ריחו"ל

"אם אמבר ספגה התעללות אפילו פעם אחת, היא זוכה"

לאחר שבעה שבועות של עדויות ודיונים, חבר המושבעים התכנס על מנת לנסות ולהכריע אם הרד אכן פגעה בשמו הטוב של דפ, או שאמרה אמת כשסיפרה שהתעלל בה

ההכרעה מתקרבת. ג'וני דפ ואמבר הרד (צילום: Gettyimages)
ההכרעה מתקרבת. ג'וני דפ ואמבר הרדצילום: Gettyimages

 

הקרב המשפטי בין ג'וני דפ ואמבר הרד אשר נמשך כשבעה שבועות, נמצא כעת לקראת סיום: אחרי שלב העדויות של שני כוכבי הפרשה ובאי כוחם (בהם בת זוגו לשעבר של דפ, דוגמנית-העל קייט מוס), בסוף השבוע החלו המושבעים, שבעה במספר, להתדיין במטרה לקבל את החלטתם בנושא. כדי להגיע להכרעה, עליהם להסכים פה אחד.

 

אחד מרגעי השיא של המשפט כולו התרחש ביום רביעי שעבר, עם עדותה של מוס. הכוכבת, שלא נכחה פיזית בבית המשפט אלא העידה דרך שידור בווידיאו, הבהירה: "הוא מעולם לא דחף אותי, בעט בי או זרק אותי במורד המדרגות". בכך הפריכה מוס את טענותיה של הרד, שסיפרה בעדותה שדפ היכה את מוס והשליך אותה מהמדרגות בזמן שהיו זוג. בתגובה לדבריה של הרד, עורכי דינו של דפ זימנו את מוס להעיד. השניים היו בני זוג במשך כארבע שנים עד שנפרדו בשנת 1998, ונשארו מיודדים גם לאחר הפרידה.

 

שללה את דבריה של הרד. קייט מוס מעידה במשפט (צילום: AP)
שללה את דבריה של הרד. קייט מוס מעידה במשפטצילום: AP

דפ צופה בעדותה של מוס (צילום: AP)
דפ צופה בעדותה של מוסצילום: AP

 

לאחר עדותה של מוס, עלו שוב הרד ודפ לעדויות אחרונות, ולרוב חזרו על דבריהם - הרד סיפרה על ההתעללות ועל האלימות שחוותה מצידו של דפ לאורך התקופה שבה היו ביחד, והוסיפה על מסע ההכפשה הציבורי שחוותה מאז שהתלוננה: "חוויתי הטרדות והשפלות מדי יום ברשתות החברתיות, וכולן באו לידי ביטוי גם לעיני המצלמות, כאן בחדר זה". דפ מצידו, חזר ואמר שהייתה זו הרד שנהגה להתעלל בו וכי היא "השתוקקה" לקונפליקטים ולאלימות.

 

בסיום שלב העדויות, נשאו עורכי הדין של שני הצדדים את דברי הסיכום שלהם. בנג'מין רוטנבורן, המייצג את הרד, הזכיר למושבעים את חילופי הודעות הטקסט בין דפ וחבריו, שבהן כינה אותה הכוכב בשמות גנאי חריפים וכתב שהוא רוצה להרוג אותה ולחלל את גופתה. "מדובר בחלון הצצה אל ליבו ואל מחשבותיו של הפיראט האהוב על אמריקה. זהו ג'וני דפ האמיתי", אמר רוטנבורן.

 

עוד אמר עורך הדין: "לא מדובר בשאלה מי היה בן זוג טוב יותר, או אם אתם חושבים שייתכן שגברת הרד התעללה במר דפ. אם אתם מאמינים ששניהם היו אלימים זה כלפי זה – אז אמבר זוכה. אם אמבר ספגה התעללות אפילו פעם אחת, היא זוכה". הוא הוסיף: "מר דפ אינו יכול להוכיח שהוא לא התעלל באמבר אפילו פעם אחת. פסיקה נגדה תשלח מסר האומר שלא משנה מה קורבנות של התעללות יעשו, תמיד הם יצטרכו לעשות יותר".

"אם אמבר ספגה התעללות אפילו פעם אחת - היא זוכה" (צילום: GettyImages)
"אם אמבר ספגה התעללות אפילו פעם אחת - היא זוכה"צילום: GettyImages

 

עורכת דינו של דפ, קמילה וסקז, אמרה לעומת זאת: "בהחלט יש אדם מתעלל בבית המשפט, אבל לא מדובר במר דפ. הוא זה שחווה התעללויות מילוליות, פיזיות ורגשיות מתמשכות מצידה של גברת הרד". וסקז הזכירה למושבעים את עדות המומחה שאבחן את הרד כסובלת מאישיות מפוצלת, אמר שיש לה "בעיות רבות" וכי היא "נואשת לתשומת לב ולאישור מאחרים".

 

וסקז התייחסה למאמר שכתבה הרד ב-2018, אשר עומד במרכזה של התביעה הנוכחית, ואמרה שהוא פגע באופן חריף בשמו הטוב של דפ ושללה את דבריה של הרד על כך שהיכה אותה והתעלל בה מינית: "האשמותיה היו פרועות, מוגזמות ולא הגיוניות". היא סיימה את דבריה בבקשה למושבעים: "אנא השיבו למר דפ את חייו בחזרה, על ידי כך שתגידו לעולם שהוא אינו המתעלל שגברת הרד טוענת שהוא".

 

במאמר המדובר סיפרה הרד על בן זוג מתעלל שאיתו הייתה במערכת יחסים, אך לא ציינה בו במפורש את שמו של דפ. בתגובה למאמר, תבע דפ את הרד על השמצתו ודורש ממנה כעת פיצויים של 50 מיליון דולר. הרד מצידה טענה שלא מדובר בהשמצה כי אם אמת לאמיתה, ושדבריה מוגנים תחת חופש הביטוי. בנוסף, היא השיבה בתביעה משלה, בטענה שהוא השמיץ אותה כאשר טען שהיא משקרת ורמאית. היא דורשת ממנו פיצויים של 100 מיליון דולר.


גם השוטרת במועדון המעריצות (צילום: GettyImages)
גם השוטרת במועדון המעריצותצילום: GettyImages

 

לפי הנעשה ברשתות החברתיות ומחוץ לבית המשפט, נראה כרגע שלפחות בכל הקשור לדעת הקהל – דפ הוא זה שיוצא בתור הזוכה הגדול. לאורך רוב המשפט המתינו לו מחוץ לאולם מאות מעריצים תומכים עם שלטים, ודפ נהג לברך אותם בחיוכים ובניפוף לשלום. גם תומכיה של הרד הגיעו לעודד אותה, אך במספרים קטנים יותר.

 

גם עורך הדין ארון מינק, אשר מתמחה בתיקים הקשורים להשמצות ולשון הרע, הודה שהמצב לא נראה טוב עבור הרד. מינק סיפר לאתר החדשות הבריטי JOE שבתחילה חשב שהסיכוי שהרד תפסיד הוא אפסי, אך ככל שנמשך המשפט, הצטברו נגדה עוד ועוד עדויות: "יש הוכחות לכך שהיא שיקרה תחת שבועה, מה שהופך לממשית את האפשרות שהיא זייפה ראיות, תמונות, חבלות ופגעה בראיות שהגישה לבית המשפט".

תומכיו של דפ מעודדים אותו מחוץ לבית המשפט (צילום: GettyImages)
תומכיו של דפ מעודדים אותו מחוץ לבית המשפטצילום: GettyImages

תומכיה של הרד הגיעו גם הם (צילום: AP)
תומכיה של הרד הגיעו גם הםצילום: AP

 

אלו שמצפים בקוצר רוח להכרעה ייאלצו להמתין לפחות עוד מספר ימים, שכן בארה"ב מציינים כעת את יום הזיכרון האמריקני ודיוני המושבעים יחודשו רק ביום שלישי הקרוב. זהות המושבעים נשמרת בסודיות מוחלטת, ותמשיך להיות כזו במשך שנה לפחות – כך הודיעה השופטת פני אזקרטה והסבירה שהסיבה לכך היא העניין הרב שמעורר המשפט, ומידת החשיפה שלו אשר גדולה מהרגיל.

יודע את העבודה. דפ מנופף למעריצותיו הרבות (צילום: GettyImages)
יודע את העבודה. דפ מנופף למעריצותיו הרבותצילום: GettyImages

חיבוק לכבוד סיום שלב העדויות (צילום: AP)
חיבוק לכבוד סיום שלב העדויותצילום: AP

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018