חודשיים לאחר שעברה ניתוח מסתורי ונעלמה מעין הציבור, קייט מידלטון (42) סיפרה הערב (ו') כי אובחנה עם סרטן.
"רציתי לנצל את ההזדמנות כדי לומר לכם תודה באופן אישי על כל התמיכה וההבנה שלכם בזמן שאני מחלימה מהניתוח", אמרה הנסיכה מוויילס בסרטון שפרסמה ברשתות החברתיות. "זו הייתה תקופה קשה להפליא עבור המשפחה שלנו, אבל היה לי צוות רפואי נהדר שדאג לי מאוד ואני אסירת תודה על כך".
עוד מספרת הנסיכה: "בינואר עברתי ניתוח בטן גדול בלונדון ובאותה עת חשבו שזה לא סרטני. הניתוח הצליח. עם זאת, בדיקות לאחר הניתוח גילו סרטן ולכן הצוות הרפואי שלי ייעץ לי לעבור טיפול כימותרפי מניעתי ואני נמצאת כרגע בשלבים הראשונים של הטיפול". מידלטון לא סיפרה באיזה סוג סרטן מדובר.
קייט מידלטון חולה בסרטן
(צילום: אינסטגרם)
מידלטון הוסיפה: "זה כמובן היה הלם גדול. וויליאם ואני עשינו כל שביכולתנו כדי לעבד ולנהל זאת באופן פרטי למען המשפחה שלנו. כפי שאתם יכולים לדמיין, לקח לי זמן להתאושש מניתוח גדול כדי להתחיל את הטיפול שלי, אבל הכי חשוב, לקח לנו זמן להסביר הכול לג'ורג', שרלוט ולואי באופן שיתאים להם ועדיין להרגיע אותם שאהיה בסדר.
"כפי שאמרתי לכם, אני בריאה ומתחזקת מדי יום על ידי דברים שיעזרו לי להחלים במוחי, בגופי וברוחי. וויליאם לצידי, והוא מקור נהדר לנחמה והרגעה, וכך גם האהבה, התמיכה והאדיבות שהפגינו כל כך הרבה מכם. זה חשוב כל כך לשנינו. אנחנו מקווים שתבינו שכמשפחה אנחנו צריכים עכשיו קצת זמן, מרחב ופרטיות בזמן שאני משלימה את הטיפולים שלי. העבודה שלי תמיד הסבה לי אושר ואני מצפה לחזור כשאוכל, אבל כרגע אני צריכה להתמקד בהחלמה מלאה".
בסוף חודש פברואר האחרון, ביטל הנסיך וויליאם את הגעתו לטקס האזכרה של קונסטנטינוס השני מלך יוון ברגע האחרון. מהארמון אמנם מיהרו לטעון שאין קשר בין הביטול למצבה הבריאותי של מידלטון - אך כעת נודע כי ההפך הוא הנכון ושזה היה הרגע שבו הנסיכים מוויילס קיבלו את הבשורה כי קייט אובחנה עם סרטן.
כמובן שהודעתה של הנסיכה התקבלה בתדהמה ובדאגה מצד מנהיגי בריטניה והעולם, שמיהרו להגיב. מטעמו של המלך צ'רלס נמסר: "המלך גאה בקייט על האומץ שלה להחשף בצורה הזו והוא שומר על קשר קרוב עם כלתו האהובה". ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק ביקש מהציבור לתת לנסיכה את מלוא הפרטיות כדי שתוכל להתמקד בהחלמתה, קיר סטארמר, יושב ראש האופוזיציה בבריטניה, מסר: "אני נרגש מהנימה האופטימית של הנסיכה מווילס, מהאמונה והתקווה שלה", ומהבית הלבן שלחו איחולי החלמה מהירה.
גם הנסיך הארי ומייגן מרקל הגיבו בקצרה: "אנו מאחלים בריאות והחלמה לקייט ולמשפחה, ומקווים שיוכלו לעשות זאת בפרטיות ובשלווה".
החדשות על הסרטן של הנסיכה מגיעות כחודש וחצי לאחר שהמלך צ'רלס הודיע גם הוא כי חלה בסרטן. בניגוד לקייט, מאז היוודע דבר מחלתו הוא הקפיד להיראות בציבור ושידר עסקים כרגיל, מה שמנע מהציבור לעסוק במצבו הרפואי. קייט לעומת זאת, נעלמה לחלוטין - מה שגרר אינספור ספקולציות ותאוריות לגבי מצבה ומקום הימצאה.
1 צפייה בגלריה
קייט מידלטון
קייט מידלטון
קייט מידלטון
(צילום: Mark Cuthbert/Getty Images)