ריחו"ל

"מרגישה נשית יותר": דמי לובאטו מבקשת לפנות אליה שוב בלשון נקבה

הזמרת הסבירה בריאיון לפודקאסט Spout Podcast כי למרות שבעבר ביקשה שיתייחסו אליה בלשון רבים, כעת היא מרגישה בנח גם עם פנייה בלשון נקבה. "המטרה היא להרגיש אנושית", אמרה

"אני אדם פלואידי בכל הנוגע למגדר שלי, למיניות שלי". דמי לובאטו (צילום: Gettyimages)
"אני אדם פלואידי בכל הנוגע למגדר שלי, למיניות שלי". דמי לובאטוצילום: Gettyimages

 

אחרי שהתרגלנו להתייחס לדמי לובאטו (29) בלשון רבים (They/Them) כפי שביקשה בשנה שעברה, לאחרונה הודיעה הכוכבת שזה בסדר להתייחס אליה מעתה גם בלשון נקבה (She/Her), והשבוע הסבירה את פשר החלטתה.

 

בריאיון לפודקאסט Spout Podcast הסבירה לובאטו: "אני אדם פלואידי בכל הנודע למגדר שלי, למיניות שלי, למוזיקה שלי, ליצירתיות שלי. בשנה שעברה היה איזון בין האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית שלי. הרגשתי פשוט אנושית, וזו הייתה עבורי המשמעות של הכינוי 'הם/הן'. המטרה היא להרגיש אנושית בבסיס שלך. בזמן האחרון אני מרגישה נשית יותר, לכן אימצתי מחדש את הכינויים 'היא/את'".

 

עוד סיפרה לובאטו: "בשנה שעברה, כשהייתי צריכה ללכת לשירותים והבחירה הייתה בין שירותי הגברים והנשים, לא הרגשתי שיש חדר עבורי מכיוון שלא הרגשתי בהכרח כמו אישה ולא הרגשתי כמו גבר. הרגשתי כמו אדם, ואת זה משקפים הכינויים 'הם/הן'".

 

"בשנה שעברה היה איזון בין האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית שלי" (צילום: GettyImages)
"בשנה שעברה היה איזון בין האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית שלי"צילום: GettyImages

 

הכוכבת המשיכה והסבירה שכינויי גוף נועדו לשקף את הזהות של האדם כפי שהוא רואה את עצמו באותו רגע, או בתקופה מסוימת בחייו. אם מישהו מתבלבל ומתייחס אליה בצורה לא נכונה, הכוכבת מבהירה שזה בסדר גמור, כל עוד זה לא נובע מרוע או מגישה שלילית: "אף אחד מאיתנו לא מושלם וכולנו יכולים להתבלבל, במיוחד אנשים שעדיין לומדים. זה פשוט עניין של כבוד".

 

ההתייחסות של לובאטו לשינוי מגיעה לאחר שבחודש מאי האחרון היא עדכנה באינסטגרם שלה את לשון הפנייה אליה, והוסיפה לכינויים They/Them גם את לשון הפנייה She/Her.

 

בדיוק שנה קודם לכן היא סיפרה לראשונה כי היא א-בינארית, וביקשה שיתייחסו אליה מעתה בלשון פנייה נטולת מגדר. היא כתבה לעוקביה: "אני גאה ליידע אתכם שאני מזדהה כא-בינארית ואשנה באופן רשמי את כל כינויי ל-'הם/הן'. החלטתי על כך אחרי תקופה ארוכה של טיפול ועבודה קשה. אני עדיין לומדת את זה ומתחברת לעצמי ואני לא טוענת שאני מומחית או דוברת של הנושא. אני עושה את זה למען אלה שלא הצליחו לשתף את יקיריהם במי שהם באמת, בבקשה תמשיכו לחיות את האמת שלכם".

 

"זה בסדר להתבלבל, זה עניין של כבוד" (צילום: GettyImages)
"זה בסדר להתבלבל, זה עניין של כבוד"צילום: GettyImages

 

לובאטו סיפרה בעבר לאתר Entertainment Weekly: "תמיד ידעתי שאני מאוד קווירית, אבל לא קיבלתי את זה לגמרי". בריאיון אחר הוסיפה: "אני מאוד פלואידית כרגע, והסיבה לכך היא שהייתי עמוק בארון במשך כל כך הרבה זמן".

 

לובאטו הייתה מאורסת בעבר לשחקן מקס אהריך, וסיפרה בשנה שעברה על הסיבה בגללה נפרדה ממנו: "אני קווירית מדי כרגע כדי להתחייב לגבר, אני לסבית מדי כדי להתחתן עם גבר. אני לא יודעת אם זה ישתנה בעוד 10 שנים, או אולי לעולם לא, אבל אני אוהבת ומקבלת את עצמי". בריאיון אחר סיפרה לובאטו שהיא פנסקסואלית, כלומר שהיא נמשכת לאנשים ללא קשר לזהותם המגדרית או מינם הביולוגי.


"קווירית מדי כדי להתחייב לגבר". לובאטו ומקס אהריך (צילום: אינסטגרם)
"קווירית מדי כדי להתחייב לגבר". לובאטו ומקס אהריךצילום: אינסטגרם

 

הריאיון עם לובאטו נערך במסגרת קידום אלבומה החדש Holy Fvck, שייצא ב-19 באוגוסט. באחד השירים שבו הנקרא "29", היא מתייחסת לפי השמועות לבן זוגה הקודם, השחקן וילמר ולדראמה ("מופע שנות ה-70") המבוגר ממנה ב-12 שנה, ובו היא שרה בין היתר על יחסים של "תלמידה ומורה", אומרת שהייתה "צעירה מדי מכדי לשתות יין" ושרה: "רחוק מלהיות תמים, לא באמת הייתה הסכמה, המספרים אמרו לך לא לעשות זאת, אבל זה לא מנע בעדך". לובאטו מתייחסת בשיר לגילים 17 ו-29 - שבהם היו השניים כשנפגשו לראשונה.

וילמר ולדראמה כנראה לא יאהב את השיר הזה (צילום: Gettyimages)
וילמר ולדראמה כנראה לא יאהב את השיר הזהצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018