9 צפייה בגלריה
וויל סמית'
וויל סמית'
וויל סמית'
(צילום: AP)
וויל סמית' (53) עומד לעשות השבוע צעד מתבקש שכל כוכב שמכבד את עצמו עושה בנקודה זו או אחרת במהלך הקריירה שלו: הוא מוציא אוטוביוגרפיה. כנהוג, בשבועות האחרונים עשה הכוכב סיבוב יחסי ציבור מקיף שבמהלכו דיבר על כל נושא אפשרי, חשף סודות כמוסים ואינטימיים ובקיצור – דאג לוודא שנדע שעומד לצאת לו ספר (שזכה לשם המתבקש, גם אם לא מקורי במיוחד: "וויל").
כוכבים שמוציאים אוטוביוגרפיות ומספרים בהם סיפורים סנסציוניים מחייהם הם עניין שבשגרה, אבל אלו שעוקבים אחרי סמית' ובני משפחתו, אשתו ג'יידה פינקט סמית' (50) וילדיהם ווילו (21) וג'יידן (23), יודעים כנראה שעבורם הכנות האבסולוטית היא דרך חיים ושאין להם יותר מדי מעצורים - הם משתפים ומדברים על הכל, גם אם לא פעם נראה שסיפוריהם זולגים אל גבולות ה-TMI. כך שלא מפתיע לגלות שגם הספר של סמית' עוסק בנושאים אישיים מאוד.
9 צפייה בגלריה
מדברים על הכל. באמת על הכל. סמית' ואשתו, ג'יידה פינקט סמית'
מדברים על הכל. באמת על הכל. סמית' ואשתו, ג'יידה פינקט סמית'
מדברים על הכל. באמת על הכל. סמית' ואשתו, ג'יידה פינקט סמית'
(צילום: gettyimages)

שתייה מרובה וסקס ללא הפסקה

אחד הפרקים למשל, מוקדש לחיי המין של בני הזוג, שנחשב לאחד הוותיקים והיציבים בהוליווד, עם 24 שנות נישואים באמתחתם. סמית' מספר בספר על החודשים הראשונים לזוגיות שלהם, שהייתה רווייה בתענוגות החיים: "שתינו ללא הפסקה, עשינו סקס כמה פעמים ביום במשך ארבעה חודשים רצופים", כותב סמית'. "מבחינתי, היו רק שתי אפשרויות – לספק מינית את האישה הזו או למות תוך כדי ניסיון". בריאיון שערכה איתו השבוע אופרה ווינפרי, היא שאלה אותו על הנושא והוא השיב: אלו היו ימים נפלאים".
אבל כמו שקורה בדרך כלל, תקופת ירח הדבש תמה במוקדם או במאוחר, וגם וויל וג'יידה מצאו את עצמם מתמודדים עם קשיים בזוגיות, שהובילו לפרידה זמנית לפני ארבע שנים. סמית' סיפר לווינפרי שהשניים החליטו להיפרד בידיעה שיחזרו אחד לשנייה כשהם מרוצים ושלמים יותר: "הבנו שזה לא מציאותי שנהפוך אחד את השנייה למאושרים. הסכמנו שהיא צריכה לגרום לעצמה להיות מאושרת ואני צריך להפוך את עצמי למאושר. ואז נחזור להיות ביחד כשאנחנו כבר מאושרים, במקום לדרוש מהאחר למלא את הכוס הריקה שלנו. החלטנו שאנחנו צריכים להבין מה משמח אותנו. אמרתי לה 'לכי תביני אם את מסוגלת להיות מאושרת ותוכיחי לי שזה בכלל אפשרי. תעשי את שלך ואני את שלי". סמית' מספר שהזמן בנפרד "עזר לנו לגלות את הכוח שיש באהבה חופשית".
9 צפייה בגלריה
דוגלים ב"אהבה חופשית"
דוגלים ב"אהבה חופשית"
דוגלים ב"אהבה חופשית"
(צילום: gettyimages)
באופן מקרי, או שלא, ג'יידה העלתה לאחרונה גם היא את נושא חיי המין שלהם בתכנית האירוח שלה Red Table Talk. במהלך שיחה עם גווינת' פאלטרו אמרה פינקט-סמית': "את מצפה מהשותף שלך לדעת מה את צריכה, במיוחד כשזה מגיע לסקס. את חושבת לעצמך 'אם אתה אוהב אותי, אתה אמור לדעת, אתה אמור לקרוא את המחשבות שלי'. וזו הנפילה הגדולה. כי אתה צריך להגיד לי מה אתה רוצה לעשות ואני יודעת שגם לי יש אחריות, ואני צריכה לעשות את אותו הדבר. זה עלול להיות מביך, אבל זה מאוד בריא. אנחנו לא מדברים על זה ויש כל כך הרבה פנטזיה סביב זה".
דבריה של פינקט סמית' גרמו לחלק מהגולשים לתהות האם בעיות בחדר המיטות היו אלו שהובילו בזמנו לפרידתם של בני הזוג ולקשר שניהלה אז עם הזמר אוגוסט אלסינה. היא מיהרה לעצור את התהיות והבהירה בטוויטר: "תפסיקו להמציא כותרות. לוויל ולי מעולם לא הייתה בעיה במיטה! תודה".
9 צפייה בגלריה
בעיות? לא במיטה שלהם
בעיות? לא במיטה שלהם
בעיות? לא במיטה שלהם
(צילום: GettyImages)

מסע רוחני שמטרתו יותר מסקס

יש לציין שכבר שנים רבות שהשמועות מספרות על כך שבני הזוג נמצאים בזוגיות פתוחה, והם עצמם סיפרו לא פעם שהם מנהלים מערכת יחסים לא שגרתית. כששאלה ווינפרי את סמית' ישירות האם הוא וג'יידה מקיימים יחסי מין עם אנשים אחרים, הוא התחמק מתשובה ישירה וענה שקשה לו להסביר את הגישה של "אהבה חופשית" שבה הם מחזיקים, כי מדובר בעניין מורכב יותר שלא מתבסס רק על מין: "אנחנו מדברים על הכל, ואני חושב שהבעיה שיש לאנשים עם זה, והקושי שלהם לשוחח על כך הם בגלל שאנשים חושבים רק על סקס".
הוא המשיך: "אנשים מנסים להלביש עלינו תווית, 'וויל וג'יידה, מה הם עושים עם אנשים אחרים?'. וויל וג'יידה לא עושים יותר מדי. וויל וג'יידה נמצאים במסע רוחני לטיהור החלקים הרעילים וחסרי האהבה שבליבנו. אנחנו עושים את זה ביחד, לא משנה מה. אבל המטרה היא לא מינית".
עוד סיפר הכוכב על אחת הסיבות שבגללן הזוגיות שלהם כל כך מוצלחת ומאריכה ימים: תקשורת. "כשאני וג'יידה מתחילים לדבר, זה לוקח ארבע שעות. בגלל זה אנחנו מצליחים לתחזק את הקשר וזו הסיבה שבגללה אנחנו עדיין ביחד ולא חונקים אחד את השנייה, היכולת לדבר על דברים. מעולם לא פגשתי אדם אחר שהייתה לי איתו תקשורת טובה ויעילה יותר מזו שיש לי עם ג'יידה".
9 צפייה בגלריה
הסוד ליציבות: חופרים אחד לשנייה במשך שעות
הסוד ליציבות: חופרים אחד לשנייה במשך שעות
הסוד ליציבות: חופרים אחד לשנייה במשך שעות
(צילום: GettyImages)

ממלאת המקום של 'אשתו של וויל סמית' בחייו המושלמים'

פינקט סמית' היא אשתו השנייה של הכוכב. לפניה היה נשוי במשך שלוש שנים לאם בנו הבכור, שרי זמפינו. הם התגרשו בשנת 1995 וסמית' סיפר פעם שהתפרקות הנישואים שלהם הייתה אחד הכישלונות הגדולים בחייו. השבוע הוא סיפר לווינפרי: "שרי הייתה זו שרצתה להתגרש, ובצדק. היא הרגישה שהיא נמצאת איתי רק כדי למלא את המקום של 'אשתו של וויל סמית' בחייו המושלמים'. היא שאלה אותי 'אתה מצליח לראות אותי?'. לא הבנתי את זה בזמנו, אבל כעת זה כל כך ברור לי ומובן".
סמית' סיפר שגם בתו ווילו העירה לו על עניין דומה, כשהייתה בת 10 בלבד: "היא אמרה 'לאבא יש תמונה של משפחה בראש, ואלו לא אנחנו'. לעולם לא אשכח את זה. ראיתי את המשפחה שלי בראשי, אבל לא הייתי רגיש מספיק כדי להבין שלאנשים יש דרכים אחרות בהן הם רואים את עצמם".
הוא גם מודה בספרו שבזמן נישואיו לזמפינו התאהב באישה אחרת – השחקנית סטוקרד צ'נינג, לצידה כיכב בסרט "קשר בכל מחיר" בשנת 1993. הוא וזמפינו היו אז נשואים חודשים ספורים בלבד והורים טריים: "והחמרתי את המצב כשהתאהבתי בסטוקרד צ'נינג. היא התחתנה עם וויל סמית' ומצאה את עצמה חיה עם הדמות ששיחקתי בסרט. אחרי שהצילומים הסתיימו, היו לנו קשיים בנישואים ומצאתי את עצמי משתוקק להיפגש ולדבר עם סטוקרד". סמית' כבר דיבר בעבר על ההתאהבות הזו בריאיון למגזין "אינסקווייר", שבו גם הסביר שבעקבות ההתאהבות הזו, למד להפריד בין הדמות שהוא מגלם לבין חייו האמיתיים.
9 צפייה בגלריה
סמית' לא ראה אותה. שרי זמפינו
סמית' לא ראה אותה. שרי זמפינו
סמית' לא ראה אותה. שרי זמפינו
(צילום: GettyImages)

האמנציפציה של ג'יידן

גם בנו ג'יידן זוכה לפרק אשר מוקדש לו, ובין היתר סמית' מספר על כך שכשג'יידן היה בן 15, הוא החליט שהוא רוצה "להתגרש" מהוריו. האירוע המכונן שהוביל לבקשה של ג'יידן היה הכישלון המדהד של סרטם המשותף של השניים, "העולם אחרי": "הוא נכשל באופן נוראי בקופות ואצל המבקרים, וג'יידן היה זה שחטף מהם בעיקר. המעריצים והתקשורת היו נוראיים, כתבו עליו דברים שאני מסרב לחזור עליהם. הוא עשה את כל מה שהדרכתי אותו לעשות והובלתי אותו לעבר האסון התקשורתי הגדול ביותר שהוא אי פעם חווה".
סמית' מספר שהחוויה הקשה גרמה לג'יידן לאבד בו אמון עד כדי כך שהודיע להוריו שהוא רוצה להפוך לקטין עצמאי. "ליבי התרסק לחתיכות", מספר סמית'. "בסופו של דבר הוא החליט לא לעשות זאת, אבל זה נוראי לדעת שפגעת בילדים שלך".
9 צפייה בגלריה
כמעט התגרש מההורים. ג'יידן ואחותו, ווילו סמית'
כמעט התגרש מההורים. ג'יידן ואחותו, ווילו סמית'
כמעט התגרש מההורים. ג'יידן ואחותו, ווילו סמית'
(צילום: GettyImages)

האב המסור שהשליט טרור על המשפחה

לא רק בקשר עם אשתו וילדיו סמית' עוסק. גם היחסים הלא פשוטים שהיו לו עם אביו, ווילרד סמית' האב, מקבלים במה: "אבי היה אלים אבל גם הגיע לכל משחק, הצגה ורסיטל. הוא היה אלכוהוליסט, אבל הגיע פיכח לכל ערבי הבכורה של הסרטים שלי. הוא האזין לכל תקליט, ביקר אותי בסטודיו. הדרישה המלחיצה שלו למצוינות, שהשליטה טרור על המשפחה, גם הייתה זו ששמה אוכל על השולחן בכל ערב".
סמית' לא חוסך במילים ומשתף סיפור קשה במיוחד שהשפיע עליו לאורך כל חייו: "הייתי בן 9 כשראיתי את אבא שלי מחטיף לאמי אגרוף בצד הראש שלה, כל כך חזק עד שהיא התמוטטה. ראיתי אותה יורקת דם". סמית' מספר שלכל הצלחותיו והישגיו לאורך השנים תמיד התלוו במחשבותיו התנצלויות בפני אמו קרולין על כך שלא עזר לה באותו יום: "על כך שלא הייתי שם עבורה באותו רגע, שלא התייצבתי מול אבי. על כך שהייתי פחדן". סמית' ממשיך: "מה שהבנתי הוא שוויל סמית' כוכב הקולנוע הגדול מהחיים, הוא דמות שנבנתה ותוכננה בזהירות על מנת להגן על עצמי, לעזור לי להתחבא מהעולם. להחביא את הפחדן".
סמית' גם חושף שהיה רגע שבו חשב ברצינות להרוג את אביו: "כשהייתי ילד אמרתי לעצמי שיום אחד אנקום את נקמתה של אמי. כשאהיה גדול וחזק מספיק, כשכבר לא אהיה פחדן, אקטול אותו". ההזדמנות הגיעה כשהוביל בכסא גלגלים את אביו החולה: "עצרתי במעלה המדרגות. יכולתי לדחוף אותו ובקלות להתחמק מעונש. עשורים של כאב, כעס וטינה גאו בי - ואז נחלשו. נענעתי את ראשי והמשכתי להסיע את אבי אל השירותים"
הוריו של סמית' נפרדו כשהיה נער והתגרשו בשנת 2000. אביו הלך לעולמו לפני כחמש שנים וסמית' נשאר עמו בקשר קרוב עד למותו. סמית' אף סיפר לווינפרי שהוא חש שכל חייו אכזב בצורה כזו או אחרת את הנשים סביבו, מלבד את סבתו ובתו: "אני תמיד מרגיש שאני לא טוב מספיק, שלא הצלחתי להגן על הנשים שאני אוהב".
9 צפייה בגלריה
"לא הצלחתי להגן על הנשים שאני אוהב"
"לא הצלחתי להגן על הנשים שאני אוהב"
"לא הצלחתי להגן על הנשים שאני אוהב"
(צילום: GettyImages)

על הכוונת: פסלון אוסקר וגוף לתלפיות

כמו שאפשר להבין, הספר בהחלט מספק יותר מהצצה קטנה אל חייו של הכוכב, ובתיאום מושלם הוא גם יוצא בסמיכות ליציאתו של פרויקט מסקרן נוסף של השחקן, הסרט "המלך ריצ'רד", בו סמית' מגלם את ריצ'רד וויליאמס, אביהן של הבנות שיהפכו לשתיים מהנשים המצליחות ביותר בענף הטניס של ימינו, ונוס וסרינה וויליאמס. הסרט וסמית' מקבלים עד כה שבחים נלהבים ויש המסמנים אותו בתור מועמד פוטנציאלי חזק בטקס האוסקר הבא.
לאחרונה יצא גם הכוכב במסע לשיפור הכושר הגופני שלו, לאחר שבחודש מאי האחרון הוא פרסם תמונה שלו ללא חולצה וכתב שהוא במצב הגרוע ביותר שאי פעם היה בו. מאז הוא מקפיד לשתף תמונות וסרטונים שבהם הוא נראה מתאמן עם ההאשטאג "הכושר הטוב ביותר שאי פעם הייתי בו", כשבאחד מהם התבדח: "ולחשוב שימי ראשון הוקדשו פעם לאכילת מאפינס".
9 צפייה בגלריה
וויל סמית'
וויל סמית'
וויל סמית'
(צילום: GettyImages)