ניצחון מתוק: מייגן מרקל זכתה במשפט נגד ה-Mail on Sunday

לאחר מאבק משפטי ארוך, הדוכסית מסאסקס זכתה במשפט נגד העיתון שהדליף קטעים מתוך מכתב אישי שכתבה לאביה. "זה ניצחון לא רק עבורי אלא עבור כל מי שאי פעם חש פחד לעמוד על מה שנכון", אמרה

נלחמה בשביל כולם. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: GettyImages)
נלחמה בשביל כולם. מייגן מרקל והנסיך האריצילום: GettyImages

 

חצי שנה לאחר שהפסידה בדיון הראשון בתביעתה נגד התקשורת הבריטית, מייגן מרקל זכתה במאבק המשפטי שניהלה נגד ה-Mail on Sunday, שפרסם קטעים ממכתב אישי שכתבה הדוכסית לאביה באוגוסט 2018, כך פורסם היום (ה'), באתרים מעבר לים.

 

"זהו ניצחון לא רק עבורי אלא עבור כל מי שאי פעם חש פחד לעמוד על מה שנכון", אמרה מרקל בהצהרה רשמית לאחר הזכייה, והוסיפה: "אומנם הניצחון הזה הוא תקדים, אבל מה שחשוב זה שאנחנו כקולקטיב אמיצים מספיק כדי לעצב מחדש את תעשיית הצהובונים שגורמת לאנשים להיות אכזריים ומרוויחה מהשקרים והכאב שהיא גורמת".

 

הדוכסית הוסיפה: "מהיום הראשון התייחסתי לתביעה הזו כמדד חשוב של צודק מול לא נכון. הנתבע התייחס לזה כמשחק ללא חוקים. ככל שהם משכו את זה יותר זמן - כך הם יכלו לעוות עובדות ולתמרן את הציבור, אפילו במהלך הערעור עצמו כדי לייצר יותר כותרות ולמכור יותר עיתונים. חלפו כמעט שלוש שנים מהרגע שזה התחיל והייתי סובלנית מאוד מול ההונאה, הפחד והתקיפות המחושבות. היום בית המשפט פסק לטובתי, שוב - מהמקום שה-Mail on Sunday, בבעלותו של הלורד ג'ונתן רותרמרה, עברו על החוק. בית המשפט חשב כי הם אשמים ותקוותי היא שכולנו נתחיל לעשות את אותו הדבר. למרות שזה נראה רחוק מהחיים האישיים שלכם - זה לא ומחר אלה יכולים להיות אתם. המנהגים המזיקים האלה לא קורים פעם ב..., הם כישלון יומיומי שמפריד בינינו ולכולנו מגיע טוב יותר".

 

"הניצחון הזה הוא תקדים". מרקל (צילום: Gettyimages)
"הניצחון הזה הוא תקדים". מרקלצילום: Gettyimages

 

בקריאת התקציר של החלטתם אמר השופט סר ג'פרי ווס כי קשה לו לדמיין איזה ראיות אחרות ניתן היה להביא כדי לשנות את המצב: "זה אומנם היה מידתי לפרסם חלק קטן מאוד מהמכתב אך לא היה צורך לפרסם מחצית מתוכנו של המכתב", והוסיף כי זה היה "מופרז בעליל ובלתי חוקי".

 

בדיון, שנמשך במשלך שלושה ימים, טענו חברת המדיה Associated Newspapers Limited כי יש לערער על החלטת בית המשפט לאחר שג'ייסון קנאוף, מזכירה האישי לשעבר של הדוכסית, טען בהצהרתו כי מייגן כתבה את המכתב מתוך הבנה מלאה שהוא יכול לדלוף. קנאוף סיפר כי מייגן שלחה לו טיוטה מוקדמת, וכתבה: "ברור שכל מה שניסחתי זה מתוך הבנה שזה יכול לדלוף, לכן הקפדתי בבחירת המילים שלי אבל בבקשה תודיע לי אם משהו בולט מדי מבחינתך".

 

עורכי הדין של מרקל טענו כי המכתב היה אישי מאוד ומובן מאליו שפרטיותו חיונית. הדוכסית מצידה הכחישה כי חשבה שישנה סבירות שאביה, תומס מרקל, ידליף את המכתב אבל כן חשבה שישנה אפשרות כזו.

 

סקרנים לגלות מה יהיה הקרב הבא (צילום: Splashnews)
סקרנים לגלות מה יהיה הקרב הבאצילום: Splashnews

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018