בזכות מייגן? המלכה מקדמת שינוי ביחס למיעוטים

בעקבות ההאשמות של הארי ומייגן על גזענות שחוו בארמון, המלכה אליזבת החליטה לקחת ברצינות את הטענות ולפעול לשיפור הגישה למיעוטים אתניים, לנכים ולקהילות ההומוסקסואליות והטרנסיות. "מדובר בנושא שנלקח ברצינות רבה", סיפר מקור מהארמון

פועלת לשינוי. המלכה אליזבת (צילום: Ap)
פועלת לשינוי. המלכה אליזבתצילום: Ap

 

שבועיים לאחר הריאיון הסנסציוני של הנסיך הארי ומייגן מרקל לאופרה ווינפרי - והארמון עדיין סוער, אבל רוחות של שינוי מנשבות בממלכה. המלכה אליזבת החליטה להתייחס ברצינות להאשמות של הדוכסים מסאסקס בכל הנוגע לגזענות והודיעה ש"צריך לעשות יותר" לטובת בני מיעוטים, כך פורסם בסוף השבוע ב-Mail on Sunday.

 

כחלק מתהליך ארוך שיכלול את ארמון בקינגהאם, בית קלרנס וארמון קנזינגטון, העוזרים המלכותיים יבצעו תרגילים בסגנון "האזינו ולמדו", במהלכם ישוחחו עם מגוון עסקים ועצמאיים על האופן בו עתידה המלוכה לשנות את התדמית. בעיתון פורסמה תוכנית שלמה הנועדה לסייע בשיפור הגישה למיעוטים אתניים, נכים והקהילות ההומוסקסואליות והטרנסיות. "מדובר בנושא שנלקח ברצינות רבה בכל משקי הבית. יש לנו את המדיניות, הנהלים והתוכניות אך טרם ראינו התקדמות שאנחנו רוצים לראות. אנחנו לא חוששים לבחון דרכים חדשות, התוכנית הזו קיימת כבר זמן מה ומגיעה בתמיכתה של כל המשפחה", סיפר מקור יודע דבר מהארמון.

 

גרמו לשינוי. המלכה אליזבת, הנסיך הארי ומייגן מרקל (צילום: Gettyimages)
גרמו לשינוי. המלכה אליזבת, הנסיך הארי ומייגן מרקלצילום: Gettyimages

 

נזכיר כי בהמלך הריאיון של הדוכסים מסאסקס מרקל חשפה כי אחד מבני המשפחה הביע את חששו בפני הארי לגבי צבע עורו של ארצ'י, כשמרקל עוד הייתה בהיריון. "באותם חודשים שהייתי בהיריון, במשך כל אותה התקופה, היו לנו באופן קבוע שיחות על זה ש'התינוק לא יקבל שמירה, הוא לא יקבל תואר', ובנוסף עלה החשש על כמה כהה יהיה צבע עורו", סיפרה מרקל, ואילו ווינפרי קטעה אותה בדרמטיות: "רגע, עצרי. היו שיחות על כמה כהה עור הבן שלך יהיה?", ומרקל אישרה. "באופן פוטנציאלי. וגם על איך זה יהיה ואיך הוא ייראה". הדוכסים סירבו לחשוך מי היה אותו בן משפחה שהעלה את הנושא, אך ווינפרי מיהרה להדגיש כי אלה לא היו המלכה אליזבת או בעלה הנסיך פיליפ. הנסיך הארי מצידו חיזק את דבריה של מרקל והוסיף כי הגזענות שחוו הייתה גורם מרכזי בהחלטתם לעזוב את המלוכה ולעבור לארצות הברית.

 

 

יומיים לאחר הריאיון הארמון שחרר הצהרה רשמית בו הבהירה המלכה אליזבת כי הטענות של הדוכסים בכל הנוגע לגזענות חמורות - וייבדקו ביסודיות. "הנושאים שהועלו, ובמיוחד אלו הקשורים לגזע, מדאיגים. למרות שהזכירונות מאותם אירועים עלולים להיות שונים עבור אחרים, הם נלקחים ברצינות רבה, וייבדקו באופן פרטי על ידי המשפחה". ימים ספורים לאחר מכן הנסיך וויליאם, אחיו הגדול של הארי, הגיע לסיור מלכותי בבית ספר במזרח לונדון, שם נשאל על ידי אחד הכתבים האם הם משפחה גזענית, וענה: "אנחנו ממש לא משפחה גזענית".

 

 

"אנחנו? גזענים? אין סיכוי". הנסיך וויליאם וקייט מידלטון (צילום: AP)
"אנחנו? גזענים? אין סיכוי". הנסיך וויליאם וקייט מידלטוןצילום: AP

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018