ריחו"ל

יומני הנסיכה: כל מה שרציתם לדעת על מייגן מרקל

השחקנית האמריקאית הפכה לאגדה בשר ודם לאחר ששבתה את ליבו של הנסיך הארי, בן מלוכה ואחד הרווקים המבוקשים בעולם. רגע לפני שהשניים מתחתנים ומרקל זוכה בתואר הדוכסית מסאסקס, נברנו בעברה ה(מאוד) לא מלכותי וגילינו את כל מה שהיא הייתה רוצה לשכוח

 

נסיכה: סיפורה של מייגן מרקל    (תמונות - GettyImage, AFP)

נסיכה: סיפורה של מייגן מרקל    (תמונות - GettyImage, AFP)

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

רייצ'ל מייגן מרקל נולדה ב-4 באוגוסט 1981, וכבר מגיל קטן ידעה שתהיה שני דברים: פעילה פמיניסטית ורעייה של בן מלוכה. לכאורה, שני הדברים הללו אינם מתיישבים יחד, אולם השחקנית עתידה להזרים דם חדש, וממש לא כחול, לבית המלוכה המפורסם ביותר בעולם.

 

מהוליווד לבקינגהאם. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
מהוליווד לבקינגהאם. מייגן מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

מייגן נולדה בלוס אנג'לס לתומס מרקל, צלם טלוויזיה ממוצא אירי אשר זכה בפרס אמי על עבודתו ולדוריה רנגלנד, מורה ליוגה ועובדת סוציאלית אפרו אמריקאית. הוריה של מרקל התגרשו כשהייתה בת שש, ואת שנותיה הראשונות היא העבירה בבתי ספר יוקרתיים לבנות בלבד.

 

מרקל בילדותה עם בני משפחתה
מרקל בילדותה עם בני משפחתה

 

כבר בתור ילדה פיתחה מרקל אג'נדה פמיניסטית: כשהייתה בת 11, היא הוזמנה להשתתף בתוכנית בערוץ ניקולודיאון יחד עם בני כיתתה, שצפו בפרסומות והביעו את דעתם. מייגן הקטנה הזדעזעה במיוחד מפרסומת לסבון כלים בה אמרו ש"נשים נאבקות בלכלוך", ואמרה "אני לא חושבת שזה בסדר שילדים גדלים במחשבה שרק אימא עושה את הכל. פרסומת אחת מתוך שלוש תפגע ברגשות של מישהו". היא כתבה מכתב לתאגיד פרוקטר אנד גמבל ולמרבה ההפתעה, הם קיבלו את הצעתה והמילה "נשים" בפרסומת הפוגענית הוחלפה במילה "אנשים".

 

התחביב השני של מרקל הצעירה כלל אובססיה לנסיכה דיאנה. הביוגרף אנדרו מורטון שוחח עם חבריה ובני משפחתה של הדוכסית העתידית, והם סיפרו שהיא נהגה לצפות שוב ושוב בהלוויה של דיאנה. "מייגן הייתה מרותקת לדיאנה ולא התעניינה רק בסגנון שלה, אלא גם באופיה העצמאי ובפעילות ההומניטרית בה עסקה. היא ראתה בדיאנה מודל לחיקוי. היא תמיד רצתה להיות דיאנה 2.0". אז, כנראה, הבינה מרקל הקטנה שהיא נועדה להיות נסיכה. העיקר שכשנשאלה על הנושא, סיפרה שלא ידעה מי זה הנסיך הארי לפני שהשניים התחילו לצאת. ממש!

 

רוצה להיות כמו אימא שלו. הנסיכה דיאנה והנסיך הארי (צילום: AP)
רוצה להיות כמו אימא שלו. הנסיכה דיאנה והנסיך האריצילום: AP

 

בשנת 2003 סיימה לימודי תואר ראשון תואר ביחסים בינלאומיים ותיאטרון באוניברסיטת נורת'-ווסטרן, ולאחר מכן עבדה בשגרירות ארצות הברית בארגנטינה. חלומה הגדול היה להיות שחקנית, אך כיוון שלא מדובר בתחום רווחי במיוחד (ועל כך יעידו אלפי מלצרים שאפתנים), התפרנסה מעבודות דוגמנות וקליגרפיה, ואף הייתה נערת מזוודה בשעשועון Deal or No Deal, שם לבשה שמלה אדומה קטנטנה שודאי לא מסבה נחת לבית המלוכה.

 

ב-2004 מרקל התחילה לצאת עם טרבור אנגלסון, שחקן ובעל חברת הפקות, וב-2011 נישאו השניים בג'מייקה. אחרי שנתיים של נישואים בני הזוג נפרדו ומייגן נושאת את התואר גרושה, שלא מתקבל בעין יפה בבית המלוכה. כמה הדבר נחשב לחמור? בשנת 1936 אדוארד השמיני, דודה של המלכה אליזבת', ויתר על המלוכה כיוון שרצה להינשא לווליס סימפסון, אמריקאית גרושה ששבתה את ליבו.

 

ועוד כמה תמונות שהיא הייתה מעדיפה לקבור
ועוד כמה תמונות שהיא הייתה מעדיפה לקבור

 

ב-2011 זכתה מרקל בתפקיד חייה והחלה לגלם את דמותה של רייצ'ל זיין בסדרה "Suits". הקריירה המצליחה נגדעה באיבה כשמרקל קיבלה טבעת אירוסים והודיעה שתפרוש מעולם המשחק לטובת חיים כבת מלוכה. מצד שני, בואו – זה לא שהיה יוצא מזה אוסקר.

 

בנובמבר 2016 החלו לצוץ שמועות ראשונות בנוגע לרומן בין מרקל לנסיך הארי, שצעיר ממנה בשלוש שנים. השחקנית העלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה בה היא ענדה צמיד זהה לזה של הנסיך, והצהובונים הבריטיים דיווחו שהרומן מתרחש מתחת לאור הזרקורים חצי שנה לפחות. בריאיון שהעניקה למגזין "ואניטי פייר", סיפרה שהיא והארי הכירו דרך חברים משותפים ונפגשו בלונדון. הנסיך, מצידו, סיפר בריאיון זוגי שהעניקו השניים לרשתות הטלוויזיה שהוא ידע שיתחתן איתה כבר אחרי הדייט ההוא.

 

לפחות הטעם בבגדים השתפר (צילום: gettyimages)
לפחות הטעם בבגדים השתפרצילום: gettyimages

 

התקשורת הבריטית לא ריחמה על מרקל וכינה אותה בשמות גנאי שונים שהתייחסו למוצאה ועיסוקה. הנסיך הארי שיגר מכתב זועם לכלי התקשורת בממלכה בצעד חריג למדי, והאשים אותם ביחס לו זוכה זוגתו. "אני מודאג מביטחונה האישי של הגברת מרקל לאור גל ההתעללות וההטרדות שהיא חווה. לכל אותם טרולים סקסיסטיים וגזעניים ברשת, שטוענים ש"זה המשחק": זה לא המשחק, אלה החיים שלנו. מייגן הייתה צריכה להתמודד עם מריחת חייה האישיים על עמודים ראשיים של עיתונים בתפוצה ארצית, מאמרי תגובה גזעניים וסקסיזם בוטה של טרולים ברשתות החבריות"". בכך, למעשה, אישר באופן רשמי את העובדה שהוא ומייגן מנהלים מערכת יחסים.

 

עכשיו זה לגמרי רשמי
עכשיו זה לגמרי רשמי

 

ממש כמו הנסיך, גם מרקל משקיעה זמן רב מזמנה בצדקה. היא עבדה עם ארגונים לקידום זכויות נשים מטעם האו"ם ונבחרה לשגרירה של ארגון "וורלד ויז'ן" קנדה, שם התגוררה לפני שעברה לאנגליה. מייגן פועלת רבות לקידום שוויון זכויות בקרב נשים בכל העולם, אבל יש לה חיבה מיוחדת לאפריקה, ממש כמו הנסיכה דיאנה. צירוף מקרים? ווי ת'ינק נוט.

 

על פניו, נראה שמדובר בסיפור אגדה של ממש, אבל כזה שמכיל טוויסט מודרני של קבלה, הכלה, שוויון ובקיצור – כל מה שבית המלוכה בז לו. עם זאת, בני משפחתה של מרקל לא קונים את ההצגה ומטנפים עליה בתקשורת מהרגע בו החלו הדיווחים עליה ועל הארי.

 

משפחה לא בוחרים. או שאולי כן? (צילום: מתוך האלבום של תומס מרקל ג'וניור)
משפחה לא בוחרים. או שאולי כן?צילום: מתוך האלבום של תומס מרקל ג'וניור

 

הראשונה הייתה סמנת'ה גרנט, אחותה למחצה של השחקנית, אשר סיפרה שהיא נכנסה לקשר עם הנסיך ממניעים לא טהורים בדיוק. "ההצלחה שינתה אותה", סיפרה גרנט ל"דיילי מייל". "היא רצתה להיות נסיכה מאז שהייתה ילדה קטנה וצפתה בתוכניות שקשורות בבית המלוכה בטלוויזיה. היא גם תמיד העדיפה את הארי, כיוון שיש לה חולשה לג'ינג'ים. היא אשת חברה חלולה שמתעניינת רק בתיקים ונעליים".

 

אחרי סמנת'ה הגיעו דיווחים לגבי תומס, אבי הכלה, שגם לא היה מאושר מהבחירה שעשתה. "תומס הוא איש טוב שרק רוצה ומחפש שקט בחייו, הוא שמח בשביל מייגן אבל לא מוכן לקחת חלק בקרקס הזה שמגיע יחד עם הזוגיות שלה ושל הנסיך", סיפר מקורב.

 

מי שלקח את הרפש המשפחתי לרמה חדשה לחלוטין הוא אחיה למחצה של הדוכסית לעתיד, תומס מרקל ג'וניור, שכתב להארי מכתב פתוח בו הסביר למה אסור לו להינשא למייגן. "אני לא מבין כיצד אתה לא רואה את מייגן מרקל האמיתית, הניסיון שלה לגלם תפקיד של נסיכה, כמו שחקנית סוג ג', ממש מיושן כבר", כתב והוסיף "היא אשה רדודה, יהירה, שתהפוך את המורשת המשפחתית שלך לבדיחה". בהמשך, האשים האח את מרקל בפשיטת הרגל ממנה סבל אביהם. איזה מין בן אדם מנצל את אביו עד שהוא פושט את הרגל ואז שוכח ממנו? אתה והמשפחה המלכותית צריכים לשים סוף לסיפור הסינדרלה המזויף הזה לפני שיהיה מאוחר מדי".

 

המכתב שהעלה את הטינופת המשפחתית לרמה חדשה (צילום: מגזין In Touch)
המכתב שהעלה את הטינופת המשפחתית לרמה חדשהצילום: מגזין In Touch

 

בניגוד לבני משפחתה שלה ולכל מה שהורגלנו לחשוב, דווקא בני המלוכה היו אלה שקיבלו את מרקל בסבר פנים יפות. בחג המולד האחרון היא ביקרה עמם בכנסיה, פריבילגיה ממנה לא נהנתה קייט מידלטון כשהייתה מאורסת לנסיך וויליאם. מיד אחרי החג התראיין הארי ל-BBC וסיפר על החוויה של ארוסתו. "למייגן היה חג מולד פנטסטי. היא אמרה שאנחנו המשפחה שמעולם הייתה לה". וול, אנחנו לגמרי יכולים להבין את האמירה הזאת.

 

מרקל ומשפחת המלוכה בחג המולד. הו, הו, הו! (Gettyimages)
מרקל ומשפחת המלוכה בחג המולד. הו, הו, הו!Gettyimages

 

כניסתה של מרקל לארמון מבשרת על שחר של יום חדש, אולם באנגליה בטוחים שאם היה סיכוי שהארי ישב ביום מן הימים על כס המלכות, המלכה אליזבת' הייתה מטילה וטו על הזיווג. אחרי הכל, מדובר בשחקנית אמריקאית גרושה ממוצא מעורב, שמבוגרת מהנסיך בשלוש שנים. אלה תכונות שלא התקבלו מעולם בארמון אולם הפעם, בצעד חריג למדי, קיבל הארי את ברכתם של המלכה ושל הארכיבישוף מקנטברי, שעומד בראש הכנסיה האנגליקנית.

 

אז האם מייגן תצליח להיכנס לנעליים הגדולות של הנסיכה דיאנה ולהפוך למלכת הלבבות? ספק רב. הדימיון היחיד בין השתיים מסתכם בחיבה לארגוני צדקה. דיאנה הייתה אישה צנועה וביישנית ואילו מייגן מוחצנת ועדיין נתפסת בעיניי אזרחים בריטים רבים כאישה בעלת מניעים לא טהורים. ימים יגידו מה יעלה בגורלם של בני הזוג ואיך השחקנית, שתשנה את הטייטל לדוכסית מסאסקס, תסתגל לחייה החדשים. עד שזה יקרה, נותר לנו רק לדמיין איך המלכה תגיב לילדים שחורים שיתרוצצו במסדרונות של ארמון בקינגהאם.

 

בהצלחה, חמודים!
בהצלחה, חמודים!

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018