ריחו"ל

כבוד השופט: התביעות המוזרות של הסלבס

עומר אדם איים לתבוע את שר הבריאות אם לא יתנצל והוא כמובן לא הכוכב היחיד שאיים בתביעה מוזרה - לינדזי לוהן חשבה שתינוקת צוחקת עליה, ניקולס קייג' הכחיש שגנב כלב ומילה קוניס הואשמה בגניבת תרנגולת מחמד. ומי הכוכבת שנתבעה על ידי הביציות שלה?

צחוקים בבית המשפט. התביעות המוזרות של הסלבס (צילום: GettyImages, יאיר שגיא)
צחוקים בבית המשפט. התביעות המוזרות של הסלבסצילום: GettyImages, יאיר שגיא
 

 

הזמר עומר אדם מעדיף להיחשף כמה שפחות בתקשורת, ולראייה כמות הראיונות האפסית שנתן בשנים האחרונות. השבוע חרג הכוכב ממנהגו והפנה אל עצמו את אור הזרקורים – וייתכן מאוד שהתחרט על כך. אדם דרש בפני שר הבריאות יולי אדלשטיין להתנצל בפניו, לאחר שאדלשטיין האשים אותו שהפר הנחיות וזכה להקלות בעקבות מסיבה רבת משתתפים בה נכח הכוכב.

 

"כל עוד מותר לעומר אדם לעשות מסיבות והכול מתועד ולא מגיע אף שוטר - זה מעביר מסר בעייתי לציבור. שתתכבד המשטרה ותיתן זימון לחקירה לידוענים שמפרים את ההנחיות. אם עושים לכל מיני חבר'ה כמו עומר אדם הנחות ומותר להם לעשות את מה שהם עושים, איך אפשר להסביר לילדים בני 16 או חיילים לשמור על ההנחיות?", אמר אדלשטיין ועורר כאמור את זעמו של הכוכב, שדרש משר הבריאות התנצלות פומבית תוך זמן קצוב, אחרת ייתבע: "עם כל הכבוד הראוי, כבוד השר אינו מורם מעם ומכאן כי הימנעותו מלעשות כן תיאלץ את מרשנו לפעול משפטית כנגד כבוד השר".

 

רק דיבורים. עומר אדם (צילום: מוטי לבטון)
רק דיבורים. עומר אדםצילום: מוטי לבטון

 

למרות הדרישה הקשוחה, אדם הוכיח במהרה את המשפט הידוע "כלב נובח לא נושך". זמן קצר לאחר שנשלח מכתב האיום לשר הבריאות, נודע שהזמר ביטל את דרישותיו. עורכי דינו טענו שאדלשטיין חזר בו מדבריו, אחרים טענו שהזמר נבהל מהביקורת הרבה שקיבל מהציבור. בשורה התחתונה, אדם יצא מכל הסיפור באופן מגוחך במקצת, כמו גם התביעה שאיים לשלוח לכיוונו של אדלשטיין, שבכל מקרה היה חסין מעצם היותו חבר כנסת.

 

מנגד, הזמר יכול להתנחם בכך שעולם הבידור מלא בכוכבים שהיו מעורבים בתביעות מוזרות ו/או מגוחכות, יותר ופחות. חלקם הצליחו, חלקם פחות ובכל אופן – כולם סיפקו כותרות מעניינות.

 

לינדזי לוהאן הייתה בטוחה ששימשה השראה לתינוקת מדברת

לינדזי לוהן ראתה פרסומת עם תינוקת מדברת – והייתה בטוחה שהיא מבוססת עליה. הפרסומת כללה שני זאטוטים מדברים, כשאחת מהם מתייחסת לתינוקת המכורה לחלב בשם לינדזי. הכוכבת הרגישה שהפרסומת מנסה ללעוג לה ולתדמית הכוכבת ההוללת שיצאה לה.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

בנוסף טענה לוהן בתביעה שהיא מוכרת בציבור לפי שמה הפרטי בלבד (כמו מדונה ושר), כך שלא היה לה ספק שהכוונה הייתה אליה. התביעה הוסדרה בסופו של דבר מחוץ לבית המשפט.

 

מכורה לחלב? לינדזי לוהן (צילום: Getty Images)
מכורה לחלב? לינדזי לוהןצילום: Getty Images

 

יש יותר מעצבנות ממנה

ב-2010 קייט ווינסלט תבעה את אתר "דיילי מייל" על כך שקרא לה "השחקנית הכי מעצבנת בעולם" וחמור מכך – פיקפק בתוכנית אימוני הכושר שהיא טענה שהיא עושה בקביעות. בית המשפט פסק לזכותה, וחייב את האתר לשלם לה פיצויים בסך 40,000 דולר.

 

רק אל תפקפקו בתוכנית הכושר שלה. קייט וינסלט (צילום: GettyImages)
רק אל תפקפקו בתוכנית הכושר שלה. קייט וינסלטצילום: GettyImages

 

חבטות באיזורים מוצנעים

ב-2011 מת'יו פוקס ואישה בשם הת'ר בורמן תבעו אחד את השנייה, כל צד בטענה שהוכה על ידי האחר. בורמן, נהגת אוטובוס, התלוננה כי פוקס ניסה לעלות להסעה פרטית שנהגה בה בזמן שהיה שיכור, וכשמנעה זאת ממנו, היכה אותה בחזה, בזרועות, בידיה ובאיבר מינה. השחקן מצידו, תבע אותה בטענה שהיא משקרת ושהיא זו שהיכתה אותו. בסופו של דבר בורמן ביטלה את התביעה, ופוקס ביטל את שלו גם הוא. יחד עם זאת, עורך דינה של בורמן התעקש שהאשמותיה נכונות, ושהסיבה בגללה החליטה שלא לתבוע היא שלא חשבה שיש לה סיכוי מול הכוכב ועורכי דינו: "כאמא יחידנית לשלושה ילדים, היא הבינה שלא תוכל להרשות זאת לעצמה", נמסר מטעמה.

 

מי המוכה? מתיו פוקס  (צילום: GettyImages)
מי המוכה? מתיו פוקס צילום: GettyImages
 

 

ניקולס קייג' גנב כלב?

השחקנית קת'לין טרנר פתחה חזית מול ניקולס קייג', כשהאשימה אותו בספר אוטוביוגרפי שהוציאה ב-2008, שגנב כלב בזמן שהיה שיכור אי שם בשנות השמונים. טרנר לא הסתירה את סלידתה מהשחקן וכתבה: "הוא נעצר פעמיים על נהיגה בשכרות, ואני חושבת שגם על גניבה של כלב. הוא ראה צ'יוואווה שאהב והכניס אותו לג'קט שלו". קייג' לא היה משועשע מהעלאת הזיכרונות של טרנר, ותבע אותה על נזקים לתדמית האישית והמקצועית שלו. בסופו של דבר השחקנית וחברת הספרים שלה התנצלו, ובית המשפט הורה לה לתרום כסף לעמותה לפי בחירתו של קייג'.

 

"זה צ'יוואווה מתחת לג'קט שלך, או שאתה פשוט שמח לראות אותי?" ניקולס קייג' וקתלין טרנר (צילום: GettyImages)
"זה צ'יוואווה מתחת לג'קט שלך, או שאתה פשוט שמח לראות אותי?" ניקולס קייג' וקתלין טרנרצילום: GettyImages

  

העלאת מחיר? לא אצלו

ב-2007 הראפר 50 סנט תבע חברת פירסום דיגיטלי שפיתחה משחק אינטרנטי שענה לשם "תירו בראפר". הראפר המדובר, כפי שבוודאי ניחשתם, היה 50 סנט בגירסה מצויירת, או כך לפחות נטען בתביעה, שבה דרש הכוכב לקבל פיצויים בסך מיליון דולר.

 

שנה לאחר מכן, הוא תבע גם את רשת המזון טאקו בל, על כך שהשתמשה בשמו בפרסומת בה קראה לו לשנות את שמו ליום אחד מ-50 סנט ל-79 סנט, לפי מחיר אחד המוצרים שלהם. בתמורה, הבטיחה החברה, היא תתרום כסף לצדקה. 50 סנט לא התרשם מהניסיון לעשות כותרות על גבו, גם אם נכללה בו סוג של מטרה טובה, ושני הצדדים התפשרו לבסוף מחוץ לכתלי בית המשפט.

 

לא מעוניין להעלות את המחיר. 50 סנט (צילום: gettyimags)
לא מעוניין להעלות את המחיר. 50 סנטצילום: gettyimags

 

הראפר גם היה לא פעם בצד הנתבע – כשהמקרה ההזוי מכולם היה כשצילם ב-2016 עובד ניקיון בשדה תעופה, לעג לו והאשים אותו שהוא תחת השפעת סמים. ובכן, התברר שהעובד היה נער אוטיסט, והסרטון, שהפך לוויראלי, גרר הרבה כעס כלפי הראפר, וגם תביעה שהגישו הוריו של הנער על סך מיליון דולר. בסופו של דבר הם הגיעו לפשרה, והראפר תרם 100,000 דולר לעמותה למען אוטיסטים. במקרה אחר, הוא נאלץ לשלם שני מיליון דולר לאישה לאחר שהפיץ סרטון סקס שלה.

 

האמא שהעדיפה ניתוח פלסטי במקום תרופות לבנה 

ב-2012 כוכבת "גוסיפ גירל" לייטון מיסטר ואמה קונסטנס נכנסו לקרב משפטי מלוכלך סביב כספה של הכוכבת. מיסטר טענה שהעבירה לאמה מימון עבור טיפולים רפואיים לאחיה הקטן, וכי האם השתמשה בהם במקום לטיפולים קוסמטיים עבור עצמה. האם הגיבה בתביעה נגדית, בה טענה שמיסטר הכתה אותה עם בקבוק ושלא העבירה לה כסף שהתחייבה להעביר. בית המשפט פסק לטובתה של הכוכבת, וביטל את התביעה של האם.

לאמא שלה יש סדר עדיפויות הגיוני. לייטון מיסטר (צילום: GettyImages)
לאמא שלה יש סדר עדיפויות הגיוני. לייטון מיסטרצילום: GettyImages
 

 

וכמובן שיש גם את הסלבס שנאלצו להתמודד עם תביעות הזויות או מגוחכות במיוחד.

 

"תחזירי לי את התרנגולת שלי!"

מילה קוניס כנראה לא חשבה לרגע שהעבר שלה כילדה באוקראינה ירדוף אותה עד ללוס אנג'לס. ב-2015 האשימה אותה חברת ילדות שכשהיו השתיים בכיתה א', קוניס גנבה את תרנגולת המחמד שלה, שענתה לשם דוגי. החברה, קריסטינה קארו, טענה שבזמנו קוניס אף התוודתה בפניה על מה שעשתה ואמרה לה: "מה איכפת לך, יש לך חווה מלאת תרנגולות". קארו הסבירה שעברה זמן קצר לפני כן ללוס אנג'לס ונתקלה בכוכבת, מה שגרם לה להיזכר במקרה העצוב: "הלוואי שהייתי יודעת אם היא בחיים או בגן עדן לתרנגולות", אמרה וסיפרה: "דוגי הייתה חכמה ומיוחדת. היא הייתה מחזירה כדורים ובאה כשקראו לה. היא ידעה לעשות כל מיני דברים שלא הייתם חושבים שתרנגולות יודעות לעשות". קארו דרשה מקוניס לשלם לה פיצויים בסך 5,000 דולר על הטיפול הנפשי שנאלצה לקבל בעקבות המקרה.

 

מי גנב את התרנגולת דוגי? מילה קוניס ואשטון קוצ'ר (צילום: GettyImages)
מי גנב את התרנגולת דוגי? מילה קוניס ואשטון קוצ'רצילום: GettyImages

 

קוניס ובעלה, אשטון קוצ'ר, לא נלחצו מההאשמות, והגיבו להן בווידאו בו קוניס התלוצצה: "אני לוחמת למען זכויות התרנגולות. לעולם לא אגנוב תרנגולת". השניים גם התייחסו לקריירת הזימרה שקארו ניסתה לטפח באותם ימים: "אני דורשת 5,000 דולר פיצויים על כך שנאלצתי לצפות בקליפ שלה", אמרה קוניס. בסופו של דבר, קארו ביטלה את התביעה ומסרה שהמטפל שלה לימד אותה לסלוח.

 

סגורסגור

שליחה לחבר

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

ביונסה: כוכבת על ומכשפה נקמנית?

ב-2018 תבעה קימברלי תומפסון, מתופפת לשעבר של ביונסה, את הכוכבת בטענה שהשתמשה נגדה ב"מעשי כישוף אפלים וקיצוניים" כדי לעקוב אחריה, להטריד אותה מינית, לצותת לשיחותיה ולשלוט בכספה. כמו כן היא טענה שהזמרת חיבלה במערכות יחסים רומנטיות שניהלה וגנבה חפצים מביתה. תומפסון ביקשה להוציא נגד הכוכבת צו הרחקה – אך בית המשפט דחה את טענותיה.

 

בשלב הזה ביונסה כבר הייתה כנראה רגילה לתביעות מוזרות נגדה – ארבע שנים קודם לכן הגישה אישה בשם טינה סילס תביעה נגדה ונגד בעלה ג'יי זי, שטענה כי בתם בלו אייבי נוצרה מביצית שנתנה לזוג. סילס ביקשה תשלום תמורת הביצית, והתעקשה כי היא מעוניינת להישאר איתם ביחסים טובים: "הם אנשים נהדרים" כתבה סילס בכתב התביעה, רגע לפני שהשופט ביטל את תביעתה.

 

של מי הילדה הזאת? ביונסה ובלו אייבי (צילום: Getty Images)
של מי הילדה הזאת? ביונסה ובלו אייביצילום: Getty Images

  

קייטי פרי פתחה חזית נגד נזירות

ב-2015 קייטי פרי הסתבכה עם קבוצת נזירות. הכוכבת ביקשה לקנות מנזר ישן שהוצע למכירה, והציעה עליו סכום של 14.5 מיליון דולר. לרוע מזלה, הסתבר שהנזירות ששכנו בו בעבר, אשר היו שייכות למסדר בעל השם הקליט "הלב הטהור והקדוש של הבתולה מרי המבורכת", לא נמנו על מעריציה, בלשון המעטה. הן היו נחושות למנוע מפרי את הרכישה ומכרו אותו למישהו אחר, עבור 10 מיליון דולר. רק שאז התברר שלנזירות עצמן אין את הסמכות לבצע את המכירה וכי האחריות על כך שייכת לארכיבישוף בלבד. המקרה אף הגיע לבית המשפט, שקבע כי המכירה שביצעו הנזירות אכן אינה חוקית. למרות זאת, בסופו של דבר הנזירות (שרובן כבר הלכו לעולמן) קיבלו את מבוקשן – המנזר הוצע שוב למכירה אך פרי כבר הספיקה להתחרט וויתרה על קנייתו.

 

תמצאי לך מקום קדוש אחר לגור בו. קייטי פרי (צילום: Getty Images)
תמצאי לך מקום קדוש אחר לגור בו. קייטי פריצילום: Getty Images

  

נתבעה על ידי הביציות שלה

גם סופיה ורגרה נאלצה ללכת לבית המשפט בגלל הביציות שלה, אך הפעם מדובר במקרה רציני, מסובך ובעיקר מוזר יותר. ב-2015 תבע את הכוכבת בן זוגה לשעבר, ניק לוב, בניסיון לקבל את הביציות שלה. ורגרה ולוב יצאו במשך שנתיים, עד שנפרדו ב-2014. במהלך הקשר ביניהם, השניים הפרו את ביציותיה עם זרעו, במחשבה שירצו בעתיד להביא ילד לעולם, אך נפרדו לפני שהספיקו לבצע את התכנון.

 

לאחר מכן לוב ביקש לקבל לידיו את הביציות במטרה להפרות בעזרתן אישה אחרת, אך ורגרה סירבה לאשר לו לעשות זאת. הוא בתגובה, פנה לבית המשפט בלואיזיאנה בבקשה לקבל לידיו את הביציות הקפואות, בטענה שהשמדתן פירושה למנוע מהם את המורשת שלהם - עבירה על החוק במדינה כמו לואיזיאנה, שמעניקה לעוברים זכויות שוות לאלה של ילדים שכבר נולדו. התביעה אף הוגשה בשם הביציות עצמן – שזכו לשמות אמה ואיזבלה, כך שנוצר מצב שהכוכבת בעצם נתבעה על ידי הביציות שלה. בשנה שעברה בית המשפט הכריע סוף סוף, לטובתה של ורגרה.

 

ניצחה את הביציות שלה. סופיה ורגרה (צילום: Gettyimages)
ניצחה את הביציות שלה. סופיה ורגרהצילום: Gettyimages
 

 

תרגיעי עם הפירגון

מלכת תמונות הסלפי, קים קרדשיאן, הסתבכה בזמן שניסתה למצוא את התאורה המושלמת לתמונה. ב-2017 קרדשיאן פירסמה בתמונותיה כיסוי לאייפון שכלל תאורה מתוצרת חברה מסויימת, ונתבעה על ידי החברה המתחרה – שטענה שהפירסום של קים פוגע לה בהכנסות, מכיוון שהיא קטנה יותר ולא יכולה להרשות לעצמה להתחרות במשאבים של קים ושל החברה הנגדית. החברה התובעת ביקשה מקרדשיאן לשלם לה 100 מיליון דולר, אך בסופו של דבר המקרה הוסדר מחוץ לכתלי בית המשפט, בהסכם שפרטיו לא נחשפו.

 

ויהי אור. קים קרדשיאן (צילום: אינסטגרם)
ויהי אור. קים קרדשיאןצילום: אינסטגרם

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הדגמים המנצחים של 2018