הנסיך הארי ומייגן מרקל מצאו דרך חדשה להתחרות במלכה

דרושים צדיקים: הדוכסים מסאסקס יזמו פרויקט חדש במסגרתו יוקירו אנשים וארגונים שתרמו ופעלו למען מטרות נעלות. המיזם החדש מזכיר באופן חשוד את הטקס הבריטי הוותיק, בו המלכה מעניקה תארים לאנשים אשר פעלו בצורה יוצאת דופן וראויה לשבח

נותנים פייט למלכה. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
נותנים פייט למלכה. מייגן מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

לפעמים נדמה שהם באמת מנסים לעשות דווקא: הנסיך הארי ואשתו, מייגן מרקל, הודיעו כי ישיקו בארה"ב טקס פרסים הדומה לזה שהמלכה אליזבת נוהגת לערוך בבריטניה. הטקס שיזמו הארי ומייגן ינוהל על ידי ארגון ארצ'וול שהשניים הקימו ובו יוקירו אנשים, ארגונים וחברות שתרמו ופעלו למען המטרות החביבות עליהם - בתחומים שונים כמו חינוך, מדע, בריאות, ספרות, שיוויון זכויות והעצמת נוער. נכון לעכשיו לא נמסרו פרטים נוספים ועדיין לא ידוע איך תתבצע הבחירה ומה יוענק לנבחרים.

 

כאמור, בבריטניה יש טקס ותיק ודומה בחסות בית המלוכה, "המסדר המצוין ביותר של האימפריה הבריטית", אשר הוקם ב-1917 על ידי המלך ג'ורג' החמישי, ומוענקים בו מדליות ותארים שונים, כמו אבירים, מפקדים, קצינים וחברים, לאנשים אשר הצטיינו בתפקיד מנהיגותי, תרמו באופן מיוחד בתחומם, פעלו בצורה יוצאת דופן וראויה לשבח או מעוררי השראה. ההחלטה לגבי זהות הזוכים מתבצעת על ידי ועדה מיוחדת הכוללת בכירים בקהילה.


"יוזמה מעניינת, חשבתם עליה לגמרי לבד?". הארי, מייגן והמלכה אליזבת (צילום: Gettyimages)
"יוזמה מעניינת, חשבתם עליה לגמרי לבד?". הארי, מייגן והמלכה אליזבתצילום: Gettyimages

 

למרות שמדובר לכאורה בכבוד גדול, לא כל הנבחרים מסכימים לקחת חלק בטקס הבריטי – ולאורך השנים היו כאלה שוויתרו על הכבוד מסיבות פוליטיות. ב-2003, למשל, סירב המשורר בנג'מין צפניה לקבל תואר של קצין מכיוון שהמילה "אימפריה" המוזכרת בשם המסדר הזכירה לו "עבדות, שנים של ברוטליות. זה הזכיר לי שאמהותיי נאנסו ואבותיי נרצחו". גם הבמאי דני בויל והמדען המנוח סטיבן הוקינג סירבו לקבל את התארים שהוצעו להם.

 

מבית המלוכה לא נמסרה תגובה על היוזמה החדשה של הארי ומייגן. כידוע, כבר תקופה ארוכה שהיחסים בין הארמון ובין בני הזוג מתוחים ביותר, ונראה שאין טעם לצפות להתחממות היחסים בקרוב. לאחרונה חשפה מרקל כי עברה לפני מספר חודשים הפלה טבעית, וגם אז בחר הארמון שלא להגיב, מהסיבה ש"מדובר בעניין אישי מאוד". מרקל גם מצאה את עצמה בסיטואציה לא נעימה, כאשר נחשף כי כי למרות הכחשותיה, היא אכן שיתפה פעולה עם מחברי הספר הביוגרפי "למצוא את החופש", העוסק בחייה בארמון המלוכה, ומסרה להם מידע אישי דרך גורם שלישי. 

 

למרות הכל, פני ג'ונור, האחראית על הביוגרפיה המלכותית, סיפרה בריאיון ל"דיילי אקספרס" כי הארי ומייגן יחסרו מאוד למלכה במהלך החג, אשר ייחגג בבית המלוכה השנה במתכונת מצומצמת עקב הקורונה. ג'ונור מספרת שלמלכה יש פינה חמה בלב עבור השניים ועבור בנם הקטן ארצ'י: "אני בטוחה שהיא תהיה עצובה מאוד לא לראות אותם השנה. גם הארי יתגעגע לבלות עם סבו וסבתו, אותם הוא אוהב מאוד... אבל אני בטוחה שהם יערכו שיחת זום משותפת במהלך החג".

"יש לך טיפים לתת לי על הענקת תארים?"  (צילום: Gettyimages)
"יש לך טיפים לתת לי על הענקת תארים?" צילום: Gettyimages

"אל תשכחו לשלוח לי לינק לזום" (צילום: Gettyimages)
"אל תשכחו לשלוח לי לינק לזום"צילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018