8 צפייה בגלריה
רגע לפני הסטירה. וויל וג'יידה פינקט סמית'
רגע לפני הסטירה. וויל וג'יידה פינקט סמית'
רגע לפני הסטירה. וויל וג'יידה פינקט סמית'
(צילום: GettyImages)
טקס האוסקר שנערך אמש (בלילה שבין ראשון לשני), היה כנראה יורד במצולות ההיסטוריה כעוד ערב משמים אלמלא הבדיחה הלא מוצלחת של כריס רוק והתקף הזעם בלתי נשלט של וויל סמית' שהגיע בעקבותיה, שהפכו את האירוע בן רגע לאחד המסעירים שהוליווד ידעה בשנים האחרונות.
עבור אלו מכם שלא מעודכנים, וחבל כי זה באמת היה רגע שלילי אך מדהים לפנתיאון – נספר שבמהלך המונולוג שלו, כריס רוק אמר מהבמה לג'יידה פינקט המתהדרת בקרחת (עקב מחלה שגורמת לנשירת שיער): "אני מחכה לג'י איי ג'יין 2" (בסרט המקורי בכיכובה של דמי מור, הגיבורה הראשית מקצצת את שיערה). סמית' לא עבר בשקט על הבדיחה הלא מוצלחת הזאת שנאמרה על חשבונה של אשתו, עלה לבמה והיכה את רוק ההמום. כשירד מהבמה וחזר למקום מושבו, צעק לו: "אל תגיד את השם של אשתי בפה המ****ן שלך". מאוחר יותר אגב הוא עלה לבמה בנסיבות משמחות יותר – כשזכה באוסקר.
צפו:
(באדיבות ©A.M.P.A.S.® /yes ו-STINGTV)
אגב, זו לא הייתה הפעם הראשונה שרוק עוקץ את פינקט – ועוד באוסקר. כשהנחה את הטקס של שנת 2016, לגלג על כך שזמן קצר לפני כן היא קראה להחרים את האירוע מכיוון שלא נתן מספיק במה לשחקנים וליוצרים שחורים: "העובדה שג'יידה מחרימה את האוסקר שוות ערך לכך שאני מחרים את התחתונים של ריהאנה. לא הוזמנתי".
יש שחושבים שסמית' הוא ג'נטלמן רומנטי שיצא להגנת אשתו, ויש מי שהכתירו אותו כבריון אלים וחסר שליטה עצמית. מה שבטוח, הערב הזה מתווסף לעוד פרט פיקנטי ומעניין בהיסטוריה הארוכה ומלאת הרכילויות והשמועות שסובבת את בני הזוג. לאורך השנים השניים התמודדו עם אינספור סיפורים על כך שהם בוגדים זה בזו, עושים חילופי זוגות ונמצאים בנישואים פתוחים. לרוב הם הכחישו, אך פה ושם יצאו להם טפטופים ואישורים חלקיים על מה שאירע ביניהם ובין אחרים בחדרי חדרים.
8 צפייה בגלריה
חרושת שמועות, שבחלקן לפחות היה קמצוץ של אמת
חרושת שמועות, שבחלקן לפחות היה קמצוץ של אמת
חרושת שמועות, שבחלקן לפחות היה קמצוץ של אמת
(צילום: GettyImages)

מנישואים מקרטעים לרומן מלבלב

השניים נפגשו בשנת 1994 על סט הצילומים של "הנסיך המדליק מבל אייר", הסדרה שבה סמית' כיכב. פינקט הגיעה לאודישן והשניים התיידדו, אך סמית' היה נשוי באותו הזמן לאשתו הראשונה ואם בנו הבכור, שרי זאמפינו. כשנה לאחר מכן הנישואים האלו הגיעו לקיצם, ועוד לפני שהגירושים הפכו לרשמיים סמית' כבר יצר קשר עם פינקט. היא מצידה, סיפרה בעבר שהיא מתחרטת שלא המתינה מעט עד שנענתה לחיזוריו: "לא הבנתי אז נישואים ולא הבנתי גירושים", הודתה בשנת 2018 בפרק מיוחד של תכנית האירוח שלה Red Table Talk בו אירחה את זמפינו. "כנראה שהייתי צריכה לחכות", אמרה לה.
בכל אופן מה שנעשה – נעשה, והבשורות הטובות הן שהקשר של סמית' ופינקט הפך לאחד היציבים והארוכים שידעה הוליווד בעשורים האחרונים. הם התחתנו בשנת 1997 – למרות שפינקט לא הייתה בטוחה לגבי מיסוד הקשר: "מעולם לא רציתי להתחתן אבל אמא שלי אמרה שאני חייבת, בזמן שוויל רצה משפחה. אז הסכמתי, חשבתי שזה כנראה משהו שאני חייבת לעשות".
8 צפייה בגלריה
התחתנו - אבל לא בלב שלם
התחתנו - אבל לא בלב שלם
התחתנו - אבל לא בלב שלם
(צילום: GettyImages)

כך מתחילה לה חרושת שמועות

בנם של השניים ג'יידן נולד כשנה לאחר שהתחתנו, ובשנת 2000 התווספה למשפחה גם בתם הצעירה ווילו. העשור הראשון לנישואים היה שקט יחסית בגזרת השמועות והצהובונים. באותן השנים סמית' חיזק את מעמדו בתור כוכב קולנוע מוביל והפך לאחד השחקנים הבולטים בהוליווד, אך בתחילת העשור הקודם החלו לצוץ שמועות על משבר בנישואים וחוסר נאמנות. שמה של ג'יידה למשל, נקשר בשנת 2011 למארק אנתוני, שהיה נשוי אז לג'ניפר לופז. שני הצדדים הכחישו את העניין, אבל זו הייתה רק סנונית ראשונה בשרשרת ארוכה של רכילויות ושמועות לגבי השניים – ויש לציין שגם בני הזוג עצמם הוסיפו לעיתים שמן למדורה.
8 צפייה בגלריה
משפחת סמית': וויל, ווילו, ג'יידה, ג'יידן וטריי
משפחת סמית': וויל, ווילו, ג'יידה, ג'יידן וטריי
משפחת סמית': וויל, ווילו, ג'יידה, ג'יידן וטריי
(צילום: Getty Images)
כשג'יידה למשל, אמרה פעם בריאיון ש"וויל יכול לעשות כל מה שהוא רוצה", הדבר התפרש כאישור לכך שבין השניים יש נישואים פתוחים. לאחר מכן היא נאלצה להבהיר את דבריה וכתבה בפייסבוק: "עליי לתקן את דבריי. וויל ואני, שנינו יכולים לעשות כל מה שאנחנו רוצים, מכיוון שאנחנו סומכים זה על זו. זה לא אומר שיש לנו מערכת יחסים פתוחה, אלא שיש לנו מערכת יחסים בוגרת".
בריאיון עם הווארד סטרן היא גם הבהירה: "אני לא מסוג הנשים שמאמינות שגברים לא יימשכו לנשים אחרות. זה לא מציאותי. ורק בגלל שהגבר שלך נמשך לאישה אחרת, זה לא אומר שהוא לא אוהב אותך. וזה לא אומר שהוא יעשה משהו בנידון".
8 צפייה בגלריה
לא מערכת יחסים פתוחה, אלא בוגרת
לא מערכת יחסים פתוחה, אלא בוגרת
לא מערכת יחסים פתוחה, אלא בוגרת
(צילום: GettyImages)

"חילופי זוגות? הייתי רוצה"

למרות הנאמר, חרושת השמועות המשיכה וסיפרה על משברים ועל פרידה שעומדת לקרות ממש כל רגע. לרוב התעלמו בני הזוג מהלחשושים אך לעיתים מצאו לנכון להכחיש. "אני לא מגיב בדרך כלל לדברים מטופשים", כתב סמית' ב-2015 בפייסבוק, "אבל בגלל שכל כך הרבה אנשים שלחו לי את תנחומיהם, החלטתי שאני יכול להיות מטופש גם כן. ג'יידה ואני... לא מתגרשים! אני מבטיח לכם, אם אי פעם אחליט להתגרש מהמלכה שלי, אני נשבע שאספר לכם על כך בעצמי". ג'יידה הגיבה על כך גם היא וצייצה: "המלך שלי אמר את דברו".
ואם לא גירושים, אז לבטח שנישואים פתוחים, או שאולי חילופי זוגות? כשהתארחה פינקט בתכנית Watch What Happens Live, היא שללה את כל אלו: "זו השמועה הכי מטורפת עלינו, והיא ממשיכה. האמת, שהייתי רוצה, הייתי רוצה".
סמית' אף הבהיר גם הוא שמעולם לא היו בגידות: "מעולם לא. אף פעם לא היה חוסר נאמנות בנישואים שלנו, ומעולם לא הפתענו אחד את השנייה לגבי משהו".
8 צפייה בגלריה
"המלך שלי אמר את דברו"
"המלך שלי אמר את דברו"
"המלך שלי אמר את דברו"
(צילום: GettyImages)

אופס, העלילה מסתבכת

למרות כל ההכחשות, לפני כשנתיים נכנס לסיפור מישהו שהוסיף מידע חדש לאפילה המעניינת השוררת סביב מערכת היחסים של זוג הכוכבים. הזמר אוגוסט אלסינה סיפר במהלך ריאיון שהוא וג'יידה יצאו ביחד לתקופה קצרה בזמן שהיא כבר הייתה נשואה לוויל, שנישואיהם היו פתוחים באותו הזמן ושוויל נתן את ברכתו לקשר שלהם: "ישבתי עם וויל ודיברנו על השינוי בזוגיות שלהם, שהפכה מנישואים לשותפות לחיים. הם דיברו על זה כמה פעמים והחליטו שלא תהיה בה רומנטיקה", סיפר אלסינה והוסיף: "במשך שנים נתתי את כולי למערכת היחסים הזו, אהבתי אותה ואני עדיין אוהב מעמקי נשמתי".
למרות שג'יידה, כמנהגה, הכחישה בתחילה את הדברים, כשבוע לאחר מכן היא אירחה את סמית' בתוכנית האירוח שלה וסיפרה שם שהדברים אכן נכונים אך לפי הגרסה שלה לאירועים, היא יצאה איתו בזמן שוויל והיא היו פרודים לתקופה קצרה: "באותו זמן נפרדנו והחלטנו שאתה תבין מה עושה אותך מאושר ואני אבין מה עושה אותי מאושרת, ואז הזמן חלף ונכנסתי לקשר עם אוגוסט. כן, זו הייתה מערכת יחסים לכל דבר". יחד עם זאת היא הבהירה שוויל מעולם לא נתן אישור לאוגוסט להיכנס איתה לזוגיות: "היחידה שיכולה לתת אישור כזה – היא אני", אמרה.
סמית' מצידו, התייחס לאירועים בספרו האוטוביוגרפי: "הבנו שזה לא מציאותי שנהפוך אחד את השנייה למאושרים.... במקום לדרוש מהאחר למלא את הכוס הריקה שלנו, החלטנו שאנחנו צריכים להבין מה משמח אותנו. אמרתי לה 'לכי תביני אם את מסוגלת להיות מאושרת ותוכיחי לי שזה בכלל אפשרי. תעשי את שלך ואני את שלי'".
8 צפייה בגלריה
צד שלישי בזוגיות. פינקט סמית' ואוגוסט אלסינה
צד שלישי בזוגיות. פינקט סמית' ואוגוסט אלסינה
צד שלישי בזוגיות. פינקט סמית' ואוגוסט אלסינה
(צילום: GettyImages)

זוגיות פתלתלה בדרך אל הנחלה

כמו שאפשר להבין, מערכת היחסים של שני הכוכבים לא הייתה מושלמת וידעה עליות, מורדות וכמה סטיות מהדרך אבל נשמע שהם הבינו לאורך השנים מה עובד עבורם ומה עושה אותם מאושרים ביחד. בחודש אוקטובר האחרון, פינקט אמרה בתוכנית האירוח שלה: "וויל ואני מדברים הרבה על המסע שלנו. התחלנו אותו בגיל צעיר, היינו בני 22".
סמית' מצידו אישר שהם אכן מדברים הרבה ושכל שיחה שלהם, גם על הדבר הכי קטן, עשויה להימשך כארבע שעות. "בגלל זה אנחנו מצליחים לתחזק את הקשר וזו הסיבה שבגללה אנחנו עדיין ביחד ולא חונקים אחד את השנייה, היכולת לדבר על דברים. מעולם לא פגשתי אדם אחר שהייתה לי איתו תקשורת טובה ויעילה יותר מזו שיש לי עם ג'יידה".
באוטוביוגרפיה שלו, שיצאה לפני כמה חודשים, הוא סיפר על הזמנים הלא פשוטים מהם יצאו מחוזקים: "חווינו מוות נוראי של הפנטזיות הרומנטיות שלנו, האשליות האידיליות על נישואים מושלמים ומשפחה מושלמת פרחו מהאוויר. אף אחד מאיתנו לא רצה להתגרש, ידענו שאנחנו אוהבים זה את זו והיו צדדים באיחוד שלנו שהיו קסומים. אבל התבנית שיצרנו לחיינו החלה לחנוק אותנו". בסופו של דבר השניים התגברו על המכשולים ומצאו, כפי שסמית' הגדיר זאת: "את הכוח שבלאהוב בחופשיות", כוח שאפשר להם "להיקשר אחד לשנייה לחלוטין, ובו זמנית גם להיות חופשיים לחלוטין".
בריאיון לאופרה ווינפרי, אמר סמית': "אנשים מנסים לשים עלינו תווית: 'וויל וג'יידה, מה הם עושים עם אנשים אחרים?'. וויל וג'יידה לא עושים הרבה למען האמת. וויל וג'יידה נמצאים במסע רוחני לטהר את החלקים הרעילים וחסרי האהבה מהלב שלנו. ואנחנו עושים זאת ביחד במהלך חיינו, לא משנה מה".
8 צפייה בגלריה
המסע הרוחני נמשך, עם כמה סטיות מהדרך
המסע הרוחני נמשך, עם כמה סטיות מהדרך
המסע הרוחני נמשך, עם כמה סטיות מהדרך
(צילום: Gettyimage)