טראמפ משיב אש לנסיך הארי: "בהצלחה עם מייגן"

הנסיך הארי ומייגן מרקל פרסמו סרטון וידאו בו עודדו את אזרחי ארצות הברית לצאת להצביע - ולא לטראמפ, שבתגובה, ממש לא ניסה להסתיר את מה שהוא חושב על הדוכסית מסאסקס

מושכים אש. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום מסך)
מושכים אש. מייגן מרקל והנסיך האריצילום מסך

 

בתחילת השבוע פרסמו הנסיך הארי ומייגן מרקל סרטון חדש במהלכו קראו לאזרחי ארצות הברית לצאת ולהצביע - ולא לדונלד טראמפ, כמובן. "כל ארבע שנים אומרים לנו את אותו הדבר, שאלה הבחירות החשובות ביותר בחיינו", פתחה מרקל, והוסיפה: "אבל הפעם זה באמת נכון. כשאנחנו מצביעים הערכים שלנו מיושמים והקול שלנו נשמע. הקול שלך הוא תזכורת לכך שאתה חשוב, וזה נכון. מגיע לך שישמעו אותך".

 

הנסיך הארי חיזק את דבריה של אשתו אך הוסיף כי בניגוד למה שחשבנו, הוא עדיין לא יהיה זכאי לבחור השנה. "בבחירות האלה לא אוכל להצביע כאן, בארצות הברית. אבל רבים מכם אולי לא יודעים שלא זכיתי להצביע בבריטניה במשך כל חיי. ככל שאנחנו מתקרבים לחודש נובמבר זה חיוני שנמנע מדברי שנאה, מידע מוטעה ושליליות". כידוע, הפרוטוקול המלכותי אוסר על בני המלוכה להיות מעורבים פוליטית, אך כעת, לאחר שהדוכסים מסאסקס פרשו מהמלוכה זה בהחלט אפשרי. המכשול היחיד: הנסיך הארי עדיין לא נחשב לאזרח בארצות הברית.

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

כמובן שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לא הצליח להתעלם מקריאתם של הדוכסים מסאסקס לצאת ולהצביע למתחרה ג'ו ביידן, ובמהלך מסיבת עיתונאים מצומצמת, כשנשאל לגבי דבריהם של הארי ומייגן, הגיב: "אני לא מעריץ שלה. אגיד את זה... וזה משהו שהיא בטח כבר שמעה - אני מאחל הרבה הצלחה להארי, הוא בהחלט יצטרך זאת".

 

גם יועצו הבכיר של טארמפ, קורי לבנדובסקי, לא הצליח לעבור בשתיקה על קריאתם של הדוכסים לצאת לבחור, ואמר: "הם הפכו את בריטניה לנהדרת אחרי שעזבו, אני מקווה שהם יעשו את אותו הדבר עבורנו ויעזבו את ארצות הברית".

 

צילום: רויטרס

צילום: רויטרס

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 
נורמן בייקר, חבר הפרלמנט לשעבר ומחבר הספר What The Royal Family Don't Want You To Know, טען כי הארי לא צריך להתערב בפוליטיקה בארצות הברית, כל עוד הוא עדיין נחשב לנציג בריטניה. "אני חושב שכל אזרח פרטי רשאי להתייחס לבחירות בארצות הברית, אבל הבעיה היא שהארי עדיין שמר על המעמד המלכותי והוא אינו אזרח פרטי. למעשה הוא עדיין נחשב לנציג בריטניה", אמר בריאיון ל-Mail On Line, והוסיף: "הוא צריך להפסיק לחגוג על שני העולמות, כשמתאים לו הוא בן מלוכה וכשלא מתאים לו הוא אדם פרטי".
 
גם הביוגרף המלכותי רוברט ג'ובסון מיהר להביע את עמדתו, ואמר: "יכול להיות שזה קל יותר עבור מייגן והארי לוותר על תואר המלוכה בהתחשב באג'נדה העסקית והפוליטית שהם מאוד רוצים לממש. מייגן, אחרי הכל, מחזיקה באזרחות אמריקאית ומאז ומתמיד הצביעה. החוק הזה שבני מלוכה לא יכולים להיות מעורבים פוליטית פחות ברור כשמדובר במייגן".
 
שניים נגד כולם (צילום: Gettyimages)
שניים נגד כולםצילום: Gettyimages

 

זה הזמן להזכיר כי זו בהחלט לא הפעם הראשונה שיש חילופי דברי שנאה בין הנשיא לדוכסים. ביולי 2019 נחת נשיא ארצות בבריטניה (על הדשא של המלכה אליזבת, מה שהכעיס אותה מאוד) לטובת ביקור מלכותי, ימים ספורים לאחר שכינה את הדוכסית מסאסקס "נבזית", זאת בתגובה לכך שהכריזה הדוכסית לפני מספר שנים כי במידה וטראמפ ייבחר לנשיאות - תעזוב לקנדה. כשהתבקש על ידי עיתון "הסאן" להתייחס לדבריה, ענה: "לא ידעתי שהיא נבזית, אבל אני מאחל לה הרבה בהצלחה בחייה החדשים כנסיכה".

 

כתוצאה מדבריו של הנשיא החליטה מרקל שלא תיקח חלק באירוע המלכותי בנוכחותו של טראמפ, ואילו בעלה הנסיך, שנפגע עמוקות בשמה, נאלץ להגיע בכל זאת - אך שמר על דיסטנס ברור מהנשיא. "הנסיך הארי ייאלץ להפגין את נימוסיו והקסם האישי שלו, למרות הסיטואציה הלא נעימה והמילים שאמר טראמפ על מייגן", סיפר מומחה לענייני המלוכה לאתר Express, והוסיף: דונלד טראמפ פגע באשתו של הארי, זה מקום רגיש וכואב עבור הנסיך, אבל הוא יעשה את כל מה שצריך כדי לתמוך במלכה אליזבת, בסבתא שלו".

 

מסכסוך אחד לאחר (צילום: Gettyimages)
מסכסוך אחד לאחרצילום: Gettyimages

 

כפי שהספקנו להכיר את טראמפ, הנשיא לא שכח את קבלת הפנים הקרה שקיבל מהנסיך וחיכה בסבלנות עד לרגע שיוכל "לסגור חשבונות" עם הדוכסים, וכך היה. בחודש מרץ האחרון וימים ספורים לאחר שפורסם כי הארי ומייגן עזבו את קנדה לטובת מגורים בארצות הברית, טראמפ מיהר להכריז כי הוא לא ישלם עבור הוצאות הביטחון של השניים. "אני חבר טוב ומעריץ של המלכה ושל בריטניה. לאחרונה דווח כי הארי ומייגן, שעזבו את הממלכה, יתיישבו לצמיתות בקנדה", צייץ טראמפ, והוסיף: "כעת הם עזבו את קנדה לטובת ארצות הברית, אולם ארצות הברית לא תשלם עבור שירותי הביטחון וההגנה שלהם. הם חייבים לשלם!". כמו כן הוסיף טראמפ כי הזוג לא יכול לקבל הגנה דיפלומטית בארצות הברית מכיוון שהארי כבר לא מוגדר כ"אדם מוגן בינלאומי", החל מה-31 במרץ.

 

תגובתם של הארי ומייגן לא איחרה לבוא ושעות ספורות לאחר שהנשיא צייץ, הדוכסים השיבו אש. "לדוכסים מסאסקס אין שום כוונה לבקש מימון מארצות הברית", מסר הדובר הרשמי של השניים, והבהיר כי "נעשו הסדרי אבטחה במימון פרטי". חברים, אנחנו רגע לפני כיפור, אולי הגיע הזמן לעשות סולחה ולהמשיך הלאה?

 

"לא רוצה לשמוע אתכם". דונלד טראמפ (צילום: Gettyimages)
"לא רוצה לשמוע אתכם". דונלד טראמפצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018