רכילות+

ניקי גולדשטיין: "הילדים שלי יסתכלו עליי כהשראה ללכת אחרי הלב ולקבל אומץ לעשות דברים"

ניקי גולדשטיין יצא לדרך חדשה ואמיצה כשעזב את אשתו ואם ילדיו והחל מערכת יחסים עם חברו הטוב שהפך לבן זוגו. "בגיל 44 עשו לי טייק שני, זו באמת עצמאות", הוא מודה ומספר על השנה האחרונה: ההתמודדות עם זהותו המינית, התגובות מהסביבה, איך זה השפיע על הילדים ולמה הוא לא מתחרט על שום דבר. צפו

 

 

"זו סוג של התחלה חדשה, בגיל 44 עשו לי טייק שני", אומר ניקי גולדשטיין במהלך השיחה, ובהחלט אפשר להבין אותו - בזמן שמדינת ישראל חוגגת בימים אלו את יום העצמאות ה-74 שלה, לא יהיה מוגזם להגיד שגולדשטיין חוגג את שנת העצמאות הראשונה שלו.

 

למי שלא עקב אחרי הכותרות הרבות שעשה לפני כחצי שנה השחקן והקומיקאי, נזכיר שבדצמבר 2021 הוא חשף ברבים את סודו הגדול, שהפתיע לא מעט אנשים אבל בו בעת גם אישש את חשדם של אחרים: שנה לאחר שהתגרש מאשתו ואם ילדיו מזה 15 שנים, שירלי, גולדשטיין סיפר שהוא הומו ובזוגיות עם חברו הטוב ביותר – שהיה גם הוא נשוי בעברו לאישה.

 

אתה עוצר לפעמים וחושב על כל מה שעברת בשנתיים האחרונות?

"בלב המשבר, שאף אחד לא ידע עליו, כולם שאלו אותי אם אני בסדר. עניתי שאני לא יודע מה אני עובר, שאני מטופל ושבעוד חצי שני אני אסתכל על זה אחורה כדי להבין מה עברתי. היום אני מבין. אי אפשר שלא להשתנות מכזה סיפור. אני אותו ניקי, אבל גרסה מעודכנת יותר, אולי אפילו משודרגת".

 

 

 (צילום: מור  צידון)
צילום: מור צידון

 

מה היה בניקי ההוא שפחות התחברת אליו, שפחות אהבת?

"ניקי ההוא היה מרצה את כל העולם ואשתו, חושב על כולם ואחר כך על עצמו. הוא היה יותר פזיז, יותר אימפולסיבי, שפט אנשים אחרת, פחות בוגר לדעתי".

 

אתה מתחבר לזה שאומרים ש"נולדת מחדש"?

"תשמע, מה זה נולדתי מחדש? זה לא שהייתי בגיהינום והיום אני באיזו ממלכה, זה לא הסיפור. אבל כן, אני יכול להבין למה אנשים אומרים על הסיפור שלי שזו לידה מחדש".

 

לפני שנגיע ללידה מחדש, כדאי לחזור עוד יותר אחורה אל לידתו של גולדשטיין כאחד האומנים המובילים בארץ. הוא התחיל את דרכו בתעשייה בסוף שנות ה-80, כשהיה רק בן 11 ולוהק לסדרה האייקונית "קשר משפחתי" ששודרה בטלוויזיה החינוכית. את כישורי ההומור והחקיינות שבזכותם יתפרסם בהמשך, הוא הפגין על המרקע כבר כשהיה בן 13, כשהוזמן להתארח בתוכנית "רואים 6/6" של הערוץ הראשון (בהנחייתו של ארז טל) וחיקה בה את ריטה – שהתקשרה לתוכנית כדי לשוחח איתו ולהחמיא לו באופן אישי.

 

"אני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי. אנשים יכולים לדבר" (צילום: מור  צידון)
"אני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי. אנשים יכולים לדבר"צילום: מור צידון
 

 

בנעוריו היה חבר בלהקת הנוער התל אביבי "החברים של צ'יץ'" – אבל הפריצה הגדולה שלו התרחשה בתחילת המילניום, כשנכנס בשנת 2001 לנעליו של צחי נוי בסרט "אסקימו לימון: החגיגה נמשכת". מאז הוא מופיע באופן תדיר בטלוויזיה ועל הבמות, לילדים ולמבוגרים כאחד. למרות זאת, וכאן זו ההזדמנות שלנו ב-Pplus להכות על חטא – גולדשטיין מעולם לא עיטר את השער שלנו, בגרסה המודפסת או הדיגיטלית.

 

איפה טעינו?

"אני חושב שהיום אני מבין דברים אחרת, כל דבר צריך להגיע בזמן שלו, והיום זה הזמן".

 

מה חשבת כששוחחנו בפעם הראשונה על האפשרות שתככב בשער יום העצמאות החגיגי שלנו?

"מאוד ריגש אותי. זו באמת עצמאות כי היום אני אחרת לחלוטין בהתנהלות שלי. אני עצמאי יותר בהתנהלות היומיומית שלי, גם עם הילדים. זו לחלוטין העצמאות שלי".

 

כאמור, לפני כשנתיים חל המפנה הגדול בחייו של גולדשטיין. אחרי 15 שנות נישואים ושני ילדים משותפים, הוא ואשתו דאז (שהייתה גם המנהלת האישית שלו), הודיעו שהחליטו להיפרד. גולדשטיין כתב באינסטגרם שלו: "לפני שהרשת תתמלא בחרושת שמועות, החלטנו לספר לכם שירלי ואני כי החלטנו להיפרד ביחד לקחת נשימה, פסק זמן ולצעוד כל אחד מאיתנו בנפרד בשביל חדש ואנו עושים זאת באהבה וכבוד אחד לשנייה ובאהבה ענקית לילדנו", שירלי פרסמה גם היא את אותו הטקסט ואף הגיבה וכתבה לגולדשטיין: "אני אוהבת אותך".

 

איפה הייתה הנקודה שבה הבנת שאתה חייב לעשות את השינוי הזה בחיים? מתי הגיע הסף רתיחה?

"זו לא הייתה נקודת רתיחה. זה היה מאוד איטי, הייתי בשגרת חיים מטורפת, ואת הדברים האלה טאטאתי. זה היה יותר כמו קרחון באיסלנד שלאט לאט נמס ואף אחד לא שם לב. הוא פשוט נשבר ואז מתחיל משהו חדש".

 

"מעולם לא עבר לי בראש שאהיה בזוגיות עם גבר, והיום זה מרגיש לי הכי טבעי" (צילום: מור  צידון)
"מעולם לא עבר לי בראש שאהיה בזוגיות עם גבר, והיום זה מרגיש לי הכי טבעי"צילום: מור צידון

 

בדצמבר האחרון כאמור, גולדשטיין הרגיש מספיק בנוח כדי לבשר על הזוגיות החדשה שלו, עם מי שהיה עד אז רק בגדר חברו הטוב, אייל שלום. הגילוי המרעיש לווה בריאיון גדול שערכה איתו זמן קצר לאחר מכן דנה וייס בפריים טיים, שעורר כצפוי הרבה שיחה ורעש. "ידעתי שידברו על זה, אבל לא ציפיתי לגל המטורף הזה. זה אפילו הלחיץ אותי ברגעים מסוימים, איך זה יתקבל עם הילדים והמשפחות שלנו, אבל אנחנו מקבלים תגובות מדהימות ברחוב. אנשים שולחים לי הודעות שנתתי להם השראה והם עזבו עבודה אחרי מיליון שנה, שאנשים עשו משהו בזכותנו כי הם ראו במעשה שלנו משהו אמיץ".

 

יצא לך לקרוא טוקבקים סביב הסיפור?

"אני לא קורא טוקבקים. היום באמת כל בן אדם יכול לדבר מאיפה שכואב לו. יש משפט שאומר 'אל תשפטו אותי לפני שתהיו בזירה איתי'. כל מה שאנשים כותבים, הבנתי את הווייב. לא התעצבנתי, אני יכול להבין מאיפה אנשים כותבים את זה, כבר המון שנים שזה לא מנהל אותי. אני כמעט לא מתייחס לטוקבקים, היום אני יודע הכי טוב שגם אם אנשים מדברים, בסוף זה אתה. ואני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי. יכולים לדבר".

 

מאחורי הקלעים בתעשייה, כולם אמרו ש"הכתובת הייתה על הקיר", שזה היה רק עניין של זמן עד שתצא מהארון.

"אז מה? גם על רצח רבין כולם ידעו, נו! אנשים נורא חכמים. אף אחד לא ידע! ואף אחד לא היה איתי במיטה. כל מי שמעלה ספקולציות, אני מקבל את זה".

 

למרות זאת, גולדשטיין בהחלט מעוניין להעמיד דברים על דיוקם, והוא ובן זוגו אייל עובדים ביחד ובמרץ על מנת לעשות זאת: "אנחנו כותבים עכשיו סדרה", הוא מספר.

 

"אני אותו ניקי אבל גרסה משודרגת" (צילום: מור  צידון)
"אני אותו ניקי אבל גרסה משודרגת"צילום: מור צידון

 

מי זה אנחנו?

"אני ונטלי מרכוס, ביחד עם אייל. אנחנו נפגשים עם נטלי כל הזמן ויש שם חיבור קוסמי. בכל מפגש שלנו אנחנו מספרים לה עוד חלק מהסיפור שלנו לפרטי פרטים. אני אשחק את עצמי, ולתפקיד של אייל נלהק שחקן. אף אחד לא יוכל לשחק את זה יותר טוב ממני, כי אני זוכר רגעים שאף אחד לא יוכל לשחק כמוני".

 

הנשים לשעבר יודעות על זה שהולכת להיות סדרה כזו?

"כן, דיברנו על זה".

 

כל מה שעברת בשנתיים האחרונות, כל התהליך, מתנקז עכשיו למופע החדש שלך. ספר לי עליו קצת.

"הוא נוצר בקורונה, הייתי מופיע בפני אנשים בסלון הביתי שלהם. להצחיק כמות קטנה של אנשים זה הרבה יותר קשה ומביך וכל קומיקאי יוכל להבין אותי, אבל כשנכנסתי לדבר הזה, וסיפרתי את מה שאני עובר, נוצרה מתוך זה הופעה חדשה. סיפורים אמיתיים שקרו לי בקורונה, וככה נוצרו להם 45 דקות חדשות שהתבססו על כל השנתיים האחרונות. אני לא יכול להופיע על הבמה ולא לדבר על המשבר שעברתי, אני סטנדאפיסט, וזו הסיבה שרציתי לעשות את הכתבה הזו, זה הסיפור שלי ותנו לי להמשיך הלאה בחיים".

 

אתה צוחק שם גם על המערכת יחסים עם אייל.

"ברור, אני צוחק על הסטטוס החדש. כל אחד חושב שהוא ידע עליי. למה, אין גברים סטרייטים שאוהבים אירוויזיון? וזה הולך ומתעצם, זו חגיגה שלמה".

 

"זה היה כמו קרחון באיסלנד שלאט לאט נמס ואף אחד לא שם לב ואז הוא פשוט נשבר" (צילום: מור  צידון)
"זה היה כמו קרחון באיסלנד שלאט לאט נמס ואף אחד לא שם לב ואז הוא פשוט נשבר"צילום: מור צידון
 

 

איך זה באמת זוגיות לצד גבר, אחרי שחיית עם אישה כל כך הרבה שנים?

"קודם כל זה מדהים. מה זה זוגיות עם גבר? אף פעם לא חשבתי שאני אהיה בזוגיות עם גבר, מעולם לא. זה לא עבר לי בראש, והיום זה מרגיש לי הדבר הכי טבעי".

 

אתה ידעת והדחקת?

"תראה, אני קודם כל מטופל, אני הולך לאימונים. היום אני יודע שמיניות זה דבר מתפתח. לא תמיד יודעים שזה שם ויכול להיות שמדחיקים, אבל זה לא הסיפור. אנשים נורא אוהבים לקחת כותרת ולהגיד ש'הוא שיקר' וזה בסדר גמור, זה טבעי ואני מקבל את זה".

 

קיבלת פניות מגברים ששיתפו אותך במקרה דומה לשלך?

"כן, הרבה מאוד. אבל אף פעם לא עם חבר טוב, כמו במקרה שלנו. הטוויסט אצלנו זה החבר הטוב מכיתה ח'".

 

הפכת להיות בן הזוג של החבר הכי טוב שלך, איך זה מרגיש?

"יש לזה יתרונות מאוד גדולים. זה כיף לעשות איתו את כל הדברים שהיינו עושים אבל עכשיו רק בפורמט הזוגי, שדרוג למחלקה ראשונה".

 

"אני לא רוצה יותר דרמות בחיים שלי" (צילום: מור  צידון)
"אני לא רוצה יותר דרמות בחיים שלי"צילום: מור צידון
 

 

אם לא אייל, זה לא היה קורה?

"בוודאות לא. אייל שינה בי הרבה מאוד דברים. שינה לי דברים שהיו מודחקים, דימויי גוף ועוד 101 דברים. אנחנו לומדים אחד מהשני, אנחנו מקשיבים ומדברים אחד עם השני. בגלל שאנחנו מכירים אחד את השני, ומכירים את החולשות אחד של השני אז זה יתרון שיש לנו בזוגיות. תקשורת זה מאוד חשוב".

 

איך הקשר שלך עם הבנים שלך?

"חיים שלי בלב. הם באמת החיים שלי. כשעוברים תהליך כזה, כאבא, כהורה, אתה נתקף בייסורי מצפון".

 

אבל אבא מאושר היום.

"היום אני מבין את זה, אבל אז הייתי רק במצב שבו רציתי לפצות את אותם. שירלי ואני היינו מודעים לזה ולקחנו אותם לאנשי מקצוע. כל ילד צריך לעבור משהו, לדבר עם מישהו. הילדים ממש בסדר, לכל ילד יש את המסע שלו בעולם. וכמה שזה קלישאה להגיד, אבל כשהם רואים את ההורים שלווים, את אבא מאושר ואת אמא מאושרת, הם יודעים שיש באלאנס. הילדים שלי יסתכלו עלי כהשראה ללכת אחרי הלב ולקבל אומץ לעשות דברים.

 

עכשיו במבט לאחור, כשעבר מספיק זמן - היית משנה משהו בסיפור שלך?

"הייתי משנה את הדרך. כל אחד שמסתכל אחורה לא יכול להגיד שאין לו שום חרטות. אולי לעשות דברים אחרת".

 

בזמנו, היו בך חששות שכל זה עלול לפגוע בקריירה שלך?

"אפילו לא לרגע אחד, זה אפילו לא עבר לי בראש. מי שישפוט אותי ויבחר לא להגיע להופעות שלי בגלל מי שאני אז שיהיה בריא. יוני, אני לא רוצה דרמות בחיים שלי. אני התחלתי את החלק השני שלי בחיים, עוד חודש אני בן 45, בלי דרמות. נטול דרמות".

 

 

"בסדרה שנכתוב אני אשחק את עצמי כי אף אחד לא יוכל לשחק את זה יותר טוב ממני" (צילום: מור  צידון)
"בסדרה שנכתוב אני אשחק את עצמי כי אף אחד לא יוכל לשחק את זה יותר טוב ממני"צילום: מור צידון

 

אפרופו שינויים ויום הולדת, בשנה שעברה סיקרנו את חגיגות יום ההולדת ה-44 שלך עם הכותרת "חוגג את החיים החדשים שלו", וחלק נכבד מזה היה סביב הירידה שלך במשקל.

"לא באמת עשיתי דיאטה, אני חושב שכל הירידה במשקל הגיעה עם תחילת המשבר, זו תוצאה של השינוי שעברתי. כולם היו אומרים לי שאני נראה מעולה ובבית הייתי במצב של גיהינום. לא עשיתי כלום, זה משהו טבעי, שירד עם כל המחסומים שירדו במקביל".

 

המשקל הקודם נבע מאכילה רגשית?

"אני בן אדם שאוהב לאכול, אין לי שובע. ואייל מבשל פצצה ולאבא שלי יש מעדנייה בכיכר המדינה. השינוי משקל קרה לי בלי להתאמץ. אני חושב שבגלל שהייתי במקום אחר, משהו באכילה נעצר, זה השפיע גם על האוכל".

 

כשאתה מסתכל היום במראה, אתה אוהב את מה שאתה רואה?

"כן. תשמע, זה לא שהכול מושלם, אי אפשר לתקן את הכול בשנה וחצי. יש לי עדיין שאריות של דימויי גוף, אבל היום אני מסתכל במראה ואני כן מבסוט, הרבה יותר מבעבר".

 

אלו שרואים ורואות את הריאיון, מה אתה רוצה שייקחו ממנו?

"שהחיים מפתיעים. שאסור אף פעם לשפוט אנשים כי לפעמים זה בא לך בהפוכה. שלכל אחד יהיה את האומץ בלב לעשות את השינוי הזה שהוא רוצה לעשות, למרות שזה קשה ויש מחיר שמשלמים. במקרה שלנו, יש פה 2 משפחות, 4 ילדים, 2 נשים, זה מחיר שמשלמים עד היום, אבל האמת והאותנטיות משתיקות את כולם. זו האמת וזה אני. חג עצמאות שמח לכל עם ישראל, שנחגוג אחרי שנתיים שלא חגגנו".

 

"אנשים נורא אוהבים לקחת כותרת ולהגיד 'הוא שיקר' וזה בסדר גמור, זה טבעי ואני מקבל את זה" (צילום: מור  צידון)
"אנשים נורא אוהבים לקחת כותרת ולהגיד 'הוא שיקר' וזה בסדר גמור, זה טבעי ואני מקבל את זה"צילום: מור צידון

"אני יכולה להבין מאיפה אנשים כותבים טוקבקים אבל כבר המון שנים שזה לא מנהל אותי" (צילום: מור  צידון)
"אני יכולה להבין מאיפה אנשים כותבים טוקבקים אבל כבר המון שנים שזה לא מנהל אותי"צילום: מור צידון

 

צילום: מור צידון

סטיילינג: כינרת מנור

איפור ושיער: אסף מלמד

תספורת ניקי: אבנר מלכה

ע. צילום: רם לוי

ע.סטיילינג: קורין וזאנה

הפקה: ערן רחמני

צילום וידאו: אוראל לוי

ייצוג ניקי גולדשטיין: גאגא הפקות

 

קרדיטים לבוש:

  

לוק לראיון: עידן מגרפתה

 לוק שער: מכנסיים + חולצה ירוקה - COS, תכשיטים - Ainker

רקע צהוב: ז’קט + חולצה - באמוס, מכנסיים - אמריקן וינטג׳, שרשרת - chilula

רקע אפור מעונן: מכנסיים וחולצה - COS, משקפיים - אופטיקה עיניים, תכשיטים - chilula

רקע שמיים: ז’קט + מכנסיים - אמריקן וינטג׳, גופיה - זארה,  נעליים - אלדו

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018