רכילות+

יעל בר זוהר חוגגת 40: "הייתי ילדה טובה עם דימוי מאוד סקסי. היה לי קשה עם זה"

יעל בר זוהר בת 40, הזדמנות מצוינת לדבר איתה על התחנות החשובות בחייה: "רמת אביב ג'", יהודה לוי, טיפול פסיכולוגי, אימהות, גיא זו־ארץ ולימודי קבלה, למשל. אז תגידו מזל טוב ויאללה, תיכנסו לחגוג לה

 

 

 

יעל בר זוהר, כוכבת נעורינו, חוגגת 40. אתם מאמינים? כי אנחנו לא, מה שלא מנע מאיתנו להיפגש איתה ולחזור לכל התחנות החשובות בחייה – האנשים, העבודות והחוויות - כדי לשמוע עליהם עם הפרספקטיבה הבוגרת החדשה. אז תגידו מזל טוב , ויאללה, מתחילים.

 

רמת אביב ג'

"'רמת אביב ג'' הייתה ציון דרך באמת משמעותי, כי ברגע עברתי מילדה לאישה. הייתי בת 15 וב־5:20 בבוקר כבר היו אוספים אותי מהבית. הצילומים התקיימו בנווה אילן ועד היום, כשאני מגיעה לשם, זה כאילו שאני מגיעה הביתה. אני מכירה את האנשים - ואלו אותם אנשים, אגב. הצלמים, הקפיטריה, זה כאילו נטבע בתוכי, וזה יישאר כנראה לנצח. ההשתתפות בסדרה העניקה לי עצמאות מגיל צעיר, פתחה אותי לעולם, לאנשים ולמקצוע שאני כל כך אוהבת. להגיד שלא היו קשיים? היו קשיים, אבל לכל אחד יש, והקשיים האלו הם בסופו של דבר מה שהפך אותי למי שאני.

 

"חוץ מזה, לגמרי בלבלו את האופי שלי עם האופי של הדמות. במשך שנים הייתי שרון לינוביץ'. במשך שנים, נהגי מונית המשיכו לשאול אותי: 'נו, מה קרה בסוף? היא מתה? יהיה המשך?'. אנשים לקחו את זה קשה. נכנסו לזה. בדיעבד, אני חושבת שהיו צריכים להגדיר את זה מלכתחילה כקומדיה... אני בחיים לא אשכח שהייתי מקבלת תסריטים כל כך גרועים. טקסט עם שטויות, שהיה כתוב... לא כל כך טוב. באיזשהו שלב - והיו 6 עונות - הייתי קוראת את הטקסטים ואומרת: 'שיואו, מה זה החרא הזה?!', ופשוט הייתי מקצרת אותם. חותכת מילים, טק-טק-טק, מוחקת, עורכת לעצמי והופכת את זה לשלושה משפטים בעברית. התסריטאים לקחו את השינויים שלי בהומור ובקלילות. אף אחד לא חשב שעושים פה צ'כוב ושצריך להתייחס לזה בחרדת קודש".

 

יהודה לוי

"יהודה הוא חבר נפש נצחי והייתי מאוד קשורה לאבא שלו שנפטר השנה. גדלתי אצלו בבית, אני מאוד אוהבת את המשפחה שלו, זאת משפחה מקסימה ואני מאושרת בשבילו על שלומית, הכי בעולם. על הפעם הראשונה שפגשתי אותה אמרתי: 'וואו! איזה כיף!'. את יודעת, כשהדברים נכונים אז הכול מסתדר פתאום, ואני ממש מאושרת בשבילו על קרן האור המטריפה הזאת שנכנסה לחיים שלו.

 

"הוא באמת חבר ילדות, יהודה, לפני הכול. זאת אומרת, עשינו קמפיינים ביחד והצטלמנו ושיחקנו ביחד ועשינו גם המון דברים מקצועיים, אבל אם תשאלי אותי על יהודה, אז בשבילי זה יהודה שהיה החבר שלי בגיל 16, עם כל הרומנטיקה של הנעורים. יהודה הוא סיפור אהבה של ילדות, וכשאבא שלו היה בימיו האחרונים, ביקשתי שיתנו לי לראות אותו. היה קשר יפה ביני לבין אבא שלו. מאוד אהבתי אותו. אימצתי אותו כאבא בנוסף לאבא שלי, והוא אימץ אותי כילדה בנוסף לילדים שלו, ועצם זה שיהודה והאחיות שלו נתנו לי לבוא להיפרד, היה מאוד חשוב מבחינתי".

 

ערוץ הילדים

"ערוץ הילדים היה כיף. הייתי בת 16, הכי צעירה שם. המזל שלי היה שעודד מנשה היה כבר חבר מאוד טוב שלי אז הרגשתי שאני באה הביתה. ואת יודעת, מספיק שיש לך חבר אחד טוב ואת כבר מרגישה בטוחה, למרות שכולם היו נחמדים אליי. היה כיף ללמוד לעבוד עם אוזנייה, עם פרומפטר, דברים שהיום הם ה'בוקר טוב' שלי, ובאיזו שעה שלא תעירי אותי אני יכולה לעשות לך שידור חי. קיבלתי שם כלים ויתדות מאוד חזקות".

 

"יהודה לוי הוא סיפר אהבה של ילדות". יעל בר זוהר   (צילום: טל עבודי)
"יהודה לוי הוא סיפר אהבה של ילדות". יעל בר זוהר צילום: טל עבודי

 

פרסום מגיל צעיר

"המטרה שלי אף פעם לא הייתה להתפרסם, ומבחינתי זאת הייתה התמודדות. את מקבלת תיק שיש בתוכו גם מתנות, אבל הוא תיק כבד. זה כמו שאומרים שאור גדול יכול לעשות דברים טובים או לשרוף, אז כל דבר בעוצמה מאוד גדולה ולא מאוזנת הוא מסובך. מצד אחד, אני מתארת לעצמי שכן זכיתי, אבל ברור שהיו המון נקודות שפל סביב הפרסום. אני לא מקנאה היום בנערה שמעלה תמונה ומייד כולם כותשים אותה ויורדים עליה. זה נראה לי יותר גרוע מכל עיתונאי ומכל כותרת רעה שכותבים עלייך וגורמת לך להתכווץ".

 

טיפול פסיכולוגי

"בתכל'ס? כל המשכורת של מ'רמת אביב ג'' הלכה לפסיכולוגית. מימנתי דורות שלמים של פסיכולוגים ופסיכולוגיות, עברתי את כל סוגי הטיפולים. מה לא עברתי? אבל באהבה. אני אוהבת לחפור, אני אוהבת טיפולים וזה חשוב להתפתחות. הייתה לי פסיכולוגית אחת שהייתה בשבילי החיים. אחר כך הייתה עוד אחת שגם היא הייתה בשבילי החיים. אבל אני חושבת שמאז שהכרתי את גיא (זו־ארץ, בעלה ואבי ילדיה של בר זוהר - ל.ש), כבר שחררתי. הפסקתי ללכת לטיפול והיום אני כבר במקום שאני אומרת 'אוקיי, יש דברים שאפשר לדבר עליהם בלי סוף, אבל לפעמים כבר צריך לקום ולעשות'. אז אני לא אומרת שזה לא חשוב להתעסק בעבר שלך כי יכולות לצוץ לך כל מיני תובנות שיביאו אותך לפריצת דרך, אבל אני, את כל התובנות כבר הבנתי מזמן. עכשיו בואי נעשה עם זה משהו".

 

קריירה

"אני מרגישה שהיום אני במקום של התחדשות, במובן של להגשים את עצמי מחדש גם בעשייה כאישה, כיוצרת וכיוזמת. חזרתי הביתה, מה שנקרא, ומבחינתי להיות על המסך יום־יום כבר 3 שנים ברשת 13 - אין מאושרת ממני על כך. מדי יום אני מנחה עם קובי מחט את 'הדו"ח היומי', וגם בימי שישי בשלוש וחצי אנחנו מגישים את תוכנית 'הדו"ח השבועי', עם סיכום של כל הרגעים והחדשות מבית 'האח הגדול'.

 

"במקביל לתוכנית ולשידורים היום־יומיים, עכשיו אני ביזמות אישית של תכנים משלי. יש לי פרויקט מאוד גדול שיזמתי לדיגיטל אבל עוד מוקדם לדבר עליו, ובנוסף בדיוק סיימתי משמרת עריכה על סרט דוקומנטרי שיזמתי על המשפחות של השורדים בעונת 'הישרדות VIP'".

 

פמיניזם

"המילה 'פמיניזם' כבדה עליי. אני בעד המילה 'שוויון', בסדר? כי בפמיניזם יש הרבה פעמים דברים קיצוניים. נשים נמצאות היום בעמדות הכי חשובות; הן מנכ"ליות ומנהלות ונשות קריירה והן עוצמתיות בכל תחום, ויש נשים שהן הכי שפיציות מכולם וזה ברור לכולנו. אבל העובדה שעדיין יש אי שוויון במשכורות היא בהחלט משהו שצריך לטפל בו. אז שם יש עוד דרך לעשות".

 

"המילה 'פמיניזם' גדולה עליי. אני בעד המילה 'שוויון'" (צילום: טל עבודי)
"המילה 'פמיניזם' גדולה עליי. אני בעד המילה 'שוויון'"צילום: טל עבודי

 

דת

"הודות לעדן הראל זכיתי להכיר מקרוב את הרב יובל אשרוב, שאני לומדת אצלו קבלה. יש כל יום שלישי בנווה צדק שיעור שלו ואני משתדלת לא להפסיד אף מפגש. אני מרגישה שעדן ועודד נתנו לי מתנה בדבר הזה כי הוא איש מאוד חכם. לא מטיף לחזרה בתשובה, זאת לא הדתה. אלו בעיקר הרצאות שמדברות על איך להפוך לאדם טוב יותר. הוא מדבר למשל על לעשות בדק בית בעצמנו. לשאול את עצמי - מה אני רוצה לשנות בעצמי? מה עושה לי טוב? מה לא עושה לי טוב? זה לגמרי רוחניות. זו גם לא הקבלה של מדונה, זה משהו מאוד עמוק ומתנה גדולה שנתנו לי".

 

סנדרה רינגלר

"וואו, סנדרה, האישה והסטייל. סנדרה היא השמש ואני אוהבת אותה כל כך. היא חברה ממש טובה ובן אדם מאוד טוב. אחד הסיפורים שרצים אצלי הוא שאמרתי לה: 'סנדרה, בואי אליי לארון ותעזרי לי'. אז היא באה ואמרה: 'טוב, צריך לזרוק הכול'. ואני אומרת לה: 'רגע, חכי שנייה'. זה כבר היה לפני כמה שנים והשתפרתי מאז.

 

גיא זו־ארץ

"בדיוק ההורים שלו הגיעו אלינו בשבת לתת לי מתנה ליום ההולדת. הם הראשונים שנותנים לי מתנה ואמרתי להם: 'וואו, אתם קולטים? אתם מכירים אותי מגיל 22. זה מטורף'. אני לא אספר מה הם הביאו אבל הם המתנה, המשפחה הזאת היא המתנה שלי. אני תמיד אומרת שאם יש דברים שהתמדתי בהם בחיי, זה היה טיפול פסיכולוגי וארוחות השישי אצל המשפחה של גיא. בגלל האוכל. האוכל שלהם כל כך טעים! אני באתי מבית פולני. אצלנו לא היו ארוחות, הכול היה עצוב, ופתאום אוכל ספרדי, אוכל מטריפולי ומסלוניקי. אז התמדתי, אולי יותר מדי באכילה...

 

"הכרנו ב'מרי לו' ומההתחלה היה בינינו קליק, ואני גם זוכרת את הרגע הזה. הוא החליף את אמיר פיי גוטמן ז"ל, ואני זוכרת שהוא הפך לי את כל ההצגה, כי פתאום היה לי מתח מיני. מרגע שהייתה בינינו אינטימיות - היה ברור שהוא האחד שלי. באמת. לפעמים אתה צריך לעבור הרבה 'לא' כדי לזהות את ה'כן'.

 

"בגלל שהכרנו ב'מרי לו' ולא רצינו שכולם ידעו שאנחנו ביחד, אני זוכרת שהפגישות הראשונות שלו היו בעיקר אצלו בבית. הייתה לו דירה בתל אביב, אז שעות ישבנו אצלו והיה מה זה כיף. אני זוכרת אותו מנגן בפסנתר ואת החפירות שהיו לנו, ואני זוכרת יציאה אחת לבר בתל אביב, ושהוא סיפר לי שהוא היה פעם ילד מופרע. אני זוכרת שזה היה נראה לי הזוי כי הוא כזה בן אדם מענטש, כזה בן אדם טוב. גיא הוא עוגן ובן אדם באמת מדהים, מיוחד מאוד בניקיון שלו, של הנפש. זה מביך אותי לפרוט את זה אבל גיא הוא החבר הכי טוב שלי, הוא המשפחה שלי, הוא חצי ממני. זכיתי בבעל הכי מפרגן - שזה לא מובן מאליו".


"גיא הוא החבר הכי טוב שלי, הוא המשפחה שלי, הוא חצי ממני. זכיתי בבעל הכי מפרגן - שזה לא מובן מאליו" (צילום: טל עבודי)
"גיא הוא החבר הכי טוב שלי, הוא המשפחה שלי, הוא חצי ממני. זכיתי בבעל הכי מפרגן - שזה לא מובן מאליו"צילום: טל עבודי

 

אימהות

"אימהות זה מבחינתי הלב. לפני הקריירה, ההגשמה האמיתית ומשימת החיים שלי - שלנו - זו הורות. כל הזמן צריך להתפתח בתוך זה, לקבל כלים חדשים, זה לא נגמר. הילדים שלי באמת לפני הכול, ואני אמא הכי מושקעת בילדים. אני מציקה, אני מועכת אותם. יש מלא קטעים שאנחנו הולכים לבית הספר ואני שרה והם אומרים לי: 'אמא די, את מביכה', וזה רק גורם לי לשיר יותר חזק מעצבים.

 

"חשוב לי להיות אמא מגניבה. אני רוצה שהבית שלי יהיה בית חם ופתוח. אני אוהבת את החברים של הילדים שלי כאילו שהם שלי. לי לא היה בית כזה. אני לא יכולתי להזמין חברים הביתה. זה לא היה בית שאת יכולה להזמין חברות ולארח בכיף. לא אפרט למה, אבל לא יכולת להיות בנחת. זה לא היה בית רגוע ולי מאוד חשוב שהילדים יזמינו חופשי, שהבית שלי יהיה פתוח ושיהיה להם כיף.

 

"אני יודעת שכולם עושים טעויות ושאין מושלם, אבל אני מקווה שמבחינת בסיס הילדים שלי יקבלו ביטחון ויאמינו בעצמם כי כשאתה יוצא לעולם לא הכול קל, אז לפחות שיהיה להם את הביטחון שלהם בעצמם ושהם יהיו אנשים טובים, וטובים לעצמם".

 

מושיק גלאמין

"מושיק זה האח שתמיד רציתי ולא היה לי. תמיד אני אומרת לו שהוא אחד האנשים הכי אמיצים שאני מכירה. יש בו עוצמות משוגעות ויצירתיות בלתי נגמרת. עשיתי איתו את הדברים הכי משוגעים בעולם, בין אם אלו דברים שטותיים כמו באנג'י, צניחות חופשיות, ספורט אתגרי. כאילו, עם מושיק הכול אפשרי. עם מושיק אתה חי בעוצמות גבוהות. היינו בטורקיה ועשינו באנג'י ביחד. קשרו אותנו עם חבל והרימו אותנו במנוף. תקשיבי, מטומטמים עושים באנג'י, אין טמטום גדול מזה. אבל הייתי צעירה ומושיק הציע וזרמתי".

 

פוליטיקה ישראלית

"אנחנו במצב קשה מאוד, זה מדכא מאוד וזה מתסכל. זה בעיקר מפחיד כי את אומרת: מי המנהיגים שלנו? מי ישמור עלינו? איך לא נאכל את עצמנו? כי פתאום את מרגישה שזה הולך ומחמיר וזה מאוד מדכא. אני מתגעגעת לימים שבהם היו לנו מנהיגים שראו את המדינה, אנשים שאתה מעריץ אותם. היום אין לנו את זה, והכול כל כך קיצוני. ובסדר, לא כולם חייבים לחשוב אותו דבר, אבל שכחנו לתת מקום גם לאחר, ולא 'אם אתה לא חושב כמוני אז אני רומס אותך ואין לך מקום'. המצב הולך ומידרדר. אנחנו בתחתית של התחתית".

 

יום הולדת 40

"אני מרגישה שאני בפריחה מאוחרת במובן של חברות וגם במובן של הזוגיות שלי ושל גיא. המון שנים לא היה לי זמן לבלות. שנים לא היה לזה מקום בגלל הקריירה, ואחר כך בגלל האימהות וחינוך הילדים. עכשיו אני עוד פעם בווליום מאוד גבוה בקריירה, אבל היום אני גם מבינה את המשמעות של לצאת עם חברות ולבלות עם גיא.

 

"אנחנו נשים, אנחנו קרייריסטיות, אנחנו רוצות זוגיות טובה, רוצות להיראות טוב, להיות האימהות הכי טובות, ושואפות למצוינות בכל התחומים וזה קשה. היו שנים שקצת שכחתי מעצמי, אבל היום לרגל העשור החדש, אני כבר הרבה יותר מנוסה ורגועה, וגם נותנת לעצמי דברים שבעבר לא נתתי. אז זאת אחת המתנות שנתתי לעצמי לעשור החדש - לתת לעצמי את המקום שמגיע לי".

 

הריאיון המלא עם יעל בר זוהר וכתבות נוספות - עכשיו, בגיליון החדש של "פנאי פלוס"


יעל בר זוהר על שער "פנאי פלוס" (צילום: טל עבודי)
יעל בר זוהר על שער "פנאי פלוס"צילום: טל עבודי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018