הנסיך צ'ארלס מגיע לישראל: כל מה שצריך לדעת על יורש הכתר

בצל פרשת "מגזיט", הנסיך צ'ארלס יגיע בימים הקרובים לביקור בישראל ואנחנו הכנו לו קבלת פנים מלכותית שכוללת את כל הדרמות, השערוריות והציטוטים המביכים של הנסיך מוויילס

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

בצל הדרמה הגדולה המתחוללת בבריטניה בימים אלה בעקבות הכרזת הנסיך הארי ומייגן מרקל על כוונתם לקחת צעד אחורה מתפקידם כבכירים בבית המלוכה, משפחת המלוכה ממשיכה לשדר עסקים כרגיל. זה אומר שהם פוקדים אירועים רשמיים ומקיימים ביקורים שנקבעו מראש בארצות שונות, מה שמוביל אותנו לנושא לשמו התכנסנו - ביקורו של הנסיך צ'ארלס בישראל.

 

ביום חמישי הקרוב הנסיך מוויילס יגיע ארצה לציון 75 שנה לשחרור אושוויץ בירקנאו לקראת אירועי יום השואה הבינלאומי. האירוע המרכזי בו הנסיך ישתתף יתקיים תחת הכותרת "זוכרים את השואה, נלחמים באנטישמיות", אשר מאורגן על ידי פורום השואה הבינלאומי בראשות ד"ר משה קנטור, בשיתוף עם יד ושם ובחסות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. הנסיך אף צפוי להתארח בבית הנשיא ולהיפגש גם עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

אבל עם כל הכבוד לרשמיות, ולרשימת האירועים האינסופית שהנסיך יפקוד ב-24 השעות שיש לו כאן - ביניהם: טקס נטיעת עץ בגינת בית הנשיא, ביקור בקברה של הנסיכה אליס בכנסיית מריה מגדלנה, קבלת פנים חגיגית בבית שגריר בריטניה ברמת גן, וביקור ברשות הפלסטינית כאורחו של מחמוד עבאס - אנחנו בעיקר היינו רוצים להיות זבוב על הקיר כשיורש הכתר ינסה להסביר לביבי מה נסגר עם הארי, וכשראש הממשלה יסביר לנסיך למה אנחנו עומדים בפני בחירות שלישיות. כי עם כל הכבוד לאירועים הרשמיים, אנחנו פה בשביל הדברים המעניינים באמת. ואל תתנו לחזות האפרורית של הנסיך להטעות אתכם, יש לו הרבה סיפורים מעניינים בשרוול.

 

נתראה בקרוב. הנסיך צ'ארלס (צילום: Gettyimages)
נתראה בקרוב. הנסיך צ'ארלסצילום: Gettyimages

 

אם הדרקונים, גירסת בית המלוכה

 

הנסיך צ'ארלס נולד ב-‏14 בנובמבר 1948 לאליזבת, דוכסית אדינבורו ולבעלה פיליפ, דוכס אדינבורו בארמון בקינגהאם בלונדון, אנגליה. עובדת בונוס: צ'ארלס נימול על ידי ג'ייקוב סנומן, מוהל יהודי.

 

מיום הולדתו, נושא צ'ארלס בתואר "הוד מעלתו המלכותית הנסיך צ'ארלס, נסיך אדינבורו". לאחר שאמו הוכתרה למלכת בריטניה, הפך להיות "הוד מעלתו, דוכס קורנוול", ובנוסף קיבל את התואר הסקוטי: "הוד מעלתו, דוכס רות'סיי, הרוזן מקאריק, ברון רנפרו, שליט האיים והלורד העליון והאוצר של סקוטלנד". ב-1958 אמו העניקה לו את התואר "הנסיך מווילס" ולמעשה, מבחינת כמות התארים שהוא נושא, הוא משתווה רק לחאליסי מ"משחקי הכס".

 

כל זה לא עוזר לו לקדם את נושא המלוכה מהר יותר ובנוסף לכל התארים הוא גם מחזיק בשיא המפוקפק שגורס כי הוא הנסיך שמחכה הכי הרבה זמן לרשת את הכתר. אמו, המלכה אליזבת, היא ראש המדינה הוותיק ביותר בעולם וטפו טפו טפו, גם כיום, בגיל 93, היא במצב בריאותי מצוין ושולטת ביד רמה בממלכה.

 

אבל אם חשבתם שהכהונה הבלתי נגמרת של אליזבת תגרום לצ'ארלס להפסיק לפנטז על הכתר – טעות בידיכם. לא פעם הכריז הנסיך צ'ארלס כי לאחר שיהפוך למלך בריטניה ידאג לכבד את סבו, המלך ג'ורג' השישי, ולכן לאחר ההכתרה ייקרא ג'ורג' השביעי ולא צ'ארלס השלישי.

 

"אז מה, אימא, מתי תורי למלוך?" (צילום: Gettyimages)
"אז מה, אימא, מתי תורי למלוך?"צילום: Gettyimages

 

עבור מי שפחות בקיא נסביר כי ליורש הכתר הבריטי ניתנת האפשרות לשנות את שמו לאחר קבלת הכתר. למשל: המלך אדוארד השמיני, זה שזנח את המלוכה לטובת אהובתו, הגרושה האמריקנית וואליס סימפסון, נקרא לפני המלוכה אדוארד אלברט כריסטיאן ג'ורג' אנדרו פטריק דייוויד וינדזור.

 

וחזרה לימינו אנו: השנה האחרונה הייתה קשה במיוחד למשפחת המלוכה, ואנחנו לא מתכוונים רק להכרזה של הדוכסים מסאסקס כי ברצונם לוותר על המלוכה, אלא בעיקר בגלל הקירבה של הנסיך אנדרו לפרשת ג'פרי אפשטיין. בנובמבר האחרון, הודיע הנסיך כי הוא משעה את עצמו ממחויבויותיו הציבוריות, לאחר שהואשם כי היה שותף לפשעיו המיניים של איש העסקים הפדופיל. בהודעה שפרסם, מסר הנסיך שהעיסוק במעורבותו בפרשת אפשטיין גורם שיבושים קשים לעבודתם של בני משפחת המלוכה וארגוני צדקה הקשורים אליה, "ולכן ביקשתי מהוד מעלתה שלא למלא בעתיד הנראה לעין את מחויבויותיי הציבוריות". הוא ציין כי היא אישרה את בקשתו.

  

הודעתו של אנדרו באה על רקע זעם אדיר שספג בעקבות ריאיון שהעניק לערוץ BBC, ובו הכחיש כי קיים יחסי מין עם אחת המתלוננות נגד אפשטיין כשהייתה בת 17. הנסיך התייצב מול המצלמות אחרי חודשים ארוכים שבהם נמנע מלהגיב לפרטי פרטים על הטענות נגדו, אבל ניסיונו למזער את הנזק הסתיים באסון תקשורתי, שהוביל כאמור, לפרישתו. 

 

הנסיכים אנדרו וצ'ארלס בדרך לכנסייה    (צילום: רויטרס)

הנסיכים אנדרו וצ'ארלס בדרך לכנסייה    (צילום: רויטרס)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

אבל אם חשבתם שזה יגרום למלכה לקפל את הדברים ולצאת סוף סוף לפנסיה, אתם לא מכירים את אליזבת כמונו. יותר מזה, צ'ארלס צריך לקוות שהיא לא תפרוש בזמן הקרוב, כי כרגע, הרינונים בבריטניה גורסים שהמלכה מתעתדת להעביר את הכתר לנכדה, הנסיך וויליאם בין היתר, כיוון שצ'ארלס מבוגר מדי ואילו וויליאם צעיר ורענן.

 

שרי היווסון, שדרנית רדיו ומומחית לענייני מלוכה, דחתה על הסף את ההצעה שהמלכה צריכה להזדכות על הכתר – אך בהחלט תמכה בכך שבעתיד, הכתר צריך לדלג דור ולעבור הישר לוויליאם. "העם אוהב את אליזבת, היא המלכה שלנו כבר 67 שנים, ארבע שנים יותר מהמלכה ויקטוריה, ואני חושבת שמגיע לה להיות המלכה כל עוד היא רוצה ויכולה. כשהרגע יגיע, אני סבורה שהיא תעביר את הכתר לנסיך וויליאם, הוא המתאים ביותר". כמו כן, הציבור הבריטי אמר לא פעם בסקרי דעת קהל כי יש ציפייה מהנסיך צ'ארלס לוותר על הכתר ולהעביר אותו ישירות לבנו. אאוץ'.

 

"עזוב אבא, שכח מהכתר". וויליאם וצ'ארלס (צילום: Gettyimages)
"עזוב אבא, שכח מהכתר". וויליאם וצ'ארלסצילום: Gettyimages

 

ואם כבר הורדנו את הכפפות ואנחנו מדברים בכנות, עם כל הכבוד לגנטיקה ולבריאות המדהימה של אמו, מה יקרה אם הנסיך צ'ארלס ימות עוד בזמן כהונתה של המלכה אליזבת? או חלילה קצת לאחר שהמלכה אליזבת תלך לעולמה? בכל זאת, הוא כבר בן 71 והממלכה הבריטית לא תעמוד בטלטלה הרגשית.

 

למען הסר ספק: מומחים לענייני המלוכה ומקורות בארמון סיפרו לא פעם כי לנסיך צ'ארלס אין שום כוונה לוותר על הכתר. בכל זאת, הוא מחכה לזה כבר כמה עשורים.

 

זוכרים שהבטחנו לכם שהנסיך בעצם ממש מעניין? אז הנה זה בא:

 

האישה, המאהבת והטמפון

"הוא דווקא גבר רומנטי" (צילום: Gettyimages)
"הוא דווקא גבר רומנטי"צילום: Gettyimages
 

 

כולם מכירים את הסיפור על צ'ארלס ודיאנה, שבשנות ה-70 הנסיך יצא לתקופה קצרה עם אחותה, ליידי שרה ספנסר, אך הקשר לא צלח (שרה הכריזה כי לא הייתה מתחתנת עם צ'ארלס "אם היה מלך אנגליה או מנקה רחובות"). היות והוא התקרב לגיל 30, הלחץ שהופעל עליו להתחתן ולהקים משפחה היה רב והוא נכנע ובחר בדיאנה לאשתו, למרות שהיה מאוהב באקסית שלו, קמילה פרקר בולס, שנפרדה ממנו לאחר שלא שלף טבעת.

 

בפברואר 1981 יצאה הודעה רשמית מטעם ארמון בקינגהאם על האירוסים של צ'ארלס ודיאנה והחתונה המלכותית התקיימה חמישה חודשים לאחר מכן, בקתדרלת סנט פול בלונדון, לעיני 3,500 מוזמנים - ביניהם גם קמילה - ועוד 750 מיליון צופי טלוויזיה ברחבי העולם.

 

מאושרים ביום חתונתם. צ'ארלס ודיאנה (צילום: Ap)
מאושרים ביום חתונתם. צ'ארלס ודיאנהצילום: Ap

 

שנה לאחר החתונה נולד בנם הבכור, הנסיך וויליאם, ושנתיים לאחר מכן, בספטמבר 1984 נולד הנסיך הארי. לכאורה, החומר ממנו עשויות אגדות. אלא שלא כל הנוצץ זהב וחייה של דיאנה לצד צ'ארלס היו מאוד לא מאושרים. היא העידה על עצמה שסבלה מהפרעת אכילה (בולימיה), מדיכאונות וכמו כן שניסתה לשים קץ לחייה מספר פעמים. "אמרתי לצ'ארלס שאני נמצאת בדיכאון עמוק ובכיתי המון, אבל הוא רק אמר לי שאני בכיינית. הוא הלך לרכוב על סוס ואני זרקתי את עצמי מהמדרגות. המלכה הגיעה ונראתה מבוהלת מאוד, היא רעדה. ידעתי שלא אאבד את התינוק שלי, למרות שנחבלתי באזור הבטן. כשצ'ארלס חזר, הוא פשוט התעלם מכל מה שקרה", סיפרה הנסיכה בריאיון לאחר שהשניים התגרשו.

 

מעמידים פנים שהם משפחה מאושרת (צילום: AP)
מעמידים פנים שהם משפחה מאושרתצילום: AP

 

כאמור, הנישואים של צ'ארלס ודיאנה התפרקו עוד בשנות ה-80, הם נפרדו ב-1992 אך התגרשו סופית רק ארבע שנים לאחר מכן. לאורך כל התקופה קמילה פרקר בולס הייתה ברקע ולאחר הפרידה היא הפכה לאישה הרשמית בחייו של הנסיך.

 

אבל זה שלו הייתה מאהבת לאורך כל השנים לא אומר שהוא פירגן לאשתו, יותר מזה, הוא חשב שבנו הארי, הוא תוצר של רומן של דיאנה עם קצין בשם ג'יימס יואיט ואף אילץ את דיאנה לערוך בדיקות DNA לבנה. בשנת 2005 דווח באתרי החדשות הבריטים כי החששות בבית מלוכה התעוררו לאחר לידתו של הארי בגלל שערו האדמוני. הדיווח נשען על ספרה השערורייתי של סימון סימונס - "דיאנה: המילה האחרונה", שעיתון ה"סאן" פירסם חלקים נבחרים מתוכו. סימונס, רופאה אלטרנטיבית שטענה כי היתה חברתה הטובה ביותר של דיאנה, טענה בספרה כי "דיאנה ידעה על החששות האלה והם ציערו אותה מאוד".

 

רק כדי לסבר את האוזן, נבהיר כי תוצאות הבדיקה הוכיחו מעל ומעבר לכל ספק כי הארי (וגם וויליאם אגב), הוא בנו הביולוגי של הנסיך צ'ארלס.

 

דומים? הנסיך הארי Vs ג'יימס יואיט (צילום: Gettyimages)
דומים? הנסיך הארי Vs ג'יימס יואיטצילום: Gettyimages

 

עובדת בונוס: אותו ה"סאן" הבריטי פירסם חלק נוסף בספר, בו דובר על רומן סוער שהנסיכה ניהלה עם ג'ון קנדי ג'וניור, בנו של נשיא ארצות הברית המנוח, שנהרג בתאונת מטוס בשנת 1999. העיתון הגדיל לעשות ופירסם כי בספר נטען שקנדי הבן קיבל מדיאנה ציון "עשר מתוך עשר" על ביצועיו במיטה. צ'ארלס זכה לציון המביך "אחד". 

 

זו אגב ממש לא הייתה התקרית המביכה היחידה של הנסיך צ'ארלס, ששיחת טלפון שלו ושל קמילה הוקלטה והוא נשמע אומר לה (ואז היא עוד הייתה רק המאהבת): "אני רוצה להרגיש את כל גופך מלמעלה, מלמטה מבפנים ומבחוץ. אלוהים, היה קל יותר אם הייתי גר בתוך המכנסיים שלך או משהו". לאחר מכן הציע "הייתי יכול להיות הטמפון שלך". תגובתה של קמילה לזוועה הזו הייתה: "אתה אידיוט מושלם, איזה רעיון נפלא". לא פלא שהם התחתנו.

 

עשית לנו חשק להתקלח (צילום: Gettyimages)
עשית לנו חשק להתקלחצילום: Gettyimages

 

למרות שהשניים חידשו את הקשר ביניהם באופן רשמי לאחר גירושיו מדיאנה, היחסים ידעו מהמורות רבות. אחת מהן הייתה כשהנסיכה דיאנה ובן זוגה, דודי אל-פאייד, נקלעו לתאונת דרכים קטלנית בפריז, ב-31 באוגוסט 1997. בית המלוכה הואשם שגרם למותם באופן עקיף, תאוריות קונספירציה הופצו מפה ועד להודעה חדשה ואפילו אביו של אל פאייד טען כי דיאנה הייתה בחודשי הריון ראשונים ואמורה להינשא לבנו. שום דבר מעולם לא הוכח אבל דיאנה זכתה למעמד של קדושה וקמילה הייתה המאהבת (עם "פני הסוס" כפי שנהגו לקרוא לה) שהצליחה לפלס את דרכה לארמון.

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

ב-9 באפריל 2005 צ'ארלס וקמילה נישאו בטקס אזרחי בטירת ווינדזור, כיוון שעל פי חוקי הכנסייה האנגליקנית, גרושים אינם יכולים להינשא שוב בטקס דתי. המלכה אליזבת, שאיך נאמר זאת בעדינות – לא הייתה מאושרת ממערכת היחסים - לא הגיעה לטקס אך השתתפה באירוע הברכות שהתקיים לאחר מכן.

 

פרק ב': קמילה וצ'ארלס (צילום: Gettyimages)
פרק ב': קמילה וצ'ארלסצילום: Gettyimages

  

מאב מנוכר לסבא מאושר

"תיזהר לפלוט עליי" (צילום: אינסטגרם)
"תיזהר לפלוט עליי"צילום: אינסטגרם
 

לאחר מותה של דיאנה עוד דברים השתנו. אם בעבר, הנסיך צ'ארלס לא היה נוכח בחיי ילדיו במלוא מובן המילה, לאחר שהוא בישר לבניו את הבשורה הקשה, הקשר ביניהם התחזק משמעותית. "זו הייתה מערכת יחסים מאוד מסובכת", סיפרה הביוגרפית המלכותית פני ג'וניור, והוסיפה: "צ'ארלס היה מרוחק, אבל זה לא הגיע ממקום של חוסר אהבה, הוא פשוט השקיע את כל כולו בעבודה".

 

דווקא על ההחלטה כי ילדיו צריכים להשתתף בהלוויית אמם, ולצעוד מול בריטניה (והעולם) מאחורי ארונה, הוא הצר לא פעם, אך הנסיך הארי תמך בו. "אבא שלנו היה שם בשבילנו, הוא זה שנשאר מבין שניהם והוא ניסה לעשות כמיטב יכולתו ולוודא שאנחנו מוגנים", אמר והוסיף: "גם הוא, בדיוק כמונו, עבר את אותו תהליך אבל". בהמשך, הוא גם הפגין הבנה והכלה כלפי יחסם של בניו אל זוגתו והודיע לקמילה כי היא תפגוש אותם רק אחרי שהם יבקשו. "זה לא היה קל אבל הבנים הכתיבו את הקצב ומהר מאוד הבינו כי קמילה גורמת לאושר גדול לאביהם, מה שמבחינתם היה חושב יותר מהכל", כתבה ג'וניור.

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

בשנת 2013 נולד הנסיך ג'ורג', בנם של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון – הנכד הראשון של צ'ארלס, שעל פי הדיווחים, הסב אושר בלתי נתפס לנסיך מוויילס. "צ'ארלס וקמילה מאושרים מכך שהם סבא וסבתא", אמרה ג'וניור, והוסיפה: "הם מהופנטים ומרותקים מכל מה שנוגע לג'ורג' (6), שרלוט (4) ולואי (שנה). צ'ארלס הוא איש חם, אכפתי, אוהב – אבל כשהוא נמצא ליד ג'ורג' הוא מתעורר לגמרי לחיים, הוא מאוד אוהב לבלות איתו", גורסים מקורות בארמון.

 

אי אפשר בלי תמונה משפחתית (צילום: אינסטגרם)
אי אפשר בלי תמונה משפחתיתצילום: אינסטגרם

הסערה האחרונה 

 

ואי אפשר לסיים בלי להתייחס לשערורייה הגדולה והחמה ביותר באנגליה, כיום: הודעתם של הארי ומייגן על פרישתם מהמלוכה ורצונם להיות עצמאיים כלכלית. לפני שבוע הודיעו הארי ומייגן כי בכוונתם לקח צעד אחורה, מה שעל פי הדיווחים גרם לנסיך צ'ארלס "להתנפח מרוב זעם". הנסיך מוויילס נפגע עד עמקי נשמתו מהצעד של הארי ומייגן, זאת לאחר שדווח כי הוא נתן לדוכסים מסאסקס מיליונים מהונו האישי על מנת שיוכלו לממן את אורח חייהם המפואר והבזבזני.

 

באתר "דיילי מייל" פורסם כי הנסיך צ'ארלס נתן להארי ומייגן כ-1.2 מיליון פאונד על מנת להביע בהם תמיכה, לוודא שיהיו מאושרים ובעיקר לדאוג לפרנסתה של מייגן, לאחר שעזבה את טורונטו לטובת המעבר לבריטניה, וזה לא כולל מאות אלפי פאונד שהוא נתן לזוג הצעיר בכל הזדמנות. "הנסיך צ'ארלס נפגע מאוד, הוא יצא מגדרו כדי לעזור לדוכסים, הוא מאוד אוהב את הארי ועשה הכל על מנת לחבק את מייגן ולתת לה להרגיש חלק מהמשפחה".

 

בדרך לכומר. מייגן וצ'ארלס (צילום: Gettyimages)
בדרך לכומר. מייגן וצ'ארלסצילום: Gettyimages

 

לאחר פגישת החירום שהתקיימה ביום שני האחרון בבית סאנדרינגהאם בהשתתפותם של המלכה אליזבת והנסיכים צ'ארלס, וויליאם והארי, המלכה אליזבת פרסמה את הצהרתה הרשמית והודיעה כי היא מקבלת את רצונם של הדוכסים מסאסקס. "היום משפחתי ואני ערכנו דיון פורה בנוגע לעתידו של הנכד שלי ושל משפחתו. משפחתי ואני תומכים לגמרי ברצונם של הארי ומייגן להתחיל חיים חדשים כמשפחה צעירה. למרות שהיינו מעדיפים שיהיו פעילים באופן מלא כבכירים בממלכה, אנחנו מכבדים ומבינים את רצונם לחיות בצורה יותר עצמאית כמשפחה, בזמן שיישארו חלק חשוב במשפחתי".

 

המלכה אליזבת מוסיפה: "הארי ומייגן הבהירו כי הם אינם רוצים להסתמך על כספי הציבור בחייהם החדשים והעצמאיים. לכן סוכם כי תהיה תקופת מעבר בה הדוכסים מסאסקס ישהו בקנדה וגם בבריטניה. אלה עניינים מורכבים שהמשפחה שלי צריכה לפתור, ויש עוד עבודה שצריך לעשות, אך ביקשתי שנגיע להחלטה סופית בימים הקרובים".

 

למרות הרוח המפויסת שנושבת מדבריה, גורמים בארמון מוסרים כי הנסיך צ'ארלס כועס מאוד על בנו והבהיר כי "אין לו משאבים בלתי מוגבלים" לכלכל את חייו החדשים. "צ'ארלס יודע שהארי סומך על התמלוגים שיגיעו מאחוזת קורנוול", אמר מקור שטוען כי יורש העצר פגוע מההחלטה של בנו ולא מתכוון לתת יד לאורח החיים הפזרני שבנו ואשתו התרגלו אליו.   

 

לחיים, תהנה בישראל! (צילום: Gettyimages)
לחיים, תהנה בישראל!צילום: Gettyimages

 

השתתף בהכנת הכתבה: איתמר אייכנר

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018