מלחמת האחים: הקרב שלא נגמר בין הנסיכים וויליאם והארי

ספר ביוגרפי חדש חושף פרטים נוספים על הסכסוך המלכותי בין הנסיכים ומאשים את המלוכה בכך שמאז ומתמיד נהגה באכזריות כלפי הילד השני במשפחה ולא ידעה איך להתנהג כלפיי מייגן, "אשתו של הרזרבה"

מלחמת אחים. הנסיכים וויליאם והארי (צילום: Ap)
מלחמת אחים. הנסיכים וויליאם והאריצילום: Ap
 

 

בחודש ינואר האחרון בריטניה עברה רעידת אדמה מלכותית כשהנסיך הארי ואשתו מייגן מרקל הודיעו כי הם פורשים מבית המלוכה. שמועות רבות על הסיבה לפרישה הציפו את אתרי החדשות בארץ ובעולם כשאצבע המאשימה הופנתה בעיקר לאחיו הגדול של הארי, הנסיך וויליאם ואשתו, הדוכסית קייט מידלטון. כעת, עשרה חודשים לאחר הודעת הפרישה הדרמטית, נראה כי הסכסוך המתוקשר בין האחים רחוק מלהסתיים.

 

בסוף השבוע האחרון פורסם באתר "דיילי מייל" כי הביוגרף המלכותי רוברט לייסי, שאחראי על ספרי ביוגרפיה רבים שנכתבו על המלוכה, סיים את הטיוטה של ספרו החדש שזכה לשם "קרב האחים". לייסי סיפר כי הסיכום בינו לבין הארמון מאז ומתמיד היה שכל טיוטה שהוא כותב תעבור לבכירי הארמון, שיעברו על הכתוב ויוכלו להביע את דעתם. "פקידי הארמון שיתפו פעולה ולעיתים אף הזמינו אותי לשתות תה ולשוחח על הכתוב", סיפר, והוסיף כי הפעם זה היה שונה. "כמנהגי, שלחתי את פרקי המפתח מהספר האחרון אך להפתעתי החבילה ששלחתי חזרה אליי, אחרי שלא נפתחה כלל, עם פתק קצר מנציגי הארמון. בקיצור, הם לא רוצים לדעת מה כתוב שם". לייסי הסביר כי זה ככל הנראה בגלל השם שנתן לספר ומכיוון שהוא חוקר את הסכסוך המלכותי בין שני האחים.

 

בקרוב על המדף! (צילום מסך)
בקרוב על המדף!צילום מסך

 

"הכותרת כנראה הפחידה אותם וייתכן שהספר יהיה נפיץ כרימון, אבל הכותרת נכונה וחשובה. כשהתחלתי לחקור את הריב בין שני הנסיכים לא האמנתי. הייתי משוכנע כי העיתונאים מעוררים משהו שכלל לא קיים. אך זה בהחלט המצב. למעשה, זה גרוע יותר ממה שניתן לדמיין. יש הטוענים כי 'זה לא חשוב' וכי 'זה יעבור', אבל זה לא מה שיגידו ההיסטוריונים בעוד עשור".

 

לייסי המשיך: "כל האסטרטגיה של המלוכה התבססה, מאז ומתמיד, על לדבוק אחד בשני. אבל מייגן שינתה את כל זה. היא אישה קשה, יש לה רמה מדהימה אך מסוכנת של אמונה עצמית, של ביטחון עצמי. והארמון טעה מאוד בהתנהלות וזה משהו שתמיד קורה עם הילד השני, תמיד מתייחסים אליו רע יותר - שלא נאמר באכזריות. זה קרה עם הנסיכה מרגרט, זה קרה לנסיך אנדרו והנה זה קורה גם לנסיך הארי. הם לא יודעת מה לעשות עם 'הרזרבה' ובטח שאין להם שמץ של מושג מה לעשות עם 'אשתו של הרזרבה'".

 

הרזרבות של המשפחה. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
הרזרבות של המשפחה. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

הביוגרף אמר שלהערכתו הנסיך צ'רלס, אביהם של הנסיכים וויליאם והארי, הוא היחיד שבאפשרותו לסיים את הריב הזה, אך הוסיף כי עבר זמן רב מאז שוויליאם פנה לאביו לקבלת עצה. "וויליאם מעריץ את סבתו ופועל לפי הערכים שלה, לא של אביו. הוא משוכנע שאביו איבד את הדרך אך למעשה לצ'רלס יש עדיין את ההזדמנות לתקן את המצב". לייסי הקפיד שלא להפיל את האשמה על גורם אחד אך הבהיר כי מהארמון טיפלו במרקל בצורה מחרידה. "אם היו יושבים עם מייגן בהתחלה ומנסים לדבר איתה, לבדוק מה הם הדברים שמעניינים אותה, אולי הכל היה נראה אחרת היום. אבל הם פשוט שלחו אותה לקרב והם עשו את הטעות להניח שהיא תהיה בת מלוכה שגרתית, אך היא מעולם לא היה כזו".

 

בספרו מעביר לייסי את האחריות לאחיו הבכור של הארי וטוען כי הוא זה שצריך לשים סוף לסיפור הזה, ולו רק כדי לא להירשם בספרי ההיסטוריה כ"מלך שלא הצליח לשמור את משפחתו מאוחדת. צריך לפתור את הסכסוך הזה כך או כך, אין ברירה אחרת".

 

בספר, שייצא לאור בשבוע הבא, כתוב כי וויליאם כעס נורא על החלטתו של הארי לפרוש מהמלוכה עד שסירב להגיע לישיבת החירום שערכה המלכה אליזבת בבית סאנדרינגהאם. "היחסים בין וויליאם להארי נהרסו לחלוטין בגלל חוסר הכבוד והבגידה של הארי, כשלא התייעץ עם המלכה לפני שהוא ואשתו החליטו לפרוש מהמלוכה", הסביר לייסי. נזכיר כי על פי הדיווחים הנסיך הארי הודיע לבני משפחתו על כוונותיהם לפרוש רק 10 דקות לפני שפרסמו את הפוסט הבלתי נשכח בעמוד האינסטגרם הרשמי של הדוכסים.

 

"כשוויליאם והארי נפגשו פנים מול פנים בבית סאנדרינגהאם וויליאם עשה כל שביכולתו על מנת להתחמק מהארי. הם בקושי הביטו אחד לשני בעיניים. המלכה הציעה שהמשפחה תתכנס לארוחת צהריים לפני ישיבת החירום אך וויליאם סירב ואמר כי הוא מגיע אך ורק על מנת לדבר על הנושא".

 

הסכסוך שלא נגמר. קייט, וויליאם, הארי ומייגן (צילום: Gettyimages)
הסכסוך שלא נגמר. קייט, וויליאם, הארי ומייגןצילום: Gettyimages

 

עוד נחשף בספר כי לפני שהארי הכיר את מייגן הוא החל לעבור טיפול נפשי בעקבות עצתו של אחיו הבכור לאחר שסיפר כי הוא חווה כאוס מוחלט. "לא ידעתי מה קורה איתי, הייתי קרוב מאוד לעבור התמוטטות נפשית מוחלטת", סיפר הארי לפני מספר שנים, ואילו חברתו לשעבר של הנסיך הצעיר, קרסידה בונאס, סיפרה כי "הארי היה צעיר, פגום, פגוע ובעיקר אובססיבי", אמרה האקסית. בפוסט שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה לפני מספר שנים רמזה לגבי התנהגותו של הנסיך, וכתבה: "לא משנה כמה אתה משוכנע שאתה עשיר, משכיל ומגניב, הדרך שבה אתה מתייחס לאנשים בסופו של דבר אומרת הכל". בספר "קרב האחים" נכתב כי בונאס התלוננה בפני חבריה כי להארי יש אובססיה לתקשורת וכי הוא התלונן בלי סוף על המארבים שערכו צלמי הפפראצי, מה שכלל לא היה נכון, לטענתה.

 

על פי דבריו של הביוגרף, כשמייגן, שחקנית בשיא הקריירה שלה (כיכבה בסדרה SUITS באותה התקופה), נכנסה לחייו של הארי בשנת 2016 הוא מיד זיהה בה את המוזרות והמקוריות, מה שהפך אותה לדמות דומה לאמו המנוחה, הנסיכה דיאנה. "מייגן נלחמה בדיוק כמו דיאנה, בחוסר מלכותיות ועם אנטי ברור למלוכה, בדיוק כמו אמו של הארי". עוד סופר בספר על המפגש הראשון של מייגן עם שאר בני המשפחה. "אביו וסבתו אישרו את מייגן ישר, הבעיה הייתה וויליאם. מייגן וקייט דווקא הסתדרו די טוב ממש מהרגע הראשון. הן אמנם לא היו החברות הכי טובות אבל בהחלט מצאו את הדרך לבלות יחד. וויליאם, מצידו, היה מוטרד מכל שאחיו ממהר להתקדם עם הקשר, הוא לא הצליח להבין איך הארי שוקל להתחתן עם מישהי שהוא מכיר פחות משנתיים. ושם התחילה הבעיה".

 

בספר נחשף כי לאחר שוויליאם הרגיש שהארי מתעלם מדבריו החליט לפנות לדודם צ'רלס ספנסר, אחיה של דיאנה, כדי שינסה לשכנע את הארי להאט את הקצב. על פי הדיווחים, הארי נעלב עד עמקי נשמתו והתערבותו של ספנסר גרמה לפיצוץ ביחסים בין האחים. "הארי לא האשים את דודו, הוא הבין שהוא רק רצה לעזור, אך הוא זעם על וויליאם, שגרר את שאר בני המשפחה וגרם להם להיות נגדו ונגד הקשר עם מייגן". כנראה שרוברט לייסי צודק ומלחמת האחים תספק פרנסה למשך שנים רבות ולעוד עשרות ביוגרפים. כמובן שנמשיך לעקוב!

 

"אמרתי לך לא להתחתן" (צילום: Gettyimages)
"אמרתי לך לא להתחתן"צילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018