אחת אפס למלכה: הריאיון של הארי ומייגן לאופרה ווינפרי ייערך מחדש

בעקבות שלילת התארים והסמכויות של הדוכסים מסאסקס, הריאיון הסנסציוני של השניים ייערך ויותאם למצב. "כעת, הכל השתנה, מאז שהחליטו לשבת ולשפוך את ליבם בפני ווינפרי"

"מאמי, מתי אתה מזדכה על המדים?". הדוכסים מסאסקס
"מאמי, מתי אתה מזדכה על המדים?". הדוכסים מסאסקס

 

הריאיון החושפני של הנסיך הארי ומייגן מרקל עם אופרה ווינפרי, שצולם בשבוע שעבר וצפוי להיחשף ב-7 במרץ, ייערך מחדש וקרוב לוודאי שחלקים ממנו יצונזרו - בעקבות הקרע שנוצר בין הדוכסים מסאסקס למשפחת המלוכה. כך פורסם אמש (א') באתרים מעבר לים. על פי הדיווחים, במהלך הריאיון הדוכסים דיברו על הכל: מרקל סיפרה על כניסתה למשפחת המלוכה, על חיי הנישואים, על עבודות הצדקה ועל הדרך בה היא מצליחה להתמודד עם החיים תחת לחץ ציבורי גבוה. הארי, מצידו, דיבר על המעבר לארצות הברית, ויחד השניים סיפרו על תקוותיהם ועל החלום הגדול שהוא הרחבת המשפחה. אלא שהשניים לא לקחו בחשבון שהמלכה הכועסת תבטל את כל החסויות והפטרונויות עליהם היו אחראיים.

 

מקור אלמוני סיפר בריאיון בלעדי ל-Mirror כי הארי ומייגן לא צפו את תגובתה של המלכה אליזבת לריאיון ולפרישתם הסופית מהמלוכה. "כשהדוכס והדוכסית התראיינו הם לא ציפו שייקחו מהם את כל הארגונים הנמצאים תחת אחריותם. הם לא ראו את זה בא והסכימו לדבר מכיוון שידעו שיש להם עדיין סמכויות. אך כעת, מלבד התארים שלהם, אין להם שום תפקיד מלכותי - נושא שהמפיקים של ווינפרי לא ידעו עליו ולכן זה לא נכנס לריאיון. לא הסאסקסים ולא הצוות הטלוויזיוני ראו את זה מגיע, הארי ומייגן היו משוכנעים שימשיכו לשמור על תפקידם המלכותי, אבל כעת הכל השתנה עבורם, מאז שהחליטו לשבת ולשפוך את ליבם בפני ווינפרי".

 

על פי הדיווחים ווינפרי עצמה בילתה עם הדוכסים יומיים שלמים בצילומי הריאיון הראשוני, שהצטלם בשבוע שעבר, ביום שבו התאשפז סבו של הארי, הנסיך פיליפ בן ה-99, לאחר שחש ברע. כל זה קרה מבלי ליידע את הארמון, שעודכן "במקרה" על ידי רשת CBS, לאחר שמפיק התוכנית סיפר על הפרויקט לרשת הטלוויזיה ITV. אז נפלה ההחלטה להוציא את הידיעה - גם למלכה. במקביל, מתקיימת "מלחמה" על הצעות מחיר בינלאומיות לרכישת זכויות שידור הריאיון. "הארי ומייגן הסכימו לריאיון מכיוון שרצו להיות אלה שיגידו את המילה האחרונה על ה'מגזיט'", סיפר מקורב, ואילו מקור מהארמון טען כי "ברגע שהריאיון ישודר זה יהיה הזמן להסתתר מאחורי הספה".

 

מחשבת מסלול מחדש. אופרה ווינפרי (צילום: Gettyimages)
מחשבת מסלול מחדש. אופרה ווינפריצילום: Gettyimages
 

 

נזכיר כי בסוף השבוע האחרון ולאחר שיחת "יחסינו לאן" בין הדוכסים מסאסקס למלכה אליזבת, שיתפו הדוכסים את המלכה בכך שהחליטו לפרוש באופן סופי מהמלוכה והבהירו כי לא ישובו למלא את חובתם המלכותית. "בעקבות שיחה עם הדוכס, המלכה אישרה כי פרישתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל מהמלוכה לא תאפשר להם להמשיך עם האחריות והחובות הכרוכים בשירות הציבורי. התארים הצבאיים והארגונים הנמצאים תחת אחריותם יוחזרו להיות תחת אחריותה של המלכה, לפני שיחולקו מחדש בקרב בני המלוכה. למרות שכולם עצובים מהחלטתם, הדוכס והדוכסית תמיד ישארו אהובים בקרב המשפחה", נמסר בהצהרה הרשמית מהמלכה.

 

"צוחק מי שצוחק אחרון". המלכה אליזבת (צילום: gettyimages)
"צוחק מי שצוחק אחרון". המלכה אליזבתצילום: gettyimages

 

מיד לאחר פרסום ההצהרה מטעם הארמון, הדובר האישי של הדוכסים מסר את תגובתם הרשמית: "כפי שעבודתם בשנה האחרונה מעידה, הדוכס והדוכסית מסאסקס ישארו מסורים לחובותיהם ולשירותם בבריטניה ובעולם. הם הציעו את תמיכתם המתמשכת לארגונים שהם מייצגים ללא שום קשר למעמד הרשמי והמלכותי. כולנו יכולים לחיות חיים מלאי נתינה. תרומה היא דבר אוניברסלי".

 

לקרנבל התקשורתי הצטרף גם חברם הוותיק של הדוכסים, דין סטוט, שמיהר לצאת להגנתם: "ההחלטה של הארי ומייגן לסגת נותנת להם הרבה יותר הזדמנויות וחופש לעשות יותר, לעזור יותר ולתרום יותר. ברור לנו שזה הפרוטוקול וכך היה נהוג לעשות עד עכשיו - אבל הם זוג מודרני ושניהם אוהבים לעשות את הדברים אחרת, לכן הם מאמינים בכל שהם עדיין יכולים לשרת - אבל בדרך שלהם".

 

הולכים ומסתבכים. מייגן מרקל והנסיך הארי (צילום: Gettyimages)
הולכים ומסתבכים. מייגן מרקל והנסיך האריצילום: Gettyimages

 

לסיום נזכיר כי למרות הניסיון לשדר חמימות (עד כמה שניתן בקור הבריטי) בקרב משפחת המלוכה, יודעי דבר חשפו כי האירועים האחרונים החריפו את הקרע בין הארי לאחיו הגדול, הנסיך וויליאם, שחושב שהחלטתם של הדוכסים מסאסקס הייתה "מעליבה וחסרת כבוד", כך סיפר מקורב לנסיך ל"דיילי מייל", והוסיף כי הדוכס מקיימברידג' לא מבין כיצד "חיים של נתינה ושירות ציבורי", כפי שהם קראו להחלטתם, עומדים בכפיפה עם סגנון החיים החדש והנוצץ שלהם באמריקה. מיותר לציין שאנחנו סופרים את הימים עד ה-7 במרץ, כן?

 

מסוכסכים. הנסיכים וויליאם והארי (צילום: Ap)
מסוכסכים. הנסיכים וויליאם והאריצילום: Ap

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018