ריחו"ל

מחקר קבע: דוגמניות ויקטוריה'ס סיקרט נעשות רזות משנה לשנה

מחקר חדש קבע כי מותג ההלבשה התחתונה "ויקטוריה'ס סיקרט" מצר את היקפי הדגמים משנה לשנה, למרות שהם לא תואמים את מידותיה של האישה האמריקנית הממוצעת. אותו כנ"ל לגבי הדוגמניות, שרזות משמעותית משנים עברו

יפות - ובעיקר רזות. המלאכיות של ויקטוריה'ס סיקרט (צילום: Gettyimages)
יפות - ובעיקר רזות. המלאכיות של ויקטוריה'ס סיקרטצילום: Gettyimages
 

 

מחקר חדש שפורסם במגזין Aesthetic Surgery Journal חשף כי סטנדרט היופי של דוגמניות מותג ההלבשה התחתונה "ויקטוריה'ס סיקרט" הולך ומחמיר ומידותיהן מצטמצמות. הנתונים חשפו כי הדוגמניות של המותג הופכות לרזות יותר ויותר משנה לשנה - ומשמעותית רזות יותר ממה שהיו המלאכיות בשנת 1995 - השנה בה הוקם המותג.

 

"במהלך שני העשורים האחרונים הדוגמניות של 'ויקטוריה'ס סיקרט' הולכות ומרזות - בזמן שקו המותניים הממוצע של הנשים האמריקניות מתרחב", כך פרסם המחקר, וזה לא הכל. יצרנית ההלבשה התחתונה, וכמוה מותגים מובילים נוספים, ממשיכים לקדם "סטנדרטים של יופי בלתי ניתנים להשגה", כך קבעו קבוצת חוקרים מבית הספר לרפואה באוניברסיטת בוסטון.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

חוקרי האוניברסיטה השוו בדו"ח בין מידות חזה, מותניים וירכיים בין הדגמים של ויקטוריה'ס סיקרט מאז 1995, אז הייתה תצוגת האופנה השנתית הראשונה של המותג, ועד שנת 2018, אז הייתה התצוגה האחרונה. בנוסף אספו החוקרים נתונים על צבע שיער, עיניים, גובה, גזע וגיל.

 

כזכור, בשנת 2019 בוטלה תצוגת האופנה השנתית של המותג בטענה כי הרייטינג היה נמוך, בנוסף לשמועות על הפסדים עצומים של החברה וכמובן המחאה העולמית נגד הרזון הקיצוני של המלאכיות.

 

אם בשנים הראשונות של המותג הדוגמניות שצעדו על המסלול היו רזות אך נראו בריאות, כדוגמת טיירה בנקס וג'יזל בונדשן, בשנים האחרונות המגמה השתנתה. אחת הדוגמניות המזוהות ביותר של המותג, ג'יג'י חדיד, שהחלה את דרכה כדוגמנית בריאה בעלת חמוקיים, הפכה עם השנים לכחושה ומדגמנת בשנים האחרונות רזון מטריד, שרבים מייחסים לסטנדרט המחמיר שהציבו המנהלים של רשת ההלבשה התחתונה.

 

רואים את ההבדלים טיירה בנקס ובלה חדיד (צילום: Ap, Gettyimages)
רואים את ההבדלים טיירה בנקס ובלה חדידצילום: Ap, Gettyimages

 

תוצאות המחקר היו ברורות וחד משמעיות: המחקר גילה כי דגמי האופנה של המותג הפכו להיות קטנים וצרים יותר בהיקפי מותניים, ירכיים, חזה וכמו כן במידות עצמן. החוקרים הדגישו כי כל זה נוגד משמעותית את מידותיה של האישה האמריקנית הממוצעת. "היקף המותניים של האישה האמריקנית התרחב והיום המידה הממוצעת של הנשים היא בין 46-48". כמו כן, בשנת 1995 היקף המותניים של דגמי המותג עמד על 62.7 ס"מ, והחל משנת 2018 ההיקף ירד ל-59.9 ס"מ.

 

היקף החזה הראה גם ירידה משמעותית בנתונים: בשנת 1995 עמד ההיקף על 83.5 ס"מ ואילו החל משנת 2015 ירד ל-81 ס"מ בלבד. מבחינת היקף ירכיים: בשנת 1995 ההיקף היה 88.6 ס"מ ואילו החל משנת 2015 ירד ל-87.3 ס"מ.

 

מבחינת גילאי הדוגמניות: בין השנים 1995-1998 ממוצע הגילאים של המלאכיות של ויקטוריה'ס סיקרט עמד על 23, החל משנת 2015 ירד ממוצע הגילאים ל-22.

 

חזון הרזון. קנדל ג'נר וטיירה בנקס (צילום: Ap, Gettyimages)
חזון הרזון. קנדל ג'נר וטיירה בנקסצילום: Ap, Gettyimages

 

כבשה את המסלול בשנת 2018. סטלה מקסוול (צילום: Gettyimages)
כבשה את המסלול בשנת 2018. סטלה מקסוולצילום: Gettyimages

ממסלול למסלול. ג'יג'י חדיד (צילום: Gettyimages)
ממסלול למסלול. ג'יג'י חדידצילום: Gettyimages

מפלרטטת עם המצלמה. קנדל ג'נר (צילום: Gettyimages)
מפלרטטת עם המצלמה. קנדל ג'נרצילום: Gettyimages

המלאכיות בשנת 2018 (צילום: Gettyimages)
המלאכיות בשנת 2018צילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018