הנסיך הארי נפל בפח: התראיין למתחזים ו"לכלך" על מנהיגי העולם

הנסיך חשב שהוא מדבר עם האקטיביסטית גרטה טונברג וחשף את דעתו על דונלד טראמפ ("יש לו דם על הידיים"), אמר שהעולם "מנוהל על ידי אנשים חולים" ולא שכח להתייחס למגזיט. "עשיתי זאת כדי להגן על הבן שלי". כל הפרטים מהשיחה - בכתבה

נפל קורבן למתיחה. הנסיך הארי  (צילום: Gettyimages)
נפל קורבן למתיחה. הנסיך הארי צילום: Gettyimages

 

"המתחזים" גרסת בית המלוכה: אתרי החדשות של בריטניה מדווחים כי צמד יוטיוברים רוסי, ולדימיר קוזנצוב ואלכסיי סטוליארוב, עבדו על הנסיך הארי וראיינו אותו בעודם מתחזים לאקטיביסטית בת ה-17 גרטה טונברג ולאביה. הנסיך, נפל בפח ופתח את ליבו, וגרוע מכך, את פיו, על כל הנושאים הכי רגישים איתם הוא מתמודד בימים אלה: ה"מגזיט", הפרידה ממשפחתו ודונלד טראמפ.

 

במהלך השיחה דיבר הארי בכנות על ההחלטה להיפרד מהמלוכה ומבני משפחתו, והסביר כי "להתחתן עם נסיך או נסיכה זה מורכב", סיפר כי שירותו הצבאי הפך אותו ל"הרבה יותר נורמלי ממה שבני משפחתו היו רוצים להאמין", וסיכם כי לקח את הההחלטה קשה "כדי להגן על הבן שלי". השיחה בין הנסיך לרוסים נחשפה בעיתון "הסאן", שדיווח כי הם דיברו פעמיים, בערב הסילבסטר וב-22 בינואר. שתי השיחות התקיימו כשהנסיך היה בקנדה.

 

 

"אני יכול להבטיח לך, להתחתן עם נסיך או נסיכה זה לא פשוט כמו שזה נראה, יש המון שכבות והרבה חלקים לפאזל, לפעמים ההחלטה הנכונה היא לא תמיד הקלה ביותר אבל זו הייתה ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבור המשפחה שלי, כדי להגן על הבן שלי", אמר הנסיך הארי כשהוא מתייחס לפרשת ה"מגזיט", והוסיף: "אני חושב שיש המון אנשים ברחבי העולם שיכולים להזדהות איתנו ולכבד אותנו על כך שבחרנו להעמיד את המשפחה שלנו במקום ראשון. זה מורכב אבל אנחנו נתחיל חיים חדשים".

 

עוד אמר הנסיך בעודו חושב שהוא מדבר עם טונברג: "את שוכחת, אני הייתי בצבא במשך עשר שנים, אני הרבה יותר נורמלי ממה שבני המשפחה שלי היו רוצים להאמין. אבל כן, בהחלט, להיות כרגע במצב אחר, במקום אחר, מעניק את היכולת לומר דברים ולעשות דברים שככל הנראה לא היינו מסוגלים לעשות קודם".

 

הארי, שלא דמיין לרגע כי מדובר במתחזים, המשיך לדבר על נושא שקרוב לליבו ולאקטיביסטית השבדית - התחממות גלובלית. "העולם הוא מקום בעייתי, וזה יכול להיות הכי קל לוותר, אבל מה שאתם עושים זה מדהים", החמיא הנסיך, והוסיף: "לרוע המזל העולם הזה מנוהל על ידי כמה אנשים חולים מאוד, לכן אנשים כמוך, ובאופן כללי הדור הצעיר יותר, הם אלה שיעשו את השינוי הגדול".

 

גרטה טונברג. הנסיך הארי חשב שהיא מדברת איתו (צילום: AP)
גרטה טונברג. הנסיך הארי חשב שהיא מדברת איתוצילום: AP

 

עוד אמר הנסיך: "צריך להעיר את האנשים והדרך היחידה זה לעשות מעשים קיצוניים. צעדים קטנים או חלוקת פרסים לא יעשו כלום בימנו. צריך לבצע שינויים גדולים, לעשות מעשים שיזעזעו אנשים. ההלם הוא זה שיעיר את כולם". הוא גם לא פספס את ההזדמנות לצאת נגד נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ואמר: "עצם העובדה שטראמפ דוחף ומעצים את תעשיית הפחם, שכה גדולה באמריקה, מוכיחה שיש לו דם על הידיים. כל ההשפעה שיש לזה על האקלים ועל מדינות רחוקות, רחוקות מטווח הראייה, מחוץ לתודעה. חייהם של התושבים במקומות האלה נהרסים. אנשים מתים מדי חודש בגלל אסון טבע הנוצר מהשינוי הדרמטי הזה באקלים שלנו".

 

המתחזים הגדילו לעשות ואמרו לנסיך כי "טראמפ התחמק וסירב לדבר עם גרטה", מה שלא הפתיע את הנסיך, שמיהר לעקוץ: "איזו הפתעה", הכריז. "טראמפ ישמח לפגוש אתכם במטרה לגרום לו להראות יותר טוב, אבל הוא לא ירצה לשוחח איתך על שינויי האקלים כיוון שזה יכול לפגוע בו ולהערים עליו".

 

הארי הוסיף ונתן עצה למתחזים: "אם יש לך את האפשרות לקבוע פגישה עם טראמפ או עם בוריס ג'ונסון, הייתי בוחר בג'ונסון. אני חושב שהייתי עושה זאת, חשוב מאוד לנהל דיאלוג פתוח עם האנשים האלה מאשר לוותר". הנסיך אף המשיך והפציר בגרטה (המתחזה) לקבוע פגישה עם ראש ממשלת בריטניה. "אני חושב שהוא אדם טוב, לכן אני מאמין שאת בין הבודדים שיוכלו לגעת בנפשו, לעורר את רגשותיו ולגרום לו להאמין בך". אוי הארי, כמה תמים אתה יכול להיות.

 

התכוון אליהם כשאמר שהעולם מנוהל על ידי אנשים חולים? בוריס ג'ונסון ודונלד טראמפ (צילום: Gettyimages)
התכוון אליהם כשאמר שהעולם מנוהל על ידי אנשים חולים? בוריס ג'ונסון ודונלד טראמפצילום: Gettyimages

 

וכמובן שקוזנצוב וסטוליארוב לא פספסו את ההזדמנות לנסות ולהוציא מהנסיך הארי הצהרה כזו או אחרת לגבי דודו, הנסיך אנדרו, על הקשר המפוקפק שלו עם עבריין המין, ג'פרי אפשטיין. "אין לי הרבה מה לומר על זה", אמר הנסיך והבהיר: "מה שאנדרו עשה או לא עשה זה לא קשור בשום צורה אליי ואל אשתי. אנחנו פועלים למען הכלל ואנחנו מתמקדים בקהילה, לכן אנחנו מופרדים מיתר בני המשפחה שלי".

 

הנסיך הארי גם התייחס להתמודדות מול התקשורת, ואמר: "העצה הטובה ביותר שאוכל לתת היא להיות מסוגל לראות דרך הפחד. כל חיי הייתי חלק ממשפחה וחלק ממדינה שפחדה מהתקשורת הצהובה מכיוון שהיה להם הרבה מאוד כוח – אך אין להם יושר ומוסר". הארי לא פספס את ההזדמנות להחמיא לאשתו ואמר: "מהרגע שמצאתי אישה שהייתה מספיק חזקה כדי שתוכל לעמוד מאחורי מה שאנחנו מאמינים, יחד, התקשורת החלה לפחד עד כדי כך שהם יצאו להילחם וכל מה שהם מנסים לעשות כעת זה להרוס את המוניטין שלנו ולנסות, את יודעת, להרוס אותנו".

 

לפחות לה הוא החמיא. מייגן מרקל והארי (Getty images)
לפחות לה הוא החמיא. מייגן מרקל והאריGetty images

 

הוא גם הוסיף: "מה שהם לא מבינים זה שהקרב שאנחנו נלחמים מולם כעת הוא לא סתם, לכן אני חושב, כפי שהאמנתי תמיד, אחת הדרכים החזקות ביותר לשנות את הלך הרוח, לעורר וליצור מודעות בקרב האנשים היא לאתגר את התקשורת, להעביר אליהם את האחריות ולהזכיר שהם אחראיים לכל מה שהם 'מאכילים' את האנשים, זה הרבה יותר גדול מאיתנו. למרות שהם היו רוצים להפוך את זה למשהו אישי, הם מפחדים", אמר הארי, וסיכם: "הם יודעים שאנחנו, אני ואשתי, מוכנים לעמוד מול הבריונות שלהם ולצאת נגדם, אנחנו לא יכולים להתאפק. זה לא נעים, למעשה זה נורא, אבל אנחנו נצא מזה הרבה יותר חזקים".

 

מהאתר MailOnline פנו לדובר של הנסיך הארי לצורך התייחסות אך טרם קיבלו מענה. כמו כן, מקורות מהארמון אמרו ל"סאן" שזה "טבעי לחלוטין שהנסיך הארי ירצה לשוחח עם גרטה".

 

זו ממש לא הפעם הראשונה שקוזנצוב וסטוליארוב מהתלים במפורסמים. בשנת 2015 התחזה ולדימיר לראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, ושוחח עם אלטון ג'ון על זכויות הומוסקסואלים ברוסיה. ג'ון אמר שזו הייתה "זכות גדולה לדבר עם אחד מהאנשים המשפיעים ביותר בעולם" לאחר הריאיון ושמח כי פוטין בחר לצלצל באופן אישי כדי להסביר ולטהר את הכל.

 

צמד המתחזים הצליחו "לעבוד" גם על הפוליטיקאי ברני סנדרס וכמו כן על הפוליטיקאית מקסין ווטרס, שהתחייבה בפני השניים לסייע לתושבי האי "צ'ונגה צ'נגה", אי בדיוני שהמציאו.

 

לא נעים (צילום: Gettyimages)
לא נעיםצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018