משפחת המלוכה נוקטת צעד יוצא דופן נגד ה-BBC

סדרה דוקומנטרית חדשה של ה-BBC מערערת שוב את השקט בארמון. לאחר שבערוץ התעלמו בבוטות מדרישת בני המלוכה לא לשדר את הסדרה - בבקינגהאם מאיימים כעת כי לא ישתפו איתם פעולה בעתיד. "טענות מוגזמות ומופרכות ממקורות אלמוניים מוצגות כעובדות וזה מאכזב מאוד"

בימים רגועים יותר. משפחת המלוכה (צילום: Gettyimages)
בימים רגועים יותר. משפחת המלוכהצילום: Gettyimages

 

בימים האחרונים משפחת המלוכה חזרה לככב בכותרות - הפעם בעקבות סדרה דוקומנטרית חדשה של ה-BBC המאיימת לערער את המצב בארמון עוד יותר ממה שהוא מעורער כבר עכשיו. למרות המאמצים החוזרים ונשנים של בעלי הדם הכחול למנוע את שידורה של הסדרה The Princes and the Press, אמש (ב'), שודר החלק הראשון שהוקדש בעיקר לשיפור מעמדה של מייגן מרקל.

 

זמן קצר לפני שידורו של הפרק יצאה הוראה מהארמון למנוע מאנשי החצר לצפות בסדרה הדוקומנטרית ובמקביל הוציא בקינגהאם הצהרה חריפה ויוצאת דופן ל-BBC ואיים כי בחירתם לשדר את הסדרה תשפיע על שיתוף פעולה עתידי בין משפחת המלוכה לערוץ. "עיתונות חופשית היא בעלת חשיבות חיונית לדמוקרטיה בריאה. עם זאת, לעיתים קרובות טענות מוגזמות ומופרכות ממקורות אלמוניים מוצגות כעובדות וזה מאכזב מאוד כשערוץ כה גדול כמו ה-BBC נותן להם אמינות".

 

הכותרות מעבר לים היו חריפות - אתרי החדשות בעולם דיווחו על צעדים משמעותיים וחסרי תקדים שהחליטו לנקוט בארמון. "משפחת המלוכה בצעד יוצא דופן כלפי ה-BBC בעקבות שידור הסדרה", הייתה הכותרת הראשית באתר ה"דיילי מייל".

 

בעיצומו של עוד משבר (צילום: Gettyimage)
בעיצומו של עוד משברצילום: Gettyimage

 

במהלך הפרק התראיינו עורכת הדין של הדוכסית מסאסקס והעיתונאי אומיד סקובי, שהיה אחראי על הספר הביוגרפי "למצוא את החופש", ומאז מסתובב עם הכינוי המעליב "הבובה של מייגן". שניהם התארחו בסדרה לטובת עוד ניסיון לנקות את שמה של מרקל. במהלך הפרק הראשון חזרו עורכי ה-BBC למריבה המוכרת וייתכן והראשונה שהייתה בין מרקל לשאר בני המלוכה בעקבות בחירת הכתר אותו תחבוש ביום חתונתה. השמועות סיפרו כי הדוכסית רצתה לחבוש כתר אזמרגד אך המלכה אליזבת הטילה וטו על בחירתה. על פי הדיווחים, סירובה של המלכה לדרישתה של מרקל עוררה מהומה והנסיך הארי מיד יצא להגנתה של מרקל והכריז כי "מייגן תקבל כל מה שהיא רוצה".

 

"זה לקח שישה חודשים עד שהסיפור הזה יצא החוצה. אז כשאנשים אוהבים להגיד שהתקשורת מתנכלת להארי ומייגן אבל אני מאוד לא מסכים עם זה", אמר דן ווטון, עיתונאי של "דיילי מייל", והוסיף: "למעשה, האנשים האלה שנמצאים מאחורי הקלעים הם אלה שהתחילו להתעצבן לפני שמשהו מכל הסיפור הזה הפך להיות פומבי. באותה התקופה אף עיתון ארצי לא העז לצלול פנימה לתוך המלחמה הזו שהחלה להתפתח במשפחת המלוכה".

 

עם הכתר הנבחר. מייגן מרקל (צילום: AFP)
עם הכתר הנבחר. מייגן מרקלצילום: AFP

 

בזמן שווטון ניסה להגן על התקשורת, סקובי ניצל את המעמד כדי לדבר בעד מרקל: "היו כמה אנשים שהרגישו צורך להעמיד את מייגן במקומה. אני חושב שהדלפת סיפור שלילי זה ממש עונש. היו שמועות במשך תקופה ארוכה שהרבה מהסיפורים המזיקים והשליליים - הודלפו על ידי אנשי משק הבית של הארמון ושאר העוזרים המלכותיים".

 

מאז כניסתה של מרקל למשפחת המלוכה צצו לא מעט טיעונים כי העבודה מול מרקל בלתי אפשרית. אותם טיעונים קיבלו את אמינותם לאחר שבדצמבר 2018, שבעה חודשים לאחר החתונה המלכותית, סמנת'ה כהן, מזכירתה האישית של מרקל ומי שהייתה חלק מהצוות המלכותי ב-17 שנים האחרונות, הודיעה על התפטרותה - פחות מחודש לאחר שמליסה טואבטי, העוזרת האישית של מרקל, התפטרה. "למליסה ומייגן הייתה מערכת יחסים קשה מאוד. מליסה סיימה את דרכה בארמון עם הרבה מאוד דמעות", סיפר מקור יודע דבר ל-The Sunday Times.

  

במהלך הסדרה עורכת הדין של הדוכסית, ג'ני עפיה, הגיבה להאשמות הקשות: "הסיפורים האלה על כך שהיה קשה לעבוד עם מייגן שקריים. זה שאף אחד לא יכול לעבוד עם הדוכסית מסאסקס מכיוון שהיא הייתה 'קשה מדי' וכתוצאה מכך כולם נאלצו לעזוב - פשוט לא נכון".

 

 

בשבוע הבא צפוי לעלות לאוויר החלק השני בסדרה ולהתמקד בקרע שנוצר בין האחים, הנסיכים וויליאם והארי, למרות שמקור בכיר מהארמון טען כי השניים נמצאים במקום הרבה יותר טוב כעת. "לנסיך וויליאם היה ברור, מאז ומתמיד, שאסור לו לדבר על נושאים פרטיים ליד אף אחד מעוזרי משק הבית. הוא עבר את זה בשנות ה-90 סביב מערכת היחסים של הוריו והוא לא רוצה שזה יקרה שוב לעולם".

 

מעמידים פנים? הנסיכים וויליאם והארי (צילום: Ap)
מעמידים פנים? הנסיכים וויליאם והאריצילום: Ap

 

אנדרו מאר, עורך ב-BBC שפרסם בעבר סרט תיעודי על חייה של המלכה, התייחס לנושא, ואמר: "כעיתונאים וכאזרחים אנחנו יודעים שיש פער בין איך שבני המלוכה מציגים את עצמם כלפי חוץ לבין מה שקורה באמת בדלתיים סגורות. כדי שהעיתונאים יגלו מה באמת קורה הם צריכים למצוא דרך להיכנס. אני חושב שהפוליטיקאים תמיד קינאו מאוד בכך שמשפחת המלוכה מצליחה להציג חזית מאוחדת אחת - אך ברגע שזה נסדק הדרך פנימה קלה".

 

מיותר לומר שהדרמה החדשה בארמון לא תורמת למצבה הבריאותי של המלכה אליזבת, שבמהלך החודש האחרון נאלצה להחסיר ממספר אירועים מלכותיים חשובים. בזמן שארמון בקינגהאם ניסה לשדר עסקים כרגיל - התקשורת הבריטית חשפה כי המלכה אושפזה בבית החולים בלונדון. לאחר החשיפה יצאה הצהרה רשמית מטעם הארמון שטענה כי המלכה אושפזה לטובת בדיקות שגרתיות והיא "במצב רוח מצוין". "מקורות מלכותיים היו להוטים לעודד את הרושם שהמלכה בסך הכל זקוקה למנוחה - אבל זה לא משכנע את הציבור", טען ריצ'רד פאלמר, הכתב המלכותי לענייני מלוכה ב"דיילי מייל".

 

אין רגע של נחת. המלכה אליזבת והנסיך וויליאם (צילום: gettyimage)
אין רגע של נחת. המלכה אליזבת והנסיך וויליאםצילום: gettyimage

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייסבוק
אינסטגרם
twitter
הכי מדוברים
    הדגמים המנצחים של 2018