טראמפ: לא נשלם עבור הארי ומייגן, הם בתגובה: מי ביקש?

ימים ספורים לאחר שדווח כי הארי ומייגן עברו ללוס אנג'לס, נשיא ארצות הברית לא פספס את ההזדמנות לעקוץ: "ארה"ב לא תשלם עבור שירותי הביטחון וההגנה שלהם, הם חייבים לשלם". וכמובן שהדוכסים לא נשארו חייבים

הקרב שלא נגמר. דונלד טראמפ Vs הארי ומייגן  (צילום: Gettyimages)
הקרב שלא נגמר. דונלד טראמפ Vs הארי ומייגן צילום: Gettyimages
 

 

נראה שהתפשטות נגיף הקורונה היא לא הדבר היחיד שמעסיק את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שגילה בסוף השבוע האחרון כי הנסיך הארי ומייגן מרקל עזבו את קנדה ועברו להתגורר בלוס אנג'לס. כיאה למצופה מטראמפ, הנשיא לא נשאר חייב ומיהר להבהיר (בטוויטר) את יחסי הכוחות ועל הדרך להזכיר לדוכסים כי הוא לא סולח ובטח לא שוכח. "אני חבר טוב ומעריץ של המלכה ושל בריטניה. לאחרונה דווח כי הארי ומייגן, שעזבו את המלכה, יתיישבו לצמיתות בקנדה", צייץ טראמפ, והוסיף: "כעת הם עזבו את קנדה לטובת ארצות הברית, אולם ארצות הברית לא תשלם עבור שירותי הביטחון וההגנה שלהם. הם חייבים לשלם!".

 

נשיא ארצות הברית הוסיף ואמר כי הדוכסים מסאסקס ייאלצו להגיש את הצעת החוק עבור ביטחונם ועבור שומרי הראש שלהם, כעת משעברו ללוס אנג'לס. כמו כן, הוסיף טראמפ, הזוג לא יכול לקבל הגנה דיפלומטית בארצות הברית מכיוון שהארי כבר לא מוגדר כ"אדם מוגן בינלאומי", החל ממחר, ה-31 במרץ, בו הוא אמור לסיים באופן רשמי את תפקידו כבכיר במלוכה. 

 

"תשכחו ממני ומהעזרה שלי". דונלד טראמפ (צילום: Gettyimages)
"תשכחו ממני ומהעזרה שלי". דונלד טראמפצילום: Gettyimages

 

תגובתם של הארי ומייגן לא איחרה לבוא ושעות ספורות לאחר שהנשיא צייץ, הדוכסים השיבו אש. "לדוכסים מסאסקס אין שום כוונה לבקש מימון מארצות הברית", מסר הדובר הרשמי של השניים, והבהיר כי "נעשו הסדרי אבטחה במימון פרטי". כמו כן, מקור אלמוני מהארמון הסביר כי במידה והארי ומייגן ירצו לקבל עזרה במימון אבטחתם על ידי השירות החשאי של ארה"ב המגן על הדיפלומטים הבינלאומיים, השניים ייאלצו להגיש בקשה רשמית למשרד החוץ.  

 

"אכלנו אותה עם טראמפ". הדוכסים מסאסקס (צילום: gettyimages)
"אכלנו אותה עם טראמפ". הדוכסים מסאסקסצילום: gettyimages

 

לטובת מי שלא מבין למה טראמפ כל כך מתנגד למעבר של הדוכסים לארצות הברית, נזכיר כי רק בשנה האחרונה הנשיא חטף לא מעט אש מצידם של הדוכסים, כמו למשל בביקור המלכותי של טראמפ בבריטניה בחודש יוני האחרון, אז סירבה מרקל לקחת חלק בארוחה החגיגית לכבודו ואילו הנסיך הארי הגיע בעל כורחו ונמנע בכל תוקף מאינטרקציה עם הנשיא. מה שכן, לזכותם של הדוכסים ייאמר כי טראמפ כינה את מרקל "נבזית" כמה ימים קודם.

 

להתכתשויות בין מרקל לטראמפ יש היסטוריה ארוכת שנים וגם לאחר ה"מגזיט" המדובר החודש ינואר האחרון הדוכסים רמזו כי בכוונתם להתמקם בשלב הסופי בארצות הברית אך הבהירו לא פעם כי "זה לא יהיה תחת שלטונו של טראמפ".

 

ואם זה לא מספיק, בתחילת חודש מרץ הנסיך הארי נפל בפח והתראיין לצמד מתחזים שהעמידו פנים כי הם האקטיביסטית גרטה טונברג ואביה ובמהלך הריאיון הביע את דעתו על דונלד טראמפ. "עצם העובדה שטראמפ דוחף ומעצים את תעשיית הפחם, שכה גדולה באמריקה, מוכיחה שיש לו דם על הידיים. כל ההשפעה שיש לזה על האקלים ועל מדינות רחוקות, רחוקות מטווח הראייה, מחוץ לתודעה. חייהם של התושבים במקומות האלה נהרסים. אנשים מתים מדי חודש בגלל אסון טבע הנוצר מהשינוי הדרמטי הזה באקלים שלנו".

 

המתחזים הגדילו לעשות ואמרו לנסיך כי "טראמפ התחמק וסירב לדבר עם גרטה", מה שלא הפתיע את הנסיך, שמיהר לעקוץ: "איזו הפתעה", הכריז. "טראמפ ישמח לפגוש אתכם במטרה לגרום לו להראות יותר טוב, אבל הוא לא ירצה לשוחח איתך על שינויי האקלים כיוון שזה יכול לפגוע בו ולהערים עליו".

 

"מעניין אם נקבל הזמנה לבית הלבן" (קרדיט: Gettyimages)
"מעניין אם נקבל הזמנה לבית הלבן"קרדיט: Gettyimages

 

ולסיום, רק כדי לעשות קצת סדר במספרים, נזכיר כי בחודש פברואר האחרון, חודש לאחר ה"מגזיט" המדובר, משטרת המטרופולין של לונדון עשתה "הערכה מחדש" והביעה חשש שעלויות האבטחה עבור הדוכסים מסאסקס צפויות להגיע לסכום של כ-20 מיליון ליש"ט בשנה. מדובר בסכום שעלול להשאיר את המשטרה ללא יכולת להתמודד עם הנסיעות והטיולים של הזוג המלכותי (לשעבר) ברחבי העולם. "הם קרעו לגזרים את ספר החוקים. במתכונת הנוכחית התוכניות שלהם אינן ניתנות לביצוע - זה לא יכול לעבוד. כבר עכשיו יש מחסור חמור בקציני אבטחה וזה רק הולך ומחמיר", סיפר דאי דיוויס, קצין הגנה לשעבר, ל-Mirror.

 

ימים ספורים לאחר שדווח כי ממשטרת המטרופולין של לונדון מוטרדים מעלויות האבטחה עבור הדוכסים, בקנדה החליטו כי הם לא מוכנים לקחת חלק במימון ההוצאות. "הדוכס והדוכסית מסאסקס, שבחרו להתגורר בקנדה באופן חלקי, הציגו בפני הממשלה שלנו מערכת נסיבות ייחודית וחסרת תקדים. ה-RCMP היו בקשר מתחילת הדרך עם גורמים רשמיים בבריטניה בנוגע לשיקולי הביטחון עבור הדוכסים. מכיוון שהדוכס והדוכסית מוכרים כיום כאנשים המוגדרים כמוגנים בינלאומיים על קנדה חובה לספק סיוע ביטחוני". כך נאמר בהצהרה הרשמית שהוציאה משטרת קנדה.

 

הדרך להוליווד רצופה בטראמפים (צילום: Gettyimages)
הדרך להוליווד רצופה בטראמפיםצילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018