ריחו"ל

האני בו בו כבר לא ילדה: "אין לי חברים, אני לא סומכת על אף אחד"

אלנה תומפסון, שכיכבה בילדותה בתוכנית הריאליטי "האני בו בו", כבר בת 16 ומתמודדת עם החיים שאחרי התהילה, עם עוקבים שלא רוצים לראות אותה מתבגרת ועם אמא שנאבקת בהתמכרות לסמים. בריאיון לאתר Teen Vogue היא מספרת על הבדידות, על תוכניותיה לעתיד ועל התגובות שהיא מקבלת על המראה שלה: "רק בגלל שיש לי מעט יותר בשר על העצמות, אתם רוצים לשנוא אותי?"

הילדה כוכבת הריאליטי כבר בת 16. אלנה תומפסון (צילום: אינסטגרם)
הילדה כוכבת הריאליטי כבר בת 16. אלנה תומפסוןצילום: אינסטגרם

 

יתכן והשם אלנה תומפסון לא יגיד לכם הרבה, אבל הכינוי "האני בו בו" יצלצל לכם הרבה יותר מוכר. תומפסון הפכה בגיל 5 לילדה כוכבת בזכות הסדרה Toddlers & Tiaras, שתיעדה את מסען של ילדות קטנות והוריהן בעולם תחרויות היופי לפעוטות. היא ומשפחתה בלטו כל כך, עד שבמהרה קיבלו תוכנית-בת בכיכובם, "האני בו בו", והפכו לכוכבי הריאליטי הגדולים של התקופה, כשהצופים הרבים אהבו לצחוק איתם או עליהם, ולצפות מתוך אהבה או בוז. כעת תומפסון כבר נערה צעירה, ביום שבת היא תחגוג את יום הולדתה ה-16, ועליה להתמודד עם סיטואציה לא פשוטה, כששיא התהילה כנראה כבר מאחוריה – וכשאזכור שמה, ובעיקר הכינוי שלה, זוכה בעיקר לגיחוכים ולגלגול עיניים. "אמא שלי לא קראה לי האני בו בו", היא מבהירה בריאיון לאתר Teen Vogue. "קוראים לי אלנה תומפסון. אלו שני אנשים נפרדים לחלוטין".

 

לא מעט ילדים מפורסמים לאורך השנים התמודדו עם בעיה זהה – הקושי של הקהל לראות אותם כמבוגרים ולהבין שכמו אצל כל אחד אחר, גם ילדי פלא מתבגרים עם השנים ולא נשארים צעירים ומתוקים לנצח. ואכן, נראה שתומפסון מנסה גם היא כעת להיות נערה רגילה ולשים עד כמה שאפשר את עברה יוצא הדופן מאחוריה. "אנשים עדיין מצפים ממני להיות האני בו בו, וזו כבר לא אני", היא אומרת. "יש לי עוקבים שלא אוהבים את הציפורניים או את הריסים שלי, אבל זה לא משנה לי. כל עוד אני אוהבת את עצמי – אני מרוצה".

 

"עדיין מצפים ממני להיות האני בו בו, וזו כבר לא אני". תומפסון בילדותה (צילום: TLC)
"עדיין מצפים ממני להיות האני בו בו, וזו כבר לא אני". תומפסון בילדותהצילום: TLC

 

היא התפרסמה בתור ילדה שמנמנה ומתוקה שידעה לשלוף משפטי מחץ, מה שהפך אותה לכוכבת הגדולה של המשפחה. למרבה הצער, כל זה הביא איתו גם הרבה תגובות עוינות, במיוחד לגבי משקלה. למרות שנראה שבימינו החברה צועדת לכיוון של אפס סובלנות לגבי כל הנוגע לשיימינג, לדעתה של תומפסון מדובר רק בהצגה ובדיבורי סרק, מכיוון שהיא עדיין נתקלת בלא מעט שנאה ועלבונות: "הדור שלנו רק הופך את זה לחמור יותר. כולם מדברים על תדמית גוף חיובית, עד שהם נתקלים בגוף שלא לטעמם" היא אומרת. "אני לא מבינה אותם, רק בגלל שיש לי מעט יותר בשר על העצמות, אתם רוצים לשנוא אותי? אני לעולם לא אבין ביוש גוף". יחד עם זאת היא מצהירה בגאווה: "אני יודעת שאני יפה ושיש לי גוף מדהים. אז לא אכפת לי".

 

הבטחון העצמי הגבוה של תומפסון הוא לא מובן מאליו, כאמור, מדובר במישהי שגדלה לעיני המצלמות בנסיבות שלא תמיד היו הכי חיוביות ונאלצה להתמודד עם לא מעט מבקרים ומלעיזים. כיום, היא מודה – יש לה בן זוג, אבל מלבדו - היא די בודדה: "אין לי הרבה חברים, בכלל. אני מרגישה שהרבה אנשים חושבים לעצמם, 'אני חבר של האני בו בו!'. אני לא סומכת על אף אחד, לכן אין לי חברים".

 

"הרבה אנשים חושבים לעצמם, 'אני חבר של האני בו בו!'" (צילום: אינסטגרם)
"הרבה אנשים חושבים לעצמם, 'אני חבר של האני בו בו!'"צילום: אינסטגרם

 

למרות ההצלחה, התוכנית המשפחתית בוטלה ב-2014 לאחר שהשערוריות הבלתי נמנעות החלו לצוץ - הגדולה שבהן הייתה שאם המשפחה, מאמא ג'ון, המשיכה לשמור על קשר עם בן זוגה לשעבר, שהשתחרר מהכלא לאחר שהורשע בהתעללות בקטינה – ככל הנראה בתה אנה. ג'ון הצהירה שאינה מאמינה לאנה, מה שרק החמיר מן הסתם את המצב. 

 

כוכבי הסדרה "האני בו בו" (צילום: TLC)
כוכבי הסדרה "האני בו בו"צילום: TLC

 

בניגוד לתומפסון ששמרה בשנים האחרונות על פרופיל נמוך יחסית, אמה עדיין עלתה לכותרות פה ושם, אם בזכות סדרות הריאליטי שתיעדו את מסעה בתהליך הירידה במשקל, ואם בנסיבות פחות לבביות כמו מעצרה בגין אחזקת סמים ב-2019. לאחר מכן תומפסון הצעירה הוצאה מביתה ועברה לחזקתה של אחותה הגדולה. "כשהשימוש של אמא שלי בסמים החמיר, לא ידעתי איפה אמצא את עצמי. אני גאה בדרך שעשיתי", היא אומרת ומוסיפה: "הרבה אנשים לא מבינים כמה אנשים מושפעים משימוש באלכוהול וסמים. זה קשה, קשה מאוד. אני לא מאחלת את זה לאף אחד". כיום הן עדיין עובדות על שיקום הקשר ביניהן לאחר שאמה עברה תהליך גמילה – שתועד גם הוא לעיני המצלמות.

 

לגבי קאמבק עתידי – תומפסון לא ממהרת לחזור לאור הזרקורים. כרגע היא מתכננת ללכת לקולג' וללמוד להיות אחות מיילדת. תוכניות ריאליטי נוספות היא אולי עוד תעשה, אבל רק כדי שלא תצטרך לדאוג לגבי מצבה הכלכלי: "אני רוצה להיות הגרסה הכי טובה של עצמי. שיהיו לי חיים ושאוכל לתמוך בילדים העתידיים שלי".

"אני רוצה להיות הגרסה הכי טובה של עצמי" (צילום: אינסטגרם)
"אני רוצה להיות הגרסה הכי טובה של עצמי"צילום: אינסטגרם

אלנה תומפסון (צילום: אינסטגרם)
אלנה תומפסוןצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018