אתמול (ב') הנסיך הארי ומייגן מרקל לקחו חלק באירוע מלכותי אחרוןכבכירים בארמון. שעות ספורות לפני שהתהלוכה במנזר ווסטמינסטר יצאה לדרך, אתרים מעבר לים חשפו כי הדוכסים מסאסקס לא יורשו לצעוד לצידה של המלכה אליזבת והנסיך צ'ארלס ואף פורסם כי השנים ייכנסו לאולם ראשונים וייגשו מיד למקומות הישיבה שלהם - לאור הירידה במעמדם.
"זה מאוד חשוב שהנסיך הארי ואשתו לא ייקחו חלק בתהלוכה אלא ייגשו ישר למקומות הישיבה, זה מדגיש את העובדה שהם אינם חלק מעובדי המלוכה אך עדיין חלק מהמשפחה", הסביר פיל דמפייר, מומחה לענייני המלוכה, ל-MailOnline. אלא שנראה שהדוכסים מסאסקס פחות הסכימו איתו. דיווחים מעבר לים חשפו כי הנסיך הארי סיכם עם המלכה אליזבת שאירוע הפרישה שלו ושל מרקל מהמלוכה יהיה מכבד והוא הופתע מאוד לגלות כי נאסר עליהם לצעוד לצידה של המלכה.
4 צפייה בגלריה
"מנדים אותנו!". הנסיך הארי ומייגן מרקל
"מנדים אותנו!". הנסיך הארי ומייגן מרקל
"מנדים אותנו!". הנסיך הארי ומייגן מרקל
(קרדיט: Gettyimages)
"ההחלטה לא לאפשר להארי ומייגן להצטרף למלכה, לנסיך צ'ארלס ולאשתו, הדוכסית קמילה, הטרידה מאוד את הארי ומייגן. הם כעסו ונפגעו מאוד", סיפר מקור ל"דיילי מייל". "נראה שהארי ומייגן היו מאוד אמוציונלים לגבי ההחלטה של המלכה", סיפר מקור נוסף, והוסיף: "למרות שהם הודיעו כי הם רוצים לפרוש מהמלוכה נראה כי הדוכסים עדיין מאוד עסוקים בלהבין מה יהיה המעמד שלהן וכמו כן הארי דואג להזכיר ולהבהיר כי הוא השישי בתור לכתר".
עוד פורסם באתר כי מי שהבין לליבו של הארי, שכאמור לקח ללב את הנידוי, הוא אחיו הגדול, הנסיך וויליאם. דקות ספורות לאחר שפורסם כי הארי ומייגן לא יורשו לצעוד לצידה של המלכה, הנסיך וויליאם קיבל החלטה והודיע כי גם הוא ואשתו, קייט מידלטון, ידלגו על הצעידה המסורתית וייגשו ישר למקומות הישיבה שלהם.
4 צפייה בגלריה
למישהו יש פליז, קפוא פה?
למישהו יש פליז, קפוא פה?
למישהו יש פליז, קפוא פה?
(קרדיט: Gettyimages)
למרות הרצון הטוב של הנסיך וויליאם, כשהדוכסים מקיימברידג' הגיעו למקומותיהם נרשמו כמה רגעים מביכים במיוחד בינם לבין הדוכסים מסאסקס. "השלום שהוחלף בין הנסיכים וויליאם והארי היה מביך ביותר. הארי בירך את הנסיך וויליאם בחיוך אך ניתן היה לראות את חוסר הנעימות ביניהם". עוד רגע לא נעים שנתפס במצלמה היה כשמייגן אמרה "היי" לנסיך וויליאם, שככל הנראה לא הבחין בה, מה שגרם לה לברך אותו שוב. וויליאם בירך אותה חזרה, אך על פי הדיווחים לא הייתה בין הארבעה שום אינטרקציה נוספת לאחר מכן. מגזין People אף הגדיל לעשות וכתב כי "קייט נמנעה מליצור קשר עין" עם הגיסים.

צפו בווידאו המביך בתבל:

מארמון בקינגהאם סירבו להתייחס להחלטה לנדות את הארי ומייגן מהצעידה המלכותית, אך בסופו של דבר יצאה התייחסות רשמית ומתחמקת. "לא קיים פורמט קבוע לאירוע המלכותי המדובר מכיוון שזה תלוי בנוכחות של בני המלוכה". עם זאת, פרשן לענייני המלוכה שפך קצת אור ואמר כי זה ידוע כי המלכה אליזבת ושאר הבכירים הם תמיד האחרונים בתהלוכה, מה שהבהיר היטב כי הארי ומייגן, שכזכור הגיעו ראשונים, אינם חלק מהמעמד המלכותי.
ההחלטה לא לכלול את הדוכסים מסאסקס בתהלוכה התקבלה על ידי המשרד המלכותי ובתמיכתו של המזכיר האישי של המלכה אליזבת, אדוארד יאנג.
4 צפייה בגלריה
לא השאירו לה ברירה. המלכה אליזבת
לא השאירו לה ברירה. המלכה אליזבת
לא השאירו לה ברירה. המלכה אליזבת
(קרדיט: Gettyimages)
ההפתעה הגדולה: בניגוד לפעמים הקודמות שבהן הנסיך הארי ומייגן מרקל היו על המוקד של הבריטים, הפעם לשם שינוי, האזרחים דווקא הזדהו איתם ואף יצאו נגד הנסיך וויליאם וקייט מידלטון, בטענה כי השניים "התעלמו בבוטות" מהדוכסים.
"זה נראה פוגע וכואב", כתב אזרח נרגז, ואחד אחר הוסיף: "זה הרגיז אותי, וויליאם וקייט התנהגו בגסות רוח". "מייגן אמרה לקייט שלום והיא התעלמה ממנה, זה מעורר רחמים, קייט", צייצה אזרחית זועמת נוספת וזה ממש על קצה המזלג.
4 צפייה בגלריה
פתחה חזית מול הבריטים!
פתחה חזית מול הבריטים!
פתחה חזית מול הבריטים!
(קרדיט: Gettyimages)