בית המשפט קבע: מייגן מרקל תיאלץ לשלם את עלויות המשפט

לאחר שהפסידו בדיון הראשון של תביעתם נגד שני כלי תקשורת בריטים, בית המשפט קבע כי הדוכסית מסאסקס תשלם 67,000 ליש"ט עבור ההוצאות המשפטיות

"מאמי, אכלנו אותה". הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
"מאמי, אכלנו אותה". הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

שלושה חודשים לאחר שהפסידה בדיון הראשון בתביעה שלה ושל בעלה, הנסיך הארי, נגד התקשורת הבריטית - מייגן מרקל סופגת הפסד נוסף: הפעם נכנעה הדוכסית והסכימה לשלם את ההוצאות המשפטיות העומדות על סך של 67,000 ליש"ט, כך פורסם אמש (ד') ב"דיילי מייל". על פי הדיווחים, הדוכסים מסאסקס ייאלצו לשלם את הוצאות המשפט בעקבות ההפסד בסיבוב הראשון, אז דחה מארק וורבי, שופט בית המשפט העליון, את טענותיה של מרקל על כך ש"התקשורת פועלת בצורה זדונית נגדה" והוסיף כי מרבית הטענות של הדוכסים מסאסקס "אינן רלוונטיות". מסמכים שהוגשו לבית המשפט ביום רביעי ה-22 ביולי חשפו כי מרקל הסכימה לשלם את מלוא עלויות המשפט.

 

ההחלטה שמרקל תישא בהוצאות המשפטיות הגיעה בעקבות דרישתה של מייגן להוציא צו המורה לשמור על זהות חברותיה בסתר בטענה כי "כולן אימהות צעירות" ובנוסף את המכתב המלא ששלחה הדוכסית לאביה. "לחשוף את זהותם לציבור בשלב זה הוא מחיר פסול לשלם עבור הזכות להמשיך בתביעה העוסקת כולה בפלישה לפרטיות", טענו עורכי הדין של הדוכסית. עוד דווח כי במהלך הדיון אחד מאנשי הצוות של מרקל חשף בטעות את שם משפחתה של אחת מחברותיה של הדוכסית, אך השופט וורבי, שצפוי להכריע במשפט בחודש אוגוסט הקרוב, הודיע מיד כי אין להשתמש בשמות במהלך הדיון.

"אתה חושב שסבתא שלך תלווה לנו את הכסף?" (צילום: Gettyimages)
"אתה חושב שסבתא שלך תלווה לנו את הכסף?"צילום: Gettyimages

 

"המשמעות של צדק גלוי בבריטניה היא להציג את שמותיהם של חבריה של מייגן מרקל", אמר אנטוני ווייט, חלק מצוות ההגנה של Mail Onkine ו-Mail On Sunday, והוסיף: "חברותיה של מייגן הן עדות פוטנציאליות וחשובות. אין בסיס ראייתי ראוי ליישום הבקשה. המידע שנמסר למגזין People היה מידע על התובעת ולא הוגדר כפרטי או כזה שהיא מבקשת להגן עליו". עוד נטען מצידם של Mail On Sunday כי מגזין people העניק לאביה של מייגן, תומס מרקל, את האפשרות להגיב על פרסום המכתב שכתב. כמו כן נטען שהדוכסית עדיין מתעקשת שלא ידעה דבר על כך שחברותיה מתכננות לדבר עם המגזין והדבר התגלה לה רק לאחר המעשה. במהלך המשפט תהיה האפשרות לבקש מכל חמש הנשים להעיד תחת שבועה, אז יוכלו לעמת אותן מול טענותיה של מייגן.

"תחייכי כאילו אנחנו לא בצרות" (צילום: Splashnews)
"תחייכי כאילו אנחנו לא בצרות"צילום: Splashnews

 

לסיום נזכיר כי במהלך השנה האחרונה הדוכסים מסאסקס החליטו לתבוע כמה אתרי תקשורת מובילים וכמו כן לנתק את היחסים עם ארבעה כלי תקשורת בריטים, בהם: "דיילי מייל", "דיילי אקספרס", "דיילי מירור" ו"הסאן", בטענה כי התקשורת מפרסמת באופן קבוע דיווחים שקריים וזדוניים ואף "חיבלו והחסירו מידע משמעותי" מהמכתב שכתבה מייגן לאביה, תומס מרקל.

 

מטעמם של עורכי דינה של מייגן נמסר כי המכתב, שנכתב בכתב ידה של מייגן, היה פרטי ואינטימי, מכתב שנכתב מבת לאביה. "זכויותיה של הדוכסית מסאסקס הופרו". כמו כן, נזכיר כי הדוכסית אמרה בעבר כי במידה ותנצח בתיק היא תתרום את כל הסכום לעמותה נגד בריונות.

 

נתראה בדיון הבא! (צילום: Gettyimages)
נתראה בדיון הבא!צילום: Gettyimages

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018