רכילות+

פנינה רוזנבלום: "כל חיי הייתי יפה. הטרידו אותי מכאן ועד הונולולו. הייתי צריכה לשים את כולם בכלא מזמן"

אשת העסקים מדברת על הכל - ההטרדות המיניות בתעשיית האופנה כשהייתה צעירה, הנכדים החדשים שנולדו, הדור החדש של דוגמניות האינסטגרם "המשופצות" ולמה היא לא תתלונן על משהו שקרה לפני 40 שנה. צפו

 

 

חמישים שנה עברו מאז שהשם פנינה רוזנבלום הפך להיות מוכר בכל בית וגם היום, כשהיא בת 66, רוזנבלום עדיין נחשבת לאחת מהכוכבות הגדולות ביותר שידעה תעשיית הבידור הישראלית. בחודש יוני האחרון היא צירפה לשורת הטייטלים שלה גם את התואר "סבתא" ואם לרגע חשבתם שהיא תהיה מאלו שלא מוכנות שיקראו לה כך, אתם טועים טעות חמורה. "הכי מעצבן לשמוע אנשים שלא מוכנים בשום פנים ואופן שיקראו להם 'סבא' או 'סבתא'. אני חושבת שזה ממש מזעזע", היא אומרת וצוחקת את הצחוק המפורסם. "רק 'סבתא', 'סבתא', הם יהיו משוגעים עליי".

 

ולמי שבכל זאת מתקשה עדיין לעכל את "סבתא פנינה", רוזנבלום מציעה רעיונות נוספים: "אפשר לקרוא לי 'הכוהנת הגדולה של הביוטי' ואפשר לקרוא לי הפיהרר של האסתטיקה". הבנתם את זה? יפה, בואו נמשיך.

 

 (צילום: ערן לוי)
צילום: ערן לוי

 

בחודש יוני האחרון, הפכה רוזנבלום לסבתא כשבתה חן ילדה תאומים. שעות ספורות לאחר שאלה ועילאי יצאו לאוויר העולם, סיפרה לנו פנינה על החוויה המרגשת והלחץ של לפני. "יצאתי עם בעלי לארוחת ערב, סוף סוף אחרי הקורונה. פתאום באמצע הלילה החתן שלי שלומי מתקשר ואומר לי 'אנחנו באמבולנס לברזילי'. עזבתי את המסעדה וטסתי לבית החולים ומשם נסענו באמבולנס לתל אביב. ידעתי שאם היא תלד פגים באשקלון יהיה לה קשה לנסוע כל יום עד לשם כדי לראות אותם, היא צריכה להיות קרובה. למחרת היום היא ילדה". 

 

חוויית הלידה של בתה הייתה משמעותית במיוחד עבור רוזנבלום, שבמשך שנים רבות ניסתה להביא לעולם ילדים - ללא הצלחה, עד שלבסוף החליטה לאמץ שניים. את בתה הבכורה חן אימצה מבית יתומים באוקראינה ואת בנה גל אימצה מבית יתומים ברומניה. "הייתי בת 37 כשאימצתי את חן, אז אתה יודע, לא יכולתי לדעת אם אני אהיה סבתא או לא, חלמתי להיות סבתא ותודה לאלוהים שנתן לי להגשים את החלום הזה".

 

"הדוגמניות של היום יפות, משופצות, אמביציונריות" (צילום: ערן לוי)
"הדוגמניות של היום יפות, משופצות, אמביציונריות"צילום: ערן לוי

 

כשאומרים סבתא, יש מן ציפייה כזאת לאישה מבוגרת עם שיער לבן...

"זו ממש לא אני, ומעולם לא הייתי. אני חושבת שאין גיל לבן אדם, הכל תלוי באיך שאתה נראה ואיך שאתה מרגיש וזה הכי חשוב. כל אחד ששומר על עצמו ומטפח את עצמו - לא מזדקן. וזה ממש לא רק גנים זו גם עבודה".

 

בחודש דצמבר הקרוב פנינה תחגוג יום הולדת 67 ובמקרה שלה ניתן לראות בברור כי גיל זה רק מספר. בכל זאת, מדובר באחת הנשים הכי אנרגטיות שיצא לנו לפגוש. "אני מרגישה כמו ילדה. זה נראה לי מצחיק לחשוב שזה המספר בתעודת הזהות שלי".

 

את מרגישה בת 67?

"זה נראה לי בדיחה אתה יודע? לא בעור פנים שלי שהוא לא מנותח ושום דבר. לא בידיים שלי..."

 

"הכי מעצבן לשמוע אנשים שלא מוכנים בשום פנים ואופן שיקראו להם 'סבא' או 'סבתא'. אני חושבת שזה ממש מזעזע" (צילום: ערן לוי)
"הכי מעצבן לשמוע אנשים שלא מוכנים בשום פנים ואופן שיקראו להם 'סבא' או 'סבתא'. אני חושבת שזה ממש מזעזע"צילום: ערן לוי

 

רגע, את רוצה להגיד שלא עשית כלום כלום כלום?

"חוץ מעפעפיים שעשיתי לפני עשר שנים ומדי פעם זריקה פה לעפעפיים, אני לא עשיתי שום דבר. אני יפה טבעית. גם ציצים לא עשיתי בחיים! אם הגעתי לגיל 66 בלי לעשות ציצים, זה רק אומר לך שהקדוש ברוך הוא נתן לי מתנות יפות".

 

איך מגיעים לגיל כזה שהכל נשאר מתוח ועומד?

"קודם כל מתחילים למרוח קרמים מגיל 18. אני שמה את הקרמים שלי ואני שמה כמויות. קרם צוואר, קרם יום, סרומים. עכשיו גם יש לי את סדרת הקנאביס שלי שעושה לי נפלאות בעור".

 

את חושבת שיגיע הגיל שבו תרצי לעשות בוטוקס?

"אם אני אצטרך לעשות זה יהיה הכי בקטנה. אני לא אוהבת לראות בנות שמסתובבות בגיל 20 עם שפתיים כאלה, מפוצצות, זה נורא. שיתחילו עם קרמים, לא צריך יותר. אם אני אצטרך, זה יהיה ממש בקטנה. עכשיו, זה לא שבוטוקס זה רע, כמו שאמרתי, אני נעזרת בזה בעיניים במקום לעשות עוד ניתוח, אבל אני לא מפוצצת כמות, אני שמה הכי בעדינות בשביל להראות הכי טבעית שאפשר".

 

"למה בחורה צעירה צריכה כל כך הרבה ריטוש? זה נורא בעיניי, תראי אותנטית" (צילום: ערן לוי)
"למה בחורה צעירה צריכה כל כך הרבה ריטוש? זה נורא בעיניי, תראי אותנטית"צילום: ערן לוי

 

לטובת מי שפחות בקיא בקריירה הארוכה של רוזנבלום נזכיר כי היא אמנם חולשת על אימפריית עסקים כיום, אך התחילה כדוגמנית והייתה אחת המצליחות אם לא ה-. "הייתי הדוגמנית הכי הכי. לא היה שער, לא היה פרסום, לא היה משהו שלא עשיתי. הייתי כמו שבר רפאלי הייתה בזמן שהייתה דוגמנית על".

 

את עוקבת אחרי הדוגמניות המפורסמות בישראל היום? עדן פינס, נטע אלחמיסטר, בר זומר?

"אני רואה אותן, לא עוקבת. זה שונה, היינו בעולם אחר לגמרי".

 

מה ההבדל?

"העולם שלנו היה יופי טבעי קודם כל. אף אחת לא עשתה ציצים, לא בוטוקסים, לא ניתוחים, כלום. הכל היה נורא טבעי, הכל היה עם ריגוש גדול, הכל היה אחרת".

 

"מישהו היה בא, נוגע, שם יד, מנשק... זה היה חלק מהחיים שלנו" (צילום: ערן לוי)
"מישהו היה בא, נוגע, שם יד, מנשק... זה היה חלק מהחיים שלנו"צילום: ערן לוי
 

 

איך זה נראה לך היום?

"היום זה יותר מדי אינטרנטי. כל הרשתות החברתיות האלה... גם לי יש אינסטגרם ופייסבוק - כי אין ברירה, אתה חייב להיות חלק מהמילייה, ממה שקורה, אבל בהחלט הייתי יכולה לחיות בלי זה. זה טו מאצ' לדעתי. אין נשמה, אתה מרגיש שזה הכל נורא טכני, זה לא הדוגמניות של פעם. הדוגמניות של היום יפות, משופצות, אמביציונריות אבל הן אובר אינסטגרם. פעם היה מגע עם אנשים, היינו עושים הרבה תצוגות אופנה. היום העולם הזה קצת מלאכותי בעיניי".

  

"גם אובר ריטוש אני ממש לא אוהבת", היא נזכרת פתאום. "אתה רואה בחורה צעירה, למה את צריכה כל כך הרבה ריטוש? זה נורא בעיניי. אם את רוצה להצטלם - תצטלמי טבעי. את צעירה, את יפה, מה את צריכה את כל הריטוש הזה? תראי אותנטית. אני, בגילי, לא שמה את הריטושים האלה, אני מצטלמת כמו שאתה רואה אותי עכשיו באור. חשוב לי שתהיה תאורה אבל אני לא מרטשת ולא מאפשרת לזו שמטפלת לי באינסטגרם".

 

"הייתי בת 37 כשאימצתי את חן, בחיים לא יכולתי לדעת אם אני אהיה סבתא" (צילום: ערן לוי)
"הייתי בת 37 כשאימצתי את חן, בחיים לא יכולתי לדעת אם אני אהיה סבתא"צילום: ערן לוי

 

ואם כבר מדברים על עולם הדוגמנות, בחודשים האחרונים פרשת שי אביטל מטלטלת את המדינה, כשנודע היקף מעלליו של סוכן הדוגמניות, ונכון לכרגע, למעלה מ-25 נשים הגישו נגדו תלונה על הטרדה מינית. רוזנבלום לא מעורה בפרטים המדוייקים של אביטל, אבל ממש לא מופתעת מהסיפור. "וואו, היו כל כך הרבה הטרדות! אבל אף אחד לא דיבר על זה. יש לי המון סיפורים. כשהייתי דוגמנית כל הזמן הטרידו אבל אז לא היה את הנושא הזה, הוא לא צף. אני מאוד שמחה שנשים התעוררו, אני שמחה מאוד שנשים ביקשו את הכבוד שלהן".

 

"כל חיי הייתי אישה מאוד יפה. הטרידו אותי מכאן ועד הונולולו. הייתי צריכה לשים את כולם בכלא כבר ממזמן, אבל ידעתי איך לשים אותם במקום. שלא יגזימו. זה שנשים דורשות את הכבוד שלהן ורוצות שיתנהגו אליהן בכבוד - בעיניי זה חשוב מאוד וטוב שהן פותחות את הפה ואומרות את מה שיש להן להגיד, כי יש גברים שלא יודעים גבולות. גבר צריך לדעת לכבד אישה. גם אם אתה מתחיל איתה, תתחיל איתה בצורה מכובדת".

 

"אני יפה טבעית. גם ציצים לא עשיתי בחיים!" (צילום: ערן לוי)
"אני יפה טבעית. גם ציצים לא עשיתי בחיים!"צילום: ערן לוי

 

את אומרת שהעמדת במקום. איך עושים את זה? זו סיטואציה שקשה לפעול בה.

"אני בן אדם מאוד קשוח. די אסרטיבית, יודעת להעמיד במקום, זו הייתה הדרך שלי. כמו שאמרתי, היום זה לא היה עובר. היום זו הטרדה מינית שאי אפשר לתאר אותה בכלל.

מישהו היה בא, נוגע, שם יד, מנשק... זה היה חלק מהחיים שלנו".

 

זה קשה.

"ברור, הייתי צעירה, היינו צעירות, אבל כשלא רציתי מישהו - ידעתי איך להרחיק אותו. אף אחד לא דיבר על זה, זה היה חלק מהחיים".

 

ועכשיו, בשנים האחרונות, כשהכל התחיל לצוף, אמרת לעצמך "זה עשה ככה וההוא עשה ככה"?

"כן, אבל מה זה יעזור? אני אלך 40 שנה אחורה? זה לא לעניין. זה טוב שזה יצא עכשיו, זה טוב שנשים שומרות על עצמן, זה טוב שיש להן את החוק שמגן עליהן, אבל להתחיל ללכת 40 שנה אחורה, לחפש את האנשים, זה לא".

 

"הייתי הדוגמנית הכי הכי. כמו בר רפאלי בזמן שהייתה דוגמנית על" (צילום: ערן לוי)
"הייתי הדוגמנית הכי הכי. כמו בר רפאלי בזמן שהייתה דוגמנית על"צילום: ערן לוי

"זה חשוב מאוד שנשים פותחות את הפה ואומרות את מה שיש להן להגיד, כי יש גברים שלא יודעים גבולות" (צילום: ערן לוי)
"זה חשוב מאוד שנשים פותחות את הפה ואומרות את מה שיש להן להגיד, כי יש גברים שלא יודעים גבולות"צילום: ערן לוי

 

צילום: ערן לוי

ע.צלם: אוראל לוי

סטיילינג: איה מלמד

איפור, שיער: אסף מלמד

ארט: אמלי לוגסי

הפקה: ערן רחמני

צילום וידאו: טל שמעוני

 

לבוש:

לוק שחור: שמלה - שחר אבנט, כפפות ופפיון - אוסף פרטי, נעליים - אלדו, תכשיטי יהלומים - רוגל יהלומים

לוק ורוד: חלוק - MISHIMONO, עגילי פפיון - MISHIMONO X ODD PEARLS, קשת פנינים - קרן וולף

לוק ירוק: חליפה - לוני וינטג', עגילים תלויים עם פנינים - קרן וולף, משקפי שמש - אוסף פרטי

לוק לבן: שמלת תחרה, מטפחת ראש ומשקפי שמש - לוני וינטג'

לוק סגול: חליפה - ASIA, כפכפי צמה - H&M, שרשרת פנינים ועגילים - לוני וינטג'

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018