרקל כי הם מצפים לבייבי שני יחד. כמה שבועות לאחר מכן, במהלך הריאיון הסנסציוני לאופרה ווינפרי, חשפו השניים, בצעד שלא נעשה בעבר בקרב בני המלוכה, את מין העובר - וגילו לעולם כולו כי הם מצפים לבת. "זו תינוקת", אמר הנסיך בהתרגשות, והוסיף: "אני פשוט אסיר תודה. להביא ילד ואז ילדה, מה עוד אפשר לבקש? עכשיו יש לנו את המשפחה שלנו, נהיה ארבעתנו יחד עם שני הכלבים שלנו".

 

מאז פרשו הדוכסים מסאסקס מהמלוכה נראה שהם מקפידים לעשות את ההפך הגמור ממה שנהוג בארמון, וכך למעשה עשו גם כשהכריזו על ההיריון השני. "אנחנו יכולים לאשר שארצ'י עומד להיות אח גדול. הדוכס והדוכסית מסאסקס מאושרים לצפות לילדם השני", מסרו השניים בהצהרה רשמית שלוותה בתמונה שפרסם הצלם מיסן הרימן. "מג, הייתי שם בחתונה שלך כדי לחזות בסיפור האהבה הזה מתחיל וזה כבוד גדול לצפות בו גדל. מזל טוב לדוכס והדוכסית מסאסקס על הבשורה המשמחת". לארמון בקינגהאם לקח קצת זמן להגיב אך לבסוף, ובאיחור קל, נמסר מטעם המלכה אליזבת, בעלה המנוח פיליפ ושאר המשפחה כי הם שמחים מהבשורה.

 

משפחה מלכותית ויפה. מייגן, הארי וארצ'י (צילום: Misan Harriman)
משפחה מלכותית ויפה. מייגן, הארי וארצ'יצילום: Misan Harriman

 

הבשורה המשמחת מגיעה כמעט שנה לאחר שהדוכסית מסאסקס עברה הפלה. בחודש נובמבר האחרון פרסמה מרקל מאמר ב"ניו יורק טיימס" וחשפה כי עברה הפלה ביולי 2020. הדוכסית תיארה את אותו בוקר בחודש יולי, כשהחליפה חיתול לבנה הבכור ארצ'י ולפתע חשה בהתכווצות חדה. "צנחתי על הרצפה יחד איתו, כשהוא בזרועותיי, וזמזמתי שיר ערש כדי לשמור על שנינו רגועים. המנגינה העליזה הייתה מנוגדת לחלוטין לתחושה שהייתה לי שמשהו לא בסדר. ידעתי, בזמן שאני אוחזת בבני הבכור, שאני מאבדת את השני".

 

מרקל סיפרה כי כמה שעות לאחר מכן כבר הייתה על מיטה בבית החולים, כשהנסיך הארי לצידה, אוחז בידה. "חשתי את ידו אוחזת בי ונישקתי את פרקי אצבעותיו, שהיו רטובים מהדמעות של שנינו. בהיתי בקירות הלבנים וניסיתי לדמיין איך שנינו נירפא".

 

לשמחתנו המשבר הכואב מאחוריהם, אך אם חשבתם שאפשר להתחיל לחלום על ילד נוסף, זה הזמן להזכיר כי הדוכסים הודיעו לא פעם כי אין בכוונתם להביא לעולם יותר משני ילדים, והסיבה: איכות הסביבה. "ברגע שלא נביא לעולם עוד ילד נחסוך מכדור הארץ 58.5 טון של טביעת רגל פחמנית", אמר הנסיך הארי בריאיון למגזין "ווג בריטניה" ביולי 2019, בגיליון שערכה אשתו. בריאיון לווינפרי השניים נשאלו שוב האם הם חושבים על ילד שלישי, ותשובתו של הארי לא השתנה והוא הבהיר ש"הם סיימו".

 

"בשבילנו רק שני ילדים, תודה" (צילום: Gettyimages)
"בשבילנו רק שני ילדים, תודה"צילום: Gettyimages

 

ואם כבר הזכרנו את הריאיון לווינפרי, אי אפשר שלא לדבר שוב על ההאשמות החמורות שהפנו הדוכסים לבני המלוכה, לאחר שטענו כי היו כאלה שחששו מ"כמה כהה יהיה צבע עורו של ארצ'י". מרקל סירבה לחשוף מי היה בן המלוכה שניהל עם בעלה את השיחה האיומה לגבי גוון העור של בנם, בטענה כי זה עלול לפגוע מאוד באותו אדם. "באותם חודשים שהייתי בהיריון, במשך כל אותה התקופה, היו לנו באופן קבוע שיחות על זה ש'התינוק לא יקבל שמירה, הוא לא יקבל תואר', ובנוסף עלה החשש על כמה כהה יהיה צבע עורו", סיפרה מרקל, ואילו ווינפרי קטעה אותה בדרמטיות: "רגע, עצרי. היו שיחות על כמה כהה עור הבן שלך יהיה?", ואילו מרקל אישרה. "באופן פוטנציאלי. וגם על איך זה יהיה ואיך הוא ייראה".

 

 

ונסיים עם פינתנו האהובה, מסע בזמן: הנסיך הארי ומרקל נישאו במאי 2018 בחתונה שעשתה היסטוריה, שכן זו הייתה הפעם הראשונה שאישה שחורה נישאה לבן משפחת המלוכה הבריטית. חמישה חודשים לאחר מכן בישרו השניים שהם מצפים לילד ראשון. במאי 2019 ילדה מרקל את בנם הבכור, ארצ'י, ומכיוון שבאותה התקופה השניים עוד היו חלק מהמלוכה, פעלו הדוכסים לפי כל ההנחיות ויומיים לאחר הלידה יצאו עם בנם והציגו אותו לתקשורת. "זה קסם, זה פשוט מדהים", אמרה מרקל, והוסיפה: "זכיתי בשני הגברים הכי מדהימים בעולם, ואני מאושרת".

 

 

מאז השתנו הדברים וגם הסטטוס, זאת לאחר שבינואר 2020 גרמו השניים לסערה תקשורתית, כאשר הודיעו שהם בוחרים לקחת צעד אחורה מהמלוכה ולוותר על מעמדם כבכירים. במסגרת הסערה, שזכתה לשם "מגזיט", הודיעו הדוכסים כי הם רוצים לחלק את זמנם בין בריטניה לקנדה. "אנחנו מתכוונים לקחת צעד אחורה ולוותר על מעמד הבכירים במשפחת המלוכה ולפעול כדי להפוך לעצמאיים כלכלית, ובמקביל להמשיך בתמיכה המלאה בהוד מלכותה המלכה", הכריזו השניים באינסטגרם.

 

ימים ספורים לאחר החלטתם המלכה אליזבת כינסה פגישת חירום, בסופה הצהירה כי היא מקבלת את רצונם של הארי ומייגן לחיות חיים עצמאיים אך במקביל - השניים ייאלצו לוותר על התארים המלכותיים. "ההחלטה שקיבלתי עבורי ועבור אשתי, אינה החלטה שקיבלתי בקלות. זה הוחלט אחרי חודשים ארוכים של שיחות ואחרי המון שנים של אתגרים - ואני יודע שלא תמיד הצלחתי לעמוד בהם כמצופה, אבל לא הייתה לי שום אפשרות אחרת", הסביר הנסיך הארי כשבועיים לאחר ה"מגזיט".

 

בחודש פברואר האחרון וימים ספורים לפני ששודר הריאיון לווינפרי, הדוכסים מסאסקס הודיעו למלכה אליזבת כי לא ישובו למלא את חובתם המלכותית. "בעקבות שיחה עם הדוכס, המלכה אישרה כי פרישתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל מהמלוכה לא תאפשר להם להמשיך עם האחריות והחובות הכרוכים בשירות הציבורי. התארים הצבאיים והארגונים הנמצאים תחת אחריותם יוחזרו להיות תחת אחריותה של המלכה, לפני שיחולקו מחדש בקרב בני המלוכה. למרות שכולם עצובים מהחלטתם, הדוכס והדוכסית תמיד ישארו אהובים בקרב המשפחה", כך נמסר בהצהרה רשמית מהארמון.

 

פעם משפחה מאוחדת (צילום: Gettyimages)
פעם משפחה מאוחדתצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018