הנסיכים וויליאם וצ'רלס יוצאים נגד הנסיך אנדרו

הנסיכים וויליאם וצ'רלס התעקשו למנוע מהנסיך אנדרו להשתתף במסדר הבירית בטענה כי זה עלול להכעיס את האזרחים ולגרום לקריאות בוז. במקביל - אנדרו "לוחץ על המלכה אליזבת" ומתעקש שישיבו לו את תארי המלוכה

מפעילים את סמכותם המלכותית. וויליאם וצ'רלס (צילום: Gettyimage)
מפעילים את סמכותם המלכותית. וויליאם וצ'רלסצילום: Gettyimage

 

דרמה בארמון: הנסיך אנדרו נאלץ להחמיץ את מסדר הבירית (מסדר אבירים אנגלי) שנערך אתמול (א') בטירת ווינדזור ברגע האחרון, זאת לאחר שהנסיכים צ'רלס ו-וויליאם התעקשו כי זה עלול לגרום לתגובות חריפות ולקריאות "בוז" מצד האזרחים.

 

על פי מקורות יודעי דבר מארמון בקינגהאם, מהארמון התעקשו שהנסיך אנדרו ישתתף בכל זאת במסדר מכיוון שהכבוד ניתן לו באופן אישי על ידי המלכה אליזבת, אולם מאחורי הקלעים הייתה דאגה עמוקה מהמראות של הנסיך צועד מבויש בפומבי. כמו כן, למרות שנאסר עליו להגיע למסדר, אתר ה"דיילי מייל" מדווח כי הוא בכל זאת יגיע לארוחת הצהריים הפרטית שתתקיים מאוחר יותר היום עם המלכה אליזבת ושאר חברי המסדר.

 

ההתעקשות של הנסיכים וויליאם וצ'רלס מגיעה לאחר תקופה בה הנסיך אנדרו מנסה בכל כוחו לחזור למעמדו המלכותי ולקבל את תואר ה-HRH (הוד מעלתו) חזרה. מקורות מהארמון מספרים כי אנדרו "לוחץ על המלכה לחזור ולהשתתף באירועים רשמיים". עוד פורסם כי הוא מתעקש שתפקידו הטקסי כקולונל של משמר הגרנדירים יחזור אליו.

 

בנוסף, רק אתמול פורסמו התוכניות החדשות של הארמון לקראת הקיץ הקרוב, שכוללות בין היתר שינויי מגורים. על פי מקורות מבפנים, הנסיך אנדרו יעזוב את ביתו שבווינדזור ויוגלה לברקשייר כדי לשקם את חייו, בזמן שהנסיך וויליאם, אשתו קייט ושלושת ילדיהם יעזבו את קנזינגטון ויעבור להתגורר בווינדזור - סמוך למלכה.

 

דורש את התואר המלכותי בחזרה. הנסיך אנדרו (צילום: Gettyimage)
דורש את התואר המלכותי בחזרה. הנסיך אנדרוצילום: Gettyimage

 

נזכיר כי זו לא הפעם הראשונה שהנסיכים וויליאם וצ'רלס יוצאים נגד הנסיך אנדרו. בחודש אוקטובר האחרון פורסם כי האחים צ'רלס ואדוארד מסרבים לאפשר לאחיהם לחזור לחיים הציבורים, ואילו הנסיך וויליאם אף מסמן את אנדרו כ"איום ממשי על משפחת המלוכה". על פי הדיווחים וויליאם, שרואה בדודו "איום אמיתי על המונרכיה", נפגש עם סבתו המלכה לטובת קבלת ההחלטה להדיח את אנדרו סופית מתפקידו הציבורי.

 

במקביל לכך צ'רלס, אדוארד ואן שללו בכל תוקף את האפשרות להניח לאנדרו לחזור למלא את תפקידו הציבורי. "אין שום סיכוי בעולם שהוא יחזור, המשפחה לא תיתן לזה לקרות", מסר מקור מיודע לעיתון "הסאנדיי טיימס".

 

"על גופתי המתה אתה תחזור למלוכה". צ'רלס ואנדרו (צילום: Gettyimage)
"על גופתי המתה אתה תחזור למלוכה". צ'רלס ואנדרוצילום: Gettyimage
 

 

בחודש אוגוסט האחרון הגישה וירג'ינה ג'ופרה, אחת המתלוננות בפרשת ג'פרי אפשטיין, תביעה לבית המשפט במנהטן ודרשה פיצויים מהנסיך אנדרו, שלדבריה הכריח אותה לקיים עמו יחסי מין בניגוד לרצונה כשהייתה בת 17. "אני רוצה שהוא יקבל אחריות על מה שהוא עשה לי. אנשים חזקים ועשירים אינם פטורים מאחריות על מעשיהם", אמרה ג'ופרה לרשת ABC האמריקנית, והוסיפה כי היא מקווה שהתביעה שלה תסייע לנפגעות נוספות "לדרוש שהצדק ייעשה ולקבל את חייהן בחזרה". 

 

בחודש פברואר האחרון פורסם כי אנדרו וג'ופרה הגיעו להסדר. "וירג'יניה ג'ופרה והנסיך אנדרו הגיעו להסדר מחוץ לכותלי בית המשפט. הנסיך אנדרו מתכוון לתרום תרומה משמעותית לעמותת הצדקה של הגברת ג'ופרה למען תמיכה בזכויות הקורבנות", כך נכתב במסמכים שהוגשו לבית המשפט. על פי הדיווחים, סכום ההסדר עומד על 12 מיליון פאונד ומי שנאלצה לשלם את רוב הסכום הייתה אימו של אנדרו מתוך מטרה ברורה - לסיים עם נושא שערוריית עבירות המין של בנה.

 

תמונה שלא תחזור על עצמה. אנדרו והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimage)
תמונה שלא תחזור על עצמה. אנדרו והמלכה אליזבתצילום: Gettyimage
 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018