ניצחון ראשון: בית המשפט פסק לטובתה של מייגן מרקל

לאחר מאבקים משפטיים ארוכים, בית המשפט הבריטי פסק לטובתה של הדוכסית מסאסקס בתביעה נגד העיתונים בגין הפרת פרטיותה, לאחר שפרסמו חלקים ממכתב שכתבה לאביה. "אני אסירת תודה לבתי המשפט שנתנו דין וחשבון על התנהגותם הבלתי חוקית והבלתי הומנית", הצהירה מרקל

"אני ניצחתי". מייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
"אני ניצחתי". מייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

הערב (ה') דווח כי בית המשפט הבריטי פסק לטובתה של מייגן מרקל בתביעה נגד ה-MailOnline וה-Mail on Sunday בטענה כי הפרו את פרטיותה לאחר שפרסמו מכתב אישי שנכתב בכתב ידה לאביה, תומס מרקל. "לתובעת הייתה ציפייה סבירה שתוכן המכתב יישאר פרטי וכתבות אלה פגעו באותה ציפייה סבירה", אמר מארק וורבי, שופט בית המשפט העליון, והוסיף: "ההצדקה היחידה לכל פגיעה בבקשה לפרטיות הייתה לטובת תיקון אי דיוקים לגבי המכתב".

 

וורבי המשיך וקבע: "המסקנה הבלתי נמנעת היא כי הגילויים שנמסרו לא היו הכרחיים עבור מטרה זו, למעשה הם לא שימשו אותה כלל אלא היו מוגזמים ובלתי חוקיים". כמו כן השופט קבע כי בחודש מרץ יתקיים דיון נוסף שם יקבלו את ההחלטה לגבי נקיטת הצעדים הבאים בהליך המשפטי.

 

הקרב על המכתב. מייגן ותומס מרקל (צילום: Gettyimages, Channel 5)
הקרב על המכתב. מייגן ותומס מרקלצילום: Gettyimages, Channel 5

 

לאחר הפסיקה יצאה מרקל בהצהרה רשמית, ואמרה: "אחרי שנתיים ארוכות של התדיינות משפטית אני אסירת תודה לבתי המשפט שנתנו דין וחשבון על התנהגותם הבלתי חוקית והבלתי הומנית. הטקטיקות האלה אינן חדשות, למעשה הן נמשכות זמן רב מדי. עבור התקשורת מדובר במשחק, עבורי ועבור כל כך הרבה אחרים מדובר בחיים האמיתיים, מערכות יחסים אמיתיות ועצב אמיתי מאוד. הנזק שהם גרמו וממשיכים לגרום הוא עצום".

 

עוד הוסיפה הדוכסית: "העולם זקוק לחדשות אמינות, כאלה שנבדקות בעזרת עובדות. הפרסומים שה-Mail on Sunday ומפרסמיו השותפים עושים זה בדיוק ההפך. כולנו מפסידים מכך שמידע שגוי מוכר יותר מהאמת, כשניצול מוסרי מוכר יותר מהגינות ושכחברות יוצרות את המודל העסקי שלהן כדי להרוויח מכאבם של אחרים. כולנו זכינו וכעת אנו יודעים ומקווים שזה יצור תקדים משפטי, איש אינו יכול לקחת פרטיות של מישהו אחר ולנצל אותה כפי שהנאשמים עשו בשנתיים האחרונות. אני חולקת עם כל אחד מכם את הניצחון הזה כי לכולנו מגיע צדק ואמת, לכולנו מגיע טוב יותר". לסיום הודתה מרקל לבעלה, הנסיך הארי, ולמשפחתה - שהיו לצידה לאורך כל הדרך.

 

מוקפת תמיכה. הנסיך הארי, מייגן מרקל ודוריה רגלנד (צילום: Gettyimages)
מוקפת תמיכה. הנסיך הארי, מייגן מרקל ודוריה רגלנדצילום: Gettyimages

 

הניצחון המתוק של מייגן מגיע לאחר שהפסידה בדיון הראשון בתביעתה נגד התקשורת הבריטית בחודש מאי האחרון, אז דחה וורבי את טענותיה של מרקל על כך ש"התקשורת פועלת בצורה זדונית נגדה" והוסיף כי מרבית הטענות של הדוכסים מסאסקס "אינן רלוונטיות". בנוסף דחה את טענותיה של הדוכסית מסאסקס לפיהן "התקשורת הבריטית גרמה לקרע ביחסים בין מרקל לאביה".  

 

"עשינו את זה"!  (צילום: Gettyimages)
"עשינו את זה"! צילום: Gettyimages

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018