הנסיך הארי: "התקשורת הבריטית הרסה את בריאותי הנפשית"

בריאיון לג'יימס קורדן, סיפר הנסיך הארי על ההחלטה לעזוב את בית המלוכה הבריטי. "עשיתי מה שכל אב ובעל היו עושים במקומי, ידעתי שאני חייב להוציא את המשפחה שלי מכאן". צפו

הנסיך הארי וג'יימס קורדן בריאיון
הנסיך הארי וג'יימס קורדן בריאיון

 

בדיוק שבוע לאחר שהנסיך הארי ומייגן מרקל הודיעו כי הם מתפטרים באופן סופי מבית המלוכה ולא ישובו למלא את חובתיהם לארמון, הדוכס מסאסקס חשף בריאיון לחברו הטוב ג'יימס קורדן בתוכנית The Late Late Show כי ההחלטה התקבלה בעקבות היחס שמשפחתו הגרעינית קיבלה מהתקשורת הבריטית. "מדוע הרגשת שזה הכרחי עבורך לפרוש מבית המלוכה?", שאל קורדן והנסיך ענה מיד: "זה אף פעם לא היה לנטוש. זה היה לסגת צעד אחורה כדי לא לפרוש לגמרי", אמר והוסיף: "זו הייתה סביבה קשה מאוד, כפי שהרבה אנשים ראו".

 

אלא שאז הנסיך המשיך ואמר באופן שלא משתמע לשתי פנים: "כולנו יודעים איך התקשורת הבריטית יכולה להיות, וזה הרס את הבריאות הנפשית שלי. זה רעיל! עשיתי מה שכל אב ובעל היו עושים במקומי וידעתי שאני חייב להוציא את המשפחה שלי מכאן, אבל לא נטשנו". הארי גם התייחס במשפט להצהרה של המלכה, בה נודע כי הוא ואשתו, מייגן מרקל, נושלו מהסמכויות המלכותיות שלהם, ואמר: "מבחינתי וללא קשר להחלטות שהתקבלו מהצד השני, אני לעולם לא אנטוש ולעד ארצה לשרת את הציבור. לא משנה איפה אהיה".

 

 

כאמור, ההתייחסות של הנסיך הארי מגיעה כמה ימים לאחר שהודיעו כי הם פורשים, חשפו כי הם יתראיינו לאופרה ווינפרי ונושלו מהסמכויות המלכותיות שלהם על ידי המלכה אליזבת. "בעקבות שיחה עם הדוכס, המלכה אישרה כי פרישתם של הנסיך הארי ומייגן מרקל מהמלוכה לא תאפשר להם להמשיך עם האחריות והחובות הכרוכים בשירות הציבורי. התארים הצבאיים והארגונים הנמצאים תחת אחריותם יוחזרו להיות תחת אחריותה של המלכה, לפני שיחולקו מחדש בקרב בני המלוכה. למרות שכולם עצובים מהחלטתם, הדוכס והדוכסית תמיד יישארו אהובים בקרב המשפחה", כך נמסר בהצהרה רשמית מהארמון.

 

נזכיר כי ההודעה על פרישתם הגיעה ימים ספורים לאחר שפורסם כי הדוכסים מסאסקס יתארחו בתוכנית של ווינפרי וידברו על הכל - מרקל על כניסתה למשפחת המלוכה, חיי הנישואים וכיצד היא מצליחה להתמודד עם החיים תחת הלחץ הציבורי, הארי על המעבר לארצות הברית, ושניהם יחד על תקוותיהם והחלום הגדול שהוא הרחבת המשפחה. מה שהם לא לקחו בחשבון זה את הכעס של אליזבת, שטרף את הקלפים מחדש ואילץ את מפיקי התוכנית לערוך את הריאיון מחדש. "כשהדוכס והדוכסית התראיינו הם לא ציפו שייקחו מהם את כל הארגונים הנמצאים תחת אחריותם. הם לא ראו את זה בא והסכימו לדבר מכיוון שידעו שיש להם עדיין סמכויות. אך כעת, מלבד התארים שלהם, אין להם שום תפקיד מלכותי - נושא שהמפיקים של ווינפרי לא ידעו עליו ולכן זה לא נכנס לריאיון. לא הסאסקסים ולא הצוות הטלוויזיוני ראו את זה מגיע, הארי ומייגן היו משוכנעים שימשיכו לשמור על תפקידם המלכותי, אבל כעת הכל השתנה עבורם, מאז שהחליטו לשבת ולשפוך את ליבם בפני ווינפרי".


מעניין מתי תהיה השערורייה הבאה (צילום: Gettyimages)
מעניין מתי תהיה השערורייה הבאהצילום: Gettyimages

 

נחזור להארי, שבמהלך הריאיון עם קורדן בחר להתייחס דווקא לסדרת הלהיט של נטפליקס, "הכתר", המספרת את סיפורם של בני המלוכה הבריטים - בצורה שעוררה את זעמם לא פעם, אך הוסיף תפנית מפתיעה: "הרבה יותר נוח לי עם 'הכתר' מאשר לראות את הסיפורים שנכתבים על המשפחה שלי או על אשתי ועליי. כמובן שזה לא מדויק לחלוטין אבל זה נותן לך מושג כללי לגבי מה הוא אותו אורח חיים מלכותי, הלחצים, החובות, השירות ומה יכול לנבוע מכך. יש הבדל גדול בין בדיה, שאתה יכול לקחת את זה איך שאתה רוצה, לחדשות - שמדווחים עליהן כעובדה".

 

אגב, כשנשאל הנסיך מי הוא היה רוצה שיגלם אותו בסדרה, ענה, ללא היסוס, שהיה שמח לראות את השחקן דמיאן לואיס ("הומלנד") מגלם את דמותו. תכלס, בחירה מצוינת!

 

אהבנו! הנסיך הארי Vs דמיאן לואיס (צילום: Gettyimages)
אהבנו! הנסיך הארי Vs דמיאן לואיסצילום: Gettyimages


הנסיך שלא ידע נחת (צילום: Gettyimages)
הנסיך שלא ידע נחתצילום: Gettyimages

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018