ריחו"ל

הסבא פנה לבית המשפט, ובנה של אליזבת הארלי הפסיד 180 מיליון ליש"ט

כשנה לאחר שאבי בנה של אליזבת הארלי התאבד, קבע בית המשפט שהוא ואחותו למחצה אינם זכאים להיכלל בקרן הנאמנות שהקים סבם עבור נכדיו, ולכן לא יקבלו ירושה של 180 מיליון ליש"ט לכל אחד מהם. הסב פנה לבית המשפט בטענה שהשניים נולדו מחוץ לנישואים ולכן אינם נכללים בהגדרה של "נכדים"

עם סבא כזה, מי צריך אויבים. אליזבת ודמיאן הארלי (צילום: אינסטגרם)
עם סבא כזה, מי צריך אויבים. אליזבת ודמיאן הארליצילום: אינסטגרם

 

אליזבת הארלי ובנה דמיאן בן ה-19 לא רוו הרבה נחת מאביו של דמיאן, מפיק הקולנוע המנוח סטיב בינג. כשנכנסה הארלי להיריון, הכריז בינג שהוא איננו האב וגם לאחר שבדיקת האבהות הוכיחה אחרת, סירב להיות בקשר עם בנו. כעת, כשנה לאחר התאבדותו של בינג, נוחתת על דמיאן מכה קשה נוספת: בית המשפט קבע כי לא ייכלל בירושה המשפחתית ולכן יפסיד סכום המוערך ב-180 מיליון ליש"ט.

 

יש לציין כי לקראת מותו, בינג דווקא תכנן ואף נלחם על כך שבנו יקבל את ההון המדובר, כמו גם בתו, קירה קרקוריאן (23), שנולדה גם היא מחוץ לנישואים, כתוצאה ממערכת היחסים שניהל עם שחקנית הטניס ליסה בונדר. מי שהערים קשיים וסיכל בסופו של דבר את התכנון הוא אביו של בינג וסבם של השניים, פיטר בינג (90), שהיה זה שהקים לפני כ-41 שנה את קרן הנאמנות, במטרה שהכסף הכלול בה יגיע בסופו של דבר לנכדיו. העניינים הסתבכו כשבשנים האחרונות סטיב ביקש להבטיח שגם ילדיו יהיו כלולים בירושה המדוברת, למרות שלאורך רוב חייהם לא היה עמם בקשר. אביו לעומת זאת, לא התרשם מהמחווה האבהית וטען שהשניים אינם זכאים לירושה מכיוון שנולדו מחוץ לנישואים.

נדרשה בדיקת אבהות. אליזבת ודמיאן הארלי (צילום: אינסטגרם)
נדרשה בדיקת אבהות. אליזבת ודמיאן הארליצילום: אינסטגרם

 

הוויכוח בין הסב והאב נידון בבית המשפט עוד בזמן שסטיב היה בחיים, אז הוכרע לטובתו של סטיב ונקבע כי דמיאן וקירה אכן יהיו זכאים לקבל את הכסף. עם זאת, לאחר מותו של סטיב, אביו ערער על כך לבית המשפט, שהפך את ההחלטה וצידד בדרישתו של הסב. בעקבות ההחלטה, אלו שיקבלו את מלוא הכסף (המוערך בשווי של 720 מיליון ליש"ט, כלומר - קרוב למיליארד דולר) הם שני נכדיו האחרים, ילדיה של בתו מרי בינג, שהתמזל מזלם להיוולד להורים נשואים.

 

בתגובה לאירועים, אמרה אליזבת לאתר "דיילי מייל": כשסטיבן התאבד, הוא מת במחשבה שילדיו יהיו מסודרים. כעת ביטלו את רצונו, ואני יודעת שהוא היה מזועזע מכך". הארלי הוסיפה: "סטיבן נלחם קשה על מנת שיכירו בילדיו, ולעיתים קרובות אמר לי עד כמה זה חשוב לו. הוא היה מאושר כשבית המשפט קבע שדמיאן יקבל יחס זהה לזה של ילדיו של אחותו בכל הנוגע לקרן הנאמנות, ואני לפחות שמחה על כך שהוא לעולם לא יידע שבני משפחתו הצליחו בתוכניתם לבטל את ההחלטה המקורית של בית המשפט".

 

"סטיבן נלחם קשה על מנת שיכירו בילדיו". דמיאן הארלי (צילום: אינסטגרם)
"סטיבן נלחם קשה על מנת שיכירו בילדיו". דמיאן הארליצילום: אינסטגרם

 

גם בונדר הגיבה בפליאה על ההחלטה ואמרה: "כאמא, אני לא מבינה למה דבר כזה קרה. למה להפוך שני ילדים לקורבנות? אפילו בלי קשר לחוק עצמו, מדובר כאן בסבא שאומר לנכדיו: 'אתם לא נחשבים ואני לא רוצה שתהיו חלק מחיינו, בגלל שאימכם לא התחתנה עם בני". עוד אמרה בונדר הנסערת: "אני יכולה לספר שסטיב אהב את ילדיו והתחרט על כך שלא היה שם עבורם במהלך חייו, כשהתמודד עם התמכרותו ארוכת השנים לסמים. הוא התחרט על כך שלא היה אבא עבורם וחי עם האשמה הזו".

 

כאמור, במהלך רוב שנות חייו, התנכר סטיב בינג לשני ילדיו והצהיר בעבר כי אינו מתכוון לדאוג לשלומם ולכלכל אף אחד מהם. יחד עם זאת, בשנים האחרונות לחייו התחרט על התנהגותו, פגש מספר פעמים את קירה וניהל מספר שיחות טלפון עם דמיאן.

בשנים האחרונות לחייו, סטיב התחרט על התנהגותו. ליסה בונדר, סטיב בינג וקירה קרקוריאן (צילום: אינסטגרם)
בשנים האחרונות לחייו, סטיב התחרט על התנהגותו. ליסה בונדר, סטיב בינג וקירה קרקוריאןצילום: אינסטגרם

 

למרות שהפסיד את רוב הונו האישי (לאחר מותו נודע ששווי רכושו הכולל, אשר הוערך בעבר בשווי של 435 מיליון ליש"ט, עמד כעת על 260 אלף ליש"ט בלבד), סמך בינג על כך שקרנות הנאמנות שהקים אביו לנכדיו העתידיים ב-1980 יהוו ירושה מספקת עבור ילדיו שלו. לרוע המזל, אביו פיטר לא שמח להיפרד מהכסף לטובת הנכדים שמעולם לא הכיר ופנה לבית המשפט בטענה שההגדרה "נכדים" תקפה אך ורק לילדים אשר נולדו במסגרת הנישואים – כלומר: שני ילדיה של בתו מרי אשר נולדו לה ולבעלה זכאים לכסף, שני ילדיו של סטיב – אינם זכאים. אז יצא סטיב למלחמה משפטית באביו כמו גם באחותו מרי, שעל פי מקורב למשפחה, הייתה נחושה לדאוג שהכסף יילך לילדיה בלבד. "ידוע שילדיה של מרי עשירים מאוד, כך שהיה מעט מרושע מצידה להילחם כך באחייניה", אמר אחד ממקורביה של הארלי.

 

סטיב זכה אז בקרב, אך כאמור – לאחר מותו הפסיד במלחמה. בינג הסב ערער לבית המשפט כארבעה חודשים לאחר התאבדותו של בנו. ליסה סיפרה שלאחר מותו של סטיב, קירה כתבה מכתב אישי ונוגע ללב לסבה, "אבל הוא הושב אלינו מבלי שנפתח".

 

בינתיים מקבלים אליזבת ודמיאן תמיכה מכמה חברים מוכרים, ביניהם נעמי קמפבל ומהאקס המיתולוגי והמפורסם של אליזבת, יו גרנט, שמכהן גם בתור הסנדק של דמיאן. אתר The Mirror מספר שקמפבל יצרה קשר עם האם ובנה על מנת לבדוק לשלומם בעקבות החדשות, וכי היה זה בעיקר גרנט שתמך בהם בימים האחרונים.

הארלי ובינג, כשעוד היו בני זוג (צילום: GettyImages)
הארלי ובינג, כשעוד היו בני זוגצילום: GettyImages


מקבלים תמיכה מנעמי קמפבל ומיו גרנט (צילום: אינסטגרם)
מקבלים תמיכה מנעמי קמפבל ומיו גרנטצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018