ריחו"ל

"אני שבורת לב": אמבר הרד תערער על פסק הדין

הדוברת של השחקנית הבהירה כי בכוונתה לערער על הפסיקה - למרות שסכום הפיצויים שהרד תאלץ לשלם לבעלה לשעבר הופחת. ומה יש למפורסמים בהוליווד להגיד?

הפסידה במשפט. אמבר הרד (צילום: Gettyimage)
הפסידה במשפט. אמבר הרדצילום: Gettyimage

 

אמש (ד'), אחרי שבועות ארוכים של הליך משפטי, אמבר הרד נמצאה אשמה בהכפשה של בעלה לשעבר, השחקן ההוליוודי ג'וני דפ. תחילה קבע בית המשפט כי הרד תשלם לדפ פיצויים על סך 15 מיליון דולר ואילו בעלה לשעבר ישלם לה פיצויים על סך 2 מיליון דולר, אך לאחר מכן הפחיתו את הסכום שעל הרד לשלם ל-10 מיליון, כך שבסופו של דבר תאלץ השחקנית לשלם לדפ "רק" 8.35 מיליון דולר.

 

שעות ספורות לאחר הפסיקה מסרה הדוברת של הרד אלאפיר הול ל"ניו יורק טיימס" כי בכוונתה לערער על הפסיקה. יש לציין שכדי לעשות זאת, על הרד להפקיד ערבות של מלוא הסכום שנקבע עליה לשלם לדפ. "האכזבה שאני חשה היום היא מעבר למילים", כתבה הרד באינסטגרם מיד לאחר קבלת פסק הדין, והוסיפה: "אני שבורת לב שהררי ההוכחות שהצגתי עדיין לא עמדו נגד הכוח וההשפעה הלא פרופורציונליים של בעלי לשעבר. אני אפילו יותר מאוכזבת מהמחשבה על מה פסק הדין הזה אומר עבור נשים אחרות. זוהי מפלה. הוא מחזיר אותנו אחורה לזמנים שבהם אישה שאומרת את דעתה בקול רם יכולה להיות מבוישת ומושפלת. זה מחזיר אחורה את הרעיון שיש לקחת ברצינות אלימות נגד נשים. אני מאמינה שעורכי הדין של ג'וני הצליחו לגרום למושבעים להתעלם מהנושא המרכזי של חופש הביטוי ולהתעלם מראיות שהיו כל כך חותכות - שניצחנו בבריטניה. אני עצובה שהפסדתי, אבל אני יותר עצובה לגלות שהפסדתי זכות שחשבתי שהיא בסיסית באמריקה - לדבר בחופשיות".

 

במקביל דפ חגג את ניצחונו בפוסט ארוך ומשתפך באינסטגרם, וכתב: "לפני שש שנים חיי, חיי ילדיי, חייהם של הקרובים אליי וגם חייהם של אלה שהאמינו ותמכו בי במשך כל כך הרבה שנים, השתנו לעד. ושש שנים לאחר מכן חבר המושבעים החזיר לי את חיי. מההתחלה המטרה של התביעה הייתה לחשוף את האמת, ללא קשר לתוצאה. אמירת האמת הייתה משהו שהייתי חייב לילדים ולכל אלה שהמשיכו לתמוך בי. אני מרגיש שלווה בידיעה שסוף-סוף השגתי את זה".

 

קיבל את חייו בחזרה. דפ (צילום: Gettyimage)
קיבל את חייו בחזרה. דפצילום: Gettyimage

 

בינתיים, עד שהרד תצא למתקפה נגדית ותערער, כמה מכוכבי הוליווד מיהרו להביע את דעתם לגבי הפסיקה וניצחונו של דפ. "וואו, זה לא מה שציפיתי שיקרה. כלומר, רציתי שג'וני ינצח אבל לא ציפיתי שיזכה", אמרה שרון אוסבורן בריאיון לתוכנית TalkTV בהנחייתו של פירס מורגן. אשלי בנסון לעומתה מיהרה לפרסם תמונה של דפ בחשבון האינסטגרם שלה תחת הכיתוב Yessss וכמובן שהוסיפה כמה לבבות כדי להמחיש את השמחה. גם המוזיקאי ריאן אדמס, שהואשם בשנת 2019 על ידי נשים רבות בהתעללות פיזית ונפשית, הגיב להצהרה של דפ באימוג'יז של לבבות ולהבה.

 

מנגד, הקומיקאית איימי שומר בחרה לצטט את גלוריה סטיינם וכתבה באינסטגרם: "כל אישה שבוחרת להתנהג כמו בן אדם צריכה לקבל אזהרה על כך שהצבא של הסטטוס קוו יתייחס אליה כאל בדיחה מלוכלכת". היא לא ציינה שמות אבל בואו, אנחנו יודעים למה היא התכוונה.

 

 

המשפט החל ב-11 באפריל כשהוא סובב סביב מאמר שכתבה הרד בשנת 2018 לאתר "וושינגטון פוסט", שבו סיפרה שבן זוגה התעלל בה. היא לא ציינה במאמר את שמו של דפ, אך הכוכב טען שהיה ברור לכולם שמדובר בו מכיוון שדבריה מתייחסים להאשמות שעשתה נגדו בזמן גירושיהם בשנת 2016, ושבעקבות המאמר הקריירה שלו נפגעה ושהוא איבד תפקידים רבים. זו גם הסיבה שהוא תבע אותה על דיבה. "כשההאשמות נפוצו ברחבי העולם וסיפרו שאני אדם מסוכן, שיכור ומסומם שמכה נשים – זה נגמר. אתה גמור. הייתי אשם עד שתוכח חפותי", אמר דפ על דוכן העדים.

 

הרד ודפ הפכו לזוג בשנת 2009, התחתנו בשנת 2015 והתגרשו כשנה לאחר מכן. בשנים האחרונות הם נמצאים בקרבות משפטיים סבוכים שאינם נגמרים, במהלכם האשימו אחד את השנייה בהתעללות פיזית ונפשית. הרד אף הוציאה נגד דפ צו הרחקה בטענה שזרק עליה טלפון שפגע בפניה, משך בשערה וצרח עליה. היא גם הציגה בפני בית המשפט תמונות עם פניה החבולים.

 

הסיפור של נגמר. ג'וני דפ ואמבר הרד (צילום: Gettyimages)
הסיפור של נגמר. ג'וני דפ ואמבר הרדצילום: Gettyimages

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018