ריחו"ל

נסיך או צפרדע: כל האמת על הנסיך הארי

בעוד שבוע בדיוק יהפוך הנסיך הג'ינג'י האהוב מהילד הרע של הממלכה הבריטית לגבר נשוי, ורגע לפני שזה קורה, אספנו את כל הרגעים הכי חשובים בחייו. מהילדות המאושרות, דרך הטרגדיה האישית, השערוריות, המדים והמהפך הבלתי יאומן. קבלו את כל האמת על הנסיך הארי

 

 

פרינס צ'ארמינג. הנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
פרינס צ'ארמינג. הנסיך האריצילום: Gettyimages

 

בעוד שבוע, ביום שבת ה-19 במאי, יעלה הנסיך הארי (33) על מדים ויצעד לאורך השטיח האדום, יחד עם ארוסתו, השחקנית לשעבר מייגן מרקל (36), לעיניהם של מאות מוזמנים ומיליוני צופים. השניים יבואו בברית הנישואים ובכך ייסגר הגולל על העבר המפוקפק של הנסיך הג'ינג'י, שהתחיל בתור הילד הרע של בית המלוכה ועבר מטמורפוזה מוחלטת לכדי הפרסונה הכי פופולרית במונרכיה המעניינת בעולם. רגע לפני שזה קורה, אנחנו פה כדי לתת לכם את כל הפרטים על הארי, מי שהחל את דרכו כצפרדע והפך להיות פרינס צ'ארמינג.

 

נסיך נולד! הנסיכה דיאנה, הנסיך צ'ארלס והנסיך הארי הקטן (צילום: AP)
נסיך נולד! הנסיכה דיאנה, הנסיך צ'ארלס והנסיך הארי הקטןצילום: AP


ילד שובב ומאושר. הנסיכה דיאנה והנסיך הארי (צילום: AP)
ילד שובב ומאושר. הנסיכה דיאנה והנסיך האריצילום: AP

 

הנרי צ'ארלס אלברט דייוויד מאונטבטן-וינדזור מויילס, נולד בשנת 1984 בלונדון. הארי הוא בנם הצעיר של הנסיך צ'ארלס (69) והנסיכה דיאנה, שנהרגה בתאונת דרכים בפריז בשנת 1997 כשהייתה בת 36 בלבד.

 

בילדותם, נהגה הנסיכה דיאנה לקחת את הארי ואת אחיו הגדול, הנסיך וויליאם (35), לכל המקומות אותם "ילדים רגילים" נוהגים לפקוד, החל מחוף הים ו"מקדונלד'ס" ועד דיסנילנד. מנגד, נהגה לצאת איתם לסיורים במקלטים לחסרי בית ובמרפאות שונות כדי שיחוו מנעד של אנשים. הנסיכה דיאנה רצתה להעניק לילדיה חיים רגילים עד כמה שאפשר ותיארה את הארי כילד "מאוד אומנותי וספורטיבי". הוא מצידו, גילה עניין רב ברכיבה על אופניים וציד ואהב כל דבר שקשור לצבא.

 

ניסתה להעניק להם חיים רגילים. הנסיכה דיאנה, וויליאם והארי (צילום: AP)
ניסתה להעניק להם חיים רגילים. הנסיכה דיאנה, וויליאם והאריצילום: AP

 

נסיך של אימא! (צילום: AP)
נסיך של אימא!צילום: AP

 

למרות הקשיים שהיו לו בהסתגלות לבית הספר והנישואים הכושלים של הוריו (שלא לדבר על השמועות שגרסו כי הנסיך הג'ינג'י אינו בנו של צ'ארלס אלא פרי אהבתם של דיאנה והמאהב שלה, ג'יימס יואיטשהופרכו באמצעות בדיקת אבהות), הארי נודע באופיו העליז ובחיוכו התמידי. למרות שהוא ואחיו למדו בפנימייה, חיי המשפחה שלהם היו מאושרים עד הגירושים של הוריו ואפילו אחרי, אך האידיליה התפרקה עם מותה של הנסיכה דיאנה. 

  

ילדות מאושרת (צילום: AP)
ילדות מאושרתצילום: AP

 

ב-31 באוגוסט 1997 נהרגה הנסיכה דיאנה בתאונת דרכים והנסיך התאבל על אמו בפרטיות במשך שבוע, ואז ב-6 בספטמבר, נאלץ לחוות את אחת הטראומות הגדולות של חייו, כשצעד מאחורי הארון של אמו לצד בני משפחתו, לפני אלפי אנשים שבאו לחלוק לה כבוד אחרון. הביוגרף כריסטופר אנדרסון, שכתב את הספר "הבנים של דיאנה", טען כי הארי סבל מסיוטי לילה בעקבות מותה של אמו. בחופשה הבאה שקיבל מבית הספר, הוא ואביו טיילו לבוצוואנה ודרום אפריקה והטיול הזה היה הדבר הראשון מזה זמן רב שהצליח לרומם את רוחו. זו לא הפעם האחרונה שבוצוואנה תהווה חלק כל כך משמעותי מחייו.

 

בהלוויה של הנסיכה דיאנה (צילום: AP)
בהלוויה של הנסיכה דיאנהצילום: AP

 

בבגרותו למד הנסיך בקולג' היוקרתי "איטון" שבאנגליה. הארי סיים את לימודיו בשנת 2003 וכמו כל ילד רגיל נסע לטיול שאחרי הלימודים, טיול שנמשך שנה במהלכה טייל הנסיך באפריקה, אוסטרליה וארגנטינה. ואם חשבתם שהנסיך טס על חשבון משלמי המיסים הבריטיים אז לא. זאת אומרת – לא רק: במהלך הטיול עבד הארי בחווה לגידול בקר באוסטרליה ובהמשך הטיול התנדב בבית יתומים מקומי באפריקה. החינוך של אמא דיאנה הצליח, אבל אז הגיעו השנים הקשות.

 

תלמיד קולג' מצטיין. הנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
תלמיד קולג' מצטיין. הנסיך האריצילום: Gettyimages

 

בשנת 2005, בעודו בן 21, כיכב הנסיך הארי בכותרות בכל העולם לאחר שהגיע למסיבת תחפושות בבריטניה כשהוא מחופש לנאצי, כולל צלב קרס על הזרוע ותג של הוורמאכט על הצווארון. הוא כמובן תועד בעדשת מצלמות הפפראצי כשהוא מעשן סיגריה ומחזיק משקה אלכוהולי בידו.

 

בכל העולם זכו התמונות לאותה כותרת, "הארי הנאצי", והנסיך נאלץ להתנצל על מעשיו. "אני מצטער אם גרמתי עוגמת נפש או מבוכה למישהו. זו הייתה בחירה טיפשית לתחפושת ואני מתנצל", נכתב בהודעה הרשמית של בית המלוכה במגזין "סאן". אגב, שנה לאחר התקרית, פורסם דו"ח מטעם ארגון המטפל בביטחונם של יהודי בריטניה, ושם נכתב כי במהלך שנת 2005 היו עשר תקריות אנטישמיות שקושרו באופן ישיר לתחפושת המטופשת של הנסיך.

 

"הארי הנאצי" (צילום: Gettyimages)
"הארי הנאצי"צילום: Gettyimages

 

כותרת זהה בכל העולם (צילום: Gettyimages)
כותרת זהה בכל העולםצילום: Gettyimages

 

בהמשך ולאחר שכל ילדותו היה מוקסם מהצבא, התגייס הארי, סיים בהצלחה קורס קצינים (2006) ובאותה שנה שובץ במבצע "האריק" באפגניסטן. כמובן שגיוסו והצבתו של הארי באפגניסטן עוררו סערה וחשש גדול, שהנסיך ישמש למטרה מצד האויבים. בשנה שאחרי הוחלט לשלוח את צוותו של הנסיך לעיראק ואילו הארי המשיך לעמוד על שלו וסירב לתת לצוות שלו לצאת בלעדיו ואף הודיע כי במידה וזה יקרה יעזוב את הצבא.

 

למרות זאת, גדודו של הנסיך נשלח לעיראק בלעדיו, ובשנת 2007 הגיע בית המלוכה ומשרד ההגנה לסיכום עם אמצעי התקשורת, כי הארי יוצב באפגניסטן, אך הדבר לא יפורסם. עם זאת, הידיעות דלפו ברחבי העולם ויום לאחר הפירסום הרשמי, הושב הנסיך לבריטניה מחשש לחייו ולחיי החיילים שמשרתים עימו. אך זהו לא היה סופה של הקריירה הצבאית של הנסיך העיקש, ובספטמבר 2012 הוא הוצב בשנית באפגניסטן, לאחר שסיים קורס טיס והתמחות בהטסת מסוקי קרב.

 

 

תמיד הייתה לנו חולשה לחיילים במדים (צילום: Gettyimages)
תמיד הייתה לנו חולשה לחיילים במדיםצילום: Gettyimages

 

בשנת 2012, בזמן שביקר הג'ינג'י בלאס וגאס, דלפו תמונות אינטימיות של הנסיך הארי, יחד עם בחורות נוספות, כשהם עירומים ומבלים בבית מלון מקומי. מיותר לציין שהתמונות גרמו למבוכה גדולה בממלכה וכעס גדול בצבא. אגב, תמונות העירום זיכו את הנסיך בהצעה מפתה להשתתף בסרט פורנו בתמורה ל-10 מיליון דולר, לשמחתם של בני המלוכה הנסיך לא טרח אפילו להגיב להצעה אך קיבל נזיפה ממפקדיו, שזעמו על התמונות וכל הפרשה. ועדיין, זה בטוח הרבה פחות מפחיד ממה שקרה כשהמלכה אליזבת' גילתה.

 

 

עירום וטוב לו (צילום: The sun)
עירום וטוב לוצילום: The sun

 

הארי, למרות שבילדותו נחשב לפחות יפה מבין שני הנסיכים, יצא גם עם הנשים הכי יפות ונכונות בבריטניה. הראשונה (והמשמעותית ביותר) הייתה צ'לסי דבי, איתה יצא הנסיך במשך חמש שנים וסיפר לכל מי שרק שאל עד כמה הוא מאושר ומאוהב. השניים אמנם עברו משבר באמצע היחסים ונפרדו לכמה חודשים אך קצת לאחר שחזרו החליטו על מגורים משותפים והנסיך אף עבר להתגורר אצלה. מארמון מפואר עבר הנסיך לדירת שלושה חדרים. טוב, לא באמת חשבתם שהיא תעבור לגור בממלכה, נכון? הקשר לא צלח והנסיך חזר לחיות תחת הטייטל "הרווק המבוקש ביותר בעולם".

 

דיברו על טבעת. הנסיך הארי וצ'לסי דיווי (צילום: Gettyimages)
דיברו על טבעת. הנסיך הארי וצ'לסי דיוויצילום: Gettyimages
 

 

לאחר הפרידה מצ'לסי קפץ הארי מבחורה לבחורה, עד שהכיר את הדוגמנית קרסידה בונאס (29), שגנבה את ליבו של הנסיך ואת תשומת הלב מקייט מידלטון, מי שהפכה להיות אשתו של הנסיך וויליאם. אבל למרות הזוגיות המוצלחת השניים נפרדו באפריל 2014 ומקורות טענו כי הארי חושב ש"קרסידה יותר מדי תלותית". למרות זאת, השניים נפרדו בצורה חברית והיא אפילו מוזמנת לחתונה לפי השמועות. בין השמות הנוספים שנקשרו עם הנסיך הפוחז היו גם השחקנית אמה ווטסון ואפילו פיפה מידלטון, כן כן, אחותה של גיסתו. 

 

פיזר הבטחות באוויר. הנסיך הארי וקרסידה בונאס (צילום: Splashnews)
פיזר הבטחות באוויר. הנסיך הארי וקרסידה בונאסצילום: Splashnews

 

 

בשנת 2016, החלו לצוץ שמועות ברחבי בריטניה כי הנסיך יוצא עם שחקנית אמריקנית בשם מייגן מרקל מהסדרה המשפטית Suits ובדצמבר של אותה שנה נתפסו השניים בעדשת הפפראצי כשהם עוזבים את תיאטרון אפולו בלונדון לאחר שצפו יחד בהצגה. מרקל, שחוץ ממאבקיה המשפטיים על המסך לא הייתה דמות מוכרת במיוחד, הפכה להיות אחת הנשים הכי מסוקרות ומסקרנות שיש, בטח בזמן שאיש לא טרח לאשר או להכחיש את הרומן.

 

התקשורת ברחבי העולם לא הפסיקה לנסות ולהבין מה באמת קורה שם ואתרים רבים השמיצו את מרקל, מה שגרם לנסיך הארי להוציא מכתב זועם לתקשורת, לרדות ולטעון כי העיתונאים עברו כל גבול ולדרוש מהם להניח לחברתו. כן, אחלה דרך לאשר את זה שאתם זוג, אגב. 

 

הופעה פומבית ראשונה. הנסיך הארי ומייגן מרקל (Gettyimages)
הופעה פומבית ראשונה. הנסיך הארי ומייגן מרקלGettyimages

 

בספטמבר 2017 הייתה הפעם הראשונה שהנסיך ובת זוגו נצפו יחד בציבור, כשהשניים הגיעו יחד לצפות במשחק טניס שנערך כחלק ממשחקי אינוויקטוס, טורניר פראולימפי בו משתתפים חיילים ויוצאי צבא. למרבה הצער, התחרויות לא באמת עניינו אף אחד כי השניים אחזו ידיים והעולם השתגע. זה היה רק הצעד הראשון במה שהפך להיות הזוגיות הכי מדוברת בעולם, עם הופעות ציבוריות מרובות ומפגש אחד היסטורי עם המלכה אליזבת', שהתקיים חודשיים לפני הכרזת האירוסים של השניים. אגב, הארי אמר שבחופשה משותפת שלו ושל מרקל בבוצוואנה, הוא הבין שהיא תהיה אשתו. 

 

הנסיך הג'ינג'י ,שהחל בתור הילד הרע של הממלכה, הפך עם השנים לגולדן בוי, שמצליח להמיס לבבות ברחבי תבל. בניגוד לאחיו הגדול, הנסיך וויליאם, הארי הלך נגד חוקי הארמון ובדק את גבולותיה של המלכה מאז שהוא היה ילד קטן. אך היות והוא הנכד האהוב עליה (כך אומרים), היא נטתה להעלים עין. כנראה שזו הסיבה שהיא אישרה לו להינשא לשחקנית אמריקאית, גרושה, בת להורים מעורבים שמבוגרת ממנו בשלוש שנים. ואולי זה בגלל שנכון לכרגע, הארי הוא השישי לרשת את הכתר והיד עוד נטויה - (תלוי עוד כמה ילדים תביא קייט מידלטון). כך או כך, אנחנו נעקוב בשקיקה אחרי החתונה המלכותית שהוכיחה שגם צפרדע יכול להפוך לנסיך אם הוא מוצא את הנסיכה שלו.

 

נסיכים שהם אחים. הנסיך הארי והנסיך וויליאם (צילום: איי-פי)
נסיכים שהם אחים. הנסיך הארי והנסיך וויליאםצילום: איי-פי

 

מוכן להיות אבא (gettyimages)
מוכן להיות אבאgettyimages

 

הזוגיות המדוברת בתבל. הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
הזוגיות המדוברת בתבל. הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018