משכינת שלום: מפגן הרגישות של קייט מידלטון

הדוכסית מקיימברידג' הצליחה לאחד בין האחים הנסיכים וויליאם והארי בסוף הלוויה של הנסיך פיליפ, וברגע אחד השכיחה את הטענות הקשות שהפנו אליה הארי ומייגן וחזרה להיות הנסיכה האהובה של העם

צעדים ראשונים לפיוס. וויליאם, הארי וקייט (צילום: BBC)
צעדים ראשונים לפיוס. וויליאם, הארי וקייטצילום: BBC
 

 

חודש וחצי לאחר שידור הריאיון הסנסציוני של הנסיך הארי ומייגן מרקל, בו שפכו השניים את ליבם בפני אופרה ווינפרי, האהדה לה זכו מהציבור נעלמה כלא הייתה. עם מותו של הנסיך פיליפ, החלו לחשושים חדשים בנושא הקרע שנוצר בין הדוכס מסאסקס לבני משפחתו, דעת הקהל השתנתה בחדות (לטובת בית המלוכה) והרשת הוצפה בממים וגיפים על חלקם של בני הזוג במותו של הנסיך.

 

במהלך ולאחר הלוויה, השיח עסק בעיקר במפגש בין הארי לאחיו הגדול, הנסיך וויליאם ובכוכבת הלא צפויה של האירוע - הדוכסית קייט מידלטון. בתהלוכה המלכותית שהתקיימה לפני תחילת הטקס, פיטר פיליפס, בן דודם של וויליאם והארי, צעד ביניהם ושימש כחוצץ אנושי, אך בתום הטקס הארי צעד לצד אחיו ואשתו, שזיהתה את הסיטואציה, האטה את הקצב ואפשרה לשני האחים לצעוד לבדם על מנת שיוכלו לדבר. מידלטון זכתה לשבחים רבים על הרגישות והעירנות שהפגינה ובלי לשים לב מרקל חזרה לקו האש. שוב.

 

"אין זכות גדולה יותר מלהיות חלק מהמשפחה המלכותית. עד כמה שזה יכול להיות מתסכל, מייגע, קשה ומגביל, להיות בן למשפחת המלוכה הבריטית זה עניין נצחי ומפואר, משהו גדול יותר מכל אדם או אגו", אמרה שרה ויין, מומחית לענייני המלוכה ובעלת טור דעה ב"דיילי מייל". היא הוסיפה: "ביום שבת האחרון, בקפלת סנט ג'ורג', קיבלנו תזכורת לכמה הריאיון של הארי ומייגן לאופרה ווינפרי היה וולגרי וריק. כמה צר ושטחי הוא היה לעומת הראייה המרחבית הגדולה לאורך ההיסטוריה ויותר מכל - עד כמה ההתנפלות על הדוכסית מקיימברידג' הייתה רעה ושגויה".

 

 

ויין המשיכה: "כולנו ראינו איך ההגעה של וויליאם והארי לכנסייה הייתה שונה משמעותית מעזיבתם את הכנסייה וכולם יסכימו על כך שקייט הייתה זו ששברה את הקרח. ברגע שהארי הצטרף, קייט חשה בהתקרבות בין האחים ולקחה צעד אחורה כדי לאפשר להם לשוחח. זהו מעשה קטן בעל חשיבות גדולה. אין לדעת לאן השיחה הזו תוביל, וזה כנראה בלתי אפשרי למחוק ברגע אחד קטן את כל הכאב ותחושת הבגידה שעטפה את כולם במהלך השבועות האחרונים, אך זו בהחלט עדות להתנהלותה המדהימה של הדוכסית".

 

והמחמאות למידלטון נמשכות: "למרות אין סוף שמועות על משברים, סכסוכים וקשיים בחיי הנישואים, קייט מידלטון, אותה ילדה שתפסה את עיניו של וויליאם לפני 20 שנה, הפכה לאישה חכמה, רגישה, אינטליגנטית, אמא מסורה ודמות ציבורית אהודה, וההוכחה הגדולה מכל הגיעה בשבת האחרונה. הדוכסית התנהגה בצורה מופתית ומלאת ביטחון. יש לה את השילוב המושלם של חום ושיקול דעת. טוב הלב שלה בלט והמחויבות האישית שלה גרמה לה להתגבר על כל תחושה של כעס או טינה כלפי הארי, מייגן והריאיון המדובר שהציג אותה באור כל כך שלילי. כל מה שהיא רצתה, זה לעשות את הטוב ביותר עבור בעלה, משפחתה ובסופו של דבר גם עבור האומה", אמרה ויין. וזה בדיוק הזמן להתייחס לתמונות החדשות שמציפות את העיתונים ואתרי הרכילות מעבר לים, התמונות בהן רואים את מידלטון ניגשת לנסיך צ'רלס, מנשקת אותו על לחיו ומניחה עליו יד חמה ותומכת.

 

  
ועוד כמה מילים על קייט, הפעם על הלבוש, התכשיטים והמחווה לנסיכה דיאנה. הדוכסית מקיימברדיג' הגיעה לטקס הלוויה של הנסיך פיליפ בשמלה שחורה קלאסית של מעצב האופנה הצרפתי רולאן מורט. את השמלה, שמחירה עומד על 1,605 ליש"ט, לבשה מידלטון גם בשנת 2018, לאירועי הזיכרון בממלכה.
 
מרכינה ראש (צילום: Gettyimages)
מרכינה ראשצילום: Gettyimages
 
להשלמת המראה, מידלטון התאבזרה בתכשיטים היוקרתיים מהאוסף הפרטי של משפחת המלוכה. היא ענדה לצווארה שרשרת פנינים של המלכה אליזבת, אותן העבירה לכלתה, הנסיכה דיאנה. הנסיכה המנוחה ענדה את השרשרת לאירוע מלכותי שנערך על ידי המלכה ביאטריקס והנסיך קלאוס ההולנדים. יחד עם השרשרת, ענדה מידלטון גם את עגילי הפנינה של אליזבת, שגם אותן היא השאילה בעבר לדיאנה. את העגילים קיבלה אליזבת כמתנת חתונה ממלך בחריין.
 
 
קייט מידלטון (צילום: Gettyimages)
קייט מידלטוןצילום: Gettyimages

 

לסיכום אמרה ויין כי "יתכן והארי ירצה להרהר בנושא ולהזכיר לעצמו שיש לו מזל גדול שהוא בן למשפחה כה אדיבה וסלחנית. אולי הארי ירצה להביט סביבו ולראות שהם אולי לא מושלמים, יתכן ולא תמיד יש להם את המילים הנכונות או את הרגישות הנדרשת, וכן, יש להם צרות משלהם, אבל זו המשפחה שלו שמאוד אוהבת אותו ומוכנה, אפילו בצערם הגדול מכל, להראות זאת".

 

נעצור לרגע כדי להזכיר רגע בלתי נשכח של האחים וויליאם והארי. היה זה בספטמבר 1997, בלוויה של אימם. העולם כולו צפה בדמעות בנסיכים הצעירים צועדים אחד ליד השני בתהלוכה המלכותית לפני הבאתה לקבורה כשהם מוקפים בבני משפחתם, מצד אחד סבם, הנסיך פיליפ ומהצד השני אביהם, הנסיך צ'רלס. ואילו היום, 24 שנה אחרי, השניים שוב התאחדו בכאבם רק שהפעם בן דודם, שנראה מתוח ועצבני לאורך כל הצעידה, היה שם כדי להפריד במקום לאחד.

 

התמונה ששברה לכולנו את הלב (צילום: Ap)
התמונה ששברה לכולנו את הלבצילום: Ap

 

בחזרה לשנת 1997 (צילום: Ap)
בחזרה לשנת 1997צילום: Ap

 

ואולי הפיוס בכל זאת קרוב? מקורות מהארמון חשפו כי הנסיך הארי שוקל לדחות את חזרתו הביתה לארצות הברית, שם מחכים לו מרקל ההריונית ובנם ארצ'י, על מנת להיות לצד בני משפחתו ביום הולדתה של סבתו, המלכה אליזבת, שתציין בהמשך השבוע את יום הולדתה ה-95: "אם הכל ילך כשורה, הארי ישאר ליום הולדתה של המלכה", סיפר מקורב לבני המלוכה. 

 

כמו כן, בקיץ הקרוב הנסיכים צפויים להיפגש שוב, הפעם כדי לחשוף פסל חדש בדמותה של אמם המנוחה בארמון קנזינגטון. המפגש עתיד להתקיים ב-1 ביולי כדי לציין את מה שהיה אמור להיות יום הולדתה ה-60 של דיאנה. גם במקרה הזה, התקווה הגדולה היא שמפגשים מהסוג הזה יעזרו לקרב בין האחים. "זו רק ההתחלה אבל זה בדיוק מה שהנסיך פיליפ היה רוצה שיקרה".

 

הנסיכים וויליאם והארי ובן הדוד פיטר פיליפס (צילום: Gettyimages)
הנסיכים וויליאם והארי ובן הדוד פיטר פיליפסצילום: Gettyimages

 

בימים טובים ויפים יותר. הארי, וויליאם וקייט (צילום: Gettyimages)
בימים טובים ויפים יותר. הארי, וויליאם וקייטצילום: Gettyimages

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018