רכילות+

לא רק בסוכה: ארבעת המינים של הסלבס

ממש כמו בסוכה, גם באינסטגרם של הביצה שלנו יש ארבעה מינים, שלמרבה השמחה ובניגוד לאלו של סוכות - אנחנו פוגשים לאורך כל השנה. אסי עזר מסייע לעוקבים, ציפי שביט ושני כהן מעלות את המורל, ליהיא גרינר ואביבית בר זוהר נותנות אתנחתא נחוצה של פאן ולאיזו קטגוריה שייכים עדן פינס ומייקל לואיס?

גם אצל הסלבס יש ארבעה מינים (צילום: ענת מוסברג ואמיר מאירי)
גם אצל הסלבס יש ארבעה מיניםצילום: ענת מוסברג ואמיר מאירי

 

אחד ממנהגי חג הסוכות הוא נטילת ארבעת המינים – אתרוג, לולב, הדס וערבה, שפרט לאחרונה, גם יכולים לסייע בזיהוי חולי קורונה (טעם וריח וזה). תתפלאו, אבל ממש כמו בסוכה, גם באינסטגרם של הביצה שלנו יש ארבעה מינים - שלמרבה השמחה, אנחנו פוגשים לאורך כל השנה. הנה הם לפניכם, ארבעת מיני הסלבס:

 

הסלבס שהסיפורים האישיים שלהם מסייעים לעוקבים

יש לא מעט מפורסמים שמשתמשים בחשבון האינסטגרם שלהם בצורה חיובית, מהווים דוגמה ומשפיעים לטובה על קהלים מסויימים באוכלוסיה. לפעמים, בעזרת סטורי אחד כן וחשוף, או פוסט עם תמונה לא שגרתית והסבר אמיתי, יכולים הסלבס לשנות חיים של אנשים אחרים - וזו לא קלישאה. הם נותנים לעוקבים שלהם הצצה לחיים האמיתיים ולא למציאות מדומה ופוטוגנית במיוחד, חולקים רגשות, פחדים, דכאונות, אהבה ובעיות ומנגישים היבטים רבים של החיים שעד עתה לא היו במיינסטרים.

 

אסי עזר הוא דוגמה לסלב שתורם מניסיון החיים שלו לעוקביו בלא מעט דרכים. כהומו מחוץ לארון שנשוי לגבר ומעלה תמונות "רגילות" מחיי היום-יום שלו לצד אלברט, הוא מנגיש נישואים חד מיניים לציבור בצורה הומוריסטית וטבעית לחלוטין - ונבהיר שאנחנו יודעים שמדובר במשהו טבעי, אך יש מי שחושב אחרת. עזר שיתף לא פעם את סיפור היציאה שלו מהארון, ההתמודדות ואף מסייע לעוקבים צעירים עם שאלות שיש להם. לפני שנה בדיוק, עזר העלה הילוך וחשף פן נוסף בחייו - החרדות שלו והניסיון להיגמל מציפרלקס.

 

"התלבטתי הרבה אם לכתוב את הטקסט הבא, שזה מוזר, כי אני באמת לא אחד שמתבייש להראות חולשות, אבל כאן הסיפור כל כך מסובך לי. אז ככה, פשוט נוציא את זה החוצה: כמעט שבע שנים שלקחתי ציפרלקס - תרופה במרשם שנתן לי רופא משפחה", כתב עזר בפוסט שאי אפשר לכמת את ההשפעה שלו במספרים. השירות שהוא עושה כ"מוביל דעה שמעלה לשיח הציבורי נושאים שהיו מושתקים עד כה כמו חרדות וכדורים ומנרמל אותם - הוא לא יסולא בפז.

 

תורם מנסיון החיים שלו. אסי עזר ובעלו, אלברט אסקולה (צילןם: ענת מוסברג)
תורם מנסיון החיים שלו. אסי עזר ובעלו, אלברט אסקולהצילןם: ענת מוסברג

 

"כמעט שבע שנים שלא היה לי התקף חרדה. לפני חודשיים החלטתי לנסות לחיות בלעדיה. עכשיו, ציפרלקס לא מפסיקים פשוט לקחת - זה חייב להיות בהדרגה ובפיקוח, וזה מה שעשיתי: ירדתי מהכדור בהדרגה, עדכנתי את הפסיכולוגית שלי, עדכנתי את בעלי ויאללה, שיהיה בהצלחה. החודש הראשון היה סיוט, כל הסימנים של גמילה היו שם: סחרחורות, בחילות, ותחושה מאד ירודה, אבל נלחמתי. ובאמת אחרי חודש - הופה הרגשתי יותר טוב. בדרך פגשתי אנשים שאמרו לי, 'למה הפסקת, השתגעת? אתה תחזור, כולם חוזרים', ולא הבנתי מה הם רוצים - חשבתי שניצחתי את השיטה ושהקשה מאחורי".

 

בהמשך הפוסט חשף עזר בכנות את הרגע בו החרדה חזרה לחייו: "לפני שבועיים היינו בעלי ואני במיאמי, משבר כתיבה ב'להיות איתה 3' מלווה בג׳ט לג קשוח, הביאו אותי להתקף חרדה קשוח במיוחד, כזה שלא היה לי שנים. איך זה נראה? במשך חמישה ימים לא הייתי אני, הייתי שאריות של עצמי. כלפי חוץ אני נראה רגיל, מדבר רגיל, אוכל רגיל, אבל מבפנים זה כאילו אני נופל לבור. אין לי רצון לעשות כלום, רק רוצה לחזור לישראל - הביתה. והדבר הכי עצוב - שבזמן שאני בהתקף חרדה (שזה באמת משהו שקשה להסביר, אבל מי שהיה שם יודע) אני אמור לנסוע לאל איי, לפגוש את הכותבים האמריקאים של להיות איתה. איזה מרגש!!! ואני פשוט לא מסוגל לטוס, פוחד להיות שם לבד. אז אני מבטל את הטיסה וחוזר לארץ עם בעלי. ואלברט מסכן, לא מבין מה קורה איתי".

 

עזר המשיך וסיפר על ההתמודדות שלו ושל אלברט עם החרדות בתוך מערכת היחסים ואיך הצליח להתגבר. "לראשונה בזוגיות שלנו הוא פוגש אותי ככה. והוא היה פשוט מדהים. ניסה כל הזמן להצחיק אותי, להוציא אותי לשאוף אוויר, הניח לי כשביקשתי והבטיח לי שיהיה בסדר. אבל ראיתי שהוא פוחד, והרגשתי נורא שאני מעביר אותו את זה... אשמה. יש לה תפקיד גדול בסבל של הזה של חרדה. אשמה וחוסר אונים".

 

מאז ועד היום, עזר כתב לא פעם על התהליך שלו בגמילה מהכדורים, שיתף בהתקפים שעבר, ואף יצר הרצאה בנושא עם אחותו מיכל - ובעיקר נתן מקום לשיח על הנושא החשוב הזה.

 

סיפר על התקף החרדה שעבר. עזר ואסקולה (צילום: אור גפן)
סיפר על התקף החרדה שעבר. עזר ואסקולהצילום: אור גפן

 

גם מגישת הטלוויזיה מעיין אדם העלתה נושא חשוב כשסיפרה שהחלה בתהליך של הקפאת ביציות. מגישת הטלוויזיה בת ה-33 חשפה שגרה שכוללת הזרקות, הורמונים, והתמודדות רגשית וחברתית לא פשוטה - וזה עוד לפני שדיברנו על ההוצאה הכספית. אבל לאדם לא היה אכפת, לא מהסטיגמות, לא ממה ש"אנשים אומרים", ואפילו לא מזה שיש לה בן זוג ולכאורה היא "לא צריכה" לדאוג לזה. 

 

בפוסט ששיתפה בנושא כתבה: "ככל שנכנסתי עמוק יותר לתהליך כך התבהר לי כמה דיסאינפורמציה יש בתחום, כמה סטיגמות לגביו מעוותות, כמה זה מרחיק נשים מניצול הזדמנות, כמה כאב ייחסך אם רק תעלה המודעות. החלטתי שאני מניפה את הדגל הזה הכי גבוה".

 

מאז ולא פעם, היא כתבה באינסטגרם שלה על התהליך. על המבוכה ("הוא לא מאמין שאקים משפחה כמו כולם? מה לא בסדר בי?"), על התדמית ("עדות לכך שהגעת בידיים ריקות לשלב ה'אין ברירה'") ועל המחשבה השגויה שאפשר גם בגיל 40 ("זה מאוחר מדי ברוב המקרים. כמות הביציות נמוכה, כל אחת מהן פחות פורייה"). בפוסטים החושפניים היא מבהירה כי היא מסירה מעצמה אשמה, בושה ופחדים ונותנת לעצמה מרווח נשימה כדי להגשים את החלום שלה. יותר מזה, השבוע פורסם כי אדם נפרדה מבן זוגה אסיף אלקיים ורגע אחרי היא כתבה בסטורי שלה: "אני בסדר, שלמה, נחושה להגשים את החלום שלי להיות אמא. ויפה שנה אחת קודם".

 

החלה בתהליך של הקפאת ביציות. מעיין אדם (צילום: אמיר מאירי)
החלה בתהליך של הקפאת ביציות. מעיין אדםצילום: אמיר מאירי

 

הסלבס שמספקים לנו 100% הנאה

לא מעט סלבס ניחנו בחוש הומור בריא ויש לא מעט מפורסמים שהסטוריז שלהם מעלים חיוך על פנינו. במיוחד בתקופת הקורונה, כשרובנו בבית כל היום, אנשים פונים לרשתות החברתיות כדי להתעודד, לצחוק ולשמוח ותמיד אפשר לסמוך על הסלבס שלנו שיצחיקו אותנו עם סיפורים משוגעים או חיקויים נהדרים. אבל יש מי שעושה את זה כבר שנים, וטוב יותר מכולם.

 

ציפי שביט היא אמנם אושיית בידור ותיקה על הבמות, אך פרגית צעירה יחסית באינסטגרם. זה לא הפריע לה לצבור תוך שנה בלבד מאות אלפי עוקבים שמחכים לכל סרטון שלה בנשימה עצורה. הכישרון שלה להפוך כל סיטואציה למבדרת, להמציא את עצמה מחדש ולהצחיק את כל האנשים ולא משנה בני כמה הם, היא נס גדול כמעט כמוה. במיוחד בתקופת הקורונה, כשאנשים צמאים לכל טיפה של צחוק, שביט עם שמחת החיים המדבקת שלה הופכת את השיטוט באינסטגרם לכיפית במיוחד ואנחנו מאחלים לה עוד הרבה שנים של עשייה, קופצנות וחוש הומור.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

ועוד מישהי שהפכה למותג על המסך אבל בחודשים האחרונים צוברת קהל גם ברשתות היא כמובן שני כהן, גאון בהתהוות. מעבר להופעות שלה ב"ארץ נהדרת", בהן היא נכנסת לנעליהן של אין ספור דמויות ישראליות, כהן הצליחה להפוך גם את חשבון האינסטגרם שלה לבמה לא פחות גדולה ומחקה שם לא מעט נשים מובילות, האחרונה בהן היא כמובן גילה גמליאל. כהן מעלה גם כמעט מדי ערב סרטונים עם פילטרים מצחיקים במיוחד ומוכיחה שלא צריך איפור ותלבושות כדי להצחיק, כל מה שאנחנו צריכים זה אותה.

 

צילום: אינסטגרם

צילום: אינסטגרם

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

הסלבס שעושים נעים בעיניים

אם יש משהו שלמדנו מהאינסטגרם, זה שלרוב הסלבס אין יותר מדי בגדים בארון והם בעיקר מסתובבים עם כמה שפחות בד עליהם. אנחנו כמובן לא מתלוננים ונהנים להסתכל על פרי הבריאה - בעודנו תוקעים עוד גלידה בבית על הספה. בין אם מדובר בסלבס שמתחזקות חשבון אינסטגרם עמוס בגדי ים קטנטנים וצבעוניים, בין אם מדובר במפורסמים שמתעמלים בלי חולצה ובין אם סתם בתמונות "אומנותיות", אנחנו מודים למפורסמים שעושים לנו נעים בעיניים וחם בלב. רגע לפני החורף, זה כל מה שאפשר לבקש.

 

הדוגמה הקלאסית היא כמובן עדן פינס, שמתחזקת עמוד אינסטגרם עמוס בעור חשוף, שזוף ולוהט. ביקיני פצפון על רקע חוף הים, הפקות אופנה עם שיער במקום בגדים, ידיים שמסתירות טפח וחושפות טפחיים והרשימה עוד ארוכה. לדוגמנית גם לא באמת אכפת מה חושבים על הלוק שלה, והיא אף מפצירה בעוקבים שלא אוהבים את הפיד שלה להסיר עוקב.

 

ידיים שמסתירות מעט. עדן פינס (צילום: אינסטגרם)
ידיים שמסתירות מעט. עדן פינסצילום: אינסטגרם

 

הגירסה הוותיקה יותר של פינס היא כמובן נטלי דדון שמלווה את חיינו בביקיני כבר שנים רבות. האישה ומותג בגדי הים מפרגנת לעוקבים לוק כמעט מדי יום ולא פגשה מכנסיים ארוכים כבר שנים. כמובן שפרט להן אפשר לציין את נטע אלחמיסטר, מייקל לואיס והרשימה עוד ארוכה ופוטוגנית.

 

הסלבס שהפיד שלהם הוא פאן טראשי במיוחד

 

כשסוף היום מגיע ואנחנו יודעים שיש לפנינו רצף סטוריז של אביבית בר זוהר, אנחנו מכניסים שקית פופקורן למיקרו, מוזגים כוס יין ומכריזים שהערב יכול להתחיל. כי הרי אין כמו לסיים את היום עם ערוץ "החיים הטובים" של כוכבת הריאליטי באינסטגרם. בר זוהר חולקת איתנו את חייה, החל מ"הלוק היומי" - השיער, האיפור ושמלות הערב (או ביקיני, תלוי בשעה), ועד לסיפורי הדייטינג שהפכו מזמן לאופרת הסבון האהובה עלינו. בר זוהר הצליחה להתחבב על מאות אלפי עוקבים - גם מי שטען בתחילה שהיא לא ממש "כוס התה שלו", הפך למעריץ נלהב שנהנה לראות אותה חיה את חייה בלי לספור אף אחד.

 

צעירה חסרת מנוח. אביבית בר זוהר (צילום: רפי דלויה)
צעירה חסרת מנוח. אביבית בר זוהרצילום: רפי דלויה

 

גם חברתה של אביבית והאויבת לשעבר ליהיא גרינר מספקת לעוקבים הצצה בלתי אמצעית לחיים שלה, שבתכלס נראים קצת פחות זוהרים, במיוחד בסגר עם שלושה ילדים. אבל גרינר מהווה עבור לא מעט עוקבים את החברה הזאת שאת לא מצליחה להיפגש איתה אבל שמחה לדעת ולהתעדכן בחייה - בעיקר כדי להרגיש שהחיים שלך לא הכי קשים. היא לא מתביישת להציג את הדברים כמו שהם, על הטוב ובעיקר על הרע, ועושה הכל עם העברית-אנגלית המתובלת שבפיה. כמעט בכל סטורי של גרינר אפשר לשמוע צעקות של ילדים ברקע, אנחות יאוש ובעיקר הרבה עייפות בפנים. טוב, בגלל הסגר היא לא יכלה לקפוץ לבסטי נעמה קסרי

 

החברה הרחוקה שמתענגים על סיפוריה. ליהיא גרינר עם נעמה קסרי (צילום: ענת מוסברג)
החברה הרחוקה שמתענגים על סיפוריה. ליהיא גרינר עם נעמה קסריצילום: ענת מוסברג

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018