ריחו"ל

כוכבת "13 סיבות" שיצאה כטרנסית: "מעולם לא הרגשתי טוב יותר"

טומי דורפמן, כוכבת הסדרה "13 סיבות", חשפה לאחרונה שהחלה תהליך של התאמה מגדרית ויצאה מהארון כטרנסג'נדרית. כעת היא מספרת לאתר InStyle: "ככל שהטסטוסטרון עזב את גופי, הרגשתי הרבה יותר טוב"

טומי דורפמן (צילום: אינסטגרם)
טומי דורפמןצילום: אינסטגרם

 

השחקנית טומי דורפמן (29), שכיכבה בסדרת הלהיט של נטפליקס "13 סיבות" יצאה בחודש יולי האחרון מהארון כאשה טרנסג'נדרית, וכעת היא מספרת בריאיון לאתר InStyle. "מעולם לא הרגשתי טוב יותר עם עצמי".

 

למרות שלא בישרה על כך רשמית עד לפני כחודש, עוקביה אולי יכלו לנחש מה עובר על הכוכבת לפי התמונות שהעלתה בחודשים האחרונים, בהן השינויים שעברה היו די ברורים לעין: "הייתי צריכה להיות במקום בטוח בחיי, מבחינה מקצועית, כלכלית. הייתי זקוקה לזמן לעשות את זה", היא מסבירה.

 

את התפקיד איתו פרצה, בסדרה "13 סיבות", קיבלה לפני כ-5 שנים כשעבדה כמוכרת בחנות למאפים. הסדרה הפכה להצלחה גדולה ודורפמן כיכבה בקמפיינים גדולים שמצד אחד גרמו לה גאווה גדולה, אך מצד שני למועקה: "וזה מה שבסופו של דבר דחף אותי קדימה. לא הייתה לא ברירה, אמרתי לעצמי שאני חייבת".

 

דורפמן מספרת שמאז ומעולם, כשעצמה את עיניה, ראתה את עצמה בתור אישה: "היה לי ברור, ראיתי את עצמי בתור קייט בלנשט", היא צוחקת. "צעדתי בגוף של זכר פריבילג, אבל בתוכי ידעתי רק איך זה להיות אישה". שיחות עם טרנסיות אחרות היו אלו שעזרו לה לקבל את הכח ואת האומץ לעשות את התהליך: "הן נתנו לי את הביטחון והידע לגבי הצעדים שהיו נחוצים לי כדי לצעוד לעבר הנשיות. הם לא נחוצים לכולם, כל אחד שונה".

"צעדתי בגוף של זכר פריבילג, אבל בתוכי ידעתי רק איך זה להיות אישה" (צילום: אינסטגרם)
"צעדתי בגוף של זכר פריבילג, אבל בתוכי ידעתי רק איך זה להיות אישה"צילום: אינסטגרם

 

כשהיא נשאלת לגבי הצעדים הרפואיים שעשתה, דורפמן מסבירה שיש דרכים רבות ושונות לגשת את התהליך. "אני רק לוקחת הורמונים, בדיוק שיניתי אותם ומעולם לא הרגשתי טוב יותר, במשך כל חיי. שבועיים אחרי שהתחלתי לקבל אסטרוגן, הרגשתי כאילו נחתתי על פני כדור הארץ. אני יכולה לישון עכשיו, מתעוררת במצב רוח טוב. ככל שהטסטוסטרון עזב את גופי, הרגשתי כל כך הרבה יותר טוב, עם יותר אנרגיות. אני חושבת שזו ההרגשה שתמיד חשבתי שאני אמורה להרגיש".

 

דורפמן משתפת שעד שהחלה את התהליך, מצבה הנפשי לא היה קל: "במשך 28 שנים התמודדתי עם מחשבות אובדניות ודיכאונות. החלמתי מהתמכרויות לאלכוהול ולסמים. אני לא חושבת שהייתי אי פעם באמת מאושרת, עד לשנה האחרונה. אני מסתכלת על תמונות ישנות שלי באינטרנט, מהתקופה שבה התחלתי לעבור, ואני יכולה לראות כמה אומללה הייתי בכל תמונה, זה מטורף". דורפמן מודה שההתמודדות הלא פשוטה שלה עם עצמה גם השפיעה על התנהגותה כלפי חוץ: "נתקלתי לא מזמן בחבר ישן שלא ראיתי זמן רב. כבר חייתי כאשה ונתתי לו חיבוק גדול. הוא היה מופתע ואמר לי 'היית כל כך רעה, כזו כלבה. את ממש נחמדה עכשיו'". היא מסבירה: "זה מצחיק, אני לא חושבת שהייתי כלבה, פשוט לא הרגשתי בנוח עם עצמי".

 

הרבה מהבגדים אותם היא לובשת כיום, דורפמן מספרת ומפתיעה, היא קיבלה מאמה: "לבשתי בגדים של בנות בילדותי, ולעיתים קרובות נעלתי את הנעליים של אמא שלי. היינו מכורות לקניות והלכנו לקנות בגדים ביחד. אנחנו באותה מידה, תודה לאל. אחרי שיצאתי מהארון, אמא שלי שלחה לי בגדים שלה, את אותם הבגדים שבחרתי עבורה. אז עכשיו בגיל 29, יש לי אוסף של שמלות, חצאיות, חולצות וז'קטים שבחרתי בעצמי כשהייתי בתיכון".

"אני לא חושבת שהייתי כלבה, פשוט לא הרגשתי בנח עם עצמי" (צילום: אינסטגרם)
"אני לא חושבת שהייתי כלבה, פשוט לא הרגשתי בנח עם עצמי"צילום: אינסטגרם

 

לאחר שחשפה בפומבי את התהליך שהיא עוברת, דורפמן מספרת שהופתעה מהתגובות התומכות שקיבלה. הוריה שעובדים בתעשיית הרכב, סיפרו לה שהוצפו בהודעות מלקוחותיהם: "השמרנים הארורים האלו שמחים עבורך", סיפרו לה. היא עצמה קיבלה הודעות מרבים שהכירה בצעירותה, ולא ציפתה מהם לתגובות חיוביות: "ציפיתי מהם להיות מאוד שמרנים או לא מקבלים, אבל כשהם ראו אותי, מישהי שהם מכירים כבר שנים, זה עזר להם להבין ולקבל את זה יותר".

 

היא מסכמת: "זו כמו בגרות מינית שנייה. הגוף כואב וזה מתיש רגשית. אבל הייתה לי האפשרות לעזור לאחרים, וגם להכניס את כל זה לעבודה שלי. בסופו של דבר, אני חושבת שזו לא אחריות של טרנסים, אלא אחריות אנושית לעזור לדור הבא".

 

דורפמן חשפה ב-2017 כי היא א-בינארית, וכאמור סיפרה שהחלה תהליך של התאמה מגדרית לפני כחודש בפוסט אינסטגרם בו כתבה: "נרגשת להציג את עצמי בתור האישה שאני כיום". בהמשך השנה היא תככב בסרט Sharp Stick, תפקידה הראשון בתור אשה.

"אחריות אנושית לעזור לדור הבא" (צילום: אינסטגרם)
"אחריות אנושית לעזור לדור הבא"צילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018