5 צפייה בגלריה
פה היא עוד הייתה מרוצה. קורין גדעון וחילי סורוצקין
פה היא עוד הייתה מרוצה. קורין גדעון וחילי סורוצקין
פה היא עוד הייתה מרוצה. קורין גדעון וחילי סורוצקין
אתמול (ד') בישרנו לכם כי מגישת הטלוויזיה קורין גדעון ובעלה חילי סורוצקין הביאו לעולם בת בכורה בבית החולים איכילוב בתל אביב. הלידה עברה בהצלחה ובסופה גדעון העלתה תמונה משפחתית ראשונה ומאושרת עם התינוקת שזה עתה נולדה, ומאז ולאורך כל היום נשארה פעילה באינסטגרם.
בהמשך היום, גדעון העלתה עוד סטורי מבית החולים, הפעם הרבה פחות מרוצה: "ממש עצוב לי שבזה אני מתעסקת ביום המאושר בחיי, אבל חשוב לי להגיד לכל מי שמתכננת ללדת באיכילוב - קחו בחשבון שהמחלקות מזעזעות. חדרי הלידה מדהימים וכוח האדם שם מהמם, אבל במחלקות עולם אחר". גדעון לא עצרה שם ופירטה את הסיבות למרמור שהיא חשה: "אני מהבוקר בחדר פנימי בלי חלון אפילו, בלי לדעת אם אור או חושך. בקושי כורסה ליד המיטה. כנראה כי לא הפעלתי קשרים או ביקשתי פרוטקציה, כנראה כי אין לי 'רופא סלב' שידאג לי, כי אני תמיד מעדיפה לבוא פשוט וככה גם באתי לפה, אבל זה לא קשור אליי, לאך אחד לא מגיע יחס כזה, לאף תינוק בן יומו ולאף יולדת לא מגיע לשהות בחדר חנוק. עצוב מאוד שככה הדברים מתנהלים. 12 שעות אחרי לידה ועדיין לא נשמתי אוויר צח על אף שהובטח לי לעבור חדר מהבוקר ועל אף כל תחנוני ואני עוד 'קורין גדעון'. עלק"
5 צפייה בגלריה
הסטורי שגדעון העלתה
הסטורי שגדעון העלתה
הסטורי שגדעון העלתה
בבית החולים איכילוב קראו את הדברים הקשים שכתבה גדעון ולא הצליחו להישאר אדישים. בחשבון האינסטגרם הרשמי של בית החולים, עלה פוסט שכתב פרופסור יריב יוגב, שלא ניסה להסתיר את כעסו כלפי המילים הקשות שכתבה מגישת הטלוויזיה: "מעולם בכל שנותיי כרופא לא נתקלתי בפוסט איום כמו שכתבת על מחלקת היולדות שלנו. לרגע חשבתי שאובחנת כחולת קורונה ואת שוהה במחלקת קורונה לצד יולדות אחרות שאובחנו למאומתות ביום המאושר בחייהן שבאמת הפך לחוויה טראומטית, אבל לא".
פרופ' יוגב המשיך וכתב בכעס: "'ואני עוד קורין גדעון' כמו שהדגשת בסטורי שלך ובשיח האיום והמבזה בו דיברת כלפיי צוות האחיות במחלקה, אושפזת 'רק' בחדר פרטי במחלקת יולדות חדשה ומפוארת שנפתחה לפני חודשים בודדים וכוללת מיטה מתכווננת, טלוויזיה חכמה 55 אינץ', מגש ארוחות אישי לחדר וכורסה נפתחת לבעל. כנראה שהתנאים האלו, מהמפוארים ביותר ברפואה הציבורית, מזעזעים עבורך".
את הפוסט הוא בחר לסיים כך: "אז קורין, ראשית, המון אושר ונחת ואני שמח על חווית הלידה הטובה שעברת. יחד עם זאת, צר לי עבורך שכך בחרת להשתלח בצוות מסור שעובד ימים ולילות ולהוציא דיבתו של בית חולים בצורה מכוערת כזו. ברגעים כאלו, אני פשוט יודע שזה יותר מעיד על עצמך מאשר עלינו".
5 צפייה בגלריה
הפוסט של פרופ' יריב יוגב
הפוסט של פרופ' יריב יוגב
הפוסט של פרופ' יריב יוגב
5 צפייה בגלריה
החדר המדובר
החדר המדובר
החדר המדובר
יש לציין כי לגדעון יש 220 אלף עוקבים אך מאחר והיא העלתה סטורי, אי אפשר לדעת מה התגובות שלהם לדברים שכתבה. מנגד, איכילוב מתהדר בחשבון אינסטגרם צנוע יותר ובו פחות מעשרת אלפים עוקבים בלבד, אך הפוסט של פרופ' יוגב הפך לוויראלי ועשרות תגובות תומכות עולות בו כל הזמן.
הבוקר, גדעון העלתה סטורי מתנצל על הדברים שכתבה אמש. "בואו נעשה סדר וננמיך את גובה הלהבות", כתבה לעוקביה, אחרי שללא ספק ספגה אש לאורך הלילה. "כל הסיפור זה שהיה לי קשה לשהות בחדר בלי חלון וזה הכל". מגישת הטלוויזיה המשיכה והסבירה כי עם כל הכבוד, היא אחרי לידה ואין ספק שלהורמונים היה חלק בניסוח הדברים שכתבה. "הניסוח היה קיצוני, כיאה לאישה 12 שעות אחרי לידה". את הסטורי היא סיימה בנימה אופטימית: "ש לי ילדה בריאה ברוך השם, זה כל מה שחשוב".
5 צפייה בגלריה
קורין גדעון התנצלות
קורין גדעון התנצלות
קורין גדעון התנצלות
(צילום: אינסטגרם)
ומה אתם חושבים?
פורסם לראשונה: 19:37, 27.01.21